Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

  1. Boj proti mafii 29 %
  2. Liberáli verzus konzervatívci 5 %
  3. Súboj starých a nových politikov 6 %
  4. Ochrana sociálnych istôt 2 %
  5. Opatrenia na ochranu klímy 5 %
  6. Neviem /nevyjadrujem sa / iné 53 %


Uzávierka hlasovania: 25.11.2019. Počet respondentov: 83.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Neviem /nevyjadrujem sa / iné O posunutí Slovenska na vyššiu ekonomickú úroveň o právnom štáte a o odstrihnutí mafie od riadenia štátu.
O posunutí Slovenska na vyššiu ekonomickú úroveň o právnom štáte a o odstrihnutí mafie od riadenia štátu.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Predovšetkým kampaň by mala byť o programových hodnotách, nie o urážaní oponentov.
Predovšetkým kampaň by mala byť o programových hodnotách, nie o urážaní oponentov.
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
Neviem /nevyjadrujem sa / iné O novej zamatovej revolúcii. O návrate k ideám novembra 89. O hodnotách, ktoré sme vtedy vybojovali a na ktoré sme od tej doby akosi zabudli. O potrebe otočiť kormidlo zásadne iným smerom, než akým ide Slovensko teraz.
O novej zamatovej revolúcii. O návrate k ideám novembra 89. O hodnotách, ktoré sme vtedy vybojovali a na ktoré sme od tej doby akosi zabudli. O potrebe otočiť kormidlo zásadne iným smerom, než akým ide Slovensko teraz.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Kampaň by mala byť o tom, ako chcú politické strany zlepšiť funkcie štátu vo veciach, ktoré občania najčastejšie potrebujú ale nefungujú tak, ako by mali. Každý občan očakáva iné od štátu, je ale veľa aspektov, kde sme so službami štátu nespokojní všetci. Kampaň by sa nemala venovať témam, ktoré útočia na emócie ľudí, reálne však na ich život nemajú žiadny vplyv.
Kampaň by mala byť o tom, ako chcú politické strany zlepšiť funkcie štátu vo veciach, ktoré občania najčastejšie potrebujú ale nefungujú tak, ako by mali. Každý občan očakáva iné od štátu, je ale veľa aspektov, kde sme so službami štátu nespokojní všetci. Kampaň by sa nemala venovať témam, ktoré útočia na emócie ľudí, reálne však na ich život nemajú žiadny vplyv.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Boj proti mafii
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Mali by ponukat realne riesenia problemov pre ekonomiku ,zdravotnictvo, skolstvo a justiciu.Mali by nas presvedcit ze su schopni viest nasu krajinu zodpovedne a s viziou pre buducnost.
Mali by ponukat realne riesenia problemov pre ekonomiku ,zdravotnictvo, skolstvo a justiciu.Mali by nas presvedcit ze su schopni viest nasu krajinu zodpovedne a s viziou pre buducnost.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Tieto témy sú všeobecne populárne a ani jedna z nich ma neoslovuje dostatočne na to, aby som podľa nich volil politickú stranu.
Tieto témy sú všeobecne populárne a ani jedna z nich ma neoslovuje dostatočne na to, aby som podľa nich volil politickú stranu.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Mala by byť hlavne o víziách, hodnotách a riešeniach.
Mala by byť hlavne o víziách, hodnotách a riešeniach.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Nastolenie novej vízie pre rast krajiny a dôrazné vysporiadanie sa s aktuálnou garnitúrou a jej excesmi.
Nastolenie novej vízie pre rast krajiny a dôrazné vysporiadanie sa s aktuálnou garnitúrou a jej excesmi.
Jantoška František Jantoška
riaditeľ
Schunk Intec, s.r.o., Nitra
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Politické kampane, tak ako ich poznáme, by mali byť zakázané. Pre daňových poplatníkov je to čistá strata na ktorú si ešte požičiavame. Prečo dávame peniaze na to aby nám niekto nasľuboval hory doly a nie je nijako viazaný na splnenie týchto sľubov. Za tie sľuby by mali byť právne zodpovední. Demokracia je hlavne o zodpovednosti.
Politické kampane, tak ako ich poznáme, by mali byť zakázané. Pre daňových poplatníkov je to čistá strata na ktorú si ešte požičiavame. Prečo dávame peniaze na to aby nám niekto nasľuboval hory doly a nie je nijako viazaný na splnenie týchto sľubov. Za tie sľuby by mali byť právne zodpovední. Demokracia je hlavne o zodpovednosti.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Boj proti mafii
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Boj proti mafii Vyberám boj proti mafii. Bez nastolenia vlády práva a zákona, oddelenia podnikania od politiky a nastolenia základnej slušnosti vo vzťahu občan - štát sa nikam neposunieme. Zahŕňa všetky oblasti: odhaľuje falošných hlasateľov konzervativizmu, zo starých politikov ponechá tých neskorumpovaných a urobí miesto novým. Sociálny pokrok bez zamedzenia ďalšiemu rozkradnutiu štátu je iluzórny, rovnako ako citlivejší prístup k prírode, ktorý je podmienkou ochrany klímy.
Vyberám boj proti mafii. Bez nastolenia vlády práva a zákona, oddelenia podnikania od politiky a nastolenia základnej slušnosti vo vzťahu občan - štát sa nikam neposunieme. Zahŕňa všetky oblasti: odhaľuje falošných hlasateľov konzervativizmu, zo starých politikov ponechá tých neskorumpovaných a urobí miesto novým. Sociálny pokrok bez zamedzenia ďalšiemu rozkradnutiu štátu je iluzórny, rovnako ako citlivejší prístup k prírode, ktorý je podmienkou ochrany klímy.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Boj proti mafii Nie dobre fungujúce polícia, prokuratúra a súdy vyháňajú z krajiny schopných ľudí, frustrujú občanov a sú nevýhodou pri lákaní investorov. Toto by mala byť priorita č. 1 v kampani aj v programe strán, ktoré to s našou krajinou myslia dobre. Všetky ostatné veci vrátane zdravotníctva a školstva nie je možné vyriešiť bez spravodlivosti a férovosti pre všetkých občanov.
Nie dobre fungujúce polícia, prokuratúra a súdy vyháňajú z krajiny schopných ľudí, frustrujú občanov a sú nevýhodou pri lákaní investorov. Toto by mala byť priorita č. 1 v kampani aj v programe strán, ktoré to s našou krajinou myslia dobre. Všetky ostatné veci vrátane zdravotníctva a školstva nie je možné vyriešiť bez spravodlivosti a férovosti pre všetkých občanov.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Neviem /nevyjadrujem sa / iné O nulovej tolerancii voči prepojeniu štátu a podsvetia, o impulzoch pre podnikanie na tvorbu zdrojov pre socialnu pomoc /nie istoty/ o kooperácii medzi starými a novými politikmi, liberálmi a konzervatívcami, o globálnej spolupráci na záchranu klími, o schopnosti učiť sa len to čo nezvládnu o 20 rokov stroje a o citlivosti duše. Pre radosť, kreativitu a súcit.
O nulovej tolerancii voči prepojeniu štátu a podsvetia, o impulzoch pre podnikanie na tvorbu zdrojov pre socialnu pomoc /nie istoty/ o kooperácii medzi starými a novými politikmi, liberálmi a konzervatívcami, o globálnej spolupráci na záchranu klími, o schopnosti učiť sa len to čo nezvládnu o 20 rokov stroje a o citlivosti duše. Pre radosť, kreativitu a súcit.
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Výber možností charakterizuje blbú náladu. Kampaň by nemala byť proti niečomu alebo kto z koho, ale o vízii krajiny, na ktorú budeme môcť byť hrdí. Mala by to byť krajina, ktorá bude kvalitne vzdelávať nielen mládež, kde bude právo rýchlo vymožiteľné pre všetkých, pravidlá budú platiť pre každého rovnako a zdravotníctvo bude pripravené na výzvy meniacej sa demografie.
Výber možností charakterizuje blbú náladu. Kampaň by nemala byť proti niečomu alebo kto z koho, ale o vízii krajiny, na ktorú budeme môcť byť hrdí. Mala by to byť krajina, ktorá bude kvalitne vzdelávať nielen mládež, kde bude právo rýchlo vymožiteľné pre všetkých, pravidlá budú platiť pre každého rovnako a zdravotníctvo bude pripravené na výzvy meniacej sa demografie.
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Mala by byt zamerana na navrat k standardnej politike vychadzajucej z osvedcenych ideologickych zakladov a venovat sa otazkam efektivneho a zmysluplneho spravovania spolocnych veci ako z hladiska rozsahu tychto veci tak aj z hladiska sposobu ich spravovania, a nie nadbiehaniu (korumpovaniu) volicov.
Mala by byt zamerana na navrat k standardnej politike vychadzajucej z osvedcenych ideologickych zakladov a venovat sa otazkam efektivneho a zmysluplneho spravovania spolocnych veci ako z hladiska rozsahu tychto veci tak aj z hladiska sposobu ich spravovania, a nie nadbiehaniu (korumpovaniu) volicov.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Uvítal bych návrat od současného nepřehledného stranicko-aktivistického guláše, kde jde hlavně o moc a o to kdo s kým, k tradičnímu pravo-levému pohledu na základní principy a hodnoty - jako např. méně státu vs. více státu a tedy nižší daně vs. vysší daně, více svobody a osobní zodpovědnosti vs. méně svobody a zodpovědnosti a více závislosti na státu, rodina jako základ státu ano nebo ne apod....ať si voliči vyberou, ale hlavně ať mají jasno co volí...
Uvítal bych návrat od současného nepřehledného stranicko-aktivistického guláše, kde jde hlavně o moc a o to kdo s kým, k tradičnímu pravo-levému pohledu na základní principy a hodnoty - jako např. méně státu vs. více státu a tedy nižší daně vs. vysší daně, více svobody a osobní zodpovědnosti vs. méně svobody a zodpovědnosti a více závislosti na státu, rodina jako základ státu ano nebo ne apod....ať si voliči vyberou, ale hlavně ať mají jasno co volí...
Hajko Jozef Hajko
analytik
Boj proti mafii
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Súboj starých a nových politikov Skôr ako o súboj politikov by malo ísť o súboj priorít, reforiem a zlepšenia fungovania štátu.
Skôr ako o súboj politikov by malo ísť o súboj priorít, reforiem a zlepšenia fungovania štátu.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Najradšej by som bol, keby bola kampaň o budúcnosti , kde to chce , ktorá strana dotiahnúť , ale veľmi sa obávam , že to bude prevažne najmä o vylievaní kýbľov špiny jeden na druhého . Bodaj by som sa mýlil
Najradšej by som bol, keby bola kampaň o budúcnosti , kde to chce , ktorá strana dotiahnúť , ale veľmi sa obávam , že to bude prevažne najmä o vylievaní kýbľov špiny jeden na druhého . Bodaj by som sa mýlil
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
Boj proti mafii Len nie ako K. Aj on bojuje proti mafii - cudziemu klanu.
Len nie ako K. Aj on bojuje proti mafii - cudziemu klanu.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Boj proti mafii, či ochrana klímy by mali byť automaticky úlohou každej vlády. Či ju splnia starí, alebo noví politici je podľa mňa irelevantné. Uspieť by mala strana, či strany, ktoré presvedčia ľudí, že dokážu krajinu riadiť efektívne a transparentne, budú uprednostňovať kompromisné riešenia a ponúknu ľuďom hmatateľnú víziu rozvoja krajiny.
Boj proti mafii, či ochrana klímy by mali byť automaticky úlohou každej vlády. Či ju splnia starí, alebo noví politici je podľa mňa irelevantné. Uspieť by mala strana, či strany, ktoré presvedčia ľudí, že dokážu krajinu riadiť efektívne a transparentne, budú uprednostňovať kompromisné riešenia a ponúknu ľuďom hmatateľnú víziu rozvoja krajiny.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Opatrenia na ochranu klímy
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Boj proti mafii
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Boj proti mafii Všetky témy sú dôležité a nedá sa vybrať len jedna. Napriek tomu mafia prerastená do všetkých štruktúr štátu asi najviac traumatizuje celú spoločnosť, takže to je najvyššia priorita.
Všetky témy sú dôležité a nedá sa vybrať len jedna. Napriek tomu mafia prerastená do všetkých štruktúr štátu asi najviac traumatizuje celú spoločnosť, takže to je najvyššia priorita.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Boj proti mafii Boj proti vládnúcej mafii, ktorá zmenila správu vecí verejných na preteky v rozkrádaní štátu. Najvyšší vládny úradníci a ich "spoluhráči" získali presvedčenie, že majú právo na neobmedzené hromadenie súkromného majetku a to akýmkoľvek spôsobom. Nasledovná kampaň bude mať najťažšiu úlohu v tom ako otvoriť oči a presvedčiť okrádaného občana, že tu nejde o liberalizmus, o nových alebo starých politikov, nejde o balíčky a sociálne istoty ale ide ich základné právo nenechať sa okrádať. A keď niekto doteraz porušoval zákony, kradol a korumpoval, tak musí dostať primeraný trest a nie život v luxuse V Dubaji, Belize a.p.
Boj proti vládnúcej mafii, ktorá zmenila správu vecí verejných na preteky v rozkrádaní štátu. Najvyšší vládny úradníci a ich "spoluhráči" získali presvedčenie, že majú právo na neobmedzené hromadenie súkromného majetku a to akýmkoľvek spôsobom. Nasledovná kampaň bude mať najťažšiu úlohu v tom ako otvoriť oči a presvedčiť okrádaného občana, že tu nejde o liberalizmus, o nových alebo starých politikov, nejde o balíčky a sociálne istoty ale ide ich základné právo nenechať sa okrádať. A keď niekto doteraz porušoval zákony, kradol a korumpoval, tak musí dostať primeraný trest a nie život v luxuse V Dubaji, Belize a.p.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Neviem /nevyjadrujem sa / iné V prvom rade by mala byť o ekonomickej prosperite krajiny, ktorá nemôže dlhodobo fungovať bez toho aby udržateľným spôsobom (aj ekologicky) prosperovali veľké, stredné či malé podniky. K tomu je o.i potrebné zlepšiť vymožiteľnosť práva a spravodlivosti. Vytvorenie kooperatívnej atmosféry v spoločnosti bez jej zbytočnej polarizácie a radikalizácie, spločnosti, kde sa uplatňujú schopnosti, výsledky a fakty pred domnienkami a názormi. Až potom môžeme hovoriť o ochrane sociálnych istôt. Sľubovať zabezpečenie sociálnych istôt bez vyrovnaného resp. prebytkového štátneho rozpočtu je nezodpovedným naháňaním lacných hlasov tých, ktorí tomu málo rozumejú, a pozerajú, hlavne krátkodobo, na vlastné záujmy.
V prvom rade by mala byť o ekonomickej prosperite krajiny, ktorá nemôže dlhodobo fungovať bez toho aby udržateľným spôsobom (aj ekologicky) prosperovali veľké, stredné či malé podniky. K tomu je o.i potrebné zlepšiť vymožiteľnosť práva a spravodlivosti. Vytvorenie kooperatívnej atmosféry v spoločnosti bez jej zbytočnej polarizácie a radikalizácie, spločnosti, kde sa uplatňujú schopnosti, výsledky a fakty pred domnienkami a názormi. Až potom môžeme hovoriť o ochrane sociálnych istôt. Sľubovať zabezpečenie sociálnych istôt bez vyrovnaného resp. prebytkového štátneho rozpočtu je nezodpovedným naháňaním lacných hlasov tých, ktorí tomu málo rozumejú, a pozerajú, hlavne krátkodobo, na vlastné záujmy.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Pravica by sa konečne po takmer 30 rokoch samostatného Slovenska mala dohodnúť na spoločnom postupe postavenom na spoločných hodnotách. Tým by sa mohlo podariť ukončiť éru populizmu a mohli by sme sa posunúť na nový level, ktorý už nebude o súboji hodnôt, ale o súboji reálnych výsledkov - reálneho prínosu pre krajinu.
Pravica by sa konečne po takmer 30 rokoch samostatného Slovenska mala dohodnúť na spoločnom postupe postavenom na spoločných hodnotách. Tým by sa mohlo podariť ukončiť éru populizmu a mohli by sme sa posunúť na nový level, ktorý už nebude o súboji hodnôt, ale o súboji reálnych výsledkov - reálneho prínosu pre krajinu.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Kampaň by mala byť o osobných a straníckych hodnotách. A integrite. Dnes majú strany "z každého rožku trošku", ale chýbajú im jasné hodnoty a ciele.
Kampaň by mala byť o osobných a straníckych hodnotách. A integrite. Dnes majú strany "z každého rožku trošku", ale chýbajú im jasné hodnoty a ciele.
Kaňa Martin Kaňa
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky a Dôchodková správcovská spoločnosť Poštovej banky
Neviem /nevyjadrujem sa / iné V prvom rade by politické strany mali preukázať splnenie sľubov, ktoré nám dávali v minulosti. Následne by sa mali venovať spoločensky podstatným témam a to podpore mladých rodín, reforme školstva, reforme zdravotníctva a reforme dôchodkového systému. Tieto témy by ale mali mať dlhodobý rozmer (určite dlhší ako je jedno volebné obdovie) a nie krátkodobý populistický, ako je tomu dnes.
V prvom rade by politické strany mali preukázať splnenie sľubov, ktoré nám dávali v minulosti. Následne by sa mali venovať spoločensky podstatným témam a to podpore mladých rodín, reforme školstva, reforme zdravotníctva a reforme dôchodkového systému. Tieto témy by ale mali mať dlhodobý rozmer (určite dlhší ako je jedno volebné obdovie) a nie krátkodobý populistický, ako je tomu dnes.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Myslím si, že predvolebná kampaň by mala predovšetkým vecne a zrozumiteľne komunikovať ciele a programy jednotlivých strán. Mala by jasne informovať o ich prioritách a strategickom smerovaní, tak aby sa voliči mohli zodpovedne rozhodnúť komu dajú hlas.
Myslím si, že predvolebná kampaň by mala predovšetkým vecne a zrozumiteľne komunikovať ciele a programy jednotlivých strán. Mala by jasne informovať o ich prioritách a strategickom smerovaní, tak aby sa voliči mohli zodpovedne rozhodnúť komu dajú hlas.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Politické strany by mali v kampani prezentovať svoju víziu spravovania Slovenska v krátko- aj dlhodobom časovom horizonte. Ideálne by bolo, keby sa diskusia zameriavala na témy, ktoré sú skutočne dôležité pre úspešné napredovanie Slovenska ako napr. právny štát, zdravotníctvo, školstvo, hospodárska a zahraničná politika a nie na zástupné pseudoproblémy typu utečenci, registrované partnerstvá...
Politické strany by mali v kampani prezentovať svoju víziu spravovania Slovenska v krátko- aj dlhodobom časovom horizonte. Ideálne by bolo, keby sa diskusia zameriavala na témy, ktoré sú skutočne dôležité pre úspešné napredovanie Slovenska ako napr. právny štát, zdravotníctvo, školstvo, hospodárska a zahraničná politika a nie na zástupné pseudoproblémy typu utečenci, registrované partnerstvá...
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
Súboj starých a nových politikov
Beňuška Matej Beňuška
Public Policy Manager, Central, Eastern and Southern Europe
Taxify
Liberáli verzus konzervatívci
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Boj proti mafii
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Opatrenia na ochranu klímy V normálnej spoločnosti by to bol súboj o hodnotové témy medzi konzervatívnymi a liberálnymi politikmi. Kedže nežijeme v normálnej spoločnosti - kde sa ani nový ani starý politik nevedia spolu rozprávať - preto tu vládne takzvané mafianské prostredie. V pozadí rozhodujú takzvané biele kone, ktoré napríklad ťažia z nepotrestania trestných činov proti životnému prostrediu. A v popredí sa tu prezentuje akási imaginárna ochrana sociálnych istôt.
V normálnej spoločnosti by to bol súboj o hodnotové témy medzi konzervatívnymi a liberálnymi politikmi. Kedže nežijeme v normálnej spoločnosti - kde sa ani nový ani starý politik nevedia spolu rozprávať - preto tu vládne takzvané mafianské prostredie. V pozadí rozhodujú takzvané biele kone, ktoré napríklad ťažia z nepotrestania trestných činov proti životnému prostrediu. A v popredí sa tu prezentuje akási imaginárna ochrana sociálnych istôt.
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Ochrana sociálnych istôt
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Malo by to byť o jasnej a komplexnej predstave na fungovanie štátu, základných princípoch, hlavných hodnotách ale aj s vysvetlením aký spôsobom sa to v prípade zvolenia bude reálne zabezpečovať. Nemali by to však byť iba všeobecné ciele a heslá, ale predovšetkým čo najviac konkrétny opísaný obsah aj s návodom ako ho docieliť. Tiež by to nemali byť len krátkodobé ciele aj ciele dlhodobé presahujúce viac volebných období.
Malo by to byť o jasnej a komplexnej predstave na fungovanie štátu, základných princípoch, hlavných hodnotách ale aj s vysvetlením aký spôsobom sa to v prípade zvolenia bude reálne zabezpečovať. Nemali by to však byť iba všeobecné ciele a heslá, ale predovšetkým čo najviac konkrétny opísaný obsah aj s návodom ako ho docieliť. Tiež by to nemali byť len krátkodobé ciele aj ciele dlhodobé presahujúce viac volebných období.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Opatrenia na ochranu klímy
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Boj proti mafii O tom, aby sme tu mali konečne normálny štát, ktorý poskytuje kvalitné služby občanom a nepodporuje rozkrádanie. To je celé, a take jednoduché.
O tom, aby sme tu mali konečne normálny štát, ktorý poskytuje kvalitné služby občanom a nepodporuje rozkrádanie. To je celé, a take jednoduché.
Štrokendl Miroslav Štrokendl
generálny riaditeľ
UniCredit Bank Slovakia a. s.
Boj proti mafii
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Boj proti mafii Najvacsim problemom Slovenska v sucastnoti je prerastanie mafie do roznych struktur a preto to by mala byt aj hlavna tema t.j. ake opatrenia prijat aby sme v buducnosti predisli takymto situaciam.
Najvacsim problemom Slovenska v sucastnoti je prerastanie mafie do roznych struktur a preto to by mala byt aj hlavna tema t.j. ake opatrenia prijat aby sme v buducnosti predisli takymto situaciam.
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Spravodlivá a napredujúca spoločnosť - vymožiteľnosť práva a vdelávanie pre budúcnosť.
Spravodlivá a napredujúca spoločnosť - vymožiteľnosť práva a vdelávanie pre budúcnosť.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Pre ľudí v mojej bubline o očiste verejného života od korupcie. Ale nie som si istý, či je toto téma aj pre ostatné "bubliny", respektívne, vyyerá to žiaľ tak, že to téma nie je. Silne mi to pripomína príbeh Rumunska, dúfam že ho nezopakujeme.
Pre ľudí v mojej bubline o očiste verejného života od korupcie. Ale nie som si istý, či je toto téma aj pre ostatné "bubliny", respektívne, vyyerá to žiaľ tak, že to téma nie je. Silne mi to pripomína príbeh Rumunska, dúfam že ho nezopakujeme.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Na život bežných ľudí a podnikateľov. Z vami vybraných tém sú všetko okrem "Opatrenia na ochranu klímy" iba populistické a ľubivé frázy. Pokiaľ nezačnú politici vnímať bežný život ako dôležitú tak budú vo svojej slonovinovej veži vymýšľať pseudo témy.
Na život bežných ľudí a podnikateľov. Z vami vybraných tém sú všetko okrem "Opatrenia na ochranu klímy" iba populistické a ľubivé frázy. Pokiaľ nezačnú politici vnímať bežný život ako dôležitú tak budú vo svojej slonovinovej veži vymýšľať pseudo témy.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Boj proti mafii
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Boj proti mafii Aj keď je to veľké zjednodušenie, je potrebné naštartovať očistu verejnej správy a ustrihávať jej väzby na všetky mafiánske bunky, ktoré sa podarí identifikovať. Najtvrdšie a najrýchlejšie by mali byť potrestaní tí, ktorí týmto zločineckým skupinám asistovali v polícii, na prokuratúre, súdoch aj finančnej správe. Zatiaľ žiaľ nie je ani len obžalovaný nikto z tých, kto zametal pod koberec jasné prípady porušení zákonov, napr. ani obľúbení vyšetrovatelia pána K., ani jeho obľúbení prokurátori, ani jeho obľúbení sudcovia. Nevieme ani, či je vôbec niekto z nich reálne vyšetrovaný....
Aj keď je to veľké zjednodušenie, je potrebné naštartovať očistu verejnej správy a ustrihávať jej väzby na všetky mafiánske bunky, ktoré sa podarí identifikovať. Najtvrdšie a najrýchlejšie by mali byť potrestaní tí, ktorí týmto zločineckým skupinám asistovali v polícii, na prokuratúre, súdoch aj finančnej správe. Zatiaľ žiaľ nie je ani len obžalovaný nikto z tých, kto zametal pod koberec jasné prípady porušení zákonov, napr. ani obľúbení vyšetrovatelia pána K., ani jeho obľúbení prokurátori, ani jeho obľúbení sudcovia. Nevieme ani, či je vôbec niekto z nich reálne vyšetrovaný....
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
Boj proti mafii - boj proti mafii - očista súdnictva, prokurátury, polície, tajných služieb - jasný a reálny ekonomický program
- boj proti mafii - očista súdnictva, prokurátury, polície, tajných služieb - jasný a reálny ekonomický program
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Boj proti mafii
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Boj proti mafii
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Súboj starých a nových politikov
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Súboj starých a nových politikov
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Mala by byť o realizovateľnom programe, ktorý pohne Slovensko skokovo dopredu! O koncepte, ktorý bude všeobecne akceptovaný ako nevyhnutný, aby sa spoločnosť mala dlhodobo udržatelne lepšie.
Mala by byť o realizovateľnom programe, ktorý pohne Slovensko skokovo dopredu! O koncepte, ktorý bude všeobecne akceptovaný ako nevyhnutný, aby sa spoločnosť mala dlhodobo udržatelne lepšie.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Predvolebná kampaň by mala byť predovšetkým súbojom programov strán. Voliči nemajú čas a často ani chuť ich čítať a potom sa rozhodujú na základe osobných sympatií.
Predvolebná kampaň by mala byť predovšetkým súbojom programov strán. Voliči nemajú čas a často ani chuť ich čítať a potom sa rozhodujú na základe osobných sympatií.
Vilem Peter Vilem
riaditeľ
Vema, s.r.o., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Od politických strán, resp. ich predstaviteľov by sme mali chcieť návrh konkrétnych riešení pre všetky oblasti života spoločnosti a ich dopad na život na Slovensku. Doterajšie skúsenosť je bohužiaľ taká, že sú to väčšinou prázdne sľuby o tom, ako sa o nás postarajú a ako budú rozdávať z našich spoločných peňazí. Pritom ľudia na Slovensku potrebujú hlavne vytvoriť rozumné podmienky na rozvoj a potom sa dokážu postarať sami o seba. Mali by sme chcieť od politikov zodpovedné hospodárenie štátu, vráťme sa k starému dobrému sedliackemu rozumu.
Od politických strán, resp. ich predstaviteľov by sme mali chcieť návrh konkrétnych riešení pre všetky oblasti života spoločnosti a ich dopad na život na Slovensku. Doterajšie skúsenosť je bohužiaľ taká, že sú to väčšinou prázdne sľuby o tom, ako sa o nás postarajú a ako budú rozdávať z našich spoločných peňazí. Pritom ľudia na Slovensku potrebujú hlavne vytvoriť rozumné podmienky na rozvoj a potom sa dokážu postarať sami o seba. Mali by sme chcieť od politikov zodpovedné hospodárenie štátu, vráťme sa k starému dobrému sedliackemu rozumu.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Kampaň by mala byť zameraná na témy, ktoré zaujímajú ľudí a sú dôležité pre krajinu (napr. boj proti mafii resp. jej prepojeniu so štátom, ochrana klímy) a nie na témy, ktoré zaujímajú len politikov (starých aj nových) a sú dôležité najmä pre nich...
Kampaň by mala byť zameraná na témy, ktoré zaujímajú ľudí a sú dôležité pre krajinu (napr. boj proti mafii resp. jej prepojeniu so štátom, ochrana klímy) a nie na témy, ktoré zaujímajú len politikov (starých aj nových) a sú dôležité najmä pre nich...
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Jedine o programoch politických strán. Tam by malo byť všetko potrebné na to, aby sa volič vedel rozhodnúť, koho má voliť.
Jedine o programoch politických strán. Tam by malo byť všetko potrebné na to, aby sa volič vedel rozhodnúť, koho má voliť.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Boj proti mafii Kým sa nevysporiadame s korupciou, stavom justície a vymožiteľnosťou práva, sú podľa mňa ostatné témy druhotné.
Kým sa nevysporiadame s korupciou, stavom justície a vymožiteľnosťou práva, sú podľa mňa ostatné témy druhotné.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Závisí, z akého uhla sa pozeráte. Ak hráte za Smer, najlepšou taktikou je ochrana sociálnych istôt a pokútne vypúšťanie bublín od poslanca Blahu. Ak ste z opozičného bloku, témou je výmena zkorumpovanej vládnej garnitúry. Ak fandíde antisystému, budete najviac počúvať na stavanie hrádzí bezbrehému utraliberalizmu. Ale aké sú skutočné problémy Slovenska? - starnutie obyvateľstva, zúfalý stav právneho štátu, zhoršujúce sa zdravotníctvo a katastrofálne školstvo.
Závisí, z akého uhla sa pozeráte. Ak hráte za Smer, najlepšou taktikou je ochrana sociálnych istôt a pokútne vypúšťanie bublín od poslanca Blahu. Ak ste z opozičného bloku, témou je výmena zkorumpovanej vládnej garnitúry. Ak fandíde antisystému, budete najviac počúvať na stavanie hrádzí bezbrehému utraliberalizmu. Ale aké sú skutočné problémy Slovenska? - starnutie obyvateľstva, zúfalý stav právneho štátu, zhoršujúce sa zdravotníctvo a katastrofálne školstvo.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Ani jedno z toho. Niektoré z danych tém sú smiešne až hlúpe (starí vs. noví politici), iné zase prejavovom spupnosti a sociálneho inžinierstva najhrubšieho zrna (napr. ochrana sociálnych istôt či opatrenia na ochranu klímy). Som presvedčení, že vo volbách by sa malo rozhodovat o miere slobody (osobnej, či podnikatelskej), ktorú chceme mat a o optimálnej velkosti štátu.
Ani jedno z toho. Niektoré z danych tém sú smiešne až hlúpe (starí vs. noví politici), iné zase prejavovom spupnosti a sociálneho inžinierstva najhrubšieho zrna (napr. ochrana sociálnych istôt či opatrenia na ochranu klímy). Som presvedčení, že vo volbách by sa malo rozhodovat o miere slobody (osobnej, či podnikatelskej), ktorú chceme mat a o optimálnej velkosti štátu.
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
Liberáli verzus konzervatívci Predvolebna kampan by mala byt postavena na prezentacii toho co som doteraz pre spolocnost urobil a nie na tom co by som chcel urobit.
Predvolebna kampan by mala byt postavena na prezentacii toho co som doteraz pre spolocnost urobil a nie na tom co by som chcel urobit.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Súboj starých a nových politikov
Oroš Roman Oroš
finančný riaditeľ
PEPCO SK & CZ
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Kampaň by nemala byť v štýle "proti niekomu", ale "za niečo". Je však zrejmé, že lepšie predávajú škandály a silné slová a kampaň bude útočná.
Kampaň by nemala byť v štýle "proti niekomu", ale "za niečo". Je však zrejmé, že lepšie predávajú škandály a silné slová a kampaň bude útočná.
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
Neviem /nevyjadrujem sa / iné O konkrétnych opatreniach na zabezpečenie rozvoja Slovenskej republiky. Prestaňme už konečne bojovať proti niečomu a schovávat sa za pseudoistoty. Bojujme za niečo vznešené a ušlachtilé. Tak budeme napredovat a “istoty” budú samozrejmostou. :)
O konkrétnych opatreniach na zabezpečenie rozvoja Slovenskej republiky. Prestaňme už konečne bojovať proti niečomu a schovávat sa za pseudoistoty. Bojujme za niečo vznešené a ušlachtilé. Tak budeme napredovat a “istoty” budú samozrejmostou. :)
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Témy, ktoré aktuálne rieši slovenská spoločnosť a politici reflektujú prevažne naše lokálne problémy. Súčasne indikujú ako veľa nám zostáva interne vyriešiť aj po 30 rokoch, aby sme sa mohli považovať za plnohodnotnú súčasť vyspelého sveta. Medzitým nám ale unikajú globálne trendy od ktorých bude závisieť naša budúca prosperita, napr. klimatické zmeny, umelá inteligencia, big data, či strata súkromia.
Témy, ktoré aktuálne rieši slovenská spoločnosť a politici reflektujú prevažne naše lokálne problémy. Súčasne indikujú ako veľa nám zostáva interne vyriešiť aj po 30 rokoch, aby sme sa mohli považovať za plnohodnotnú súčasť vyspelého sveta. Medzitým nám ale unikajú globálne trendy od ktorých bude závisieť naša budúca prosperita, napr. klimatické zmeny, umelá inteligencia, big data, či strata súkromia.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Boj proti mafii
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Boj proti mafii
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
Ochrana sociálnych istôt Konecne by politici mohli prestat riesit svoje problemy a zacat riesit problemy obyvatelov Slovenska ktori ich volili. Napriklad za 30 rokov nie je dialnica Kosice Bratislava. Asi potrebujeme viac rokov na vystavbu ako trval socializmus.....
Konecne by politici mohli prestat riesit svoje problemy a zacat riesit problemy obyvatelov Slovenska ktori ich volili. Napriklad za 30 rokov nie je dialnica Kosice Bratislava. Asi potrebujeme viac rokov na vystavbu ako trval socializmus.....
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Neviem /nevyjadrujem sa / iné o pravde, ale to opat, zial, nezvladne ani jeden z kandidatov ...
o pravde, ale to opat, zial, nezvladne ani jeden z kandidatov ...
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Boj proti mafii
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Boj proti mafii Podľa môjho názoru by mala byť téma: "Boj proti mafii" tá hlavná, nosná téma, ktorá by mala rezonovať v každej predvolebnej diskusii. Myslím, že teraz je jediný správny moment sa s týmto na Slovensku vysporiadať raz a navždy.
Podľa môjho názoru by mala byť téma: "Boj proti mafii" tá hlavná, nosná téma, ktorá by mala rezonovať v každej predvolebnej diskusii. Myslím, že teraz je jediný správny moment sa s týmto na Slovensku vysporiadať raz a navždy.
Rybár Tomáš Rybár
partner
Čechová & Partners
Neviem /nevyjadrujem sa / iné O tom, ako túto krajinu urobiť konkurencieschopnú a pripravenú na prechod do ekonomiky, kde 40 a viac % z terajších pracovných pozícii na Slovensku zanikne.
O tom, ako túto krajinu urobiť konkurencieschopnú a pripravenú na prechod do ekonomiky, kde 40 a viac % z terajších pracovných pozícii na Slovensku zanikne.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Kampaň by nám měla především říci, co hodlají kandidáti udělat pro to, aby se nám v této zemi žilo lépe, aby tato země vzkvétala - jak ekonomicky, tak sociálně, tak právně ale i ekologicky. Ne však populistickými úplatky typu různých dávek, dotací či zasahováním do svobody podnikání a svobody osobní.
Kampaň by nám měla především říci, co hodlají kandidáti udělat pro to, aby se nám v této zemi žilo lépe, aby tato země vzkvétala - jak ekonomicky, tak sociálně, tak právně ale i ekologicky. Ne však populistickými úplatky typu různých dávek, dotací či zasahováním do svobody podnikání a svobody osobní.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Liberáli verzus konzervatívci
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Ambiciózne politické strany by mali okrem aktuálnych tém informovať aj o cieľoch a krokoch, ktoré urobia v prípade úspechu pre zlepšenie zdravia populácie, predĺženie zdravých rokov a riešenie starnutia populácie.
Ambiciózne politické strany by mali okrem aktuálnych tém informovať aj o cieľoch a krokoch, ktoré urobia v prípade úspechu pre zlepšenie zdravia populácie, predĺženie zdravých rokov a riešenie starnutia populácie.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní