Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

  1. Rozhodne áno 13 %
  2. Skôr áno 28 %
  3. Skôr nie 28 %
  4. Rozhodne nie 24 %
  5. Neviem /nevyjadrujem sa / iné 7 %


Uzávierka hlasovania: 16.12.2019. Počet respondentov: 88.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
Rozhodne áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Skôr áno Negatívny vývoj na jednom poli nás donútil jednať a otvoril nám pozitívne vyhliadky a nové možnosti inde. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré.
Negatívny vývoj na jednom poli nás donútil jednať a otvoril nám pozitívne vyhliadky a nové možnosti inde. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Rozhodne nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Skôr áno
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Rozhodne nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr áno
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
Rozhodne áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Rozhodne áno Výrazne sme posilnili výnosy spoločnosti a podaril sa nám úspešný vstup na Frankfurtskú burzu. Pre budúci rok dokonca budeme súčasťou burzového indexu, čo je veľká pocta.
Výrazne sme posilnili výnosy spoločnosti a podaril sa nám úspešný vstup na Frankfurtskú burzu. Pre budúci rok dokonca budeme súčasťou burzového indexu, čo je veľká pocta.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Ale len v rámci rodinnej firmy a rodiny, zo strany štátu nie
Ale len v rámci rodinnej firmy a rodiny, zo strany štátu nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Rozhodne nie Nákladnejšie, komplikovanejšie, byrokratickejšie.
Nákladnejšie, komplikovanejšie, byrokratickejšie.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Skôr áno
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Skôr áno
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
Skôr nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Skôr nie
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Skôr nie Pozitívne možem hodnotiť len projekty, ktoré sme vo firme úspešne zrealizovali, a ktoré vytvárajú dobré predpoklady pre budúcnosť. Negatívne hodnotím podmienky na podnikanie na Slovensku,kde prevláda populizmus nad odbornosťou, a krátkodobé záujmy politických strán nad dlhodobou perspektívou pre Slovensko. Vyššie spomínané legislatívne zásahy do podnikateľského prostredia nereflektujú ani pokles objednávok či recesiu na európskom trhu.
Pozitívne možem hodnotiť len projekty, ktoré sme vo firme úspešne zrealizovali, a ktoré vytvárajú dobré predpoklady pre budúcnosť. Negatívne hodnotím podmienky na podnikanie na Slovensku,kde prevláda populizmus nad odbornosťou, a krátkodobé záujmy politických strán nad dlhodobou perspektívou pre Slovensko. Vyššie spomínané legislatívne zásahy do podnikateľského prostredia nereflektujú ani pokles objednávok či recesiu na európskom trhu.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Skôr nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Skôr nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Skôr áno Celý rok sa niesol v priaznivom duchu navzdory veľkému úsiliu vládneho establišmentu o jeho rozklad a maximalizáciu deformácií. Sumár častých a nekoncepčných zmien núti podnikateľskú obec sa zaoberať netargetovou agendou a tak plytvá časom mimo core oblastí. Škoda! Ide o základ dobre fungujúcej ekonomiky.
Celý rok sa niesol v priaznivom duchu navzdory veľkému úsiliu vládneho establišmentu o jeho rozklad a maximalizáciu deformácií. Sumár častých a nekoncepčných zmien núti podnikateľskú obec sa zaoberať netargetovou agendou a tak plytvá časom mimo core oblastí. Škoda! Ide o základ dobre fungujúcej ekonomiky.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
Rozhodne áno Otvorili sme nové autocentrá a rozšírili naše aktivity naprieč celou V4. Na Slovensku sme taktiež otvorili dve nové výkupné pobočky v Bratislave a v Prievidzi. V celej skupine sme dosiahli historické rekordy v počte predaných áut, a to konkrétne 8000 predaných vozidiel v mesiacoch júl a október. Denne predáme okolo 250 áut a zamestnávame takmer 3 000 zamestnancov. Veľký posun sme zaznamenali aj v predajoch pod značkou Mototechna, pri čom predaj zánovných vozidiel na Slovensku tvorí takmer 17% z podielu celkových predajov, v Českej republike je to dokonca viac než pätina.
Otvorili sme nové autocentrá a rozšírili naše aktivity naprieč celou V4. Na Slovensku sme taktiež otvorili dve nové výkupné pobočky v Bratislave a v Prievidzi. V celej skupine sme dosiahli historické rekordy v počte predaných áut, a to konkrétne 8000 predaných vozidiel v mesiacoch júl a október. Denne predáme okolo 250 áut a zamestnávame takmer 3 000 zamestnancov. Veľký posun sme zaznamenali aj v predajoch pod značkou Mototechna, pri čom predaj zánovných vozidiel na Slovensku tvorí takmer 17% z podielu celkových predajov, v Českej republike je to dokonca viac než pätina.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
Skôr nie
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
Skôr nie Ja podnikám len kroky,aby som neodpadla z toho,čo sa tu deje. V tomto ohľade bol rok 2019 mimoriadne bohatý. .
Ja podnikám len kroky,aby som neodpadla z toho,čo sa tu deje. V tomto ohľade bol rok 2019 mimoriadne bohatý. .
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Skôr nie
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
Rozhodne nie Bol to skôr rok plný "jobových" správ s prihliadnutím na populistické vládnutie zintenzívnené najmä teraz pred voľbami.
Bol to skôr rok plný "jobových" správ s prihliadnutím na populistické vládnutie zintenzívnené najmä teraz pred voľbami.
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
Rozhodne áno Uplynulý rok priniesol pre nás predovšetkým začiatok zásadných zmien v oblasti odpadového hospodárstva, na ktoré sme čakali dlhých 30 rokov. Reálny problém "kam s odpadom" otvoril témy, ktoré boli doteraz iracionálne spoločenským TABU. Tých 30 rokov považujem za obdobie premrhaných šancí postupne budovať na slovensku sieť koncových zariadení na spracovanie odpadu namiesto rozširovania skládok. Žiaľ, "postupné budovanie" je vďaka tomu dnes už len ilúzia a nám zostáva iba šprint v cieľovej rovinke, lebo inak budeme zrejme o 5-6 rokov smeti voziť za vysoké poplatky do zahraničia.
Uplynulý rok priniesol pre nás predovšetkým začiatok zásadných zmien v oblasti odpadového hospodárstva, na ktoré sme čakali dlhých 30 rokov. Reálny problém "kam s odpadom" otvoril témy, ktoré boli doteraz iracionálne spoločenským TABU. Tých 30 rokov považujem za obdobie premrhaných šancí postupne budovať na slovensku sieť koncových zariadení na spracovanie odpadu namiesto rozširovania skládok. Žiaľ, "postupné budovanie" je vďaka tomu dnes už len ilúzia a nám zostáva iba šprint v cieľovej rovinke, lebo inak budeme zrejme o 5-6 rokov smeti voziť za vysoké poplatky do zahraničia.
Staník Marián Staník
generálny riaditeľ
Lesy SR
Skôr nie
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
Skôr nie
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Rozhodne áno
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Rozhodne nie Opatrenia, ktoré prijala vláda a parlament, zhoršujú podnikateľské prostredie. Účet za poukazy, vlaky a obedy „zadarmo", zvyšovanie minimálnej mzdy a minimálneho dôchodku zaplatíme všetci. Vo vysokej inflácii, nízkej kvalite zdravotníctva, školstva aj verejných služieb. Pretrvávajúca korupcia na najvyšších poschodiach súdnej a vládnej moci len dotvára tento smutný obraz.
Opatrenia, ktoré prijala vláda a parlament, zhoršujú podnikateľské prostredie. Účet za poukazy, vlaky a obedy „zadarmo", zvyšovanie minimálnej mzdy a minimálneho dôchodku zaplatíme všetci. Vo vysokej inflácii, nízkej kvalite zdravotníctva, školstva aj verejných služieb. Pretrvávajúca korupcia na najvyšších poschodiach súdnej a vládnej moci len dotvára tento smutný obraz.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Rozhodne áno
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Skôr áno
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
Skôr nie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Skôr nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Skôr nie Čo do úspešnosti firmy hodnotím rok ako dobrý až veľmi dobrý. Dosiahli sme rast obratu aj zisku. Celé je to však znehodnotené poznaním, že vyššie odvody a vyššie dane neskončili v prospech Slovenska ale vo vreckách vládnucej mafie. Informácie z Threemy sú v tomto smere desivé a demotivujúce.
Čo do úspešnosti firmy hodnotím rok ako dobrý až veľmi dobrý. Dosiahli sme rast obratu aj zisku. Celé je to však znehodnotené poznaním, že vyššie odvody a vyššie dane neskončili v prospech Slovenska ale vo vreckách vládnucej mafie. Informácie z Threemy sú v tomto smere desivé a demotivujúce.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Skôr nie Napriek viacerým pozitívam je odpoveď nie. Zdravotníctvo je, žiaľ, príliš ovplyvňované politikou, ktorá spoľahlivo ničí mnohé rozumné riešenia, ktoré by zdravotníctvu, a podnikaniu v ňom, prospeli.
Napriek viacerým pozitívam je odpoveď nie. Zdravotníctvo je, žiaľ, príliš ovplyvňované politikou, ktorá spoľahlivo ničí mnohé rozumné riešenia, ktoré by zdravotníctvu, a podnikaniu v ňom, prospeli.
Rakovský Martin Rakovský
CEO
ZľavaDňa
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Každým rokom sa pohybujeme v polročných etapách. V prvom polroku obvykle investujeme, hirujeme, reorganizujeme, aby sme prenastavili firmu na ďalší rast. V druhom polroku sa potom fokusujeme, exekuujeme, aby sme dokázali, že sme tieto zmeny spravili správne. Realita je taká, že pozitívne zmeny nám neprinesie rok, štát či Mikuláš ;). Pozitívne zmeny si musíme priniesť my sami našim úsilím a zakaždým si ich musíme tvrdo zaslúžiť.
Každým rokom sa pohybujeme v polročných etapách. V prvom polroku obvykle investujeme, hirujeme, reorganizujeme, aby sme prenastavili firmu na ďalší rast. V druhom polroku sa potom fokusujeme, exekuujeme, aby sme dokázali, že sme tieto zmeny spravili správne. Realita je taká, že pozitívne zmeny nám neprinesie rok, štát či Mikuláš ;). Pozitívne zmeny si musíme priniesť my sami našim úsilím a zakaždým si ich musíme tvrdo zaslúžiť.
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Rozhodne nie
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Rozhodne nie Bohužiaľ, negatíva prevažujú. Pribúda situácií, keď úrady a úradníci komplikujú našim členom podnikanie a zdržiavajú alebo znemožňujú výstavbu sietí, zatiaľčo ku konkurenčným podnikateľom sú ústretoví aj viac, než povoľuje zákon. Stúpa počet prípadov a aj suverenita, s akou sa to niekedy deje - akoby si niektorí brali z inšpiráciu z videa, kde je kráľom ten, kto sa s tým nebabre a dá to motorovou pílou.
Bohužiaľ, negatíva prevažujú. Pribúda situácií, keď úrady a úradníci komplikujú našim členom podnikanie a zdržiavajú alebo znemožňujú výstavbu sietí, zatiaľčo ku konkurenčným podnikateľom sú ústretoví aj viac, než povoľuje zákon. Stúpa počet prípadov a aj suverenita, s akou sa to niekedy deje - akoby si niektorí brali z inšpiráciu z videa, kde je kráľom ten, kto sa s tým nebabre a dá to motorovou pílou.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Skôr áno
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
Skôr nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Napriek tomu, že stúpajú náklady a je stále vyšší tlak na naše ceny, darí sa nám nachádzať riešenia. Zamestnanci stále zvyšujú svoje nároky a požiadavky na zamestnávateľa, ale druhej strane rastúce príležitosti na trhu umožňujú zvyšovať náklady a plniť požiadavky zamestnancov. Otázka je, či je to naozaj pre podnikanie pozitívne. Pozitívne nálady sú však dôležité naprieč celým podnikateľským reťazcom to bez spokojných zamestnancov sa nedá docieliť.
Napriek tomu, že stúpajú náklady a je stále vyšší tlak na naše ceny, darí sa nám nachádzať riešenia. Zamestnanci stále zvyšujú svoje nároky a požiadavky na zamestnávateľa, ale druhej strane rastúce príležitosti na trhu umožňujú zvyšovať náklady a plniť požiadavky zamestnancov. Otázka je, či je to naozaj pre podnikanie pozitívne. Pozitívne nálady sú však dôležité naprieč celým podnikateľským reťazcom to bez spokojných zamestnancov sa nedá docieliť.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Skôr nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Rozhodne áno
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
Skôr áno Nachádzame sa pravdepodobne na vrchole ekonomického cyklu. Je potrebné sa zodpovedne pripraviť na ťažšie časy - v podnikaní aj v spoločnosti.
Nachádzame sa pravdepodobne na vrchole ekonomického cyklu. Je potrebné sa zodpovedne pripraviť na ťažšie časy - v podnikaní aj v spoločnosti.
Štrokendl Miroslav Štrokendl
generálny riaditeľ
UniCredit Bank Slovakia a. s.
Rozhodne nie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Skôr nie
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Rozhodne nie Absolutne najhorsi rok od 2003
Absolutne najhorsi rok od 2003
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Skôr áno
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
Skôr áno
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Skôr áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Skôr áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Skôr áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
Skôr áno Napriek vyššiemu administratívnemu zaťaženiu zo strany štátu, sme rozšírili portfólio produktov, služieb aj zákazníkov.
Napriek vyššiemu administratívnemu zaťaženiu zo strany štátu, sme rozšírili portfólio produktov, služieb aj zákazníkov.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Skôr nie Akokolvek sa snazim spomenut si na pozitiva, zial skor mi napadaju negativne externality. Neznizenie DPH na casopisy, tlak na rast miezd, nezmyselna legislativa o odpadoch tykajuca sa vydavatelov. Z globalneho hladiska urcite nepotesi pozvolne ochladzovanie ekonomik vyspelych statov , predovsetkym Nemecka.
Akokolvek sa snazim spomenut si na pozitiva, zial skor mi napadaju negativne externality. Neznizenie DPH na casopisy, tlak na rast miezd, nezmyselna legislativa o odpadoch tykajuca sa vydavatelov. Z globalneho hladiska urcite nepotesi pozvolne ochladzovanie ekonomik vyspelych statov , predovsetkym Nemecka.
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
Skôr nie Z pohladu legislatívy sme nezaznamenali žiadne pozitívne zmeny a ani priestor na ich možné ovplyvnenie.
Z pohladu legislatívy sme nezaznamenali žiadne pozitívne zmeny a ani priestor na ich možné ovplyvnenie.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Rozhodne nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Rozhodne nie Nie
Nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Vzhľadom na to, že ekasy sa nás netýkajú, žiadne významné zmeny ovplyvňujúce našu činnosť sme nezaznamenali. Bohužiaľ už vôbec nie pozitívne, legislatíva pokračuje na ceste neustálych zmien a rastu povinností....
Vzhľadom na to, že ekasy sa nás netýkajú, žiadne významné zmeny ovplyvňujúce našu činnosť sme nezaznamenali. Bohužiaľ už vôbec nie pozitívne, legislatíva pokračuje na ceste neustálych zmien a rastu povinností....
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
Rozhodne nie
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
Skôr nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Neviem /nevyjadrujem sa / iné Rok to bol podnikateľsky úspešný, no určite nie kvôli zmenám v podnikateľskom prostredí, a už vôbec nie takým, ktoré by spôsobili politici
Rok to bol podnikateľsky úspešný, no určite nie kvôli zmenám v podnikateľskom prostredí, a už vôbec nie takým, ktoré by spôsobili politici
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Skôr nie
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
Rozhodne nie Zavedenie povinneho vybavenia vozidiel na zvoz odpadu vaziacim systemom aj pre mesta a obce ktore maju vlastny zvoz a vlastnu skladku(spalovnu) s vlastnou vahou je v odpadom hospodarstve nezmyslom roka.Uvedene opatrenie predstavuje pre kazde mesto zbytocnu investiciu niekolko desiatok az stoviek tisic eur,ktore zaplatia obcania prostrednictvom zvysenych poplatkov za zvoz odpadu,pricom tuto povinnost nema ziadna clenska krajina EU a EK to ani nevyzaduje.
Zavedenie povinneho vybavenia vozidiel na zvoz odpadu vaziacim systemom aj pre mesta a obce ktore maju vlastny zvoz a vlastnu skladku(spalovnu) s vlastnou vahou je v odpadom hospodarstve nezmyslom roka.Uvedene opatrenie predstavuje pre kazde mesto zbytocnu investiciu niekolko desiatok az stoviek tisic eur,ktore zaplatia obcania prostrednictvom zvysenych poplatkov za zvoz odpadu,pricom tuto povinnost nema ziadna clenska krajina EU a EK to ani nevyzaduje.
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
Rozhodne nie Rok 2019 bol v znamení nepredvídateľnosti. Na jednej strane signály o ochladení ekonomiky a na druhej strane obavy z toho, aké neočakávané zmeny zákonov a tým nové povinnosti pre zamestnávateľov prinesie každá jedna schôdza parlamentu.
Rok 2019 bol v znamení nepredvídateľnosti. Na jednej strane signály o ochladení ekonomiky a na druhej strane obavy z toho, aké neočakávané zmeny zákonov a tým nové povinnosti pre zamestnávateľov prinesie každá jedna schôdza parlamentu.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Skôr áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Skôr nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Rozhodne áno
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Skôr áno Ale sú to "tvrdo odpracované zmeny" v rámci rozvojových programov, interných inovácií a adaptácií dobrých nápadov v prospech zlepšovania a skvalitňovania služieb zákazníkom, ako aj rastu a rozvoja spoločnosti a skupiny.
Ale sú to "tvrdo odpracované zmeny" v rámci rozvojových programov, interných inovácií a adaptácií dobrých nápadov v prospech zlepšovania a skvalitňovania služieb zákazníkom, ako aj rastu a rozvoja spoločnosti a skupiny.
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
Rozhodne nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Skôr nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa / iné
Štarha Štěpán Štarha
partner
Havel & Partners, advokátska kancelária
Skôr áno Naša kancelária rástla v roku 2019 o 21 % a smeruje k rekordnému roku našej existencie na Slovensku. Takže uplynulý rok bol pre nás určite pozitívny. Oceňujeme, že nenastali žiadne zásadné zmeny v legislatíve, daňovom a odvodovom zaťažení, ktoré by sa negatívne dotkli podnikania v oblasti právnych služieb. Súčasne pozitívnou zmenou, ktorá v poslednom roku nastala, je aj snaha o vyššiu transparentnosť verejného sektora. Všeobecne preferujeme stálosť podnikateľského prostredia a pozitívne môže naše podnikanie ovplyvniť zlepšenie situácie na trhu práce, ktoré je však skôr závislé od fázy makroekonomického cyklu.
Naša kancelária rástla v roku 2019 o 21 % a smeruje k rekordnému roku našej existencie na Slovensku. Takže uplynulý rok bol pre nás určite pozitívny. Oceňujeme, že nenastali žiadne zásadné zmeny v legislatíve, daňovom a odvodovom zaťažení, ktoré by sa negatívne dotkli podnikania v oblasti právnych služieb. Súčasne pozitívnou zmenou, ktorá v poslednom roku nastala, je aj snaha o vyššiu transparentnosť verejného sektora. Všeobecne preferujeme stálosť podnikateľského prostredia a pozitívne môže naše podnikanie ovplyvniť zlepšenie situácie na trhu práce, ktoré je však skôr závislé od fázy makroekonomického cyklu.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Rozhodne nie Poisťovne môžu sotva hovoriť o roku pozitívnych zmien pre podnikanie. Predovšetkým poistná daň s retrospektívnou platnosťou aj na existujúce zmluvy, ale aj náklady spojené s implementáciou novely občianskeho zákonníka mali citeľný vplyv na naše hospodárenie.
Poisťovne môžu sotva hovoriť o roku pozitívnych zmien pre podnikanie. Predovšetkým poistná daň s retrospektívnou platnosťou aj na existujúce zmluvy, ale aj náklady spojené s implementáciou novely občianskeho zákonníka mali citeľný vplyv na naše hospodárenie.
Bolek Vladimír Bolek
člen predstavenstva
IAD Investments, správ. spol., a. s., Bratislava
Skôr áno V rámci vývoja spoločnosti áno, pretože kapitálové trhy sa pozitívne vyvíjali a ceny aktív výrazne rástli z čoho benefitovali všetci naši klienti. Narástol nám počet klientov a presiahli sme objem 1 - miliardy € aktív pod správou IAD Investments správ. spol. a.s. V rámci prostredia sa netešíme z rastúceho množstva regulácii a ich dopadu na výkon našej obchodnej činnosti.
V rámci vývoja spoločnosti áno, pretože kapitálové trhy sa pozitívne vyvíjali a ceny aktív výrazne rástli z čoho benefitovali všetci naši klienti. Narástol nám počet klientov a presiahli sme objem 1 - miliardy € aktív pod správou IAD Investments správ. spol. a.s. V rámci prostredia sa netešíme z rastúceho množstva regulácii a ich dopadu na výkon našej obchodnej činnosti.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Skôr nie
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Rozhodne nie Prílišná regulácia v sektore a mimoriadne malá systémová podpora (neschválená stratifikácia nemocníc, neschválené odborné stáže zahraničných lekárov a pod.) naopak komplikujú poskytovanie zdravotnej starostlivosti a udržateľnosť zdravotníckeho systému u nás.
Prílišná regulácia v sektore a mimoriadne malá systémová podpora (neschválená stratifikácia nemocníc, neschválené odborné stáže zahraničných lekárov a pod.) naopak komplikujú poskytovanie zdravotnej starostlivosti a udržateľnosť zdravotníckeho systému u nás.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní