Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

  1. je to skutočná národná priorita 22 %
  2. je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky 10 %
  3. je to veľký priestor na korupciu 11 %
  4. je to dobrý predvolebný ťah na voličov 38 %
  5. neviem /nevyjadrujem sa /iné 20 %


Uzávierka hlasovania: 03.02.2020. Počet respondentov: 82.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem /nevyjadrujem sa /iné Je to zo všetkého trochu. Diaľnica je potrebná pre všetkých, ľudí, ekonomiku aj krajnu a zároveň je to super kšeft. Len nechápem, že to doteraz nikto ešte nedotiahol.
Je to zo všetkého trochu. Diaľnica je potrebná pre všetkých, ľudí, ekonomiku aj krajnu a zároveň je to super kšeft. Len nechápem, že to doteraz nikto ešte nedotiahol.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
neviem /nevyjadrujem sa /iné
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
neviem /nevyjadrujem sa /iné Organizovať verejné zákazky na diaľnice je podstatne jednoduchšie a menej politicky riskantné ako navrhnúť a zrealizovať potrebné reformy sociálnych systémov, riadenia štátu, zdravotníctva alebo školstva.
Organizovať verejné zákazky na diaľnice je podstatne jednoduchšie a menej politicky riskantné ako navrhnúť a zrealizovať potrebné reformy sociálnych systémov, riadenia štátu, zdravotníctva alebo školstva.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Koľko času strávi občan dochádzaním do práce je vec, ktorá zaujíma každého voliča čoraz viac a viac, či je zamestnanec alebo podnikateľ , či je mladý alebo starší. Téma má až protestný potenciál, čo pravidelne vidíme v médiách. Problém s hustou premávkou majú už aj malé mestá, preto je budovanie diaľnic a obchvatov miest dobrou predvolebnou témou oslovujúcou široké spektrum voličov, nie iba úzku skupinu voličov.
Koľko času strávi občan dochádzaním do práce je vec, ktorá zaujíma každého voliča čoraz viac a viac, či je zamestnanec alebo podnikateľ , či je mladý alebo starší. Téma má až protestný potenciál, čo pravidelne vidíme v médiách. Problém s hustou premávkou majú už aj malé mestá, preto je budovanie diaľnic a obchvatov miest dobrou predvolebnou témou oslovujúcou široké spektrum voličov, nie iba úzku skupinu voličov.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
je to skutočná národná priorita
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
je to veľký priestor na korupciu
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Stále nedobudované diaľnice sú v očiach mnohých voličov symbolom nesplnených sľubov predchádzajúcich vlád. Ich rýchla dostavba môže byť preto jednoznačným signálom v zmysle „my, na rozdiel od tých pred nami, sľuby plníme“.
Stále nedobudované diaľnice sú v očiach mnohých voličov symbolom nesplnených sľubov predchádzajúcich vlád. Ich rýchla dostavba môže byť preto jednoznačným signálom v zmysle „my, na rozdiel od tých pred nami, sľuby plníme“.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
je to skutočná národná priorita
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
je to veľký priestor na korupciu
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
je to skutočná národná priorita Fakt ich treba.
Fakt ich treba.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem /nevyjadrujem sa /iné Pre biznis, zamestnanosť a teda aj zvyšovanie životnej úrovne na východnom Slovensku. Som optimista.
Pre biznis, zamestnanosť a teda aj zvyšovanie životnej úrovne na východnom Slovensku. Som optimista.
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
je to skutočná národná priorita
Kutan Ján Kutan
partner
partner Kutan & Partners
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
neviem /nevyjadrujem sa /iné asi tak nějak všechno dohromady...
asi tak nějak všechno dohromady...
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
neviem /nevyjadrujem sa /iné Doposiaľ to boli predvolebné ťahy a rozkrádačky. Uvidíme, ako bude, keď vyhrajú normalni ľudia. Potrebujeme však viac inovačné siete ako dialničné.
Doposiaľ to boli predvolebné ťahy a rozkrádačky. Uvidíme, ako bude, keď vyhrajú normalni ľudia. Potrebujeme však viac inovačné siete ako dialničné.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky 1. Preto lebo cesty a najmä mosty sú v dezolátnom stave. 2. Preto, lebo je to už "tradičná" téma pred voľbami. 3. Preto, lebo sa na tom dobre zarába...
1. Preto lebo cesty a najmä mosty sú v dezolátnom stave. 2. Preto, lebo je to už "tradičná" téma pred voľbami. 3. Preto, lebo sa na tom dobre zarába...
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
je to skutočná národná priorita
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
je to skutočná národná priorita
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem /nevyjadrujem sa /iné
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Tento cieľ nie je nový, dobre sa predáva a pekne znie. Pokrytie prezentácie strany, politika médiami je ľahko dosiahnuteľné a teda ruka v ruke cielený efekt je dosiahnutý. Po pohľade do okolitých krajín a ich schopností stavať ( napr. Poľsko) je tento cieľ definovaný určite aj kolatelárnymi výhodami, pretože som si istý, že Slováci určite by stavať diaľnice vedeli rovnako, len v skutočnosti nechcú. Chybou nás voličov je, že im tieto dlhoročné klamstvá tolerujeme a prehliadame.
Tento cieľ nie je nový, dobre sa predáva a pekne znie. Pokrytie prezentácie strany, politika médiami je ľahko dosiahnuteľné a teda ruka v ruke cielený efekt je dosiahnutý. Po pohľade do okolitých krajín a ich schopností stavať ( napr. Poľsko) je tento cieľ definovaný určite aj kolatelárnymi výhodami, pretože som si istý, že Slováci určite by stavať diaľnice vedeli rovnako, len v skutočnosti nechcú. Chybou nás voličov je, že im tieto dlhoročné klamstvá tolerujeme a prehliadame.
Staník Marián Staník
generálny riaditeľ
Lesy SR
je to skutočná národná priorita
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
je to skutočná národná priorita Má to dva rozmery. Jeden je ten, že sme krajina bez reálne dobudovanej cestnej infraštruktúry a mnohé regióny na to doplácajú. Druhým rozmerom je, že politici pri prestrihávaní pásky odovzdávajú voličom hmatateľný výsledok a nie abstraktný obraz ich aktivity, čomu úplne rozumiem.
Má to dva rozmery. Jeden je ten, že sme krajina bez reálne dobudovanej cestnej infraštruktúry a mnohé regióny na to doplácajú. Druhým rozmerom je, že politici pri prestrihávaní pásky odovzdávajú voličom hmatateľný výsledok a nie abstraktný obraz ich aktivity, čomu úplne rozumiem.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Pretože sľubom neurazíš... A ako vieme, voľby vyhrávajú sľuby (viď diaľnica do Košíc, zákaz zisku zdravotných poisťovní, preukazovanie pôvodu majetku a ďalších x príkladov).
Pretože sľubom neurazíš... A ako vieme, voľby vyhrávajú sľuby (viď diaľnica do Košíc, zákaz zisku zdravotných poisťovní, preukazovanie pôvodu majetku a ďalších x príkladov).
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
je to skutočná národná priorita Pretože už mali byť dávno postavené!?
Pretože už mali byť dávno postavené!?
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Lebo tí, čo to šíria buď nemajú rozum, alebo nevedia čo je to zodpovednosť alebo vôbec neovládajú elementárnu sedliacku ekonomiku, že požičať si môžem len toľko, koľko dokážem bez problémov aj splatiť. Z prázdnej hlavy nemôže prísť rozumný nápad.
Lebo tí, čo to šíria buď nemajú rozum, alebo nevedia čo je to zodpovednosť alebo vôbec neovládajú elementárnu sedliacku ekonomiku, že požičať si môžem len toľko, koľko dokážem bez problémov aj splatiť. Z prázdnej hlavy nemôže prísť rozumný nápad.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Rakovský Martin Rakovský
CEO
ZľavaDňa
neviem /nevyjadrujem sa /iné
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
neviem /nevyjadrujem sa /iné V politicky a hodnotovo vyzretom štáte by diaľnice mali byť na vysokej priečke národných priorít. Mali by sme predsa mať záujem konečne dobudovať hlavnú cestnú tepnu naprieč celou krajinou (v prospech investorov, ale aj samotných občanov). Nepovažujem za zodpovedné v rámci predvolebného zápasu sľubovať voličom častokrát právne pochybné a ekonomicky nerealistické riešenia. Týmto často chýba koncepčnosť a trvalá udržateľnosť presahujúca jedno volebné obdobie. V predvolebnom boji pôjde zrejme primárne o zaujatie voliča atraktívnou a rýchlo uchopiteľnou témou, pričom mnoho strán volí tento prístup z dôvodu ich ideovej vyprahnutosti. Je faktom, že sľubované riešenia majú potenciál vytvoriť živnú pôdu pre spomínané negatívne javy, ostáva nám iba dúfať, že toto nie je ten prípad.
V politicky a hodnotovo vyzretom štáte by diaľnice mali byť na vysokej priečke národných priorít. Mali by sme predsa mať záujem konečne dobudovať hlavnú cestnú tepnu naprieč celou krajinou (v prospech investorov, ale aj samotných občanov). Nepovažujem za zodpovedné v rámci predvolebného zápasu sľubovať voličom častokrát právne pochybné a ekonomicky nerealistické riešenia. Týmto často chýba koncepčnosť a trvalá udržateľnosť presahujúca jedno volebné obdobie. V predvolebnom boji pôjde zrejme primárne o zaujatie voliča atraktívnou a rýchlo uchopiteľnou témou, pričom mnoho strán volí tento prístup z dôvodu ich ideovej vyprahnutosti. Je faktom, že sľubované riešenia majú potenciál vytvoriť živnú pôdu pre spomínané negatívne javy, ostáva nám iba dúfať, že toto nie je ten prípad.
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky
Beňuška Matej Beňuška
Public Policy Manager, Central, Eastern and Southern Europe
Taxify
je to veľký priestor na korupciu
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Diaľnice sú takým evergreenom predvolebných kampaní. Samy osebe ale nie sú riešením na najpálčivejšie problémy krajiny. Za 30 rokov sme neboli schopní dostavať rozumnú sieť a teraz prídu partie, ktoré sa mimochodom v ekonomicko-politickom prostredí pohybujú tých 30 rokov a chcú ešte viac zadĺžiť naše deti. A prečo by sme im to mali zrovna teraz uveriť ...?
Diaľnice sú takým evergreenom predvolebných kampaní. Samy osebe ale nie sú riešením na najpálčivejšie problémy krajiny. Za 30 rokov sme neboli schopní dostavať rozumnú sieť a teraz prídu partie, ktoré sa mimochodom v ekonomicko-politickom prostredí pohybujú tých 30 rokov a chcú ešte viac zadĺžiť naše deti. A prečo by sme im to mali zrovna teraz uveriť ...?
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
je to skutočná národná priorita
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Nakoľko občania SR pociťujú v regiónoch, kde nie je dialnica deficit - tak je to aj dobrý predvolebný ťah, aj veľký prestor pre korupciu aj šanca rozdať veľké verejné zákazky. Obyvatelia v regiónoch nepociťujú žiadny potenciál rozvoja a investícií v regińe bez diaľnice. Preto je to dobrý predvolebný ťah na voličov. Bohužial ale tá úprimná snaha obyvateľov Slovenska žiť dostojný život, slušne zarobiť, vychovávať deti, mať radosť zo života je zneužitá politikmi na rozdávanie veľkých verejných zákaziek našim ľuďom. Panuje domienka, že popri tej verejnej zákazke sa ako zázrakom pre synačika alebo dcéru politika stihne postaviť najaká ta vilka z rozpočtu diaľnice. Dobrým príkladom je 30,67 percentné predraženie NFŠ. Koľko Slovákov a Sloveniek sa aspoň raz na ten futbalový štadión /postavený v mene takýchto vznešených cieľov/ dostane. Ale prispieť na to zo svojich dani, odvodov, poplatkov musia, či sa im to páči alebo nie.
Nakoľko občania SR pociťujú v regiónoch, kde nie je dialnica deficit - tak je to aj dobrý predvolebný ťah, aj veľký prestor pre korupciu aj šanca rozdať veľké verejné zákazky. Obyvatelia v regiónoch nepociťujú žiadny potenciál rozvoja a investícií v regińe bez diaľnice. Preto je to dobrý predvolebný ťah na voličov. Bohužial ale tá úprimná snaha obyvateľov Slovenska žiť dostojný život, slušne zarobiť, vychovávať deti, mať radosť zo života je zneužitá politikmi na rozdávanie veľkých verejných zákaziek našim ľuďom. Panuje domienka, že popri tej verejnej zákazke sa ako zázrakom pre synačika alebo dcéru politika stihne postaviť najaká ta vilka z rozpočtu diaľnice. Dobrým príkladom je 30,67 percentné predraženie NFŠ. Koľko Slovákov a Sloveniek sa aspoň raz na ten futbalový štadión /postavený v mene takýchto vznešených cieľov/ dostane. Ale prispieť na to zo svojich dani, odvodov, poplatkov musia, či sa im to páči alebo nie.
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
je to veľký priestor na korupciu
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Malata Milan Malata
managing partner
Malata, Pružinský, Hegedüš & Partners , s.r.o., Bratislava
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Najradšej by som označil ako odpoveď všetky štyri prvé možnosti, pretože si myslím, že skutočná správna odpoveď je tak trochu ich kombináciou. Keďže však máme voľby pred dverami, hlasujem za to, že ide o dobrý predvolebný ťah na voličov.
Najradšej by som označil ako odpoveď všetky štyri prvé možnosti, pretože si myslím, že skutočná správna odpoveď je tak trochu ich kombináciou. Keďže však máme voľby pred dverami, hlasujem za to, že ide o dobrý predvolebný ťah na voličov.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
je to skutočná národná priorita Avšak hlavným problémom pomalej výstavby diaľnic nie sú peniaze, ale povolenia, výkup pozemkov, proces obstrávania, možnosť širokej verejnosti nekonečne napádať už vyprojektované a posúdené riešenia. Ďalej je to aj deficit porozumenia naprieč vedením jednotlivých rezortov, tak aby bola táto národná priorita cítiť vo všetkých rezortoch, vyšších uzemných celkoch ale samosprávy miest a obci. Často malé partikulárne záujmi odialia výstavbu na roky. To všetko v spojení s často aj neprimeranými očakavaniami spôsobuje patové a ťažko riešiteľné situácie. Nato dopláca celá spoločnosfˇ.
Avšak hlavným problémom pomalej výstavby diaľnic nie sú peniaze, ale povolenia, výkup pozemkov, proces obstrávania, možnosť širokej verejnosti nekonečne napádať už vyprojektované a posúdené riešenia. Ďalej je to aj deficit porozumenia naprieč vedením jednotlivých rezortov, tak aby bola táto národná priorita cítiť vo všetkých rezortoch, vyšších uzemných celkoch ale samosprávy miest a obci. Často malé partikulárne záujmi odialia výstavbu na roky. To všetko v spojení s často aj neprimeranými očakavaniami spôsobuje patové a ťažko riešiteľné situácie. Nato dopláca celá spoločnosfˇ.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky
Štrokendl Miroslav Štrokendl
generálny riaditeľ
UniCredit Bank Slovakia a. s.
je to veľký priestor na korupciu
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
je to veľký priestor na korupciu
Laciak Ondrej Laciak
riadiaci partner
Laciak & Co., , s.r.o., Bratislava
je to skutočná národná priorita
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem /nevyjadrujem sa /iné Treba sa ich na to opýtať. Ja na to žiadny racionálny dôvod nevidím.
Treba sa ich na to opýtať. Ja na to žiadny racionálny dôvod nevidím.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
je to skutočná národná priorita Je to logické. Cestná, resp. logistická sieť je po vzdelávaní druhou najdôležitejšou prioritou pre podporu biznisu a ekonomický rast krajiny.
Je to logické. Cestná, resp. logistická sieť je po vzdelávaní druhou najdôležitejšou prioritou pre podporu biznisu a ekonomický rast krajiny.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
je to skutočná národná priorita
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Žiaľ, na slovenského voliča stále platí predvolebná rétorika viac ako reálne skutky po voľbách, ktoré reálne vidia a cítia.
Žiaľ, na slovenského voliča stále platí predvolebná rétorika viac ako reálne skutky po voľbách, ktoré reálne vidia a cítia.
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
neviem /nevyjadrujem sa /iné Dôvodov je viacero. Okrem tých, čo uvádzate, aj viaceré iné. Slovensko potrebuje diaľnice, ale nielen pre autá. Za kľúčovú slovenskú diaľnicu považujem tú optickú, diaľnicu pre dáta. Dá sa vybudovať veľmi rýchlo, rádovo lacnejšie a s obrovským vplyvom na budúcnosť krajiny. A, mimochodom, ani budúce diaľnice pre autonómne autá sa bez nej nezaobídu.
Dôvodov je viacero. Okrem tých, čo uvádzate, aj viaceré iné. Slovensko potrebuje diaľnice, ale nielen pre autá. Za kľúčovú slovenskú diaľnicu považujem tú optickú, diaľnicu pre dáta. Dá sa vybudovať veľmi rýchlo, rádovo lacnejšie a s obrovským vplyvom na budúcnosť krajiny. A, mimochodom, ani budúce diaľnice pre autonómne autá sa bez nej nezaobídu.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
je to šanca rozdávať veľké verejné zákazky Obávam sa, že propagátorom týchto "nápadov" je vlastný spôsob uvažovania - "po nás potopa", nezáleží im na budúcnosti krajiny a jej ekonomickej stabilite, ale iba na vlastnom rýchlom a veľkom prospechu.
Obávam sa, že propagátorom týchto "nápadov" je vlastný spôsob uvažovania - "po nás potopa", nezáleží im na budúcnosti krajiny a jej ekonomickej stabilite, ale iba na vlastnom rýchlom a veľkom prospechu.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
je to veľký priestor na korupciu
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
neviem /nevyjadrujem sa /iné
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem /nevyjadrujem sa /iné Všetky 4 možnosti z uvedených sú pravdivé.
Všetky 4 možnosti z uvedených sú pravdivé.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
je to skutočná národná priorita Lebo bez infraštruktúry môžeme zabudnúť za rýchlejší ekonomický rozvoj regiónov, a áno, je to zároveň aj šanca pre veľké verejné zákazy.
Lebo bez infraštruktúry môžeme zabudnúť za rýchlejší ekonomický rozvoj regiónov, a áno, je to zároveň aj šanca pre veľké verejné zákazy.
Oroš Roman Oroš
finančný riaditeľ
PEPCO SK & CZ
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Dostavanie diaľnic je takým prístavom istoty pre strany v časoch každej predvolebnej kampane. Maďarská karta odoznela pred pár rokmi, imigranti odoznejú, ale výstavba diaľníc pretrvá. Po voľbách sa zrazu určia iné priority a ďialnice tak počkajú na ďalšie voľby a ďalšie sľuby. Česi majú večne rozrobenú D1, my máme večne nedokončenú D1.
Dostavanie diaľnic je takým prístavom istoty pre strany v časoch každej predvolebnej kampane. Maďarská karta odoznela pred pár rokmi, imigranti odoznejú, ale výstavba diaľníc pretrvá. Po voľbách sa zrazu určia iné priority a ďialnice tak počkajú na ďalšie voľby a ďalšie sľuby. Česi majú večne rozrobenú D1, my máme večne nedokončenú D1.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
neviem /nevyjadrujem sa /iné
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
neviem /nevyjadrujem sa /iné Jediná správna odpoveď neexistuje a vždy závisí od konkrétnej strany (čo je tiež odrazom smutnej reality slovenskej politiky). Je to ale téma, ktorá je ľahko uchopiteľná pre široké skupiny voličov a to najmä v regiónoch s nedostatočnou infraštruktúrou.
Jediná správna odpoveď neexistuje a vždy závisí od konkrétnej strany (čo je tiež odrazom smutnej reality slovenskej politiky). Je to ale téma, ktorá je ľahko uchopiteľná pre široké skupiny voličov a to najmä v regiónoch s nedostatočnou infraštruktúrou.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
je to veľký priestor na korupciu Samozrejme, ze slubovacky k nasej zamrznutej realizacii infrastrukturnych projektov je super predvolebny tah. A tiez sanca rozdavat neskor velke verejne zákazky je samozrejme spojena s obrovskym korupcnym rizikom. A v neposlednom rade, hoci aj neskodne navstevovanie bankových domov po svete, je vcelku prijemna cinnost. Konkretne: vystavba nasej dialnicnej siete netrpi nedostatkom penazi, ale neprofesionalitou, nezodpovednostou a korupcnictvom statnych organov a organizacii. Verim, ze nasi ludia nie su uplne hlupi - ved jazdia po dialniciach aj v krajinach ako Chorvatsko, ci Polsko...
Samozrejme, ze slubovacky k nasej zamrznutej realizacii infrastrukturnych projektov je super predvolebny tah. A tiez sanca rozdavat neskor velke verejne zákazky je samozrejme spojena s obrovskym korupcnym rizikom. A v neposlednom rade, hoci aj neskodne navstevovanie bankových domov po svete, je vcelku prijemna cinnost. Konkretne: vystavba nasej dialnicnej siete netrpi nedostatkom penazi, ale neprofesionalitou, nezodpovednostou a korupcnictvom statnych organov a organizacii. Verim, ze nasi ludia nie su uplne hlupi - ved jazdia po dialniciach aj v krajinach ako Chorvatsko, ci Polsko...
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
je to dobrý predvolebný ťah na voličov Za 40 rokov socializmu sa to nepodarilo . Za 30 rokov kapitalizmu sa to nepodarilo . Pevne verim ze uz sme vo finale a do 30 rokov to bude.
Za 40 rokov socializmu sa to nepodarilo . Za 30 rokov kapitalizmu sa to nepodarilo . Pevne verim ze uz sme vo finale a do 30 rokov to bude.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
je to dobrý predvolebný ťah na voličov
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
je to skutočná národná priorita Verím, že keď po voľbách prídu do vlády nové mladé politické strany, tak to bude o skutočnej národnej priorite, avšak ak tu zostane vláda súčasných korupčných strán tak pôjde o šancu rozdávať veľké verejné zákazky spolu s veľkým priestorom pre korupciu.
Verím, že keď po voľbách prídu do vlády nové mladé politické strany, tak to bude o skutočnej národnej priorite, avšak ak tu zostane vláda súčasných korupčných strán tak pôjde o šancu rozdávať veľké verejné zákazky spolu s veľkým priestorom pre korupciu.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
je to skutočná národná priorita Z mého pohledu proto, že je to opravdu priorita, která pomůže rozvoji regionů, ale obávám se, že hlavním důvodem jsou preference voličů a u některých stran hlavně to, že je to příjemný "penězovod".
Z mého pohledu proto, že je to opravdu priorita, která pomůže rozvoji regionů, ale obávám se, že hlavním důvodem jsou preference voličů a u některých stran hlavně to, že je to příjemný "penězovod".
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
je to dobrý predvolebný ťah na voličov V tomto je volič mentálne stále v 90. rokoch. A ani lídri nechápu, že násobne väčšiu návratnosť by mali investície do vzdelávania, či do ekologickejších foriem prepravy. Stačí sa pozrieť na také Chorvátsko - diaľnica na každom rohu, ale fabrika či logistika pri nich takmer žiadna a ekonomické parametre všetky horšie ako má Slovensko.
V tomto je volič mentálne stále v 90. rokoch. A ani lídri nechápu, že násobne väčšiu návratnosť by mali investície do vzdelávania, či do ekologickejších foriem prepravy. Stačí sa pozrieť na také Chorvátsko - diaľnica na každom rohu, ale fabrika či logistika pri nich takmer žiadna a ekonomické parametre všetky horšie ako má Slovensko.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem /nevyjadrujem sa /iné Budovanie diaľnic je bez pochybností dôležitým projektom. Má ušľachtilé a racionálne pozadie, no v nesprávnych rukách a pri nesprávnom vedení môže byť aj veľkou šancou na nečestné konanie. V primárne dobrej vízii by som ale nechcel vidieť primárne ohrozenia. Tí, ktorí budú pri moci by mali pocit transparentnosti dokladovať svojimi činmi a nastavením procesu a tak vyvracať pochybnosti.
Budovanie diaľnic je bez pochybností dôležitým projektom. Má ušľachtilé a racionálne pozadie, no v nesprávnych rukách a pri nesprávnom vedení môže byť aj veľkou šancou na nečestné konanie. V primárne dobrej vízii by som ale nechcel vidieť primárne ohrozenia. Tí, ktorí budú pri moci by mali pocit transparentnosti dokladovať svojimi činmi a nastavením procesu a tak vyvracať pochybnosti.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní