Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

  1. Pokračovať v zmluve so SkyTollom 0 %
  2. Odkúpiť súčasný systém 7 %
  3. Vypísať tender na nového dodávateľa 41 %
  4. Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie 38 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 15 %


Uzávierka hlasovania: 10.02.2020. Počet respondentov: 88.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Odkúpiť súčasný systém
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
Odkúpiť súčasný systém Odkúpiť súčasný systém za reálnu zostatkovú cenu, alebo cenu zohľadňujúcu nevýhodnosť podpísanej zmluvy ak teda je nevýhodná pre štát. Ťažko sa hodnotí, ak nemám všetky vstupné údaje. Väčšinou je pravda niekde v strede. Určite nie všetko riešiť nanovo, lebo znovu ďalšie náklady.
Odkúpiť súčasný systém za reálnu zostatkovú cenu, alebo cenu zohľadňujúcu nevýhodnosť podpísanej zmluvy ak teda je nevýhodná pre štát. Ťažko sa hodnotí, ak nemám všetky vstupné údaje. Väčšinou je pravda niekde v strede. Určite nie všetko riešiť nanovo, lebo znovu ďalšie náklady.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Odkúpiť súčasný systém Systém funkčný je, len finančné toky sú zle zmluvne nastavené. Teda okamžité vysporiadanie sa s nevýhodnou zmluvou by prinieslo do výberu mýta stabilitu a prehľad. Akokoľvek treba zvážiť vyjednanú cenu, nakoľko systém už nie je nový a budú potrebné investície.
Systém funkčný je, len finančné toky sú zle zmluvne nastavené. Teda okamžité vysporiadanie sa s nevýhodnou zmluvou by prinieslo do výberu mýta stabilitu a prehľad. Akokoľvek treba zvážiť vyjednanú cenu, nakoľko systém už nie je nový a budú potrebné investície.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Odkúpiť súčasný systém Teraz je už ťažko nájsť ideálne riešenie. Žiaľ systém po rokoch prevádzky neprechádza automaticky do vlastníctva NDS. Ak ale NDS bude vlastniť systém a vedela ho sama prevádzkovať, mohlo by to byť v tomto marazme najlepšie riešenie. Tento satelitný systém je stále inovatívny a NDS by ho vhodným prevádzkovaním vedela využiť nie len na výber mýta ale aj na riadenie a regulovanie dopravy, dopravnú štatistiku, bezpečnosť a podobne. Je otázka čo všetko stojí 400.000 EUR a či je to nevyhnutné kúpiť všetko. Paralelne s procesom kúpy je dobré novým tendrom overiť nové trhové ceny, ale obávam sa, že to bude podstatne viac ako kúpiť súčasný systém. Overenie novej trhovej ceny sa rozhodne malo urobiť už dávno, ale kompetetný žiaľ zaspali a zanedbali to.
Teraz je už ťažko nájsť ideálne riešenie. Žiaľ systém po rokoch prevádzky neprechádza automaticky do vlastníctva NDS. Ak ale NDS bude vlastniť systém a vedela ho sama prevádzkovať, mohlo by to byť v tomto marazme najlepšie riešenie. Tento satelitný systém je stále inovatívny a NDS by ho vhodným prevádzkovaním vedela využiť nie len na výber mýta ale aj na riadenie a regulovanie dopravy, dopravnú štatistiku, bezpečnosť a podobne. Je otázka čo všetko stojí 400.000 EUR a či je to nevyhnutné kúpiť všetko. Paralelne s procesom kúpy je dobré novým tendrom overiť nové trhové ceny, ale obávam sa, že to bude podstatne viac ako kúpiť súčasný systém. Overenie novej trhovej ceny sa rozhodne malo urobiť už dávno, ale kompetetný žiaľ zaspali a zanedbali to.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Odkúpiť súčasný systém
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Odkúpiť súčasný systém Definitívne treba odkúpiť tento systém, dohodnúť minimálnu cenu 1€, vyjednávať by mal ísť samozrejme Vážny a Choma. Potom nám úž stačí len prevádzkovať tento systém.
Definitívne treba odkúpiť tento systém, dohodnúť minimálnu cenu 1€, vyjednávať by mal ísť samozrejme Vážny a Choma. Potom nám úž stačí len prevádzkovať tento systém.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
Vypísať tender na nového dodávateľa
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
Vypísať tender na nového dodávateľa
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Vypísať tender na nového dodávateľa
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Vypísať tender na nového dodávateľa
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
Vypísať tender na nového dodávateľa
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Vypísať tender na nového dodávateľa
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Vypísať tender na nového dodávateľa
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
Vypísať tender na nového dodávateľa
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Vypísať tender na nového dodávateľa
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
Vypísať tender na nového dodávateľa Najlepsiu alternativu nevidim vo vybere sposobu vyberu myta ale v systemovej zmene smerujucej k presmerovaniu nakladnej prepravy na zeleznicu a odbremeneniu uz pretazenej cestnej siete.Zeleznicna siet u nas je nevyuzita pararelna dialnica,je ekologicka,ma siroke pokrytie.
Najlepsiu alternativu nevidim vo vybere sposobu vyberu myta ale v systemovej zmene smerujucej k presmerovaniu nakladnej prepravy na zeleznicu a odbremeneniu uz pretazenej cestnej siete.Zeleznicna siet u nas je nevyuzita pararelna dialnica,je ekologicka,ma siroke pokrytie.
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
Vypísať tender na nového dodávateľa V tejto lokalite musi byť všetko v sukromnych rukach.
V tejto lokalite musi byť všetko v sukromnych rukach.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
Vypísať tender na nového dodávateľa
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Vypísať tender na nového dodávateľa
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
Vypísať tender na nového dodávateľa
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
Vypísať tender na nového dodávateľa Důkladně a detailně vyšetřit nejlépe zahraničními nezávislými vyšetřovateli jak, kde, kam a kolik bylo “odcloněno” finančních prostředku, na základě toho zjednat pořádek a viníky předat orgánům činným v trestním rizeni...
Důkladně a detailně vyšetřit nejlépe zahraničními nezávislými vyšetřovateli jak, kde, kam a kolik bylo “odcloněno” finančních prostředku, na základě toho zjednat pořádek a viníky předat orgánům činným v trestním rizeni...
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
Vypísať tender na nového dodávateľa Je zvláštne, že koľko bolo "kriku" kvôli privatizácii a projekty, ktoré obrali štát o viac ako obidve privatizácie (odkúpenie SPP, SkyToll, nákup Spartanov a pod.) prebehli potichúčko "poza bučky" . Jednoznačne som za vypísanie nového tendra.
Je zvláštne, že koľko bolo "kriku" kvôli privatizácii a projekty, ktoré obrali štát o viac ako obidve privatizácie (odkúpenie SPP, SkyToll, nákup Spartanov a pod.) prebehli potichúčko "poza bučky" . Jednoznačne som za vypísanie nového tendra.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Vypísať tender na nového dodávateľa Tato alternativa nevylucuje vyhru aktualneho dodavatela, ak zlavi zo svojich narokov a ponukne normalne podmienky, nebude vsak moct vydierat ako v dnesnej pozicii. Bohuzial, cas je v tomto nepriatelom, kedze vcas vysutazit moze byt problem, kvoli moznym obstrukciam....
Tato alternativa nevylucuje vyhru aktualneho dodavatela, ak zlavi zo svojich narokov a ponukne normalne podmienky, nebude vsak moct vydierat ako v dnesnej pozicii. Bohuzial, cas je v tomto nepriatelom, kedze vcas vysutazit moze byt problem, kvoli moznym obstrukciam....
Tóth Maroš Tóth
partner
Rödl & Partner Advokáti, s.r.o., Bratislava
Vypísať tender na nového dodávateľa
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Vypísať tender na nového dodávateľa
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
Vypísať tender na nového dodávateľa
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Vypísať tender na nového dodávateľa
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Vypísať tender na nového dodávateľa
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Vypísať tender na nového dodávateľa Nový tender by bolo riešenie transparentné a v zmysle podmienok, ktoré by boli prospešné aj pre štát.
Nový tender by bolo riešenie transparentné a v zmysle podmienok, ktoré by boli prospešné aj pre štát.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Vypísať tender na nového dodávateľa Stat taha za kratky koniec povtazu. Sky toll sa tejto vyhody dobreovolne nevzda. Ti ktori su za tento stav zodpovedni ny mali niest trestnopravnu i majetkovu zodpovednost .
Stat taha za kratky koniec povtazu. Sky toll sa tejto vyhody dobreovolne nevzda. Ti ktori su za tento stav zodpovedni ny mali niest trestnopravnu i majetkovu zodpovednost .
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Vypísať tender na nového dodávateľa
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Vypísať tender na nového dodávateľa
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Vypísať tender na nového dodávateľa
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Vypísať tender na nového dodávateľa
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Vypísať tender na nového dodávateľa
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Vypísať tender na nového dodávateľa Férový tender je najrozumenejšie riešenie.
Férový tender je najrozumenejšie riešenie.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
Vypísať tender na nového dodávateľa Vypísaním nového tendra by sa ukázala reálna, aktuálna a komerčná hodnota mýtneho systému.
Vypísaním nového tendra by sa ukázala reálna, aktuálna a komerčná hodnota mýtneho systému.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Vypísať tender na nového dodávateľa Dá sa očakávať, že v zmluvách so SkyToll bude toľko nášľapných mín, že jediné riešenie je nový tender, ktorý nebude zaťažený minulosťou. Verím, že v dnes je možné nastaviť podmienky súťaže výhodne pre štát a nie pre budúceho dodávateľa.
Dá sa očakávať, že v zmluvách so SkyToll bude toľko nášľapných mín, že jediné riešenie je nový tender, ktorý nebude zaťažený minulosťou. Verím, že v dnes je možné nastaviť podmienky súťaže výhodne pre štát a nie pre budúceho dodávateľa.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Vypísať tender na nového dodávateľa
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
Vypísať tender na nového dodávateľa Osobne si myslím, že je čas na nastavenie transparentných podmienok a transparetný výber dodávateľa. Keď budú podmienky transparentne nastavené, potom môžeme pokračovať aj so SkyToll pokiaľ to vyhrajú.
Osobne si myslím, že je čas na nastavenie transparentných podmienok a transparetný výber dodávateľa. Keď budú podmienky transparentne nastavené, potom môžeme pokračovať aj so SkyToll pokiaľ to vyhrajú.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
Vypísať tender na nového dodávateľa Ukazuje sa,že aktuálny systém je neefektívny a nehospodárny. Naviac neplní svoje poslanie , t. j. aby výnosy z neho prispievali významnou mierou k údržbe a výstavbe novej cestnej infraštruktúry.
Ukazuje sa,že aktuálny systém je neefektívny a nehospodárny. Naviac neplní svoje poslanie , t. j. aby výnosy z neho prispievali významnou mierou k údržbe a výstavbe novej cestnej infraštruktúry.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Ak sú akékoľvek dohady, respektíve podozrenia o nevhodnom fungovaní systému, pred rozhodnutím môže pomôcť analýza nezávislej skupiny odborníkov.
Ak sú akékoľvek dohady, respektíve podozrenia o nevhodnom fungovaní systému, pred rozhodnutím môže pomôcť analýza nezávislej skupiny odborníkov.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Vami ponúkané odpovede neposkytujú relevantný priestor na tak závažnú problematiku. Navrhoval by som pri takýchto a im podobných aktivitách dať možnosť: Vyvodiť trestnoprávnu zodpovednosť všetkých zainteresovaných pri takomto narábaní s verejnými financiami.
Vami ponúkané odpovede neposkytujú relevantný priestor na tak závažnú problematiku. Navrhoval by som pri takýchto a im podobných aktivitách dať možnosť: Vyvodiť trestnoprávnu zodpovednosť všetkých zainteresovaných pri takomto narábaní s verejnými financiami.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Transparentne presetrit a pararelne riesit s nezavislymi expertmi - to by mohla byt racionalna cesta ako von z tejto slepej ulicky, do ktorej nas (opat raz) dostali statni uradnici
Transparentne presetrit a pararelne riesit s nezavislymi expertmi - to by mohla byt racionalna cesta ako von z tejto slepej ulicky, do ktorej nas (opat raz) dostali statni uradnici
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Ak sú námietky proti exi na ktormo zachytené všetky vlastné požiadabky,
Ak sú námietky proti exi na ktormo zachytené všetky vlastné požiadabky,
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Expertní skupina (složená z expertů, ne z politiků!) by měla vyhodnotit všechny varianty a najít pro stát nejlepší alternativu. A na paměti by měli mít to, že "stát" jsou občané a naši podnikatelé. "Stát" není rozpočet, který používají politici na uplácení voličů.
Expertní skupina (složená z expertů, ne z politiků!) by měla vyhodnotit všechny varianty a najít pro stát nejlepší alternativu. A na paměti by měli mít to, že "stát" jsou občané a naši podnikatelé. "Stát" není rozpočet, který používají politici na uplácení voličů.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Problem má evidentne viac vrstiev, a preto sa mi zdá akékoľvek rýchle riešenie ako nie dostatočne zodpovedné. Publikované čísla a porovnania indikujú, že zmena je nevyhnutná. Ale, myslím si, že by to mala byť zmena dlhodobo udržateľná a transparentne vysvetliteľná všetkým zainteresovaným.
Problem má evidentne viac vrstiev, a preto sa mi zdá akékoľvek rýchle riešenie ako nie dostatočne zodpovedné. Publikované čísla a porovnania indikujú, že zmena je nevyhnutná. Ale, myslím si, že by to mala byť zmena dlhodobo udržateľná a transparentne vysvetliteľná všetkým zainteresovaným.
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Expertná skupina (právnikov a ekonómov) by to mala posúdiť. Preventívne by sa na to mohla pozrieť aj NAKA a zodpovedné osoby by sa určite mali zodpovedať pred súdom.
Expertná skupina (právnikov a ekonómov) by to mala posúdiť. Preventívne by sa na to mohla pozrieť aj NAKA a zodpovedné osoby by sa určite mali zodpovedať pred súdom.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Ideálne by bolo zmluvu vypovedať. Začať treba vytvorením expertnej skupiny, ktorej hlavnou úlohou je hľadať najlepšie riešenie. Tiež by bolo dobré, ak by bola vyvodená trestnoprávna zodpovednosť voči tým, ktorí sú za tento stav zodpovední.
Ideálne by bolo zmluvu vypovedať. Začať treba vytvorením expertnej skupiny, ktorej hlavnou úlohou je hľadať najlepšie riešenie. Tiež by bolo dobré, ak by bola vyvodená trestnoprávna zodpovednosť voči tým, ktorí sú za tento stav zodpovední.
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Nakoľko ide o relatívne náročné rozhodnutie, zodpovedné osoby musia byť schopné kryticky vyhodnotiť, ktoré riešenie bude správne. Na to je potrebné mať správnych ľudí a odborníkov.
Nakoľko ide o relatívne náročné rozhodnutie, zodpovedné osoby musia byť schopné kryticky vyhodnotiť, ktoré riešenie bude správne. Na to je potrebné mať správnych ľudí a odborníkov.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Veľké pochybenia v projektoch, ktoré majú byť viac menej trvalého charakteru sa naprávajú spravidla len ťažko, ak vôbec. Tú je každá rada drahá, doslovne.
Veľké pochybenia v projektoch, ktoré majú byť viac menej trvalého charakteru sa naprávajú spravidla len ťažko, ak vôbec. Tú je každá rada drahá, doslovne.
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Pokud je pravda, že většina příjmů končí u provozovatele systému a nikoliv u státu, tak bych asi zvážil kompletní zrušení celého systému a nahrazení výpadku úpravou ceny dálničních známek vozidel, která dnes podléhají mýtu. To by bylo asi nejjednodušší, ale politici na to skoro jistě nebudou mít odvahu...ani staří, a ani ti co se tváří jako noví...
Pokud je pravda, že většina příjmů končí u provozovatele systému a nikoliv u státu, tak bych asi zvážil kompletní zrušení celého systému a nahrazení výpadku úpravou ceny dálničních známek vozidel, která dnes podléhají mýtu. To by bylo asi nejjednodušší, ale politici na to skoro jistě nebudou mít odvahu...ani staří, a ani ti co se tváří jako noví...
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Neviem / nevyjadrujem sa / iné To je veľmi jednoduché. Tá, ktorá optimalizuje výnosy pre štát. Každá súkromná firma rieši pravidelne takéto zadanie, a spravidla úspešne. Ak štát chce, určite to vie taktiež úspešne vyriešiť. Ale v prvom rade musí chcieť!
To je veľmi jednoduché. Tá, ktorá optimalizuje výnosy pre štát. Každá súkromná firma rieši pravidelne takéto zadanie, a spravidla úspešne. Ak štát chce, určite to vie taktiež úspešne vyriešiť. Ale v prvom rade musí chcieť!
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Na SW časť vyhlásiť hacktahon podobne ako v ČR na nákup dialničných známok. Samotné zariadenia a ich inštaláciu vysúťažiť v otvorenej aukcii.
Na SW časť vyhlásiť hacktahon podobne ako v ČR na nákup dialničných známok. Samotné zariadenia a ich inštaláciu vysúťažiť v otvorenej aukcii.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Hlavne vyšetriť tento tunel a zatvoriť zodpovedných do väzenia
Hlavne vyšetriť tento tunel a zatvoriť zodpovedných do väzenia
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Staník Marián Staník
generálny riaditeľ
Lesy SR
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Bez podrobnejších podkladov sa ťažko vyjadruje ku konkrétnym riešeniam... Avšak najlepšia je vždy tá alternatíva, ktorá je vedená skutočným záujmom o dosiahnutie najvýhodnejšieho riešenia pre štát resp. verejnosť - čo sa však stáva málokedy (pokiaľ ide o verejné zdroje), keďže skutočné záujmy sú väčšinou úplne iné...
Bez podrobnejších podkladov sa ťažko vyjadruje ku konkrétnym riešeniam... Avšak najlepšia je vždy tá alternatíva, ktorá je vedená skutočným záujmom o dosiahnutie najvýhodnejšieho riešenia pre štát resp. verejnosť - čo sa však stáva málokedy (pokiaľ ide o verejné zdroje), keďže skutočné záujmy sú väčšinou úplne iné...

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní