Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ste spokojní s personálnym zložením vlády Igora Matoviča?

  1. rozhodne áno 14 %
  2. skôr áno 51 %
  3. skôr nie 7 %
  4. rozhodne nie 4 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa/iné 23 %


Uzávierka hlasovania: 23.03.2020. Počet respondentov: 107.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Dajme im pár týždňov, nech sa ukážu.
Dajme im pár týždňov, nech sa ukážu.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno Neviem sa vyjadriť k niektorým členom vlády, nakoľko sú neznámi z verejného života, ale imponuje mi ich odhodlanie na zásadnú zmenu spoločnosti. V tomto období chcem veriť, že sa im to podarí.
Neviem sa vyjadriť k niektorým členom vlády, nakoľko sú neznámi z verejného života, ale imponuje mi ich odhodlanie na zásadnú zmenu spoločnosti. V tomto období chcem veriť, že sa im to podarí.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
skôr nie až každodenná práca ukáže, či to bola dobrá voľba pre Slovensko v situácii, v ktorej sa nachádzame ...
až každodenná práca ukáže, či to bola dobrá voľba pre Slovensko v situácii, v ktorej sa nachádzame ...
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Je predčasné vyjadrovať spokojnosť alebo nespokojnosť s členmi novej vlády. Rozhodne budú mať ťažký začiatok vládnutia. Šoférovať auto s poloprázdnou nádržou, po ceste plnej výtlkov, v zápchach a s kabínou plnou kritických a hlučných spolujazdcov, bude veľmi náročné a vyčerpávajúce.
Je predčasné vyjadrovať spokojnosť alebo nespokojnosť s členmi novej vlády. Rozhodne budú mať ťažký začiatok vládnutia. Šoférovať auto s poloprázdnou nádržou, po ceste plnej výtlkov, v zápchach a s kabínou plnou kritických a hlučných spolujazdcov, bude veľmi náročné a vyčerpávajúce.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné To ukáže až čas, ale nebudú to mať vobec ľahké!
To ukáže až čas, ale nebudú to mať vobec ľahké!
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
skôr áno Kazda nova vladna nominacia si zasluzi sancu aby to robili lepsie ako ich predchodcovia.Drzme im palce aby to robili lepsie a naplnili ocakavania obyvatelov Slovenska.
Kazda nova vladna nominacia si zasluzi sancu aby to robili lepsie ako ich predchodcovia.Drzme im palce aby to robili lepsie a naplnili ocakavania obyvatelov Slovenska.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
skôr áno Odvaha ktoréhokoľvek jedinca a rovnako tímu, ktorý sa podujíma prevziať moc v aktuálnej spoločensko-ekonomickej situácií a po rokoch babráctva, si zaslúži triezvy rešpek a prianie úspechu. Luxusných 100 dní na pokojný rozbeh totiž tentokrát v žiadnom prípade nedostane.
Odvaha ktoréhokoľvek jedinca a rovnako tímu, ktorý sa podujíma prevziať moc v aktuálnej spoločensko-ekonomickej situácií a po rokoch babráctva, si zaslúži triezvy rešpek a prianie úspechu. Luxusných 100 dní na pokojný rozbeh totiž tentokrát v žiadnom prípade nedostane.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
skôr nie Som smutný, že napriek všetkým ubezpečeniam boli vyšším princípom mocenské pomery ako odbornosť. Očakával som od premiéra väčšiu veľkorysosť.
Som smutný, že napriek všetkým ubezpečeniam boli vyšším princípom mocenské pomery ako odbornosť. Očakával som od premiéra väčšiu veľkorysosť.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr áno Pri danej konštelácii vládnych strán je to asi to najrozumnejšie, čo sa mohlo udiať. Trochu mám obavy o MPSVAR, MZ, MD a post vice PM pre reg. rozvoj a investície. Budem im držať palce, aby pozitívne prekvapili.
Pri danej konštelácii vládnych strán je to asi to najrozumnejšie, čo sa mohlo udiať. Trochu mám obavy o MPSVAR, MZ, MD a post vice PM pre reg. rozvoj a investície. Budem im držať palce, aby pozitívne prekvapili.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
skôr áno
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Zaujímať ma bude viac programové vyhlásenie vlády. A aktuálne: Obmedzenie krížovej kontroly na ministerstvách je zlý signál.
Zaujímať ma bude viac programové vyhlásenie vlády. A aktuálne: Obmedzenie krížovej kontroly na ministerstvách je zlý signál.
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
neviem/nevyjadrujem sa/iné Zloženie koaličnej vlády je vždy kompromisným riešením, a tak ho treba vnímať. S hodnotením spokojnosti treba vyčkať, aj keď luxus obligátnych 100 dní v danej situácii asi nikto neočakáva. Od p.Sulíka však určite očakávam, že presadí aspoň tie najdôležitejšie návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktoré pomôžu čo najviac a čo najrýchlejšie podporiť ekonomiku krajiny.
Zloženie koaličnej vlády je vždy kompromisným riešením, a tak ho treba vnímať. S hodnotením spokojnosti treba vyčkať, aj keď luxus obligátnych 100 dní v danej situácii asi nikto neočakáva. Od p.Sulíka však určite očakávam, že presadí aspoň tie najdôležitejšie návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktoré pomôžu čo najviac a čo najrýchlejšie podporiť ekonomiku krajiny.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem/nevyjadrujem sa/iné Na vianoce odpoviem.
Na vianoce odpoviem.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne áno Vadí mi tam len Štefan Holý
Vadí mi tam len Štefan Holý
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr áno Je vidieť snahu o odborné nominácie na posty ministrov tak ako to strany deklarovali pred voľbami. Sú nominácie kde je odbornosť a skúsenosť s daným rezortom nominovaného ministra jasne preukázateľná (MZV, MO .... Žiaľ opäť sú aj nominácie ktorá prišli asi ako "náhradné riešenia" a odbornosť ministra v danej téme preukáže jeho práca. Zostáva veriť, že tento vládny tím to v danej situácii zvládne.
Je vidieť snahu o odborné nominácie na posty ministrov tak ako to strany deklarovali pred voľbami. Sú nominácie kde je odbornosť a skúsenosť s daným rezortom nominovaného ministra jasne preukázateľná (MZV, MO .... Žiaľ opäť sú aj nominácie ktorá prišli asi ako "náhradné riešenia" a odbornosť ministra v danej téme preukáže jeho práca. Zostáva veriť, že tento vládny tím to v danej situácii zvládne.
Kutan Ján Kutan
partner
partner Kutan & Partners
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
neviem/nevyjadrujem sa/iné S niektorými nomináciami súhlasím, na niektorých ministerských postoch mi však chýba odbornosť resp. potrebná kvalifikácia na výkon danej funkcie. Ak v tíme poradcov budú odborníci, a nenastanú tradičné "čistky" dalo by sa to manažérsky zvládnuť. Lebo dnes od novej vlády nečakáme dehonestáciu tej bývalej, ale reálnu a efektívnu prácu, pretože situácia si to vyžaduje!
S niektorými nomináciami súhlasím, na niektorých ministerských postoch mi však chýba odbornosť resp. potrebná kvalifikácia na výkon danej funkcie. Ak v tíme poradcov budú odborníci, a nenastanú tradičné "čistky" dalo by sa to manažérsky zvládnuť. Lebo dnes od novej vlády nečakáme dehonestáciu tej bývalej, ale reálnu a efektívnu prácu, pretože situácia si to vyžaduje!
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Bolo by veľmi neslušné, obzvlášť po skúsenostiach z predchádzajúcich štyroch rokov, kritizovať zloženie vlády ešte skôr než bola vymenovaná. Zvlášť keď je jasné, že nastúpi v ekonomicky najťažšej situácii, aká u nás možno od druhej svetovej vojny alebo päťdesiatych rokov bola.
Bolo by veľmi neslušné, obzvlášť po skúsenostiach z predchádzajúcich štyroch rokov, kritizovať zloženie vlády ešte skôr než bola vymenovaná. Zvlášť keď je jasné, že nastúpi v ekonomicky najťažšej situácii, aká u nás možno od druhej svetovej vojny alebo päťdesiatych rokov bola.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
neviem/nevyjadrujem sa/iné Nakoľko ide veľkú zmenu a prekvapenie dávam novej vláde šancu. Prináša zmenu a nastupuje v extrémnych podmienkach. Od novej vlády by som primárne žiadal kroky k stabilite systému ako celku a zmysluplné podržanie chrbta pre každého. Ako pre občanov, tak pre podnikateľov, pre naše Slovensko. Čas ukáže ako sa tejto historickej chvíle zhostí aktuálna vláda.
Nakoľko ide veľkú zmenu a prekvapenie dávam novej vláde šancu. Prináša zmenu a nastupuje v extrémnych podmienkach. Od novej vlády by som primárne žiadal kroky k stabilite systému ako celku a zmysluplné podržanie chrbta pre každého. Ako pre občanov, tak pre podnikateľov, pre naše Slovensko. Čas ukáže ako sa tejto historickej chvíle zhostí aktuálna vláda.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
skôr áno
Fussek Ľuboš Fussek
konateľ
Baumit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
skôr áno V novovytvorenej vláde je niekoľko dobrých odborníkov, je tam niekoľko nováčikov s predpokladom na dobrý výkon funkcie, ale je tam aj niekoľko pre mňa veľkých neznámych. V princípe však vláda nie je zložená zle, ale za krok späť považujem zrušenie krížových kontrol na rezortoch.
V novovytvorenej vláde je niekoľko dobrých odborníkov, je tam niekoľko nováčikov s predpokladom na dobrý výkon funkcie, ale je tam aj niekoľko pre mňa veľkých neznámych. V princípe však vláda nie je zložená zle, ale za krok späť považujem zrušenie krížových kontrol na rezortoch.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
skôr áno ...veď dajme im šancu....
...veď dajme im šancu....
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
skôr áno
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
rozhodne áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno Vadí mi tam len Hollý. Tento právnik, ktorý hovorí do niečoho čomu vôbec nerozumie a má kreslo len aby nejaké mal, kazí dojem kompetentnosti a nádeje, že sa všetko zmení.
Vadí mi tam len Hollý. Tento právnik, ktorý hovorí do niečoho čomu vôbec nerozumie a má kreslo len aby nejaké mal, kazí dojem kompetentnosti a nádeje, že sa všetko zmení.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
skôr áno Áno, veľká časť sú odborníci, ktorí sa danej oblasti a problematike venovali predtým. Napr. minister zahraničných vecí, minister školstva a zdravotníctva.
Áno, veľká časť sú odborníci, ktorí sa danej oblasti a problematike venovali predtým. Napr. minister zahraničných vecí, minister školstva a zdravotníctva.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr áno Osobne som so zložením vlády spokojný, trošku ma vyrušuje absencia skúseností u jej členov, najmä ak vzhľadom na epidémiu vláda nemôže dostať obvyklých sto dní na rozbeh. Pevne verím, že nová vláda naplní očakávania aj skutkami a držím jej k tomu palce.
Osobne som so zložením vlády spokojný, trošku ma vyrušuje absencia skúseností u jej členov, najmä ak vzhľadom na epidémiu vláda nemôže dostať obvyklých sto dní na rozbeh. Pevne verím, že nová vláda naplní očakávania aj skutkami a držím jej k tomu palce.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
skôr áno Nie je to ideálna zostava, avšak vzhľadom na výsledky volieb a personálne možnosti koaličných strán sa vláda zrejme nedala vyskladať oveľa lepšie. Napriek tomu mi tam chýba viac odborne zdatných manažérov, ktorí by boli schopní pripraviť a presadiť potrebné reformy.
Nie je to ideálna zostava, avšak vzhľadom na výsledky volieb a personálne možnosti koaličných strán sa vláda zrejme nedala vyskladať oveľa lepšie. Napriek tomu mi tam chýba viac odborne zdatných manažérov, ktorí by boli schopní pripraviť a presadiť potrebné reformy.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné S niektorými nomináciami som spojný, s inými naopak. Uvidíme po najbližších krokoch jednotlivých ministrov. Najmä pokiaľ ide o zloženie tímov najbližších spolupracovníkov.
S niektorými nomináciami som spojný, s inými naopak. Uvidíme po najbližších krokoch jednotlivých ministrov. Najmä pokiaľ ide o zloženie tímov najbližších spolupracovníkov.
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
neviem/nevyjadrujem sa/iné V tejto krajine je rozbitých toľko vecí, že to nedá nikto. Vláde želám hodne zdaru a čím skôr zabudnú na tie nájomné byty, tým sa nám bude ľahšie dýchať. Držím palce.
V tejto krajine je rozbitých toľko vecí, že to nedá nikto. Vláde želám hodne zdaru a čím skôr zabudnú na tie nájomné byty, tým sa nám bude ľahšie dýchať. Držím palce.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr áno
Král Michal Král
CEO
Pricemania, s.r.o., Bratislava
skôr áno Je potrebné, aby dostali šancu a už po prvom roku by malo byť zrejmé, ako sme na tom, očakávania sú veľké a aktuálne situácia bude veľmi komplikovaná, takže bude to krst ohňom, držme im palce.
Je potrebné, aby dostali šancu a už po prvom roku by malo byť zrejmé, ako sme na tom, očakávania sú veľké a aktuálne situácia bude veľmi komplikovaná, takže bude to krst ohňom, držme im palce.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Mandák Milan Mandák
konateľ
MASAM, s.r.o., Vráble
neviem/nevyjadrujem sa/iné V novej vláde je pre mňa veľa neznámych mien, čo však neznamená, že to nebudú správni ľudia na správnom mieste. Naopak, sú tam aj tváre od ktorých si verejnosť sľubuje profesionálnu prácu. Čo však oceňujem je, že sa niektoré medializované mená nedostali do finálneho výberu. Bola by škoda, ak by pochybnosti o niektorých kandidátoch diskvalifikovali celý kabinet. Ako apolitický človek budem s očakávaním sledovať ich prvé profesionálne kroky.
V novej vláde je pre mňa veľa neznámych mien, čo však neznamená, že to nebudú správni ľudia na správnom mieste. Naopak, sú tam aj tváre od ktorých si verejnosť sľubuje profesionálnu prácu. Čo však oceňujem je, že sa niektoré medializované mená nedostali do finálneho výberu. Bola by škoda, ak by pochybnosti o niektorých kandidátoch diskvalifikovali celý kabinet. Ako apolitický človek budem s očakávaním sledovať ich prvé profesionálne kroky.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr áno Viacerí nominanti sú bez politických skúsenosti v exekutíve, iný sú zase odborných skúsenosti v danom rezorte. Popravde viac som od pána Matoviča čakal, že prinúti partnerov k spoločným výberovým konaniam odborníkov a nebude to politické delenie. Takto sme znova blízko politickému klientelizmu v rámci rezortov. Treba veriť, že to pán premiér zvládne kontrolovať a riadiť. V súčasnej situácii to bude zo začiatku úplný krízový manažment a zaslúži si aj mimoriadne opatrenia zo strany vlády.
Viacerí nominanti sú bez politických skúsenosti v exekutíve, iný sú zase odborných skúsenosti v danom rezorte. Popravde viac som od pána Matoviča čakal, že prinúti partnerov k spoločným výberovým konaniam odborníkov a nebude to politické delenie. Takto sme znova blízko politickému klientelizmu v rámci rezortov. Treba veriť, že to pán premiér zvládne kontrolovať a riadiť. V súčasnej situácii to bude zo začiatku úplný krízový manažment a zaslúži si aj mimoriadne opatrenia zo strany vlády.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne áno
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
skôr áno
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne áno Držím im palce. Nebudú to mať ľahké.
Držím im palce. Nebudú to mať ľahké.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
skôr áno
Kotov Miroslav Kotov
Predseda predstavenstva
Allianz – Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť, a.s., (Allianz SDSS)
skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
skôr nie
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem/nevyjadrujem sa/iné Výber ľudí na menežérske pozície je vždy vyskoké riziko. Aj keď na to každá väčšia firma má dobre nastavené procesy s viacnásobnými pohovormi, úspešnosť býva mierne nad 50%. Napriek tomu, že v momente výberu sú všetci presvedčení, že vybrali toho najlepšieho menežéra na danú pozíciu, po pol roku sa už názory veľmi líšia. Ke´dže som tie vstupné pohovory neabsolvoval, viem len povedať "Počkajme aspoň toho 1/2 roka a potom skúsme ohodnotiť kvalitu jednotlivcov." Akékoľvek pocity skôr, sú len pocitmi založenými na minime informácií.
Výber ľudí na menežérske pozície je vždy vyskoké riziko. Aj keď na to každá väčšia firma má dobre nastavené procesy s viacnásobnými pohovormi, úspešnosť býva mierne nad 50%. Napriek tomu, že v momente výberu sú všetci presvedčení, že vybrali toho najlepšieho menežéra na danú pozíciu, po pol roku sa už názory veľmi líšia. Ke´dže som tie vstupné pohovory neabsolvoval, viem len povedať "Počkajme aspoň toho 1/2 roka a potom skúsme ohodnotiť kvalitu jednotlivcov." Akékoľvek pocity skôr, sú len pocitmi založenými na minime informácií.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr áno Výsledky volieb je potrebné rešpektovať. Záujmy Slovenska by mali byť na prvom mieste. A v tomto zmysle je potrebné držať novej vláde palce a podporiť ju pri dobrých krokoch. Podporou dobrej vlády je ale aj konštruktívna kritika a upozorňovanie na zlyhania.
Výsledky volieb je potrebné rešpektovať. Záujmy Slovenska by mali byť na prvom mieste. A v tomto zmysle je potrebné držať novej vláde palce a podporiť ju pri dobrých krokoch. Podporou dobrej vlády je ale aj konštruktívna kritika a upozorňovanie na zlyhania.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
neviem/nevyjadrujem sa/iné Pre mňa nie je podstatné kto vo vláde sedí, ale čo budú robiť. Ako povedal klasik: vláde sa neverí, vláda sa kontroluje. Preto bez ohľadu na zloženie je im treba dať čas na činy, ale súčasne sa nespoliehať, že aj "dobré" mená skutočne urobia dobrú robotu...
Pre mňa nie je podstatné kto vo vláde sedí, ale čo budú robiť. Ako povedal klasik: vláde sa neverí, vláda sa kontroluje. Preto bez ohľadu na zloženie je im treba dať čas na činy, ale súčasne sa nespoliehať, že aj "dobré" mená skutočne urobia dobrú robotu...
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr áno Nemyslím si však, že by sme mali hodnotiť či už vládu alebo jednotlivých ministrov ešte predtým, ako čokoľvek mohli urobiť. Aj napriek nepriaznivým okolnostiam pre pandémiu si zaslúžia minimálne obvyklých 100 dní tolerancie.
Nemyslím si však, že by sme mali hodnotiť či už vládu alebo jednotlivých ministrov ešte predtým, ako čokoľvek mohli urobiť. Aj napriek nepriaznivým okolnostiam pre pandémiu si zaslúžia minimálne obvyklých 100 dní tolerancie.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
skôr áno
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
rozhodne áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno Nikomu z nich nezavidim - bude to tazke na vsetkych frontoch.
Nikomu z nich nezavidim - bude to tazke na vsetkych frontoch.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr áno
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
skôr áno Je to dôsledok volieb, treba im dať šancu....
Je to dôsledok volieb, treba im dať šancu....
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Spokojnosť závisí od toho, z akých očakávaní vychádzame. Tu sú očakávania poriadne zredukované výsledkom volieb a ja si budem musieť počkať aspoň na prvých 6 mesiacov ich vládnutia, aby som si dokázal zreálniť obraz toho, čo táto vláda prinesie.... V každom prípade im ale v tejto ťažkej dobe držím palce, zdedili chaos, a to nielen kvôli korona vírusu ...
Spokojnosť závisí od toho, z akých očakávaní vychádzame. Tu sú očakávania poriadne zredukované výsledkom volieb a ja si budem musieť počkať aspoň na prvých 6 mesiacov ich vládnutia, aby som si dokázal zreálniť obraz toho, čo táto vláda prinesie.... V každom prípade im ale v tejto ťažkej dobe držím palce, zdedili chaos, a to nielen kvôli korona vírusu ...
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
neviem/nevyjadrujem sa/iné Neviem posúdiť, uvidíme podľa programového vyhlásenia vlády a krízových kroko, ktoré musia od prvého dňa riešiť. Držím im palce, sanovať spoločnosť aj ekonomiku zároveň je ako začať po vojne. Ale snažím sa byť pozitívny a veriť.
Neviem posúdiť, uvidíme podľa programového vyhlásenia vlády a krízových kroko, ktoré musia od prvého dňa riešiť. Držím im palce, sanovať spoločnosť aj ekonomiku zároveň je ako začať po vojne. Ale snažím sa byť pozitívny a veriť.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
neviem/nevyjadrujem sa/iné Nie som si isty ci som povolany vyjadrovat spokojnost ci nespokojnost s mne neznamymi ludmi. Strany ich nominovali, zrejme maju na to svoj dovod.Nepochybujem o tom ze premier Matovic sa zapotil kym kabinet poskladal do takej podoby aku predstavil. Vladu caka extremne tazka praca. Pevne dufam ze ju zvladnu co najlepsie.
Nie som si isty ci som povolany vyjadrovat spokojnost ci nespokojnost s mne neznamymi ludmi. Strany ich nominovali, zrejme maju na to svoj dovod.Nepochybujem o tom ze premier Matovic sa zapotil kym kabinet poskladal do takej podoby aku predstavil. Vladu caka extremne tazka praca. Pevne dufam ze ju zvladnu co najlepsie.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Zo súčasných možností, aj s prihliadnutím na výsledky volieb, sú osoby a obsadenie pozitívnym prekvapením.
Zo súčasných možností, aj s prihliadnutím na výsledky volieb, sú osoby a obsadenie pozitívnym prekvapením.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
rozhodne áno
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
skôr áno
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
neviem/nevyjadrujem sa/iné Cas ukaze...
Cas ukaze...
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Dvořák Roland Dvořák
GENERáLNY RIADITEľ
FinGO.sk
skôr áno Niektoré mená sú prekvapením. Novinka je na rezorte vnútra, kde sa sa budú robiť najväčšie čistky. Potom čo s nominatom Gáborom Grendelom súhlasila aj pani prezidentka, nakoniec ministrom vnútra bude Roman Mikulec. Grendel miesto neprial a nenahradil ho ani pán Keselica. Ministerstvo životného prostredia povedie prekvapivo známe meno Ján Budaj. Budeme hodnotiť výsledky vlády, ktorá preberá vedenie v historicky najťažších časoch.
Niektoré mená sú prekvapením. Novinka je na rezorte vnútra, kde sa sa budú robiť najväčšie čistky. Potom čo s nominatom Gáborom Grendelom súhlasila aj pani prezidentka, nakoniec ministrom vnútra bude Roman Mikulec. Grendel miesto neprial a nenahradil ho ani pán Keselica. Ministerstvo životného prostredia povedie prekvapivo známe meno Ján Budaj. Budeme hodnotiť výsledky vlády, ktorá preberá vedenie v historicky najťažších časoch.
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
rozhodne áno Je to rozhodne pre SR krok vpred!
Je to rozhodne pre SR krok vpred!
Čupka Roman Čupka
Regional Country Manager
Flowmon Networks
skôr áno
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
skôr áno
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
skôr áno Odobratie ministerstva financii R.Sulikovy vnimam ako neprezierave rozhodnutie premiera.Krajina bude potrebovat rozumneho financmajstra s odvahou uskutocnit radikalne reformy.Zvlast v tejto dobe.
Odobratie ministerstva financii R.Sulikovy vnimam ako neprezierave rozhodnutie premiera.Krajina bude potrebovat rozumneho financmajstra s odvahou uskutocnit radikalne reformy.Zvlast v tejto dobe.
Oroš Roman Oroš
finančný riaditeľ
PEPCO SK & CZ
skôr áno
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
rozhodne áno Určite ano, po vláde toho hnoja predtým.
Určite ano, po vláde toho hnoja predtým.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr áno
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr áno
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr áno Vláda začína svoje pôsobenie za ťažkých zdravotných, celospoločenských aj ekonomických okolností, tak verím, že jednotliví členovia sa sústredia na správne kroky a rozhodnutia. Personálne obsadenie dáva určité záruky, že sa jedná o odborníkov, ktorí nie sú zaťažení väzbami z minulosti.
Vláda začína svoje pôsobenie za ťažkých zdravotných, celospoločenských aj ekonomických okolností, tak verím, že jednotliví členovia sa sústredia na správne kroky a rozhodnutia. Personálne obsadenie dáva určité záruky, že sa jedná o odborníkov, ktorí nie sú zaťažení väzbami z minulosti.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
neviem/nevyjadrujem sa/iné Taketo otazky nie su na mieste. Ako moze byt niekto spokojny ked este nikto nic neukazal vo vladnej funkcii. Ja drzim palce novej vlade aby zvladla najprv tazobu ktora dolahla na Slovensko a aby sa splnili vsetky sluby , ktore boli dane. Dufam ze prve roky nebudu len o tom kto kde urobil v minulosti chybu a ako ho za to potrestat. Na to su organy cinne v trestnom konani. Vzdy som sa riadil tym ze sa neotacam do zadu ale idem nieco nove postavit. Tak nech to nova vlada ukaze a budeme vsetci spokojni.
Taketo otazky nie su na mieste. Ako moze byt niekto spokojny ked este nikto nic neukazal vo vladnej funkcii. Ja drzim palce novej vlade aby zvladla najprv tazobu ktora dolahla na Slovensko a aby sa splnili vsetky sluby , ktore boli dane. Dufam ze prve roky nebudu len o tom kto kde urobil v minulosti chybu a ako ho za to potrestat. Na to su organy cinne v trestnom konani. Vzdy som sa riadil tym ze sa neotacam do zadu ale idem nieco nove postavit. Tak nech to nova vlada ukaze a budeme vsetci spokojni.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr áno Uměl bych si představit i trochu jiné složení/rozdání postů, ale i tato sestava může vládnou - a to, jak dobře anebo zle, to zjistíme v nejbližší budoucnosti.
Uměl bych si představit i trochu jiné složení/rozdání postů, ale i tato sestava může vládnou - a to, jak dobře anebo zle, to zjistíme v nejbližší budoucnosti.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno Všeobecne som spokojný, že sa končí dlhoročná vláda Smeru, akurát mne osobne by viac vyhovovalo, keby sa do parlamentu dostalo PS/Spolu a vo vláde by nahradili Sme rodina. Ale karta sa rozdali a toto je to najlepšie, čo mohol Igor Matovič poskladať. Teraz celej vláde treba držať palve, aby nás vyviedla z tohto koronavírusového marazmu.
Všeobecne som spokojný, že sa končí dlhoročná vláda Smeru, akurát mne osobne by viac vyhovovalo, keby sa do parlamentu dostalo PS/Spolu a vo vláde by nahradili Sme rodina. Ale karta sa rozdali a toto je to najlepšie, čo mohol Igor Matovič poskladať. Teraz celej vláde treba držať palve, aby nás vyviedla z tohto koronavírusového marazmu.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr áno Viacerých členov novej vlády poznám osobne a dúfam že tie štyri náročné roky vydržia spolu. Veľmi ma potešilo, že čestný človek Edo Heger dostal správu našich financiií, ale predovšetkým mám radosť z nového ministra zdravotníctva, kde je predpoklad, že zvládne pandémiu koronavírusu, ale aj napraví antireformu zdraviotníctva ministra Zajaca, ktorej jediným víťazom sa stali zdravotné poisťovne.
Viacerých členov novej vlády poznám osobne a dúfam že tie štyri náročné roky vydržia spolu. Veľmi ma potešilo, že čestný človek Edo Heger dostal správu našich financiií, ale predovšetkým mám radosť z nového ministra zdravotníctva, kde je predpoklad, že zvládne pandémiu koronavírusu, ale aj napraví antireformu zdraviotníctva ministra Zajaca, ktorej jediným víťazom sa stali zdravotné poisťovne.
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
skôr áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem/nevyjadrujem sa/iné Potenciál jednotlivých členov vlády by sa mal pretaviť do spoločných výsledkov vládnutia celej vlády. Na tie si musíme počkať a tie ukážu ako bol potenciál jednotlivcov aj celej vlády využitý.
Potenciál jednotlivých členov vlády by sa mal pretaviť do spoločných výsledkov vládnutia celej vlády. Na tie si musíme počkať a tie ukážu ako bol potenciál jednotlivcov aj celej vlády využitý.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní