Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Jantoška

František Jantoška
riaditeľ | Schunk Intec, s.r.o., Nitra

Otázka Odpoveď Komentár

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

25.11.2019

Neviem /nevyjadrujem sa / iné Politické kampane, tak ako ich poznáme, by mali byť zakázané. Pre daňových poplatníkov je to čistá strata na ktorú si ešte požičiavame. Prečo dávame peniaze na to aby nám niekto nasľuboval hory doly a nie je nijako viazaný na splnenie týchto sľubov. Za tie sľuby by mali byť právne zodpovední. Demokracia je hlavne o zodpovednosti.
Politické kampane, tak ako ich poznáme, by mali byť zakázané. Pre daňových poplatníkov je to čistá strata na ktorú si ešte požičiavame. Prečo dávame peniaze na to aby nám niekto nasľuboval hory doly a nie je nijako viazaný na splnenie týchto sľubov. Za tie sľuby by mali byť právne zodpovední. Demokracia je hlavne o zodpovednosti.

Vyšetrujú sa u nás najväčšie korupčné kauzy dostatočne?

17.10.2016

rozhodne nie To vážne?
To vážne?

Ste ochotní pri dochádzaní do práce presadnúť z automobilu do iného dopravného prostriedku?

10.10.2016

rozhodne nie

Rátate v súvislosti s vývojom na trhu práce so zamestnávaním pracovníkov zo zahraničia?

03.10.2016

rozhodne nie

Zlepšilo sa podľa vás v posledných rokoch spravodajstvo RTVS?

29.08.2016

neviem /nevyjadrujem sa/ iné

Myslíte si, že dnes každý môže nájsť svoj „dream job“?

01.08.2016

rozhodne áno Stačí len chcieť.
Stačí len chcieť.

Ohodnoťte známkou, ako je podľa vás slovenské školstvo pripravené vychovávať žiakov a študentov pre potreby súčasnej spoločnosti.

27.06.2016

nedostatočne

Bolo podľa vás v roku 2012 bežné, že sa niekoľko miliónové sumy platili v hotovosti?

06.06.2016

neviem/nevyjadrujem sa/iné

Pocítili ste vo svojom podnikaní alebo osobnom živote pozitívne účinky regulácie EÚ?

30.05.2016

neviem, nevyjadrujem sa, iné

Má virtuálna realita potenciál stať sa nástrojom na podporu podnikania?

09.05.2016

skôr áno

Považujete vybudovanie Hyperloopu z Bratislavy do Viedne za reálne?

02.05.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Ako vnímate slovenskú firmu, podnikateľa či politika, ak sa objavili či objavia v Panama Papers?

11.04.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Cítili ste sa už sami alebo ako zástupca firmy na Slovensku bezprávne?

04.04.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Máte v súčasnosti problém nájsť na trhu práce kvalitných ľudí?

28.03.2016

skôr áno Ale, ten kto hľadá, tak aj nájde. Ak nenájde,tak si vychová. Len škoda, že musí druhý krát investovať čas aj peniaze, ktoré už raz investoval cez dane a odvody prostredníctvom štátu, krotý tvoráme my, občania. Preto by sa nemal nikto z nás uspokojiť s tým, že za výsledky zodpovedajú vyučujúci, ale mal by sa aktívne zapájať do kontroly cez svoje deti.
Ale, ten kto hľadá, tak aj nájde. Ak nenájde,tak si vychová. Len škoda, že musí druhý krát investovať čas aj peniaze, ktoré už raz investoval cez dane a odvody prostredníctvom štátu, krotý tvoráme my, občania. Preto by sa nemal nikto z nás uspokojiť s tým, že za výsledky zodpovedajú vyučujúci, ale mal by sa aktívne zapájať do kontroly cez svoje deti.

Čo vidíte za nástupom čínskeho kapitálu na slovenský a český trh?

21.03.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Myslíte si, že sa na Slovensku prehlbuje sociálna a intelektuálna priepasť medzi elitou a bežnými ľuďmi?

14.03.2016

rozhodne áno Boužial toto nie je len problém Slovenska. Ale keďže naša spoločnosť nie je až taká veľká je tu možnosť zmeny tohto trendu. Na Slovensku je veľa rozumných ľudí, ktorých nezaujíma len vlastný profit.
Boužial toto nie je len problém Slovenska. Ale keďže naša spoločnosť nie je až taká veľká je tu možnosť zmeny tohto trendu. Na Slovensku je veľa rozumných ľudí, ktorých nezaujíma len vlastný profit.

Aké priority by podľa vás mala mať nová vláda, ktorá vzíde po víkendových parlamentných voľbách?

07.03.2016

obávam sa, že ich nesplní Som si úplne istý, po tom čo nám predviedli cez víkend, nemá výrazná väčšina záujem riešiť problémy Slovenska. Chcú si len rozdeliť Slovensko ako by im patrilo.
Som si úplne istý, po tom čo nám predviedli cez víkend, nemá výrazná väčšina záujem riešiť problémy Slovenska. Chcú si len rozdeliť Slovensko ako by im patrilo.

Koho zvyknete krúžkovať vo voľbách do Národnej rady SR?

29.02.2016

nedávam preferenčné hlasy

Pocítili ste vo svojom podnikaní pozitívny vplyv informatizácie štátnej a verejnej správy?

22.02.2016

určite nie 100% outsourcing. Venujeme sa budovaniu našej firmy.
100% outsourcing. Venujeme sa budovaniu našej firmy.

Myslíte si, že meranie efektívnosti štátu by mohlo byť prínosom?

15.02.2016

určite nie Myslím si, že zaťažovanie firiem administratívou je priamo úmerné narastaniu počtu administratívnych zamestnancov štátnej správy. Každý potrebuje mať dôvod na to, aby existovalo jeho pracovné miesto a musí to mať podložené. Politikov na Slovensku nezaújíma zaťaženie firiem administratívou. Potrebujú mať viac pre seba a pre svoje okolie. Ak sa nezmení postoj politikov analytici si môžu merať čo chcú. Buď na to nebudú reagovať (to je ten lepší prípad) alebo začnú s teóriou o nezmysloch.
Myslím si, že zaťažovanie firiem administratívou je priamo úmerné narastaniu počtu administratívnych zamestnancov štátnej správy. Každý potrebuje mať dôvod na to, aby existovalo jeho pracovné miesto a musí to mať podložené. Politikov na Slovensku nezaújíma zaťaženie firiem administratívou. Potrebujú mať viac pre seba a pre svoje okolie. Ak sa nezmení postoj politikov analytici si môžu merať čo chcú. Buď na to nebudú reagovať (to je ten lepší prípad) alebo začnú s teóriou o nezmysloch.