Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Gažík

Peter Gažík
generálny riaditeľ | O2 Slovakia

Otázka Odpoveď Komentár

Ste spokojní s personálnym zložením vlády Igora Matoviča?

23.03.2020

skôr áno Nikomu z nich nezavidim - bude to tazke na vsetkych frontoch.
Nikomu z nich nezavidim - bude to tazke na vsetkych frontoch.

Predpokladáte, že aj vaša spoločnosť pocíti v súvislosti s koronavírusom negatívne následky?

09.03.2020

Neviem /nevyjadrujem sa /iné Pokial pociti nasledky cela spolocnost, dotkne sa tato tema vsetkych, vratane podnikatelskeho sektora.
Pokial pociti nasledky cela spolocnost, dotkne sa tato tema vsetkych, vratane podnikatelskeho sektora.

Akou známkou by ste ohodnotili činnosť končiacej Vlády SR?

24.02.2020

dobrá

Od januára sa zmenil výpočet minimálneho dôchodku, ktorý dostane každý za 30 rokov práce bez ohľadu na výšku zaplateného poistného. Ako podľa vás ovplyvní táto zmena platenie odvodov?

27.01.2020

veľmi výrazne

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Skôr áno

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Rozhodne nie Odhliadnuc od vecnej povahy celej veci, vo vseobecnosti je najma problematicky fakt, ze k tomuto rozhodnutiu doslo bez akejkolvek sirsej diskusie a moznosti diskutovat o jeho spravnosti.
Odhliadnuc od vecnej povahy celej veci, vo vseobecnosti je najma problematicky fakt, ze k tomuto rozhodnutiu doslo bez akejkolvek sirsej diskusie a moznosti diskutovat o jeho spravnosti.

Čo je podľa vás najväčší prínos liberalizácie podnikania pre jednotlivcov po roku 1989?

11.11.2019

Možnosť súťažiť a rásť Sloboda a prilezitost ukazat, ze ma zmysel sa snazit robit veci lepsie, sikovnejsie a uspesnejsie.
Sloboda a prilezitost ukazat, ze ma zmysel sa snazit robit veci lepsie, sikovnejsie a uspesnejsie.

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

skôr áno

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Kladnu odpoved na tuto otazku sa uz stala nevyhnutnostou, a musime sa o to vsetkymi silami snazit...
Kladnu odpoved na tuto otazku sa uz stala nevyhnutnostou, a musime sa o to vsetkymi silami snazit...

Mali by mať zamestnanci štátnej a verejnej správy na rovnakých pozíciách rozdielny plat podľa toho, kde žijú?

23.09.2019

rozhodne áno Urcite ano, inak je problem platov v skolstve ci inych sektorov vo verejnej sprave neriesitelny. Platy by mali byt naviazane cez nejaky index napr na uroven priemernej mzdy v danom kraji. 1000 eur plat v trebisove a bratislave je z pohladu odmenovania nefer.
Urcite ano, inak je problem platov v skolstve ci inych sektorov vo verejnej sprave neriesitelny. Platy by mali byt naviazane cez nejaky index napr na uroven priemernej mzdy v danom kraji. 1000 eur plat v trebisove a bratislave je z pohladu odmenovania nefer.

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Je to samozrejme individualne a v mnohom sa lisiace v zavislosti od pozicie a povahy prace. V kazdom pripade sa tento cas snazime co najviac urychlit tak, aby bol novy kolega ci kolegyna od prveho dna plnohodnotnou sucastou timu. Napriklad aj tym, ze kazdy ma prideleneho "buddyho" z radov existujucich zamestnancov.
Je to samozrejme individualne a v mnohom sa lisiace v zavislosti od pozicie a povahy prace. V kazdom pripade sa tento cas snazime co najviac urychlit tak, aby bol novy kolega ci kolegyna od prveho dna plnohodnotnou sucastou timu. Napriklad aj tym, ze kazdy ma prideleneho "buddyho" z radov existujucich zamestnancov.

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Skôr áno Pokial adekvatne nerastie aj produktivita prace, co nerastie, nie je trend bezmedzneho zvysovania cien udrzatelny....
Pokial adekvatne nerastie aj produktivita prace, co nerastie, nie je trend bezmedzneho zvysovania cien udrzatelny....

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Skôr áno Z dlhodobeho hladiska bude ale diferenciacia pre jednotlive banky velmi obtiazna a konsolidacia trhu nevyhnutna.
Z dlhodobeho hladiska bude ale diferenciacia pre jednotlive banky velmi obtiazna a konsolidacia trhu nevyhnutna.

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

príležitostne Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.
Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".
Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

skôr áno Idealne usporiadanie pracovneho priestoru je v mnohom determinovane povahou prace, ako aj kulturou a vekom spolocnosti. Pre nas v O2 je nateraz open space stale preferovanym setupom.
Idealne usporiadanie pracovneho priestoru je v mnohom determinovane povahou prace, ako aj kulturou a vekom spolocnosti. Pre nas v O2 je nateraz open space stale preferovanym setupom.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

skôr nie

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

v menšom rozsahu ako v minulosti

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

24.06.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.
Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.