Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Gažík

Peter Gažík
generálny riaditeľ | O2 Slovakia

Otázka Odpoveď Komentár

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

príležitostne Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.
Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".
Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

skôr áno Idealne usporiadanie pracovneho priestoru je v mnohom determinovane povahou prace, ako aj kulturou a vekom spolocnosti. Pre nas v O2 je nateraz open space stale preferovanym setupom.
Idealne usporiadanie pracovneho priestoru je v mnohom determinovane povahou prace, ako aj kulturou a vekom spolocnosti. Pre nas v O2 je nateraz open space stale preferovanym setupom.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

skôr nie

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

v menšom rozsahu ako v minulosti

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

24.06.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.
Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

osobný kontakt Najefektívnejším spôsobom pri inkase pohľadávok je nepochybne osobný kontakt, kde veriteľ môže v dialógu s dlžníkom zistiť skutkový stav a dohodnúť individualizovaný spôsob splácania. Samozrejme, ak je dlžník nekontaktovateľný, či už úmyselne alebo z objektívnych príčin, je ďalšou efektívnou metódou inkaso prostredníctvom špecializovanej inkasnej spoločnosti. Až v poslednom rade nastupuje ako forma inkasa právna cesta a prípadne odpredaj pohľadávky
Najefektívnejším spôsobom pri inkase pohľadávok je nepochybne osobný kontakt, kde veriteľ môže v dialógu s dlžníkom zistiť skutkový stav a dohodnúť individualizovaný spôsob splácania. Samozrejme, ak je dlžník nekontaktovateľný, či už úmyselne alebo z objektívnych príčin, je ďalšou efektívnou metódou inkaso prostredníctvom špecializovanej inkasnej spoločnosti. Až v poslednom rade nastupuje ako forma inkasa právna cesta a prípadne odpredaj pohľadávky

Využívate vo vašej firme Instagram na marketingovú komunikáciu s vašimi zákazníkmi?

13.05.2019

rozhodne áno Instagram O2 funguje od apríla 2012 a najmä za posledný rok nám počet sledujúcich vzrástol. Aj keď zatiaľ nemá taký zásah, ako Facebook, obsahu venujeme rovnakú pozornosť. Slúži nám nielen na komunikáciu našich noviniek, technologických tipov, mobilných lifehackov, ale aj zákulisia, a to vrátane vtipných príbehov z každodenného života na našom Zákazníckom centre. Navyše čoraz viac zákazníkov nás kontaktuje aj cez priame správy na Instagrame alebo pri reakciách na naše stories.
Instagram O2 funguje od apríla 2012 a najmä za posledný rok nám počet sledujúcich vzrástol. Aj keď zatiaľ nemá taký zásah, ako Facebook, obsahu venujeme rovnakú pozornosť. Slúži nám nielen na komunikáciu našich noviniek, technologických tipov, mobilných lifehackov, ale aj zákulisia, a to vrátane vtipných príbehov z každodenného života na našom Zákazníckom centre. Navyše čoraz viac zákazníkov nás kontaktuje aj cez priame správy na Instagrame alebo pri reakciách na naše stories.

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

skôr áno

Plánujete si po ústavnom zastropovaní dôchodkového veku viac sporiť na penziu?

15.04.2019

Skôr nie

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Uz sa tak samozrejme aj deje.
Uz sa tak samozrejme aj deje.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Skôr nie Myslim, ze povedomie o dolezitosti tejto temy je u ludi stale relativne nizka.
Myslim, ze povedomie o dolezitosti tejto temy je u ludi stale relativne nizka.

Ktoré zníženie daňovo-odvodového zaťaženia by podľa vás najviac pomohlo slovenskej ekonomike?

18.03.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné V principe nie je problem to, ake vysoke dane ci odvody ludia a firmy platia, ale aku protihodnotu za to zo strany statu dostavaju v podobe sluzieb a tovarov, ktore stat zabezpecuje.
V principe nie je problem to, ake vysoke dane ci odvody ludia a firmy platia, ale aku protihodnotu za to zo strany statu dostavaju v podobe sluzieb a tovarov, ktore stat zabezpecuje.

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

04.03.2019

rozhodne nie

Myslíte si, že štát by mal vstupovať do cenotvorby obchodných reťazcov?

25.02.2019

rozhodne nie

Myslíte si, že rekreačné poukážky sú dobrým nástrojom na podporu cestovného ruchu na Slovensku?

18.02.2019

rozhodne nie Konstatujem to aj vzhladom na to, aka problematicka je zmysluplna implementacia tohto nastroja do praxe...
Konstatujem to aj vzhladom na to, aka problematicka je zmysluplna implementacia tohto nastroja do praxe...

Myslíte si, že služby motivačných koučov a mentorov by pre vašu firmu boli prínosné?

11.02.2019

skôr áno Pravidelne ich aj pouzivame, najma takych, ktori maju za sebou vlastnu biznisovu skusenost a vedie autenticky sprostredkovat to, ze o uspechu rozhoduje nie to, co mame/vieme, ale kto/kym sme.
Pravidelne ich aj pouzivame, najma takych, ktori maju za sebou vlastnu biznisovu skusenost a vedie autenticky sprostredkovat to, ze o uspechu rozhoduje nie to, co mame/vieme, ale kto/kym sme.

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie

Očakávate, že sa vašej firmy či organizácie nejako dotkne hospodárske spomalenie v Európe?

21.01.2019

Skôr áno

Pomohlo by vašej firme, ak by ostatné krajiny V4 prijali euro?

07.01.2019

Skôr nie