Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Gažík

Peter Gažík
generálny riaditeľ | O2 Slovakia

Otázka Odpoveď Komentár

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

skôr áno

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Kladnu odpoved na tuto otazku sa uz stala nevyhnutnostou, a musime sa o to vsetkymi silami snazit...
Kladnu odpoved na tuto otazku sa uz stala nevyhnutnostou, a musime sa o to vsetkymi silami snazit...

Mali by mať zamestnanci štátnej a verejnej správy na rovnakých pozíciách rozdielny plat podľa toho, kde žijú?

23.09.2019

rozhodne áno Urcite ano, inak je problem platov v skolstve ci inych sektorov vo verejnej sprave neriesitelny. Platy by mali byt naviazane cez nejaky index napr na uroven priemernej mzdy v danom kraji. 1000 eur plat v trebisove a bratislave je z pohladu odmenovania nefer.
Urcite ano, inak je problem platov v skolstve ci inych sektorov vo verejnej sprave neriesitelny. Platy by mali byt naviazane cez nejaky index napr na uroven priemernej mzdy v danom kraji. 1000 eur plat v trebisove a bratislave je z pohladu odmenovania nefer.

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Je to samozrejme individualne a v mnohom sa lisiace v zavislosti od pozicie a povahy prace. V kazdom pripade sa tento cas snazime co najviac urychlit tak, aby bol novy kolega ci kolegyna od prveho dna plnohodnotnou sucastou timu. Napriklad aj tym, ze kazdy ma prideleneho "buddyho" z radov existujucich zamestnancov.
Je to samozrejme individualne a v mnohom sa lisiace v zavislosti od pozicie a povahy prace. V kazdom pripade sa tento cas snazime co najviac urychlit tak, aby bol novy kolega ci kolegyna od prveho dna plnohodnotnou sucastou timu. Napriklad aj tym, ze kazdy ma prideleneho "buddyho" z radov existujucich zamestnancov.

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Skôr áno Pokial adekvatne nerastie aj produktivita prace, co nerastie, nie je trend bezmedzneho zvysovania cien udrzatelny....
Pokial adekvatne nerastie aj produktivita prace, co nerastie, nie je trend bezmedzneho zvysovania cien udrzatelny....

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Skôr áno Z dlhodobeho hladiska bude ale diferenciacia pre jednotlive banky velmi obtiazna a konsolidacia trhu nevyhnutna.
Z dlhodobeho hladiska bude ale diferenciacia pre jednotlive banky velmi obtiazna a konsolidacia trhu nevyhnutna.

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

príležitostne Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.
Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".
Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

skôr áno Idealne usporiadanie pracovneho priestoru je v mnohom determinovane povahou prace, ako aj kulturou a vekom spolocnosti. Pre nas v O2 je nateraz open space stale preferovanym setupom.
Idealne usporiadanie pracovneho priestoru je v mnohom determinovane povahou prace, ako aj kulturou a vekom spolocnosti. Pre nas v O2 je nateraz open space stale preferovanym setupom.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

skôr nie

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

v menšom rozsahu ako v minulosti

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

24.06.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.
Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

osobný kontakt Najefektívnejším spôsobom pri inkase pohľadávok je nepochybne osobný kontakt, kde veriteľ môže v dialógu s dlžníkom zistiť skutkový stav a dohodnúť individualizovaný spôsob splácania. Samozrejme, ak je dlžník nekontaktovateľný, či už úmyselne alebo z objektívnych príčin, je ďalšou efektívnou metódou inkaso prostredníctvom špecializovanej inkasnej spoločnosti. Až v poslednom rade nastupuje ako forma inkasa právna cesta a prípadne odpredaj pohľadávky
Najefektívnejším spôsobom pri inkase pohľadávok je nepochybne osobný kontakt, kde veriteľ môže v dialógu s dlžníkom zistiť skutkový stav a dohodnúť individualizovaný spôsob splácania. Samozrejme, ak je dlžník nekontaktovateľný, či už úmyselne alebo z objektívnych príčin, je ďalšou efektívnou metódou inkaso prostredníctvom špecializovanej inkasnej spoločnosti. Až v poslednom rade nastupuje ako forma inkasa právna cesta a prípadne odpredaj pohľadávky

Využívate vo vašej firme Instagram na marketingovú komunikáciu s vašimi zákazníkmi?

13.05.2019

rozhodne áno Instagram O2 funguje od apríla 2012 a najmä za posledný rok nám počet sledujúcich vzrástol. Aj keď zatiaľ nemá taký zásah, ako Facebook, obsahu venujeme rovnakú pozornosť. Slúži nám nielen na komunikáciu našich noviniek, technologických tipov, mobilných lifehackov, ale aj zákulisia, a to vrátane vtipných príbehov z každodenného života na našom Zákazníckom centre. Navyše čoraz viac zákazníkov nás kontaktuje aj cez priame správy na Instagrame alebo pri reakciách na naše stories.
Instagram O2 funguje od apríla 2012 a najmä za posledný rok nám počet sledujúcich vzrástol. Aj keď zatiaľ nemá taký zásah, ako Facebook, obsahu venujeme rovnakú pozornosť. Slúži nám nielen na komunikáciu našich noviniek, technologických tipov, mobilných lifehackov, ale aj zákulisia, a to vrátane vtipných príbehov z každodenného života na našom Zákazníckom centre. Navyše čoraz viac zákazníkov nás kontaktuje aj cez priame správy na Instagrame alebo pri reakciách na naše stories.

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

skôr áno

Plánujete si po ústavnom zastropovaní dôchodkového veku viac sporiť na penziu?

15.04.2019

Skôr nie

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Uz sa tak samozrejme aj deje.
Uz sa tak samozrejme aj deje.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Skôr nie Myslim, ze povedomie o dolezitosti tejto temy je u ludi stale relativne nizka.
Myslim, ze povedomie o dolezitosti tejto temy je u ludi stale relativne nizka.

Ktoré zníženie daňovo-odvodového zaťaženia by podľa vás najviac pomohlo slovenskej ekonomike?

18.03.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné V principe nie je problem to, ake vysoke dane ci odvody ludia a firmy platia, ale aku protihodnotu za to zo strany statu dostavaju v podobe sluzieb a tovarov, ktore stat zabezpecuje.
V principe nie je problem to, ake vysoke dane ci odvody ludia a firmy platia, ale aku protihodnotu za to zo strany statu dostavaju v podobe sluzieb a tovarov, ktore stat zabezpecuje.