Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Todorov

Todor Todorov
predseda predstavenstva a prezident | Allianz – Slovenská poisťovňa

Otázka Odpoveď Komentár

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Ako líder na poistnom trhu sa snažíme nastavovať trendy aj v oblasti technológií a digitalizácie. Prvý nástroj umelej inteligencie - hlasový analyzátor, sme v Allianz - Slovenskej poisťovni otestovali už pred niekoľkými rokmi. Ide o špeciálny softvér, ktorý dokáže rozlíšiť vedomé klamstvo od iného stresu na základe vrstvenej analýzy hlasu. Tento unikátny nástroj nám dnes výrazne pomáha rýchlejšie a efektívnejšie vybavovať poistné udalosti a prešetrovať podozrivé škody a tým bojovať proti poisťovacím podvodom.
Ako líder na poistnom trhu sa snažíme nastavovať trendy aj v oblasti technológií a digitalizácie. Prvý nástroj umelej inteligencie - hlasový analyzátor, sme v Allianz - Slovenskej poisťovni otestovali už pred niekoľkými rokmi. Ide o špeciálny softvér, ktorý dokáže rozlíšiť vedomé klamstvo od iného stresu na základe vrstvenej analýzy hlasu. Tento unikátny nástroj nám dnes výrazne pomáha rýchlejšie a efektívnejšie vybavovať poistné udalosti a prešetrovať podozrivé škody a tým bojovať proti poisťovacím podvodom.

Je podľa vás zavádzanie dane z dividend a nové odvody pre vybrané odvetvia správnym spôsobom napĺňania štátneho rozpočtu?

15.08.2016

rozhodne nie Zavádzanie nových daní a odvodov pre vybrané odvetvia považujem skôr za krátkodobé riešenie deficitu verejných financií. Po finančnej kríze z roku 2008 dnes viaceré podnikateľské odvetvia výrazne ovplyvňuje nestabilita na finančných trhoch a historicky najnižšie úrokové sadzby a tiež ďalšie riziká ako Brexit či situácia v talianskom bankovom sektore. Ďalšie daňové zaťaženie firiem, ktoré je v porovnaní s okolitými štátmi už aj tak vysoké, bude mať škodlivý dopad na kapitál, technologický rozvoj a ekonomickú a sociálnu stabilitu.
Zavádzanie nových daní a odvodov pre vybrané odvetvia považujem skôr za krátkodobé riešenie deficitu verejných financií. Po finančnej kríze z roku 2008 dnes viaceré podnikateľské odvetvia výrazne ovplyvňuje nestabilita na finančných trhoch a historicky najnižšie úrokové sadzby a tiež ďalšie riziká ako Brexit či situácia v talianskom bankovom sektore. Ďalšie daňové zaťaženie firiem, ktoré je v porovnaní s okolitými štátmi už aj tak vysoké, bude mať škodlivý dopad na kapitál, technologický rozvoj a ekonomickú a sociálnu stabilitu.

Ako vnímate slovenskú firmu, podnikateľa či politika, ak sa objavili či objavia v Panama Papers?

11.04.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Koho zvyknete krúžkovať vo voľbách do Národnej rady SR?

29.02.2016

kandidátov, ktorých poznám osobne