Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Tichý

Martin Tichý
Chief Operating Officer | TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava

Otázka Odpoveď Komentár

Plánujete počas letných prázdnin vo svojej firme zamestnať študentov na brigádu alebo stáž?

10.06.2019

rozhodne áno

Akou známkou by ste ohodnotili opatrenia vlády na podporu podnikateľského prostredia za posledné tri roky?

27.05.2019

nedostatočne

Pripravujete sa vo vašej firme na prechod na elektrické automobily?

25.03.2019

skôr nie V dohľadnej dobe nebude elektromobilita riešením pre firmy, ktorých vozový park má priemerný ročný nájazd vyše 40tis km. Preto investujeme do iných alternatívnych pohonov. Momentálne sa snažíme rozširovať náš vozový park o autá na CNG. Čo je tiež zaujímavá výzva, vzhľadom na veľmi obmedzené pokrytie Slovenska čerpacími stanicami s CNG.
V dohľadnej dobe nebude elektromobilita riešením pre firmy, ktorých vozový park má priemerný ročný nájazd vyše 40tis km. Preto investujeme do iných alternatívnych pohonov. Momentálne sa snažíme rozširovať náš vozový park o autá na CNG. Čo je tiež zaujímavá výzva, vzhľadom na veľmi obmedzené pokrytie Slovenska čerpacími stanicami s CNG.

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

stredná dĺžka života v zdraví Ekonomické ukazovatele nedokážu vystihnúť podstatu životnej úrovne. Životná úroveň v krajne je vysoká až vtedy, keď je veľká dĺžka života jej obyvateľov v zdraví.
Ekonomické ukazovatele nedokážu vystihnúť podstatu životnej úrovne. Životná úroveň v krajne je vysoká až vtedy, keď je veľká dĺžka života jej obyvateľov v zdraví.

Považujete prípadný príchod piatej automobilky na Slovensku za prospešný pre krajinu?

09.07.2018

skôr áno Príchod ďalšej automobilky bude pre Slovensko prospešný len ak sa štát poučí z predchádzajúcich chýb. Nutnou podmienkou pre prospešnosť ďalších investícií do výroby je účinná podpora projektov s vysokou pridanou hodnotou. Slovensko potrebuje viac R&D centier a špičkových laboratórií. To už ale (asi) všetci vieme...
Príchod ďalšej automobilky bude pre Slovensko prospešný len ak sa štát poučí z predchádzajúcich chýb. Nutnou podmienkou pre prospešnosť ďalších investícií do výroby je účinná podpora projektov s vysokou pridanou hodnotou. Slovensko potrebuje viac R&D centier a špičkových laboratórií. To už ale (asi) všetci vieme...

Môže mať automatizácia pozitívny vplyv na trh práce na Slovensku?

23.04.2018

skôr áno

Po rokoch odlivu Slovákov do zahraničia sa začali vo výraznejšej miere vracať domov. Možno považovať za dôvod reformnú politiku vlády Roberta Fica?

16.04.2018

rozhodne nie V roku 2015 som sa po 15 rokoch života v zahraničí vrátil späť na Slovensko. Dôvodom bola skvelá pracovná príležitosť a blízkosť rodiny. Rozhodol som sa vrátiť napriek tomu, akú politiku robí strana SMER a jej posluhovači.
V roku 2015 som sa po 15 rokoch života v zahraničí vrátil späť na Slovensko. Dôvodom bola skvelá pracovná príležitosť a blízkosť rodiny. Rozhodol som sa vrátiť napriek tomu, akú politiku robí strana SMER a jej posluhovači.

Ste spokojní so zložením novej vlády, na ktorej sa dohodli prezident Andrej Kiska a Peter Pellegrini?

26.03.2018

rozhodne nie

Ako by sa podľa vás mala slovenská vláda správať po zverejnení informácií o väzbách politikov Smeru na talianskych podnikateľov prepojených na mafiu?

05.03.2018

Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra

Sú podľa vás na Slovensku politické strany a politici, ktorí by spolu dokázali vládnuť a zlepšiť krajinu?

11.12.2017

Rozhodne áno Vláda Smeru musí mať lepšiu alternatívu! Po pätnástich rokoch života v zahraničí ma toto presvedčenie motivovalo vrátiť sa žiť na Slovensko.
Vláda Smeru musí mať lepšiu alternatívu! Po pätnástich rokoch života v zahraničí ma toto presvedčenie motivovalo vrátiť sa žiť na Slovensko.

Ste spokojný s fungovaním vládnych elektronických schránok na portáli Slovensko.sk?

16.10.2017

skôr nie

Míňate v súčasnosti viac peňazí na zážitky než na veci?

31.07.2017

skôr nie

Myslíte si, že nedávno skončený štrajk vo Volkswagene Slovakia zvýši tlak na rast miezd aj v iných firmách?

10.07.2017

áno

Nové nariadenie EK sprísňuje pravidlá spracovania osobných údajov a zavádza vysoké pokuty. Myslíte si, že sú adekvátne?

26.06.2017

neviem / nevyjadrujem sa / iné Nové nariadenie má v prvom rade motivovať firmy, aby venovali pozornosť svojim softvérom, v ktorých uchovávajú osobné údaje. EÚ si však našu pozornosť získala aj vysokými sankciami, ktoré sú jasne dané. Polemizovať preto o ich adekvátnosti je zbytočné.
Nové nariadenie má v prvom rade motivovať firmy, aby venovali pozornosť svojim softvérom, v ktorých uchovávajú osobné údaje. EÚ si však našu pozornosť získala aj vysokými sankciami, ktoré sú jasne dané. Polemizovať preto o ich adekvátnosti je zbytočné.

Ako vnímate rozhodnutie Andreja Kisku neuchádzať sa o hlasy voličov v parlamentných voľbách?

24.04.2017

skôr negatívne V susedných krajinách dnes obdivujú nášho prezidenta. Teším sa na deň, keď sa budeme môcť pochváliť aj s našim premiérom.
V susedných krajinách dnes obdivujú nášho prezidenta. Teším sa na deň, keď sa budeme môcť pochváliť aj s našim premiérom.

Ako by ste zhodnotili pôsobenie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej vo vláde?

05.12.2016

neutrálne/nemám názor

Ako často sa vo svojej práci či v osobnom živote stretávate s neprofesionalitou štátnej správy vyplývajúcou z politických nominácií?

21.11.2016

často

Ako vnímate výhru Donalda Trumpa v prezidentských voľbách v USA?

14.11.2016

negatívne

Mal by sa Ivan Mikloš vrátiť do slovenskej politiky a aktívne sa zapojiť do verejného života?

07.11.2016

Áno, Slovensku chýbajú politici ako on

Myslíte si, že Slovensko môže byť modernou a dobre fungujúcou krajinou pre všetkých občanov?

31.10.2016

rozhodne áno Slovenské TOP spoločnosti sú už dnes moderné a dobre fungujúce. Tieto spoločnosti reprezentujú tí najlepší ľudia vo svojich odvetviach. To čo nám však stále chýba je moderný a dobre fungujúci štát. Je na našich politikoch, aby konečne využili potenciál slovenského prostredia a zo Slovenska urobili modernú a dobre fungujúcu krajinu.
Slovenské TOP spoločnosti sú už dnes moderné a dobre fungujúce. Tieto spoločnosti reprezentujú tí najlepší ľudia vo svojich odvetviach. To čo nám však stále chýba je moderný a dobre fungujúci štát. Je na našich politikoch, aby konečne využili potenciál slovenského prostredia a zo Slovenska urobili modernú a dobre fungujúcu krajinu.