Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Dobron

Martin Dobron
Regional Sales Coordinator | BASF

Otázka Odpoveď Komentár

Podporuje štát dostatočne športovanie detí?

02.10.2017

rozhodne nie

Považujete projekt Hodnota za peniaze aj po roku fungovania za užitočný pre vytváranie rozumných politík štátu?

28.08.2017

skôr áno

Bolo by podľa vás zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu pre Slovensko prospešné?

05.06.2017

Neviem / nevyjadrujem sa / iné pre Slovensko by bolo najprospesnejsie ak by strana tohto formatu nemala slovenskym volicom co ponuknut.
pre Slovensko by bolo najprospesnejsie ak by strana tohto formatu nemala slovenskym volicom co ponuknut.

Vláda dá tento rok na vysokoškolské vzdelávanie pol miliardy eur. Akú úlohu by mali vysoké školy pre spoločnosť splniť predovšetkým?

29.05.2017

prínos nových poznatkov ako výsledok vedy a výskumu na škole

Ako vnímate blízky vzťah niektorých politikov k firmám a biznisu?

22.05.2017

negatívne

Považujete za správne, že o voľbe riaditeľa RTVS rozhodujú predstavitelia politických strán?

15.05.2017

rozhodne nie

Myslíte si, že film Únos, ktorý navštívilo už vyše 200-tisíc divákov, môže ovplyvniť spoločenské povedomie o Mečiarových amnestiách?

27.03.2017

rozhodne áno

Mala by podľa vás vláda podporovať vybrané investície do firiem v regiónoch?

20.03.2017

Skôr áno prax ukazuje, ze mobilita slovenskej pracovnej sily aktualne nenaplna klasicke definicie - preto by rozvoju menej vyspelych regionov urcite pomohli zamestnavatelia, ktori by ich 'ozivili'. Velmi by zalezalo od kriterii a ako by sa dodrziavali.
prax ukazuje, ze mobilita slovenskej pracovnej sily aktualne nenaplna klasicke definicie - preto by rozvoju menej vyspelych regionov urcite pomohli zamestnavatelia, ktori by ich 'ozivili'. Velmi by zalezalo od kriterii a ako by sa dodrziavali.

Ako hodnotíte prvý rok vlády?

06.03.2017

Skôr negatívne

Zaujímate sa aktívne o to, ako sa darí vašim úsporám v druhom dôchodkovom pilieri?

30.01.2017

rozhodne áno

Vyšetrujú sa u nás najväčšie korupčné kauzy dostatočne?

17.10.2016

rozhodne nie

Robí sa v boji proti daňovým podvodom na Slovensku dosť?

05.09.2016

rozhodne nie

Zlepšilo sa podľa vás v posledných rokoch spravodajstvo RTVS?

29.08.2016

rozhodne áno

Veríte, že politici to myslia s podporou projektu Hodnota za peniaze vážne?

22.08.2016

skôr nie zalezi od toho do akej miery mozu nasi politici ignorovat 'ine dovody'
zalezi od toho do akej miery mozu nasi politici ignorovat 'ine dovody'

Mali by si podľa vás Slováci priplácať za zdravotnú starostlivosť?

08.08.2016

skôr áno Bezplatna zdravotna starostlivost v urcitom standarde by ale mala pretrvat. Taktiez by musel existovat transparentny model, ktory by jasne urcoval co je bezplatna a co nadstandardna zdravotna starostlivost, ktora by mohla by spoplatnena.
Bezplatna zdravotna starostlivost v urcitom standarde by ale mala pretrvat. Taktiez by musel existovat transparentny model, ktory by jasne urcoval co je bezplatna a co nadstandardna zdravotna starostlivost, ktora by mohla by spoplatnena.

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno

Ako s odstupom času hodnotíte sankcie proti Rusku, uvalené Európskou úniou? Splnili svoj pôvodný účel potrestať krajinu za anektovanie Krymu?

13.06.2016

neviem/nevyjadrujem sa/iné Zo vsetkych uvalenych sankcii maju pravdepodobne najvacsi dopad tie v oblasti financii a investicii v Rusku. Domnievam sa ale, ze najvacsi dopad na rusku ekonomiku maju sucasna cena ropy a pokles dopytu po plyne v Europe.
Zo vsetkych uvalenych sankcii maju pravdepodobne najvacsi dopad tie v oblasti financii a investicii v Rusku. Domnievam sa ale, ze najvacsi dopad na rusku ekonomiku maju sucasna cena ropy a pokles dopytu po plyne v Europe.

Pocítili ste vo svojom podnikaní alebo osobnom živote pozitívne účinky regulácie EÚ?

30.05.2016

skôr áno Pozitiva vidim najma v zosuladeni legislativnych nariadeni a ich platnost v ramci EU (napr. technicke normy, chemicka legislativa) co pozitivne ovplyvnuje cinnost dodavatelov v ramci EU. Regulacia vykonu domacich spotrebicov by mi neprekazala za predpokladu ze sa funkcnost spotrebica nezmeni. V ramcidownsizingoveho trendu by to mohlo vyhovovat aj vyrobcom.
Pozitiva vidim najma v zosuladeni legislativnych nariadeni a ich platnost v ramci EU (napr. technicke normy, chemicka legislativa) co pozitivne ovplyvnuje cinnost dodavatelov v ramci EU. Regulacia vykonu domacich spotrebicov by mi neprekazala za predpokladu ze sa funkcnost spotrebica nezmeni. V ramcidownsizingoveho trendu by to mohlo vyhovovat aj vyrobcom.