Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Ďurik

Maroš Ďurik
CEO | Across Private Investments

Otázka Odpoveď Komentár

Ste spokojní s personálnym zložením vlády Igora Matoviča?

23.03.2020

rozhodne áno

Predpokladáte, že aj vaša spoločnosť pocíti v súvislosti s koronavírusom negatívne následky?

09.03.2020

Pravdepodobne áno

Čo podľa vás znamenajú výsledky parlamentných volieb pre ďalšie smerovanie krajiny?

03.03.2020

Nádej pre pozitívnu zmenu Je to veľké odmietnutie strán súčasnej vládnej koalície a antisystému. Hlasovalo zaň takmer 1,9 milióna voličov. Výsledky znamenajú reálnu šancu, že Slovensko môže opäť napredovať a budeme môcť byť na našu krajinu hrdí.
Je to veľké odmietnutie strán súčasnej vládnej koalície a antisystému. Hlasovalo zaň takmer 1,9 milióna voličov. Výsledky znamenajú reálnu šancu, že Slovensko môže opäť napredovať a budeme môcť byť na našu krajinu hrdí.

Akou známkou by ste ohodnotili činnosť končiacej Vlády SR?

24.02.2020

dostatočná Štvorkou. Päťka by znamenala, že si vládnutie zopakujú, a to by som nikomu na Slovensku neprial...
Štvorkou. Päťka by znamenala, že si vládnutie zopakujú, a to by som nikomu na Slovensku neprial...

Smer a SNS chcú na mimoriadnej schôdzi schváliť zrušenie diaľničných známok. Aký je váš názor na tento krok?

17.02.2020

Neviem/nevyjadrujem sa/iné Že ide o bohapustý predvolebný populizmus.
Že ide o bohapustý predvolebný populizmus.

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

10.02.2020

Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie Ideálne by bolo zmluvu vypovedať. Začať treba vytvorením expertnej skupiny, ktorej hlavnou úlohou je hľadať najlepšie riešenie. Tiež by bolo dobré, ak by bola vyvodená trestnoprávna zodpovednosť voči tým, ktorí sú za tento stav zodpovední.
Ideálne by bolo zmluvu vypovedať. Začať treba vytvorením expertnej skupiny, ktorej hlavnou úlohou je hľadať najlepšie riešenie. Tiež by bolo dobré, ak by bola vyvodená trestnoprávna zodpovednosť voči tým, ktorí sú za tento stav zodpovední.

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

je to dobrý predvolebný ťah na voličov Pretože sľubom neurazíš... A ako vieme, voľby vyhrávajú sľuby (viď diaľnica do Košíc, zákaz zisku zdravotných poisťovní, preukazovanie pôvodu majetku a ďalších x príkladov).
Pretože sľubom neurazíš... A ako vieme, voľby vyhrávajú sľuby (viď diaľnica do Košíc, zákaz zisku zdravotných poisťovní, preukazovanie pôvodu majetku a ďalších x príkladov).

Od októbra 2020 bude možné, aby štát vymazal z obchodného registra neaktívne firmy, ktoré si nesplnia povinnosti. Využijú to podľa vás podnikatelia na to, aby sa zbavili nechcených firiem?

20.01.2020

rozhodne áno Je to veľmi pravdepodobné.
Je to veľmi pravdepodobné.

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

neviem / nevyjadrujem sa / iné Podľa toho, kto a kedy štrajkuje. Niekedy rozhoduje aj to, ktorá strana je vo vláde, a ktorá v opozícii.
Podľa toho, kto a kedy štrajkuje. Niekedy rozhoduje aj to, ktorá strana je vo vláde, a ktorá v opozícii.

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

akcie Slováci by mali „investovať" svoj čas do toho, aby presunuli svoje peniaze z bankových účtov do skutočne efektívnych investícií. Napríklad do indexových fondov, ktoré majú výbornú výkonnosť, nízke poplatky a výnosy sú oslobodené od dani z príjmov fyzických osôb.
Slováci by mali „investovať" svoj čas do toho, aby presunuli svoje peniaze z bankových účtov do skutočne efektívnych investícií. Napríklad do indexových fondov, ktoré majú výbornú výkonnosť, nízke poplatky a výnosy sú oslobodené od dani z príjmov fyzických osôb.

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Rozhodne nie Opatrenia, ktoré prijala vláda a parlament, zhoršujú podnikateľské prostredie. Účet za poukazy, vlaky a obedy „zadarmo", zvyšovanie minimálnej mzdy a minimálneho dôchodku zaplatíme všetci. Vo vysokej inflácii, nízkej kvalite zdravotníctva, školstva aj verejných služieb. Pretrvávajúca korupcia na najvyšších poschodiach súdnej a vládnej moci len dotvára tento smutný obraz.
Opatrenia, ktoré prijala vláda a parlament, zhoršujú podnikateľské prostredie. Účet za poukazy, vlaky a obedy „zadarmo", zvyšovanie minimálnej mzdy a minimálneho dôchodku zaplatíme všetci. Vo vysokej inflácii, nízkej kvalite zdravotníctva, školstva aj verejných služieb. Pretrvávajúca korupcia na najvyšších poschodiach súdnej a vládnej moci len dotvára tento smutný obraz.

Ste za to aby v zdravotníctve jeden privátny vlastník nemohol vlastniť spoločnosti naprieč celou vertikálou od zdravotnej poisťovne až po nemocnice?

02.12.2019

Neviem / Nevyjadrujem sa / Iné Najskôr by sa mal oddeliť majetok poistencov od majetku poisťovne (ako je to v DSS), aby nedochádzalo k tunelovaniu verejných zdrojov. Udivuje ma, že na základe evidentných dôkazov o činnosti istých organizovaných skupín, tu ešte riešime nejaký Lex...
Najskôr by sa mal oddeliť majetok poistencov od majetku poisťovne (ako je to v DSS), aby nedochádzalo k tunelovaniu verejných zdrojov. Udivuje ma, že na základe evidentných dôkazov o činnosti istých organizovaných skupín, tu ešte riešime nejaký Lex...

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Rozhodne nie Niekto ten predvolebný účet zaplatiť musí. Ministerstvo financií už asi nemalo odvahu žmýkať opäť podnikateľov a úspešných jednotlivcov...
Niekto ten predvolebný účet zaplatiť musí. Ministerstvo financií už asi nemalo odvahu žmýkať opäť podnikateľov a úspešných jednotlivcov...

Čo je podľa vás najväčší prínos liberalizácie podnikania pre jednotlivcov po roku 1989?

11.11.2019

Neviem /nevyjadrujem sa / iné Liberalizácia podnikania zásadne rozšírila ľuďom možnosti sebarealizácie, umožnila vznik nových produktov a služieb, zvýšila kvalitu života ....
Liberalizácia podnikania zásadne rozšírila ľuďom možnosti sebarealizácie, umožnila vznik nových produktov a služieb, zvýšila kvalitu života ....

Ako ovplyvní navrhovaný rast minimálnej mzdy vaše podnikanie?

04.11.2019

neviem/nevyjadrujem sa/iné Minimálna mzda už niekoľko rokov neplní svoju základnú funkciu. Stala sa nástrojom politického marketingu a populizmu. Verejné licitovanie o jej výške je len kupovaním si hlasov voličov. Verím, že nasledujúca vláda aj tento nezmysel zmetie zo stola.
Minimálna mzda už niekoľko rokov neplní svoju základnú funkciu. Stala sa nástrojom politického marketingu a populizmu. Verejné licitovanie o jej výške je len kupovaním si hlasov voličov. Verím, že nasledujúca vláda aj tento nezmysel zmetie zo stola.

Ako vnímate, ak sa slovenská firma zaregistruje v daňovom raji, napríklad na Cypre?

21.10.2019

Snaha o daňovú optimalizáciu Ako prvá mi napadne možnosť, že chce ušetriť na daniach a hneď následne, že chce utajiť svojich skutočných vlastníkov.
Ako prvá mi napadne možnosť, že chce ušetriť na daniach a hneď následne, že chce utajiť svojich skutočných vlastníkov.

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Musí sa dať. Hospodárske napredovanie bez zodpovednosti voči životnému prostrediu nie je napredovaním.
Musí sa dať. Hospodárske napredovanie bez zodpovednosti voči životnému prostrediu nie je napredovaním.

Na súdoch sa v budúcom roku zastaví veľká časť exekúcií starších ako päť rokov. Považujte tento krok za správny?

02.09.2019

skôr áno

Začala vaša spoločnosť s realizovaním proaktívnych plánov na ochranu proti možnému príchodu recesie?

12.08.2019

Áno, už sme začali Možný príchod recesie pri zhodnocovaní peňazí našich klientov riešime postupným investovaním. Pri investovaní je najdôležitejšia disciplinovanosť a vytrvalosť, pretože každá recesia sa raz skončí...
Možný príchod recesie pri zhodnocovaní peňazí našich klientov riešime postupným investovaním. Pri investovaní je najdôležitejšia disciplinovanosť a vytrvalosť, pretože každá recesia sa raz skončí...