Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Vonkomer

Jaroslav Vonkomer
predseda predstavenstva | OVB Allfinanz Slovensko a. s.

Otázka Odpoveď Komentár

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Rozhodne nie Ľudia žijú obrovskou spotrebou, avšak neinvestujú do toho podstatného, do seba. Slováci dávajú príliš málo do vzdelávania, vytvárania aktivít, do svojej finančnej slobody a nezávislosti. Ak to zhrniem, nerobia takmer nič pre svoju budúcnosť, príliš žijú aktuálnym konzumom. Je najvyšší čas, aby ľudia na Slovensku skutočne zainvestovali do seba. V tom im chceme aj naďalej pomáhať.
Ľudia žijú obrovskou spotrebou, avšak neinvestujú do toho podstatného, do seba. Slováci dávajú príliš málo do vzdelávania, vytvárania aktivít, do svojej finančnej slobody a nezávislosti. Ak to zhrniem, nerobia takmer nič pre svoju budúcnosť, príliš žijú aktuálnym konzumom. Je najvyšší čas, aby ľudia na Slovensku skutočne zainvestovali do seba. V tom im chceme aj naďalej pomáhať.

Myslíte si, že odporúčania existujúcich zamestnancov (referral programy) môžu byť prínosné pre vašu firmu pri nábore nových pracovníkov?

06.08.2018

rozhodne áno

Ako hodnotíte nápad pevného dôchodkového stropu 64 alebo 65 rokov?

04.06.2018

skôr negatívne Ak si vláda nevie predstaviť vlastných občanov pracujúcich do 70 rokov, tak si musí urobiť domácu úlohu. Hovorím o spustení silnej podpory sporenia na dôchodok. Dnes je podpora nulová a podľa najnovšieho prieskumu si 62 % pracujúcich ľudí na dôchodok jednoducho nesporí. Pritom zastropovanie veku dramaticky zníži výšku dôchodkov. Viem si predstaviť dôchodkový strop, ale len ak sa okamžite posilní a daňovo zvýhodní cielené sporenie na dôchodok.
Ak si vláda nevie predstaviť vlastných občanov pracujúcich do 70 rokov, tak si musí urobiť domácu úlohu. Hovorím o spustení silnej podpory sporenia na dôchodok. Dnes je podpora nulová a podľa najnovšieho prieskumu si 62 % pracujúcich ľudí na dôchodok jednoducho nesporí. Pritom zastropovanie veku dramaticky zníži výšku dôchodkov. Viem si predstaviť dôchodkový strop, ale len ak sa okamžite posilní a daňovo zvýhodní cielené sporenie na dôchodok.

Ako by sa podľa vás mala slovenská vláda správať po zverejnení informácií o väzbách politikov Smeru na talianskych podnikateľov prepojených na mafiu?

05.03.2018

Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby

Môže mať Slovensko kvalitné a zároveň efektívne nemocnice?

21.08.2017

rozhodne áno Keď také nemocnice existujú v iných krajinách, nemal by existovat dôvod, prečo by to malo byť u nás inak.
Keď také nemocnice existujú v iných krajinách, nemal by existovat dôvod, prečo by to malo byť u nás inak.

Myslíte si, že nominácia Ľubomíra Jahnátka na šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) je dobré rozhodnutie?

03.07.2017

Neviem, nevyjadrujem sa/iné

Považujete za správne, že o voľbe riaditeľa RTVS rozhodujú predstavitelia politických strán?

15.05.2017

rozhodne nie Verejnoprávna RTVS by mala byť a ostať apolitická. O jej novom riaditeľovi by mohla napríklad rozhodnúť nezávislá porota zložená z odborníkov a prezentácie kandidátov by mali byť verejné.
Verejnoprávna RTVS by mala byť a ostať apolitická. O jej novom riaditeľovi by mohla napríklad rozhodnúť nezávislá porota zložená z odborníkov a prezentácie kandidátov by mali byť verejné.