Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kováč

Peter Kováč
Director Bratislava Business Center | Adient Slovakia

Otázka Odpoveď Komentár

Myslíte si, že rekreačné poukážky sú dobrým nástrojom na podporu cestovného ruchu na Slovensku?

18.02.2019

rozhodne nie

Pomohlo by vašej firme, ak by ostatné krajiny V4 prijali euro?

07.01.2019

Skôr áno

Zažili ste niekedy v podnikaní nátlak, kde by niekto využíval v konkurenčnom boji politický, prípadne iný mocenský vplyv?

22.10.2018

rozhodne nie

Myslíte si, že Slováci sporia v dostatočnej miere a správnym spôsobom?

01.10.2018

skôr nie

Môže mať automatizácia pozitívny vplyv na trh práce na Slovensku?

23.04.2018

skôr áno

Považujete za správne podmieniť čerpanie eurofondov politickou stabilitou krajiny, ako to navrhuje Nemecko?

09.04.2018

skôr nie Čerpanie eurofondov by malo byť podmienené výhradne ekonomickými ukazovateľmi krajiny a jej transparentnosťou.
Čerpanie eurofondov by malo byť podmienené výhradne ekonomickými ukazovateľmi krajiny a jej transparentnosťou.

Motivujete zamestnancov, aby v prípade choroby (chrípka) ostali doma a nenakazili ostatných na pracovisku?

19.02.2018

rozhodne áno Vo všeobecnosti platí, že ktokoľvek, kto je chorý, by mal brať ohľad na ostatných a pokiaľ to nie je nutné, nestretávať sa inými ľuďmi. To je základný princíp slušnosti. Naša spoločnosť ale ponúka zamestnancom aj možnosť práce z domu. Teda pokiaľ je to len mierna choroba alebo nádcha, nie je problém robiť z domu. Ak je stav samozrejme vážnejší, tak my skôr podporujeme ľudí, aby ostali doma a liečili sa.
Vo všeobecnosti platí, že ktokoľvek, kto je chorý, by mal brať ohľad na ostatných a pokiaľ to nie je nutné, nestretávať sa inými ľuďmi. To je základný princíp slušnosti. Naša spoločnosť ale ponúka zamestnancom aj možnosť práce z domu. Teda pokiaľ je to len mierna choroba alebo nádcha, nie je problém robiť z domu. Ak je stav samozrejme vážnejší, tak my skôr podporujeme ľudí, aby ostali doma a liečili sa.

Ako sa podľa vás dotkne vášho podnikania daň z poistenia?

29.01.2018

negatívne Štát by mal skôr podporovať úspešných jednotlivcov a úspešné firmy, a hľadať iné a motivačné spôsoby na naplnenie štátnej pokladnice než jednoduchým zdaňovaním.
Štát by mal skôr podporovať úspešných jednotlivcov a úspešné firmy, a hľadať iné a motivačné spôsoby na naplnenie štátnej pokladnice než jednoduchým zdaňovaním.

Bojujete vo svojej firme alebo inštitúcii s predsudkami voči zahraničným pracovníkom?

15.01.2018

rozhodne nie Naša spoločnosť je multikulturálna a aj na Slovensku zamestnávame veľké percento zahraničných ľudí. Spolupráca medzi nimi a Slovákmi funguje veľmi dobre, či už v rovine profesionálnej alebo medziľudskej.
Naša spoločnosť je multikulturálna a aj na Slovensku zamestnávame veľké percento zahraničných ľudí. Spolupráca medzi nimi a Slovákmi funguje veľmi dobre, či už v rovine profesionálnej alebo medziľudskej.

Pokladáte investovanie do bitcoinu za perspektívne?

29.12.2017

skôr nie

Majú podľa vás ženy na Slovensku vytvorený dostatočný priestor v top manažmentoch firiem?

04.12.2017

rozhodne áno V každej serióznej firme má priestor na rast a úspech každý, kto je na to kvalifikovaný, alebo si to svojimi výsledkami zaslúži.
V každej serióznej firme má priestor na rast a úspech každý, kto je na to kvalifikovaný, alebo si to svojimi výsledkami zaslúži.

Ste za to, aby štát investoval do ciest prvej triedy namiesto do drahých diaľnic?

27.11.2017

skôr nie Myslím si, že stat by mal investovať do oboch. Diaľnice sú zbytočne predražené, takže rozumnejším financovaním diaľnic by sa prostriedky dali využiť aj na skvalitnenie ciest prvej triedy.
Myslím si, že stat by mal investovať do oboch. Diaľnice sú zbytočne predražené, takže rozumnejším financovaním diaľnic by sa prostriedky dali využiť aj na skvalitnenie ciest prvej triedy.

Ste spokojný s fungovaním vládnych elektronických schránok na portáli Slovensko.sk?

16.10.2017

rozhodne nie Neadekvátna kvalita za vynaložené finančné prostriedky.
Neadekvátna kvalita za vynaložené finančné prostriedky.

Podporuje štát dostatočne športovanie detí?

02.10.2017

skôr nie ...ale nejde tu len o štát, ale aj o mestá a župy, aby sa zriaďovali dostatočné počty kvalitných ihrísk, ciest a možností. Ale má to aj druhú stránku - a to je podpora rodiny detí a ich okolia. Športovať sa dá vždy, avšak stále viac vidíme rodiny s deťmi v nákupných centrách namiesto v prírode. Toto je potom spoločenský problém, kde si každý rodič musí vstúpiť do svedomia.
...ale nejde tu len o štát, ale aj o mestá a župy, aby sa zriaďovali dostatočné počty kvalitných ihrísk, ciest a možností. Ale má to aj druhú stránku - a to je podpora rodiny detí a ich okolia. Športovať sa dá vždy, avšak stále viac vidíme rodiny s deťmi v nákupných centrách namiesto v prírode. Toto je potom spoločenský problém, kde si každý rodič musí vstúpiť do svedomia.

Mal by podľa vás minister Ján Richter sám odstúpiť zo svojej funkcie?

11.09.2017

neviem/nevyjadrujem sa/iné

Čo je podľa vás hlavnou príčinou odchodu šikovných študentov do zahraničia?

04.09.2017

Nedostatočné nástroje na ich udržanie Myslím si, že v súčasnosti dokážu všetky renomované firmy na Slovensku pripraviť pre kvalitných ľudí motivujúce podmienky, a preto za odchody do zahraničia môže vo veľkej miere nedostatok proaktívnej spolupráce škôl, štátu a firiem ohľadne aktívnej spolupráce so študentami - zviditeľňovania možností uplatnenia sa na Slovensku a možnosti profesionálneho rastu a sebarealizácie aj u nás doma.
Myslím si, že v súčasnosti dokážu všetky renomované firmy na Slovensku pripraviť pre kvalitných ľudí motivujúce podmienky, a preto za odchody do zahraničia môže vo veľkej miere nedostatok proaktívnej spolupráce škôl, štátu a firiem ohľadne aktívnej spolupráce so študentami - zviditeľňovania možností uplatnenia sa na Slovensku a možnosti profesionálneho rastu a sebarealizácie aj u nás doma.