Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Viceník

Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva | VÚB, a.s.

Otázka Odpoveď Komentár

Rodiaca sa vláda avizuje výstavbu nájomných bytov. Čo by bola podľa vás najlepšia alternatíva?

16.03.2020

Súkromné firmy podporené vhodnou legislatívou Verim viac v model vhodnej dotacie a podpory pre sukromny sektor ako statnu vystavbu.
Verim viac v model vhodnej dotacie a podpory pre sukromny sektor ako statnu vystavbu.

Akou známkou by ste ohodnotili činnosť končiacej Vlády SR?

24.02.2020

nedostatočná

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

neviem / nevyjadrujem sa / iné Tazko povedat. Nevidel som ziadne relevantne statistiky za ale ani proti. V kazdom pripade ide o legitimny sposob vyjadrenia postoja.
Tazko povedat. Nevidel som ziadne relevantne statistiky za ale ani proti. V kazdom pripade ide o legitimny sposob vyjadrenia postoja.

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

alternatívne investície Odporucam byt najmä velmi opatrny. A ked su sa rozhodnem byt viac odvazny ako opatrny, tak aspon byt co najviac diverzifikovany.
Odporucam byt najmä velmi opatrny. A ked su sa rozhodnem byt viac odvazny ako opatrny, tak aspon byt co najviac diverzifikovany.

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Rozhodne áno VUB kazdorocne investuju znacnu cast svojich ziskov do zlepsovania kvality sluzieb, tvorbe atraktívnych a inovatívnych produktov, ako aj meraniu a zlepsovania klientskej spokojnosti ako takej. Som presveceny ze to nasi klienti pocituju, nakolko nam to vracaju svojou loajalitou a otvorenostou. Nemyslim si vsak, ze to je dôsledkom prilis sirokej konkurencie. Neustale na sebe pracujeme, bez ohladu na konkurencne prostredie. Pocet potenciálnych a existujuich klientov tu bude rovnaky, bez ohladu na pocet bank. PS snad nebudem jediny kto volil Rozhodne ano.
VUB kazdorocne investuju znacnu cast svojich ziskov do zlepsovania kvality sluzieb, tvorbe atraktívnych a inovatívnych produktov, ako aj meraniu a zlepsovania klientskej spokojnosti ako takej. Som presveceny ze to nasi klienti pocituju, nakolko nam to vracaju svojou loajalitou a otvorenostou. Nemyslim si vsak, ze to je dôsledkom prilis sirokej konkurencie. Neustale na sebe pracujeme, bez ohladu na konkurencne prostredie. Pocet potenciálnych a existujuich klientov tu bude rovnaky, bez ohladu na pocet bank. PS snad nebudem jediny kto volil Rozhodne ano.

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

skôr áno Tym "skor ano" ale urcite nemyslim ad hoc opatrenia tipu dame vam dalsie ulavy, a vy dalej platte ludi aj ked ich nepotrebujete. Myslim tym mobilitu pracovnej sily, preskolenia, podporu podnikania a podnikatelskeho prostredia.
Tym "skor ano" ale urcite nemyslim ad hoc opatrenia tipu dame vam dalsie ulavy, a vy dalej platte ludi aj ked ich nepotrebujete. Myslim tym mobilitu pracovnej sily, preskolenia, podporu podnikania a podnikatelskeho prostredia.

Má nejaký vplyv na váš biznis výška dane z nehnuteľnosti vo vašej obci alebo meste?

29.04.2019

skôr áno Kedze sme vlastníkom viacerých nehnutelnosti, zvysenie ich danoveho zatazenia pocitime.
Kedze sme vlastníkom viacerých nehnutelnosti, zvysenie ich danoveho zatazenia pocitime.

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Nie som presvedceny o nevyhnutnosti institutu minimálnej mzdy, bez ohladu na sposob akym sa k nej dopracujeme.
Nie som presvedceny o nevyhnutnosti institutu minimálnej mzdy, bez ohladu na sposob akym sa k nej dopracujeme.

Plánujete si po ústavnom zastropovaní dôchodkového veku viac sporiť na penziu?

15.04.2019

Rozhodne nie Sporím a investujem tak ako považujem za zmysluplné. Snažím sa byť čo najmenej závislý od štátneho dôchodkového zabezpečenia.
Sporím a investujem tak ako považujem za zmysluplné. Snažím sa byť čo najmenej závislý od štátneho dôchodkového zabezpečenia.

Dá sa podľa vás spáchať daňový trestný čin omylom?

11.03.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Ale obavam sa ze pri obsirnosti, rozsahu a neustalych zmenach legislativy aj ano.
Ale obavam sa ze pri obsirnosti, rozsahu a neustalych zmenach legislativy aj ano.

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

04.03.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Skor mam zaujima ci to je zakonne. Ak ano, tak sa nemozeme divit ze ti co nemaju vystavne CV sa nimi dobrovolne chvalit nebudu.
Skor mam zaujima ci to je zakonne. Ak ano, tak sa nemozeme divit ze ti co nemaju vystavne CV sa nimi dobrovolne chvalit nebudu.

Myslíte si, že štát by mal vstupovať do cenotvorby obchodných reťazcov?

25.02.2019

rozhodne nie Stat sa ma starat o blaho svojich obcanov. Pochybujem ze rozne nesystemove zasahy do cenotvorby, konstrukcie specialnych dani ci odvodov, prispievaju k tomuto cielu.
Stat sa ma starat o blaho svojich obcanov. Pochybujem ze rozne nesystemove zasahy do cenotvorby, konstrukcie specialnych dani ci odvodov, prispievaju k tomuto cielu.

V marci si Slováci budú voliť prezidenta. Na základe čoho si vyberiete svojho favorita? Budete sa rozhodovať aj podľa výsledkov predvolebných prieskumov?

04.02.2019

skôr nie Snad sa raz dozijem toho, ze si nebudem vediet vybrat. Ked abstrahujem od zaplavy tragikomickych postaviciek, s nulovou sebareflexiou ale o to vacsim sebavedomim, tak budem asi zvazovat do poslednej chvile, kto ma najviac presvedci z nevelmi pocetnej skupinky pre mna prijatelnych a zaroven aj potencialne zvolitelnych kandidatov.
Snad sa raz dozijem toho, ze si nebudem vediet vybrat. Ked abstrahujem od zaplavy tragikomickych postaviciek, s nulovou sebareflexiou ale o to vacsim sebavedomim, tak budem asi zvazovat do poslednej chvile, kto ma najviac presvedci z nevelmi pocetnej skupinky pre mna prijatelnych a zaroven aj potencialne zvolitelnych kandidatov.

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie

Myslíte si, že dlhoročný výkonný vládny politik ako Robert Fico je vhodným kandidátom na ústavného sudcu?

14.01.2019

Rozhodne nie

Pomohlo by vašej firme, ak by ostatné krajiny V4 prijali euro?

07.01.2019

Skôr nie

Bude podľa vás Gorila po nástenkovom tendri ďalšou kauzou, ktorá pošle do väzenia súčasných či bývalých politikov?

10.12.2018

Neviem / nevyjadrujem sa / iné

Ako vnímate, že podpredseda vlády a člen vedenia najsilnejšej strany sa plánuje stať guvernérom apolitickej NBS?

03.12.2018

Negatívne Vnímanie NBS ako apolitickej nezávislej inštitúcie tým môže utrpieť. Uvidíme ako zareaguje prezident, a taktiež aké ďalšie kroky by potenciálny novy guvernér NBS realizoval.
Vnímanie NBS ako apolitickej nezávislej inštitúcie tým môže utrpieť. Uvidíme ako zareaguje prezident, a taktiež aké ďalšie kroky by potenciálny novy guvernér NBS realizoval.

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

neviem / nevyjadrujem sa / iné Myslim ze nieco ako zivotna uroven nie je mozne podchytit jednym ukazovatelom. Lepsie pomoze kombinacia pomerovych indexov ako napr priemerny prijem po zdaneni / spotrebitelske ceny a podobne.
Myslim ze nieco ako zivotna uroven nie je mozne podchytit jednym ukazovatelom. Lepsie pomoze kombinacia pomerovych indexov ako napr priemerny prijem po zdaneni / spotrebitelske ceny a podobne.

Máte pocit, že máte dostatočné informácie o kandidátoch a priebehu komunálnych volieb?

05.11.2018

skôr áno