Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Čišková

Lucia Čišková
generálna riaditeľka | Business Lease Slovakia, s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

v podobnej miere ako v minulosti Áno služby externých firiem využívame v dvoch prípadoch. V prípade, že nemáme vhodného interného kandidáta alebo v prípade, že nemáme vhodného kandidáta v našom "poole" záujemcov o prácu v našej spoločnosti Business Lease. Sme hrdí na to, že náš eNPS skóre dosahuje 66 bodov a naši súčasní zamestnanci aktívne promujú prácu u nás vo svojom okolí. Máme preto v našich radoch zamestnancov, ktorí k nám nastúpili na základe pozitívnej referencie od našich súčasných kolegov.
Áno služby externých firiem využívame v dvoch prípadoch. V prípade, že nemáme vhodného interného kandidáta alebo v prípade, že nemáme vhodného kandidáta v našom "poole" záujemcov o prácu v našej spoločnosti Business Lease. Sme hrdí na to, že náš eNPS skóre dosahuje 66 bodov a naši súčasní zamestnanci aktívne promujú prácu u nás vo svojom okolí. Máme preto v našich radoch zamestnancov, ktorí k nám nastúpili na základe pozitívnej referencie od našich súčasných kolegov.

Plánujete počas letných prázdnin vo svojej firme zamestnať študentov na brigádu alebo stáž?

10.06.2019

rozhodne áno V Business Lease zamestnávame študentov už niekoľko rokov a majú pre nás veľkú pridanú hodnotu. Nájdu u nás uplatnenie počas celého roka vrátane prázdnin. Preferujeme dlhodobý vzťah. Viacero študentov, po ukončení štúdia, začína u nás pracovať na klasický pracovný pomer. Berieme ich ako plnohodnotnú súčasť organizácie, zúčastňujú sa firemných akcií, workshopov, projektov a pracujeme na ich rozvoji. Počas prázdnin sa nám stáva, že si niektorí študenti chcú dať pauzu nielen od školy, ale aj od Business Lease, preto na prázdniny krátkodobo zamestnávame ďalších, väčšinou sú to ich kamaráti, či spolužiaci zo školy.
V Business Lease zamestnávame študentov už niekoľko rokov a majú pre nás veľkú pridanú hodnotu. Nájdu u nás uplatnenie počas celého roka vrátane prázdnin. Preferujeme dlhodobý vzťah. Viacero študentov, po ukončení štúdia, začína u nás pracovať na klasický pracovný pomer. Berieme ich ako plnohodnotnú súčasť organizácie, zúčastňujú sa firemných akcií, workshopov, projektov a pracujeme na ich rozvoji. Počas prázdnin sa nám stáva, že si niektorí študenti chcú dať pauzu nielen od školy, ale aj od Business Lease, preto na prázdniny krátkodobo zamestnávame ďalších, väčšinou sú to ich kamaráti, či spolužiaci zo školy.

Pripravujete sa vo vašej firme na prechod na elektrické automobily?

25.03.2019

rozhodne áno Business Lease Slovakia dlhodobo podporuje zavedenie elektrických áut pre firmy, či fyzické osoby formou operatívneho lízingu. Dnes naši zákazníci jazdia už na viac ako 35 elektrických autách. Náš prínos je hlavne v tom, že zákazník nepotrebuje žiadnu hotovosť na kúpu elektrického auta, ani žiadnu akontáciu. Formou operatívneho lízingu sa stáva elektrické auto dostupné pre všetkých a klienta má zabezpečené aj poistenie, servis, pneumatiky, náhradné auto a ďalšie služby, ktoré s autom súvisia. Zároveň zákazník dostane aj prístup k nabíjacej infraštruktúre alebo mu vieme zabezpečiť nabíjačku priamo domov, či do firmy. Mysleli sme aj na tých, ktorí potrebujú auto so spaľovacím motorom, napríklad na dovolenky. Každý užívateľ elektrického auta má možnosť dvakrát ročne vymeniť svoje elektrické auto za auto so spaľovacím motorom a to vždy na obdobie maximálne dvoch týždňov.
Business Lease Slovakia dlhodobo podporuje zavedenie elektrických áut pre firmy, či fyzické osoby formou operatívneho lízingu. Dnes naši zákazníci jazdia už na viac ako 35 elektrických autách. Náš prínos je hlavne v tom, že zákazník nepotrebuje žiadnu hotovosť na kúpu elektrického auta, ani žiadnu akontáciu. Formou operatívneho lízingu sa stáva elektrické auto dostupné pre všetkých a klienta má zabezpečené aj poistenie, servis, pneumatiky, náhradné auto a ďalšie služby, ktoré s autom súvisia. Zároveň zákazník dostane aj prístup k nabíjacej infraštruktúre alebo mu vieme zabezpečiť nabíjačku priamo domov, či do firmy. Mysleli sme aj na tých, ktorí potrebujú auto so spaľovacím motorom, napríklad na dovolenky. Každý užívateľ elektrického auta má možnosť dvakrát ročne vymeniť svoje elektrické auto za auto so spaľovacím motorom a to vždy na obdobie maximálne dvoch týždňov.

Môže mať automatizácia pozitívny vplyv na trh práce na Slovensku?

23.04.2018

rozhodne áno Automatizáciu vnímam ako príležitosť robiť veci efektívnejšie a viac smart. Nové inteligentné systémy a nástroje vedia prácu ľudí uľahčiť, zrýchliť a tým prispieť k vyššej spokojnosti zamestnancov.
Automatizáciu vnímam ako príležitosť robiť veci efektívnejšie a viac smart. Nové inteligentné systémy a nástroje vedia prácu ľudí uľahčiť, zrýchliť a tým prispieť k vyššej spokojnosti zamestnancov.

Motivujete zamestnancov, aby v prípade choroby (chrípka) ostali doma a nenakazili ostatných na pracovisku?

19.02.2018

rozhodne áno Kolegovia vedia, že v prípade choroby, ich v práci nechcem vidieť. Ani keď majú niečo súrne. V prípade, že si chcú niečo silou mocou dopracovať, majú (niektoré pozície) k dispozícii home office. Každopádne v prípade chrípky majú ležanie v posteli príkazom. Podporujem aj prevenciu.
Kolegovia vedia, že v prípade choroby, ich v práci nechcem vidieť. Ani keď majú niečo súrne. V prípade, že si chcú niečo silou mocou dopracovať, majú (niektoré pozície) k dispozícii home office. Každopádne v prípade chrípky majú ležanie v posteli príkazom. Podporujem aj prevenciu.

Myslíte si, že racionalizácia siete nemocníc je správna cesta k skvalitneniu zdravotníctva?

12.02.2018

skôr áno Verím, že racionalizácia siete môže prispieť k zníženiu nákladov, avšak nesmie byť na úkor dostupnosti zdravotníctva pre občanov.
Verím, že racionalizácia siete môže prispieť k zníženiu nákladov, avšak nesmie byť na úkor dostupnosti zdravotníctva pre občanov.