Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Rakovský

Martin Rakovský
CEO | ZľavaDňa

Otázka Odpoveď Komentár

Predpokladáte, že aj vaša spoločnosť pocíti v súvislosti s koronavírusom negatívne následky?

09.03.2020

Pravdepodobne áno Kedže veľkú časť nášho biznisu tvorí cestovanie po Slovensku očakávame pokles predajov v období, keď ľudia budú chcieť ostať doma a vyhýbať sa príležitostiam na ochorenie. Veríme, že takáto situácia nepotrvá dlho a ľudia začnú v lete opäť využívať naše služby s rovnakou chuťou ako každý rok.
Kedže veľkú časť nášho biznisu tvorí cestovanie po Slovensku očakávame pokles predajov v období, keď ľudia budú chcieť ostať doma a vyhýbať sa príležitostiam na ochorenie. Veríme, že takáto situácia nepotrvá dlho a ľudia začnú v lete opäť využívať naše služby s rovnakou chuťou ako každý rok.

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

neviem /nevyjadrujem sa /iné

Od januára sa zmenil výpočet minimálneho dôchodku, ktorý dostane každý za 30 rokov práce bez ohľadu na výšku zaplateného poistného. Ako podľa vás ovplyvní táto zmena platenie odvodov?

27.01.2020

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Neviem /nevyjadrujem sa / iné

Ste za to aby v zdravotníctve jeden privátny vlastník nemohol vlastniť spoločnosti naprieč celou vertikálou od zdravotnej poisťovne až po nemocnice?

02.12.2019

Neviem / Nevyjadrujem sa / Iné

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Záleží od typu zamestnanca. Čím vyššia pozícia, tým je rozsah úloh náročnejší a zaškoľovací proces trvá dlhšie. Na väčšine pozícií je nový kolega plne etablovaný po 3 mesiacoch. Základný zoznamovací proces trvá zhruba 1 týžeň, v druhom týždni sa začína zamestnanec "dostávať do role" a vykonáva prvé praktické úlohy. Po prvom mesiaci by mal ovládať svoju bežnú agendu, ale väčšinou potrebuje stále pomoc pri niektorých náročnejších úlohách. Po 3 mesiacoch od nástupu by už mal byť zamestnanec plne etablovaný a vykonávať všetky úlohy samostatne.
Záleží od typu zamestnanca. Čím vyššia pozícia, tým je rozsah úloh náročnejší a zaškoľovací proces trvá dlhšie. Na väčšine pozícií je nový kolega plne etablovaný po 3 mesiacoch. Základný zoznamovací proces trvá zhruba 1 týžeň, v druhom týždni sa začína zamestnanec "dostávať do role" a vykonáva prvé praktické úlohy. Po prvom mesiaci by mal ovládať svoju bežnú agendu, ale väčšinou potrebuje stále pomoc pri niektorých náročnejších úlohách. Po 3 mesiacoch od nástupu by už mal byť zamestnanec plne etablovaný a vykonávať všetky úlohy samostatne.

Na súdoch sa v budúcom roku zastaví veľká časť exekúcií starších ako päť rokov. Považujte tento krok za správny?

02.09.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Skôr nie Máme účty vo všetkých väčších bankách a pri styku s bankami musíme neustále vyjednávať. Možnosť využiť služby iných bánk má vplyv ako argument. Na zvýšení kvality služieb ju nevnímame.
Máme účty vo všetkých väčších bankách a pri styku s bankami musíme neustále vyjednávať. Možnosť využiť služby iných bánk má vplyv ako argument. Na zvýšení kvality služieb ju nevnímame.

Myslíte si, že rekreačné poukážky sú dobrým nástrojom na podporu cestovného ruchu na Slovensku?

18.02.2019

skôr áno Považujem určite za pozítívne, že sa do cestovného ruchu na Slovensku dostane viac peňazí. Zákon bol však prijatý na poslednú chvíľu a bez širšej diskusie so zainteresovanými stranami. Navyše zaťažuje najmä zamestnávateľov. Myslím si, že podpora cestovného ruchu mohla byť zrealizovaná aj iným spôsobom.
Považujem určite za pozítívne, že sa do cestovného ruchu na Slovensku dostane viac peňazí. Zákon bol však prijatý na poslednú chvíľu a bez širšej diskusie so zainteresovanými stranami. Navyše zaťažuje najmä zamestnávateľov. Myslím si, že podpora cestovného ruchu mohla byť zrealizovaná aj iným spôsobom.

Je podľa vás rozumné a legitímne, ak štát cez odvody z obratu presúva zdroje medzi prepojenými odvetviami tak, ako to teraz pri obchodných reťazcoch a farmároch presadzuje SNS?

29.10.2018

rozhodne nie

Myslíte si, že odporúčania existujúcich zamestnancov (referral programy) môžu byť prínosné pre vašu firmu pri nábore nových pracovníkov?

06.08.2018

rozhodne áno Takýto program v ZľavaDňa funguje už niekoľko rokov a sme s ním spokojní. Podarilo sa nám vďaka nemu získať viacero kvalitných zamestnancov.
Takýto program v ZľavaDňa funguje už niekoľko rokov a sme s ním spokojní. Podarilo sa nám vďaka nemu získať viacero kvalitných zamestnancov.

Ako hodnotíte nápad pevného dôchodkového stropu 64 alebo 65 rokov?

04.06.2018

neviem / nevyjadrujem sa / iné Idea dôchodkového stropu je relevantná a osobne s ňou súhlasím. Problémom je, že tento návrh prichádza bez akejkoľvek diskusie a slúži na politický boj, nie na reálne riešenie otázky dôchodkového veku.
Idea dôchodkového stropu je relevantná a osobne s ňou súhlasím. Problémom je, že tento návrh prichádza bez akejkoľvek diskusie a slúži na politický boj, nie na reálne riešenie otázky dôchodkového veku.

Ste spokojní so zložením novej vlády, na ktorej sa dohodli prezident Andrej Kiska a Peter Pellegrini?

26.03.2018

skôr nie Súčasný parlament, a teda aj vláda, získali mandát v roku 2016. Odvtedy sa však veľa udialo a zásadne sa zmenila aj nálada v spoločnosti. Myslím si, že by bolo férové, aby ľudia opäť slobodne vyjadrili svoj názor. Pre mňa sú teda predčasné voľby najlepším riešením.
Súčasný parlament, a teda aj vláda, získali mandát v roku 2016. Odvtedy sa však veľa udialo a zásadne sa zmenila aj nálada v spoločnosti. Myslím si, že by bolo férové, aby ľudia opäť slobodne vyjadrili svoj názor. Pre mňa sú teda predčasné voľby najlepším riešením.