Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Liday

Michal Liday
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ | Tatra banka

Otázka Odpoveď Komentár

Myslíte si, že odporúčania existujúcich zamestnancov (referral programy) môžu byť prínosné pre vašu firmu pri nábore nových pracovníkov?

06.08.2018

rozhodne áno Určite áno. Cez neformálnu a otvorenú komunikáciu môže blízky či známy nášho zamestnanca získať viac informácií o chode  firmy, jej kultúre, hodnotách a tiež o konkrétnej pracovnej náplni. Vie sa tak jednoduchšie rozhodnúť, či práca napĺňa jeho očakávania, ľahšie sa adaptuje na nové prostredie a má väčšiu šancu byť vo firme úspešný.
Určite áno. Cez neformálnu a otvorenú komunikáciu môže blízky či známy nášho zamestnanca získať viac informácií o chode  firmy, jej kultúre, hodnotách a tiež o konkrétnej pracovnej náplni. Vie sa tak jednoduchšie rozhodnúť, či práca napĺňa jeho očakávania, ľahšie sa adaptuje na nové prostredie a má väčšiu šancu byť vo firme úspešný.