Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Malata

Milan Malata
managing partner | Malata, Pružinský, Hegedüš & Partners , s.r.o., Bratislava

Otázka Odpoveď Komentár

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

je to dobrý predvolebný ťah na voličov Najradšej by som označil ako odpoveď všetky štyri prvé možnosti, pretože si myslím, že skutočná správna odpoveď je tak trochu ich kombináciou. Keďže však máme voľby pred dverami, hlasujem za to, že ide o dobrý predvolebný ťah na voličov.
Najradšej by som označil ako odpoveď všetky štyri prvé možnosti, pretože si myslím, že skutočná správna odpoveď je tak trochu ich kombináciou. Keďže však máme voľby pred dverami, hlasujem za to, že ide o dobrý predvolebný ťah na voličov.

Ste za to aby v zdravotníctve jeden privátny vlastník nemohol vlastniť spoločnosti naprieč celou vertikálou od zdravotnej poisťovne až po nemocnice?

02.12.2019

Skôr áno Myslím si, že zdravotníctvu by pomohlo zdravé konkurenčné prostredie. V prípade, ak jeden vlastník vlastní spoločnosti naprieč celou vertikálou, dochádza k deformovaniu konkurenčného prostredia, čo zdravotníctvu neprospieva. Pri schvaľovaní návrhu predmetného zákona by som však bol veľmi opatrný, aby zákonodarci nevystavili štát riziku enormne veľkých súdnych sporov a to z dôvodu zásahu do vlastníckych práv.
Myslím si, že zdravotníctvu by pomohlo zdravé konkurenčné prostredie. V prípade, ak jeden vlastník vlastní spoločnosti naprieč celou vertikálou, dochádza k deformovaniu konkurenčného prostredia, čo zdravotníctvu neprospieva. Pri schvaľovaní návrhu predmetného zákona by som však bol veľmi opatrný, aby zákonodarci nevystavili štát riziku enormne veľkých súdnych sporov a to z dôvodu zásahu do vlastníckych práv.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Skôr nie Investície do "ľudského kapitálu" nemáme ešte vo všeobecnosti navnímané ako úplnú prioritu. Vidím výrazný priestor na jeho rast, ktorý by mohol znamenať stabilitu aj na nižších pozíciách v spoločnostiach, ako sú top manežerské.
Investície do "ľudského kapitálu" nemáme ešte vo všeobecnosti navnímané ako úplnú prioritu. Vidím výrazný priestor na jeho rast, ktorý by mohol znamenať stabilitu aj na nižších pozíciách v spoločnostiach, ako sú top manežerské.

Ktoré zníženie daňovo-odvodového zaťaženia by podľa vás najviac pomohlo slovenskej ekonomike?

18.03.2019

zníženie odvodov

Ako vnímate, že podpredseda vlády a člen vedenia najsilnejšej strany sa plánuje stať guvernérom apolitickej NBS?

03.12.2018

Neviem /nevyjadrujem sa / iné Za podstatnejšie skôr považujem meno, skúsenosti, odbornosť a integritu budúceho ministra financií. Ten bude, ako osoba zodpovedná za prípravu štátneho rozpočtu na volebný rok 2020, pod silným tlakom.
Za podstatnejšie skôr považujem meno, skúsenosti, odbornosť a integritu budúceho ministra financií. Ten bude, ako osoba zodpovedná za prípravu štátneho rozpočtu na volebný rok 2020, pod silným tlakom.

Ako hodnotíte vplyv dane z poistenia na podnikateľov?

26.11.2018

Veľmi negatívne Tak ako každé nesystémové zdanenie konkrétneho sektora prinesie dodatočné finančné zaťaženie podnikateľov bez akéhokoľvek pozitívneho prínosu.
Tak ako každé nesystémové zdanenie konkrétneho sektora prinesie dodatočné finančné zaťaženie podnikateľov bez akéhokoľvek pozitívneho prínosu.

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

HDP na osobu HDP na osobu podľa mňa vystihuje životnú úroveň v krajine z uvedených indikátorov najlepšie. Za dôležité však považujem aj zvyšné tri.
HDP na osobu podľa mňa vystihuje životnú úroveň v krajine z uvedených indikátorov najlepšie. Za dôležité však považujem aj zvyšné tri.

Máte pocit, že máte dostatočné informácie o kandidátoch a priebehu komunálnych volieb?

05.11.2018

skôr áno