Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Matejovič

Peter Matejovič
prezident | AGRION - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR

Otázka Odpoveď Komentár

Ako ovplyvní navrhovaný rast minimálnej mzdy vaše podnikanie?

04.11.2019

výrazne Aj keď v našej oblasti podnikania je veľmi zriedkavé nájsť zamestnancov s minimálnou mzdou je nám jasné že jej rast ovplyvní aj rast ostatných miezd.
Aj keď v našej oblasti podnikania je veľmi zriedkavé nájsť zamestnancov s minimálnou mzdou je nám jasné že jej rast ovplyvní aj rast ostatných miezd.

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

intenzívnejšie ako v minulosti Externé firmy majú väčší prehľad na trhu práce a hlavné je to že pre menšie firmy, ktoré nemajú HR oddelenia alebo špecialistov, vykonajú prvotný výber a predstavia nám iba relevantných kandidátov na hľadanú pozíciu. Tým sa výrazne šetrí čas manažérom ktorých hlavnou náplňou nie je výber nových spolupracovníkov a ani nemajú skúsenosti s týmto procesom
Externé firmy majú väčší prehľad na trhu práce a hlavné je to že pre menšie firmy, ktoré nemajú HR oddelenia alebo špecialistov, vykonajú prvotný výber a predstavia nám iba relevantných kandidátov na hľadanú pozíciu. Tým sa výrazne šetrí čas manažérom ktorých hlavnou náplňou nie je výber nových spolupracovníkov a ani nemajú skúsenosti s týmto procesom

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

osobný kontakt Osobný kontakt sa najlepšie osvedčil pri pohľadávkach u stálych klientov. Pri nových resp jednorázových zvažujem právnu cestu. S inkasnými spoločnosťami nemáme dobré skúsenosti.
Osobný kontakt sa najlepšie osvedčil pri pohľadávkach u stálych klientov. Pri nových resp jednorázových zvažujem právnu cestu. S inkasnými spoločnosťami nemáme dobré skúsenosti.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Neviem / nevyjadrujem sa / iné