Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Gálik

Róbert Gálik
generálny riaditeľ | Atos IT Solutions and Services s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

príležitostne Informácie sú v dnešnom svete extrémne cenné a ich únik môže byť katastrofou. A vôbec nemusíme hovoriť o šedej zóne. Naše systémy na bezpečnú komunikáciu Hoox a Auxylium napríklad používa francúzska armáda a aj NATO a množstvo firiem z vrchných pozícií top sektorových rebríčkov. V ATOSe totiž pristupujeme ku šifrovaniu zodpovedne a transparentne, bez akýchkoľvek zadných vrátok.
Informácie sú v dnešnom svete extrémne cenné a ich únik môže byť katastrofou. A vôbec nemusíme hovoriť o šedej zóne. Naše systémy na bezpečnú komunikáciu Hoox a Auxylium napríklad používa francúzska armáda a aj NATO a množstvo firiem z vrchných pozícií top sektorových rebríčkov. V ATOSe totiž pristupujeme ku šifrovaniu zodpovedne a transparentne, bez akýchkoľvek zadných vrátok.

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

24.06.2019

vzťahy s nadriadenými Núka sa povedať, že peniaze, ale z našich skúseností vieme, že to je až tretí najdôležitejší dôvod. Pri nábore ľudí sa zaujímame, prečo k nám prichádzajú a najčastejšou odpoveďou je, že dôvodom zmeny zamestnania je nadriadený. Zamestnanci sú veľmi citliví na nezáujem, nezdieľanie informácií, nekompetentnosť šéfa, ale aj na mikromanažment v rámci tímov. Druhým najčastejším dôvodom je to, že ich predchádzajúca práca už neprináša žiadne výzvy, stáva sa rutinnou a neexistuje žiaden potenciál na kariérny rast pre zamestnanca. Preto je veľmi dôležité premýšľať o potenciáli zamestnancov a nebáť sa s nimi konzultovať aj obsah zadaní, ktoré dostávajú.
Núka sa povedať, že peniaze, ale z našich skúseností vieme, že to je až tretí najdôležitejší dôvod. Pri nábore ľudí sa zaujímame, prečo k nám prichádzajú a najčastejšou odpoveďou je, že dôvodom zmeny zamestnania je nadriadený. Zamestnanci sú veľmi citliví na nezáujem, nezdieľanie informácií, nekompetentnosť šéfa, ale aj na mikromanažment v rámci tímov. Druhým najčastejším dôvodom je to, že ich predchádzajúca práca už neprináša žiadne výzvy, stáva sa rutinnou a neexistuje žiaden potenciál na kariérny rast pre zamestnanca. Preto je veľmi dôležité premýšľať o potenciáli zamestnancov a nebáť sa s nimi konzultovať aj obsah zadaní, ktoré dostávajú.

Má podľa vás význam na Slovensku zálohovať PET fľaše a plechovky aj v prípade, ak by sme neboli schopní získanú surovinu úplne spracovať?

17.06.2019

skôr áno Spotrebu plastov je potrebné znížiť na nevyhnutné minimum. Preto si myslím, že zálohovanie PET fliaš a plechoviek je dobrý krok. Jednak to donúti ľudí sa zamyslieť, či nie je možný nákup produktov do vlastných obalov a zvýši pravdepodobnosť, že plasty nebudú končiť v zmesovom komunálnom odpade, či v prírode. Nebojím sa povedať, že nejaká forma zálohovania by sa pokojne mohla týkať všetkých plastových obalov, pretože mnohé produkty sú možno až nezmyselne balené v plaste a kartóne zároveň. V otázke spracovania je odpoveď jednoznačná. Už dnes vieme z plastov vyrábať palivá, čiže plast nie je odpad, ale komodita a o tú záujem určite bude.
Spotrebu plastov je potrebné znížiť na nevyhnutné minimum. Preto si myslím, že zálohovanie PET fliaš a plechoviek je dobrý krok. Jednak to donúti ľudí sa zamyslieť, či nie je možný nákup produktov do vlastných obalov a zvýši pravdepodobnosť, že plasty nebudú končiť v zmesovom komunálnom odpade, či v prírode. Nebojím sa povedať, že nejaká forma zálohovania by sa pokojne mohla týkať všetkých plastových obalov, pretože mnohé produkty sú možno až nezmyselne balené v plaste a kartóne zároveň. V otázke spracovania je odpoveď jednoznačná. Už dnes vieme z plastov vyrábať palivá, čiže plast nie je odpad, ale komodita a o tú záujem určite bude.