Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Malček

Roman Malček
majiteľ | Redox, s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Od januára sa zmenil výpočet minimálneho dôchodku, ktorý dostane každý za 30 rokov práce bez ohľadu na výšku zaplateného poistného. Ako podľa vás ovplyvní táto zmena platenie odvodov?

27.01.2020

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Od októbra 2020 bude možné, aby štát vymazal z obchodného registra neaktívne firmy, ktoré si nesplnia povinnosti. Využijú to podľa vás podnikatelia na to, aby sa zbavili nechcených firiem?

20.01.2020

skôr áno

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

skôr áno Štrajk alebo protest je účinný len v prípade zapojenia kritického množstva štrajkujúcich čo je v pripade Slovenska 100 000 v Bratislave a 10 -20 000 v krajskych mestách. Vtedy začínajú kompetentní politici(slúžiaci úradníci)načúvať.
Štrajk alebo protest je účinný len v prípade zapojenia kritického množstva štrajkujúcich čo je v pripade Slovenska 100 000 v Bratislave a 10 -20 000 v krajskych mestách. Vtedy začínajú kompetentní politici(slúžiaci úradníci)načúvať.

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

zlato a komodity Favorizujem drahe kovy potrebne k vyrobe baterii do elektroaut.
Favorizujem drahe kovy potrebne k vyrobe baterii do elektroaut.

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Rozhodne nie Zavedenie povinneho vybavenia vozidiel na zvoz odpadu vaziacim systemom aj pre mesta a obce ktore maju vlastny zvoz a vlastnu skladku(spalovnu) s vlastnou vahou je v odpadom hospodarstve nezmyslom roka.Uvedene opatrenie predstavuje pre kazde mesto zbytocnu investiciu niekolko desiatok az stoviek tisic eur,ktore zaplatia obcania prostrednictvom zvysenych poplatkov za zvoz odpadu,pricom tuto povinnost nema ziadna clenska krajina EU a EK to ani nevyzaduje.
Zavedenie povinneho vybavenia vozidiel na zvoz odpadu vaziacim systemom aj pre mesta a obce ktore maju vlastny zvoz a vlastnu skladku(spalovnu) s vlastnou vahou je v odpadom hospodarstve nezmyslom roka.Uvedene opatrenie predstavuje pre kazde mesto zbytocnu investiciu niekolko desiatok az stoviek tisic eur,ktore zaplatia obcania prostrednictvom zvysenych poplatkov za zvoz odpadu,pricom tuto povinnost nema ziadna clenska krajina EU a EK to ani nevyzaduje.

Privítali by ste celoplošnú fakturáciu bez DPH (tzv. systém reverse charge) na Slovensku?

09.12.2019

rozhodne áno

Ste za to aby v zdravotníctve jeden privátny vlastník nemohol vlastniť spoločnosti naprieč celou vertikálou od zdravotnej poisťovne až po nemocnice?

02.12.2019

Rozhodne áno Pravdepodobne je nemozne obmedzit krizove vlastnictvo na rodinnych prislusnikov resp.inak spraznene osoby,takze zdravotnicka karavana potiahne nadalej v rovnakom alebo obdobnom zlozeni.
Pravdepodobne je nemozne obmedzit krizove vlastnictvo na rodinnych prislusnikov resp.inak spraznene osoby,takze zdravotnicka karavana potiahne nadalej v rovnakom alebo obdobnom zlozeni.

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

25.11.2019

Liberáli verzus konzervatívci Predvolebna kampan by mala byt postavena na prezentacii toho co som doteraz pre spolocnost urobil a nie na tom co by som chcel urobit.
Predvolebna kampan by mala byt postavena na prezentacii toho co som doteraz pre spolocnost urobil a nie na tom co by som chcel urobit.

Čo je podľa vás najväčší prínos liberalizácie podnikania pre jednotlivcov po roku 1989?

11.11.2019

Zodpovednosť za seba samého Možnosť vlastnej sebarealizacie a prijatie absolútnej vlastnej zodpovednosti za svoje rozhodnutia v slobodnej a otvorenej spoločnosti sú najvačšími výsadami liberalizácie podnikania.
Možnosť vlastnej sebarealizacie a prijatie absolútnej vlastnej zodpovednosti za svoje rozhodnutia v slobodnej a otvorenej spoločnosti sú najvačšími výsadami liberalizácie podnikania.

Ako ovplyvní navrhovaný rast minimálnej mzdy vaše podnikanie?

04.11.2019

vôbec

Akým spôsobom majú obce primárne zabezpečovať výstavbu nájomných bytov?

28.10.2019

v spolupráci so súkromným sektorom

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

skôr nie Slovensko ma stále vela potenciálnych bielych koňov.
Slovensko ma stále vela potenciálnych bielych koňov.

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

skôr áno Zalezi v ktorej krajine ste mali na mysli.
Zalezi v ktorej krajine ste mali na mysli.

Mali by mať zamestnanci štátnej a verejnej správy na rovnakých pozíciách rozdielny plat podľa toho, kde žijú?

23.09.2019

skôr áno

Na súdoch sa v budúcom roku zastaví veľká časť exekúcií starších ako päť rokov. Považujte tento krok za správny?

02.09.2019

rozhodne nie Odmietanie prijatia zodpovednosti za dôsledky vlastného konania je slovenská narodná vlastnost.A nové zákonné opatrenie na tom nič nezmení.
Odmietanie prijatia zodpovednosti za dôsledky vlastného konania je slovenská narodná vlastnost.A nové zákonné opatrenie na tom nič nezmení.

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Rozhodne nie Banky sa spravaju stale rovnako.Tlačia vam ponuku úveru ked ho nepotrebujete ,naopak,keď ste v núdzi,tak ho nedostanete,alebo dostanete za velmi nevýhodných podmienok.Pre banku nikdy nie ste partner, ale len dlžník.
Banky sa spravaju stale rovnako.Tlačia vam ponuku úveru ked ho nepotrebujete ,naopak,keď ste v núdzi,tak ho nedostanete,alebo dostanete za velmi nevýhodných podmienok.Pre banku nikdy nie ste partner, ale len dlžník.

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

nikdy

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

rozhodne nie Vlada by nemala deformovat konkurencne prostredie po tom ,ako nastavila podmienky pre podnikanie.Ak sa rozhodne cokolvek zmenit,zmena sa musi dotykat vsetkych ucastnikov trhu a nie len vybranych subjektov.
Vlada by nemala deformovat konkurencne prostredie po tom ,ako nastavila podmienky pre podnikanie.Ak sa rozhodne cokolvek zmenit,zmena sa musi dotykat vsetkych ucastnikov trhu a nie len vybranych subjektov.

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno Podporujeme cielene individualne zamerane filantropicke aktivity kazdy rok v objeme cca 10% zo zisku spolocnosti.
Podporujeme cielene individualne zamerane filantropicke aktivity kazdy rok v objeme cca 10% zo zisku spolocnosti.