Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Hreha

Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ | Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Otázka Odpoveď Komentár

Ste spokojní s personálnym zložením vlády Igora Matoviča?

23.03.2020

neviem/nevyjadrujem sa/iné Taketo otazky nie su na mieste. Ako moze byt niekto spokojny ked este nikto nic neukazal vo vladnej funkcii. Ja drzim palce novej vlade aby zvladla najprv tazobu ktora dolahla na Slovensko a aby sa splnili vsetky sluby , ktore boli dane. Dufam ze prve roky nebudu len o tom kto kde urobil v minulosti chybu a ako ho za to potrestat. Na to su organy cinne v trestnom konani. Vzdy som sa riadil tym ze sa neotacam do zadu ale idem nieco nove postavit. Tak nech to nova vlada ukaze a budeme vsetci spokojni.
Taketo otazky nie su na mieste. Ako moze byt niekto spokojny ked este nikto nic neukazal vo vladnej funkcii. Ja drzim palce novej vlade aby zvladla najprv tazobu ktora dolahla na Slovensko a aby sa splnili vsetky sluby , ktore boli dane. Dufam ze prve roky nebudu len o tom kto kde urobil v minulosti chybu a ako ho za to potrestat. Na to su organy cinne v trestnom konani. Vzdy som sa riadil tym ze sa neotacam do zadu ale idem nieco nove postavit. Tak nech to nova vlada ukaze a budeme vsetci spokojni.

Rodiaca sa vláda avizuje výstavbu nájomných bytov. Čo by bola podľa vás najlepšia alternatíva?

16.03.2020

Vznik realitných fondov, kam by investovali DSS

Predpokladáte, že aj vaša spoločnosť pocíti v súvislosti s koronavírusom negatívne následky?

09.03.2020

Určite áno Zamestnanci su proti sby ludia vracajuci sa z dovoleniek z ohrozenych oblasti isli do prace. Na zaklade toho musime ako vedenie reagovat a riesit vzniknutu situaciu . Samozrejme je to vypadok pracovnej sily.
Zamestnanci su proti sby ludia vracajuci sa z dovoleniek z ohrozenych oblasti isli do prace. Na zaklade toho musime ako vedenie reagovat a riesit vzniknutu situaciu . Samozrejme je to vypadok pracovnej sily.

Akou známkou by ste ohodnotili činnosť končiacej Vlády SR?

24.02.2020

dobrá

Smer a SNS chcú na mimoriadnej schôdzi schváliť zrušenie diaľničných známok. Aký je váš názor na tento krok?

17.02.2020

Je to spravodlivé, keďže máme málo diaľnic

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

10.02.2020

Odkúpiť súčasný systém Odkúpiť súčasný systém za reálnu zostatkovú cenu, alebo cenu zohľadňujúcu nevýhodnosť podpísanej zmluvy ak teda je nevýhodná pre štát. Ťažko sa hodnotí, ak nemám všetky vstupné údaje. Väčšinou je pravda niekde v strede. Určite nie všetko riešiť nanovo, lebo znovu ďalšie náklady.
Odkúpiť súčasný systém za reálnu zostatkovú cenu, alebo cenu zohľadňujúcu nevýhodnosť podpísanej zmluvy ak teda je nevýhodná pre štát. Ťažko sa hodnotí, ak nemám všetky vstupné údaje. Väčšinou je pravda niekde v strede. Určite nie všetko riešiť nanovo, lebo znovu ďalšie náklady.

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

je to dobrý predvolebný ťah na voličov Za 40 rokov socializmu sa to nepodarilo . Za 30 rokov kapitalizmu sa to nepodarilo . Pevne verim ze uz sme vo finale a do 30 rokov to bude.
Za 40 rokov socializmu sa to nepodarilo . Za 30 rokov kapitalizmu sa to nepodarilo . Pevne verim ze uz sme vo finale a do 30 rokov to bude.

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

rozhodne áno

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

reality

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Rozhodne nie

Privítali by ste celoplošnú fakturáciu bez DPH (tzv. systém reverse charge) na Slovensku?

09.12.2019

rozhodne áno Jednoznacne
Jednoznacne

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

25.11.2019

Ochrana sociálnych istôt Konecne by politici mohli prestat riesit svoje problemy a zacat riesit problemy obyvatelov Slovenska ktori ich volili. Napriklad za 30 rokov nie je dialnica Kosice Bratislava. Asi potrebujeme viac rokov na vystavbu ako trval socializmus.....
Konecne by politici mohli prestat riesit svoje problemy a zacat riesit problemy obyvatelov Slovenska ktori ich volili. Napriklad za 30 rokov nie je dialnica Kosice Bratislava. Asi potrebujeme viac rokov na vystavbu ako trval socializmus.....

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Neviem / nevyjadrujem sa / iné

Čo je podľa vás najväčší prínos liberalizácie podnikania pre jednotlivcov po roku 1989?

11.11.2019

Zodpovednosť za seba samého

Akým spôsobom majú obce primárne zabezpečovať výstavbu nájomných bytov?

28.10.2019

v spolupráci so súkromným sektorom

Ako vnímate, ak sa slovenská firma zaregistruje v daňovom raji, napríklad na Cypre?

21.10.2019

Ako snaha ukryť reálnych vlastníkov

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

rozhodne áno

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Ano ale s rozumom . Podla mojho nazoru sa to v EU uz prehana. Je to samozrejme tym ze za tym je velikansky biznis. Ale zdravy rozum v najblizsich rokoch urcite zvitazi tak ako vo vsetkom.
Ano ale s rozumom . Podla mojho nazoru sa to v EU uz prehana. Je to samozrejme tym ze za tym je velikansky biznis. Ale zdravy rozum v najblizsich rokoch urcite zvitazi tak ako vo vsetkom.

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

pol roka až rok Dolezity je vyber pracovnika a o to lahsie je jeho zaskolenie. V dnesnej dobe je vsak problem ziskat hotoveho cloveka na danu poziciu. Skolstvo by malo reflektovat na poziadavky potreby pracovneho trhu.
Dolezity je vyber pracovnika a o to lahsie je jeho zaskolenie. V dnesnej dobe je vsak problem ziskat hotoveho cloveka na danu poziciu. Skolstvo by malo reflektovat na poziadavky potreby pracovneho trhu.

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Rozhodne áno Zvysovanie miezd je mozne kolektivnym vyjednavanim jednotlivych firiem a nie prikazom zhora. Kazda firma najlepsie vie v akej je kondicii a co si realne moze dovolit. Vzdy je to o vyjednavani odborov a managementu. Skryvat sa za vyssiu kolektivnu zmluvu je sice pekne ale ak si to firma nemoze dovolit tak padne na kolena. Uz tak priplatky za soboty a nedele a nocne otriasli ekonomikou firiem. Jasne ze vsetci aj zamestnanci aj zamestnavatelia chcu mat co najvyssie mzdy ale dolezite je - co je ekonomicky unosne a co uz je ekonomicky nezmysel.
Zvysovanie miezd je mozne kolektivnym vyjednavanim jednotlivych firiem a nie prikazom zhora. Kazda firma najlepsie vie v akej je kondicii a co si realne moze dovolit. Vzdy je to o vyjednavani odborov a managementu. Skryvat sa za vyssiu kolektivnu zmluvu je sice pekne ale ak si to firma nemoze dovolit tak padne na kolena. Uz tak priplatky za soboty a nedele a nocne otriasli ekonomikou firiem. Jasne ze vsetci aj zamestnanci aj zamestnavatelia chcu mat co najvyssie mzdy ale dolezite je - co je ekonomicky unosne a co uz je ekonomicky nezmysel.