Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Hreha

Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ | Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Otázka Odpoveď Komentár

Smer a SNS chcú na mimoriadnej schôdzi schváliť zrušenie diaľničných známok. Aký je váš názor na tento krok?

17.02.2020

Je to spravodlivé, keďže máme málo diaľnic

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

10.02.2020

Odkúpiť súčasný systém Odkúpiť súčasný systém za reálnu zostatkovú cenu, alebo cenu zohľadňujúcu nevýhodnosť podpísanej zmluvy ak teda je nevýhodná pre štát. Ťažko sa hodnotí, ak nemám všetky vstupné údaje. Väčšinou je pravda niekde v strede. Určite nie všetko riešiť nanovo, lebo znovu ďalšie náklady.
Odkúpiť súčasný systém za reálnu zostatkovú cenu, alebo cenu zohľadňujúcu nevýhodnosť podpísanej zmluvy ak teda je nevýhodná pre štát. Ťažko sa hodnotí, ak nemám všetky vstupné údaje. Väčšinou je pravda niekde v strede. Určite nie všetko riešiť nanovo, lebo znovu ďalšie náklady.

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

je to dobrý predvolebný ťah na voličov Za 40 rokov socializmu sa to nepodarilo . Za 30 rokov kapitalizmu sa to nepodarilo . Pevne verim ze uz sme vo finale a do 30 rokov to bude.
Za 40 rokov socializmu sa to nepodarilo . Za 30 rokov kapitalizmu sa to nepodarilo . Pevne verim ze uz sme vo finale a do 30 rokov to bude.

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

rozhodne áno

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

reality

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Rozhodne nie

Privítali by ste celoplošnú fakturáciu bez DPH (tzv. systém reverse charge) na Slovensku?

09.12.2019

rozhodne áno Jednoznacne
Jednoznacne

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

25.11.2019

Ochrana sociálnych istôt Konecne by politici mohli prestat riesit svoje problemy a zacat riesit problemy obyvatelov Slovenska ktori ich volili. Napriklad za 30 rokov nie je dialnica Kosice Bratislava. Asi potrebujeme viac rokov na vystavbu ako trval socializmus.....
Konecne by politici mohli prestat riesit svoje problemy a zacat riesit problemy obyvatelov Slovenska ktori ich volili. Napriklad za 30 rokov nie je dialnica Kosice Bratislava. Asi potrebujeme viac rokov na vystavbu ako trval socializmus.....

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Neviem / nevyjadrujem sa / iné

Čo je podľa vás najväčší prínos liberalizácie podnikania pre jednotlivcov po roku 1989?

11.11.2019

Zodpovednosť za seba samého

Akým spôsobom majú obce primárne zabezpečovať výstavbu nájomných bytov?

28.10.2019

v spolupráci so súkromným sektorom

Ako vnímate, ak sa slovenská firma zaregistruje v daňovom raji, napríklad na Cypre?

21.10.2019

Ako snaha ukryť reálnych vlastníkov

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

rozhodne áno

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Ano ale s rozumom . Podla mojho nazoru sa to v EU uz prehana. Je to samozrejme tym ze za tym je velikansky biznis. Ale zdravy rozum v najblizsich rokoch urcite zvitazi tak ako vo vsetkom.
Ano ale s rozumom . Podla mojho nazoru sa to v EU uz prehana. Je to samozrejme tym ze za tym je velikansky biznis. Ale zdravy rozum v najblizsich rokoch urcite zvitazi tak ako vo vsetkom.

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

pol roka až rok Dolezity je vyber pracovnika a o to lahsie je jeho zaskolenie. V dnesnej dobe je vsak problem ziskat hotoveho cloveka na danu poziciu. Skolstvo by malo reflektovat na poziadavky potreby pracovneho trhu.
Dolezity je vyber pracovnika a o to lahsie je jeho zaskolenie. V dnesnej dobe je vsak problem ziskat hotoveho cloveka na danu poziciu. Skolstvo by malo reflektovat na poziadavky potreby pracovneho trhu.

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Rozhodne áno Zvysovanie miezd je mozne kolektivnym vyjednavanim jednotlivych firiem a nie prikazom zhora. Kazda firma najlepsie vie v akej je kondicii a co si realne moze dovolit. Vzdy je to o vyjednavani odborov a managementu. Skryvat sa za vyssiu kolektivnu zmluvu je sice pekne ale ak si to firma nemoze dovolit tak padne na kolena. Uz tak priplatky za soboty a nedele a nocne otriasli ekonomikou firiem. Jasne ze vsetci aj zamestnanci aj zamestnavatelia chcu mat co najvyssie mzdy ale dolezite je - co je ekonomicky unosne a co uz je ekonomicky nezmysel.
Zvysovanie miezd je mozne kolektivnym vyjednavanim jednotlivych firiem a nie prikazom zhora. Kazda firma najlepsie vie v akej je kondicii a co si realne moze dovolit. Vzdy je to o vyjednavani odborov a managementu. Skryvat sa za vyssiu kolektivnu zmluvu je sice pekne ale ak si to firma nemoze dovolit tak padne na kolena. Uz tak priplatky za soboty a nedele a nocne otriasli ekonomikou firiem. Jasne ze vsetci aj zamestnanci aj zamestnavatelia chcu mat co najvyssie mzdy ale dolezite je - co je ekonomicky unosne a co uz je ekonomicky nezmysel.

Na súdoch sa v budúcom roku zastaví veľká časť exekúcií starších ako päť rokov. Považujte tento krok za správny?

02.09.2019

skôr nie Zatazenost sudov je jedna vec ale ako k tomu pridu veritelia. Na niektorych dlznikov sa zabudne a ked to veritel zisti uz bude mozno neskoro. Myslim si ze skor by sa mali posilnit sudy aby vymozitelnost prava bola rychlejsia. A tym padom urcite aj exekucia. Ak sa zisti ze dlznik nic nema tak bankrot a ukoncenie celeho trapenia..
Zatazenost sudov je jedna vec ale ako k tomu pridu veritelia. Na niektorych dlznikov sa zabudne a ked to veritel zisti uz bude mozno neskoro. Myslim si ze skor by sa mali posilnit sudy aby vymozitelnost prava bola rychlejsia. A tym padom urcite aj exekucia. Ak sa zisti ze dlznik nic nema tak bankrot a ukoncenie celeho trapenia..

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

príležitostne Nie je to podmienkou ale niektore informacie su naozaj citlive a vseodbornikom by mohli posluzit na kontraproduktivne konspiracne teorie. V dnesnej dobe vsak je velmi tazko nieco utajit alebo zasifrovat tak aby to niekto nemohol v buducnosti rozsifrovat. Je doba silnych presunov informacii ale bohuzial aj dezinformacii ktore skodia tomuto narodu. Nikdy som nechcel vsetko vediet a samozvanych odbornikov tu mame strasne vela.
Nie je to podmienkou ale niektore informacie su naozaj citlive a vseodbornikom by mohli posluzit na kontraproduktivne konspiracne teorie. V dnesnej dobe vsak je velmi tazko nieco utajit alebo zasifrovat tak aby to niekto nemohol v buducnosti rozsifrovat. Je doba silnych presunov informacii ale bohuzial aj dezinformacii ktore skodia tomuto narodu. Nikdy som nechcel vsetko vediet a samozvanych odbornikov tu mame strasne vela.

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno Urciite ano. Silne spolocnosti by mali pomahat . Myslimnze to je nieco co by malo byt samozrrjonstou.
Urciite ano. Silne spolocnosti by mali pomahat . Myslimnze to je nieco co by malo byt samozrrjonstou.

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

rozhodne áno Je to realita najmä lepšie využitie priestoru. Zlepšuje pracovnú nasadenosť a pomoc kolegov pri praci. Zrýchľuje procesy. Viac pozitív ako negatív.
Je to realita najmä lepšie využitie priestoru. Zlepšuje pracovnú nasadenosť a pomoc kolegov pri praci. Zrýchľuje procesy. Viac pozitív ako negatív.