Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Škodný

Peter Škodný
generálny riaditeľ, partner | Accenture, s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Považujete návrh koalície na riešenie vnútropolitickej krízy vymenovaním novej vlády bez R. Fica a R. Kaliňáka za dostatočný?

19.03.2018

Rozhodne nie

Myslíte si, že racionalizácia siete nemocníc je správna cesta k skvalitneniu zdravotníctva?

12.02.2018

rozhodne áno

Samsung zatvoril na Slovensku jeden z dvoch závodov. Prichádza podľa vás doba výraznejšieho odchodu investorov z krajiny až do tej miery, že by to mohlo uškodiť domácej ekonomike?

05.02.2018

rozhodne áno Obavam sa ze zaciname zbierat plody toho co sme na jednej strane zanedbali v minulosti a na strane druhej odmietali systematicky riesit. Hovorim o vytvorenie flexibilneho trhu vysokvalifikovanej pracovnej sily a sucasne o neustale rastucej cene prace bez zvysovania cisteho prijmu zamestnancov. A toto je znasobene nedostatkami podnikatelskeho prostredia.
Obavam sa ze zaciname zbierat plody toho co sme na jednej strane zanedbali v minulosti a na strane druhej odmietali systematicky riesit. Hovorim o vytvorenie flexibilneho trhu vysokvalifikovanej pracovnej sily a sucasne o neustale rastucej cene prace bez zvysovania cisteho prijmu zamestnancov. A toto je znasobene nedostatkami podnikatelskeho prostredia.

Myslíte si, že by Hornonitrianske bane Prievidza mali s ťažbou uhlia skončiť čo najskôr?

22.01.2018

rozhodne áno

Majú podľa vás ženy na Slovensku vytvorený dostatočný priestor v top manažmentoch firiem?

04.12.2017

rozhodne nie

Môže mať Slovensko kvalitné a zároveň efektívne nemocnice?

21.08.2017

rozhodne áno

Myslíte si, že nominácia Ľubomíra Jahnátka na šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) je dobré rozhodnutie?

03.07.2017

Rozhodne nie

Ako vnímate aktuálne prebiehajúce protesty študentov voči korupcii?

12.06.2017

Veľmi pozitívne

Ako vnímate návrh na povinné zverejňovanie ponúkaného platu v pracovných inzerátoch?

08.05.2017

pozitívne Pozitivne, aj ked samozrejme bude zalezat na forme zverejnovania. Okrem transparentnosti na pracovnom trhu to to moze priniest aj sekundarny objavny efekt pre politikov ake su realne ciste mzdy vs. cena praca na Slovensku v jednotlivych sektoroch a regionoch, co by mohlo pomoct zvysit konkurencie schopnost Slovenska. V sucasnosti na zaklade niektorych uprav zakonov je zial narast cistej mzdy vyrazne pomalsi ako narast ceny prace najme u pracovnikoov s vyssou pridanou hodnout, resp. nastava pokles cistej mzdy pri raste ceny prace.
Pozitivne, aj ked samozrejme bude zalezat na forme zverejnovania. Okrem transparentnosti na pracovnom trhu to to moze priniest aj sekundarny objavny efekt pre politikov ake su realne ciste mzdy vs. cena praca na Slovensku v jednotlivych sektoroch a regionoch, co by mohlo pomoct zvysit konkurencie schopnost Slovenska. V sucasnosti na zaklade niektorych uprav zakonov je zial narast cistej mzdy vyrazne pomalsi ako narast ceny prace najme u pracovnikoov s vyssou pridanou hodnout, resp. nastava pokles cistej mzdy pri raste ceny prace.

Ako hodnotíte zásah Roberta Fica do činnosti energetického regulátora?

23.01.2017

nesúhlasím Ako prejav cireho populizmu....a sucasne to vo mne vzbudzuje obavy ak to je ilustracia jeho predstavy o nezavislosti institucii...
Ako prejav cireho populizmu....a sucasne to vo mne vzbudzuje obavy ak to je ilustracia jeho predstavy o nezavislosti institucii...

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno

Má virtuálna realita potenciál stať sa nástrojom na podporu podnikania?

09.05.2016

rozhodne áno Virtualna realita je uz dnes realnou sucastou podnikania a aktivnym prvkom v hodonotovom retazci. Jej vyznam bude s dalsim vyvojom a personalizaciiou urcite rast, rovnako tak ako pocet odvetvi ktore "osobna" virtualna realita dramticky zmeni.
Virtualna realita je uz dnes realnou sucastou podnikania a aktivnym prvkom v hodonotovom retazci. Jej vyznam bude s dalsim vyvojom a personalizaciiou urcite rast, rovnako tak ako pocet odvetvi ktore "osobna" virtualna realita dramticky zmeni.

Považujete vybudovanie Hyperloopu z Bratislavy do Viedne za reálne?

02.05.2016

rozhodne áno Jedina otazka je ze kedy...v povodne navrhovanom case asi nie...
Jedina otazka je ze kedy...v povodne navrhovanom case asi nie...

Čo vidíte za nástupom čínskeho kapitálu na slovenský a český trh?

21.03.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné Na tuto otazku zrejme odpovie cas a historia, pripadne pamate niektorych akterov.
Na tuto otazku zrejme odpovie cas a historia, pripadne pamate niektorych akterov.

Myslíte si, že sa na Slovensku prehlbuje sociálna a intelektuálna priepasť medzi elitou a bežnými ľuďmi?

14.03.2016

rozhodne nie Toto je otazka ktora navadza na nebezpecnu generalizaciu, ktora urcite nezodpoveda realite. Urcite existuje rozdiely v motivacii a informaciach na zaklade ktorych rozne skupiny robia individualne rozhodnutia, co vsak nie je nutne sposobene socialnymi alebo inteketualnimi rozdielmi.
Toto je otazka ktora navadza na nebezpecnu generalizaciu, ktora urcite nezodpoveda realite. Urcite existuje rozdiely v motivacii a informaciach na zaklade ktorych rozne skupiny robia individualne rozhodnutia, co vsak nie je nutne sposobene socialnymi alebo inteketualnimi rozdielmi.

Podporujete požiadavky štrajkujúcich učiteľov?

01.02.2016

rozhodne áno

Myslíte si, že rozvíjajúca sa kultúra start-upov ovplyvňuje aj všeobecne biznisové myslenie a môže byť zdrojom riešení aj pre verejný sektor?

30.11.2015

rozhodne áno Urcite ano ale na druhej strane si vyzaduje podobne masivnu zmenu myslenia aj na druhej strane.
Urcite ano ale na druhej strane si vyzaduje podobne masivnu zmenu myslenia aj na druhej strane.

Súhlasíte s tým, aby vláda R. Fica vyplatila malým dodávateľom významnejšiu časť dlhov Váhostavu a aby na to použila peniaze z fondu, do ktorého banky platia špeciálny odvod?

20.04.2015

rozhodne nie Aj ked rozumiem marketingovym pohnutkam vzhladom na bliziace sa volby, domnievam sa ze ide nekoncepcne riesenie, ktore neriesi podstatu problemu a cielom je odviest pozornost. Vahostav je iba spicka ladovca, a problem okradania mensich subdoddavatelov nielen pri statnych zakazkach nielenze neriesi, ale vytvara nebezpecny precedens do buducnosti.
Aj ked rozumiem marketingovym pohnutkam vzhladom na bliziace sa volby, domnievam sa ze ide nekoncepcne riesenie, ktore neriesi podstatu problemu a cielom je odviest pozornost. Vahostav je iba spicka ladovca, a problem okradania mensich subdoddavatelov nielen pri statnych zakazkach nielenze neriesi, ale vytvara nebezpecny precedens do buducnosti.

Dôverujete tajným službám natoľko, že by ste akceptovali posilnenie ich pôsobenia vo firemnom prostredí na Slovensku?

23.03.2015

skôr nie

Viete si predstaviť, že by vaši zamestnanci mali implementovaný podkožný čip?

02.03.2015

rozhodne áno