Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Vančo

Luboš Vančo
partner | KPMG Slovensko, s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Ako ovplyvní navrhovaný rast minimálnej mzdy vaše podnikanie?

04.11.2019

minimálne

Akým spôsobom majú obce primárne zabezpečovať výstavbu nájomných bytov?

28.10.2019

v spolupráci so súkromným sektorom

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

je to nikdy nekončiaci sa proces

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

skôr nie

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

v podobnej miere ako v minulosti

Má podľa vás význam na Slovensku zálohovať PET fľaše a plechovky aj v prípade, ak by sme neboli schopní získanú surovinu úplne spracovať?

17.06.2019

rozhodne áno

Plánujete počas letných prázdnin vo svojej firme zamestnať študentov na brigádu alebo stáž?

10.06.2019

skôr áno

Využívate vo vašej firme Instagram na marketingovú komunikáciu s vašimi zákazníkmi?

13.05.2019

skôr nie

Má nejaký vplyv na váš biznis výška dane z nehnuteľnosti vo vašej obci alebo meste?

29.04.2019

skôr nie

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

skôr nie Ekonomovia po celom svete sa sporia ci minimalna mzda ma vobec existovat a ak ano v akej vyske. Ukazuje sa, ze klasicka teoria ponuky a dopytu dobre nefunguje pre pracovny trh a ze minimalna mzda stanovena v rozumnej vyske nebrani tvorbe pracovnych miest a moze byt stimulujuca pre ekonomiku. V jednej z najkapitalistickejsich krajin sveta - USA maju dokonca minimalne mzdy velke mesta takze v celej krajine su desiatky roznych minimalnych miezd.
Ekonomovia po celom svete sa sporia ci minimalna mzda ma vobec existovat a ak ano v akej vyske. Ukazuje sa, ze klasicka teoria ponuky a dopytu dobre nefunguje pre pracovny trh a ze minimalna mzda stanovena v rozumnej vyske nebrani tvorbe pracovnych miest a moze byt stimulujuca pre ekonomiku. V jednej z najkapitalistickejsich krajin sveta - USA maju dokonca minimalne mzdy velke mesta takze v celej krajine su desiatky roznych minimalnych miezd.

Plánujete si po ústavnom zastropovaní dôchodkového veku viac sporiť na penziu?

15.04.2019

Skôr nie

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Skôr nie Zatiaľ sa nám nepodarilo prekročiť náš vlastný tieň. Stále preferujeme viac investície do "hmoty" (pozemky, domy ..) ako investície do niečoho nehmotného ako ľudského kapitálu, vývoja, výskumu a výrazne tým zaostávame za vyspelými krajinami.
Zatiaľ sa nám nepodarilo prekročiť náš vlastný tieň. Stále preferujeme viac investície do "hmoty" (pozemky, domy ..) ako investície do niečoho nehmotného ako ľudského kapitálu, vývoja, výskumu a výrazne tým zaostávame za vyspelými krajinami.

Pripravujete sa vo vašej firme na prechod na elektrické automobily?

25.03.2019

skôr nie

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

04.03.2019

skôr nie

V marci si Slováci budú voliť prezidenta. Na základe čoho si vyberiete svojho favorita? Budete sa rozhodovať aj podľa výsledkov predvolebných prieskumov?

04.02.2019

skôr nie

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie Je groteskne sledovat rozpravky o tom ako "vojna spravila z chlapcov chlapov". Povinna vojenska sluzba v nasich koncinach naucila chlapcov sa iba flakat, cely den sa vyhybat poriadnej a zmysluplnej cinnosti, kradnut vojensky material a falsovat dokumentaciu, aby na papieri vyzeralo vsetko v poriadku. Bola to taka armadna potemkinovska dedina. Dufam, ze toto si naozaj nepotrebujeme zopakovat.
Je groteskne sledovat rozpravky o tom ako "vojna spravila z chlapcov chlapov". Povinna vojenska sluzba v nasich koncinach naucila chlapcov sa iba flakat, cely den sa vyhybat poriadnej a zmysluplnej cinnosti, kradnut vojensky material a falsovat dokumentaciu, aby na papieri vyzeralo vsetko v poriadku. Bola to taka armadna potemkinovska dedina. Dufam, ze toto si naozaj nepotrebujeme zopakovat.

Očakávate, že sa vašej firmy či organizácie nejako dotkne hospodárske spomalenie v Európe?

21.01.2019

Rozhodne áno