Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Révay

Andrej Révay
prezident | Slovenská asociácia podnikových finančníkov

Otázka Odpoveď Komentár

Ste spokojní s personálnym zložením vlády Igora Matoviča?

23.03.2020

skôr áno Neviem sa vyjadriť k niektorým členom vlády, nakoľko sú neznámi z verejného života, ale imponuje mi ich odhodlanie na zásadnú zmenu spoločnosti. V tomto období chcem veriť, že sa im to podarí.
Neviem sa vyjadriť k niektorým členom vlády, nakoľko sú neznámi z verejného života, ale imponuje mi ich odhodlanie na zásadnú zmenu spoločnosti. V tomto období chcem veriť, že sa im to podarí.

Rodiaca sa vláda avizuje výstavbu nájomných bytov. Čo by bola podľa vás najlepšia alternatíva?

16.03.2020

Neviem / nevyjadrujem sa /iné

Predpokladáte, že aj vaša spoločnosť pocíti v súvislosti s koronavírusom negatívne následky?

09.03.2020

Pravdepodobne nie

Čo podľa vás znamenajú výsledky parlamentných volieb pre ďalšie smerovanie krajiny?

03.03.2020

Nádej pre pozitívnu zmenu Z môjho pohľadu rozloženie politických síl po voľbách nie je najlepšie, ale vyjadruje celoslovenskú túžbu po zmene základných funkcií štátu. V tomto súhlasím s pánom Matovičom, ktorý prirovnal tieto voľby k voľbám v roku 1989. Dúfam, že sa novej vláde podarí vytvoriť právny štát, odstrániť korupciu a posunúť Slovensko ekonomicky na úroveň, ktorá znovu zrýchli jeho konvergenciu k priemeru krajín EU. Želám novej vláde, aby neurobila rovnakú chybu (z neskúsenosti) ako tá /tie po roku 1989.
Z môjho pohľadu rozloženie politických síl po voľbách nie je najlepšie, ale vyjadruje celoslovenskú túžbu po zmene základných funkcií štátu. V tomto súhlasím s pánom Matovičom, ktorý prirovnal tieto voľby k voľbám v roku 1989. Dúfam, že sa novej vláde podarí vytvoriť právny štát, odstrániť korupciu a posunúť Slovensko ekonomicky na úroveň, ktorá znovu zrýchli jeho konvergenciu k priemeru krajín EU. Želám novej vláde, aby neurobila rovnakú chybu (z neskúsenosti) ako tá /tie po roku 1989.

Akou známkou by ste ohodnotili činnosť končiacej Vlády SR?

24.02.2020

nedostatočná

Smer a SNS chcú na mimoriadnej schôdzi schváliť zrušenie diaľničných známok. Aký je váš názor na tento krok?

17.02.2020

Bol by to nebezpečný výpadok príjmov NDS Ukážka ako SNS rozvracia ekonomiku Slovenska. Verím, že je to ich posledný výstrel.
Ukážka ako SNS rozvracia ekonomiku Slovenska. Verím, že je to ich posledný výstrel.

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

10.02.2020

Vytvoriť expertnú skupinu na riešenie

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

neviem /nevyjadrujem sa /iné

Od januára sa zmenil výpočet minimálneho dôchodku, ktorý dostane každý za 30 rokov práce bez ohľadu na výšku zaplateného poistného. Ako podľa vás ovplyvní táto zmena platenie odvodov?

27.01.2020

veľmi výrazne

Od októbra 2020 bude možné, aby štát vymazal z obchodného registra neaktívne firmy, ktoré si nesplnia povinnosti. Využijú to podľa vás podnikatelia na to, aby sa zbavili nechcených firiem?

20.01.2020

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

skôr áno

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

dlhopisy

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Rozhodne nie

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

25.11.2019

Neviem /nevyjadrujem sa / iné O posunutí Slovenska na vyššiu ekonomickú úroveň o právnom štáte a o odstrihnutí mafie od riadenia štátu.
O posunutí Slovenska na vyššiu ekonomickú úroveň o právnom štáte a o odstrihnutí mafie od riadenia štátu.

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Rozhodne nie Vláda dlhodobo „démonizuje“ zisky podnikateľských subjektov, zaťažuje podniky nákladmi bez zodpovednosti za hospodársky výsledok (min. mzda, príplatky, rekreačné poukazy,...). Bankám (podnikateľským subjektom), ktoré sú významne regulované, majú osobitný význam pre ekonomiku podnikov ktorým financujú prevádzku i investície, zabezpečujú im bezpečne a rýchlo finančné transakcie, bezpečne chránia ľuďom peniaze, odčerpávajú finančné zdroje nad štandardnú podnikateľskú úroveň. Pýtam sa ako chce vláda udržať kapitál na Slovensku? Ako chcete zvýšiť celkovú úroveň ekonomiky Slovenska, ako chce podporiť firmy s vyššou pridanou hodnotou a tak zabezpečiť vyššie príjmy všetkým? Prečo radšej nestimulujete firmy prostredníctvom legislatívy aby zisky použili na Slovensku?
Vláda dlhodobo „démonizuje“ zisky podnikateľských subjektov, zaťažuje podniky nákladmi bez zodpovednosti za hospodársky výsledok (min. mzda, príplatky, rekreačné poukazy,...). Bankám (podnikateľským subjektom), ktoré sú významne regulované, majú osobitný význam pre ekonomiku podnikov ktorým financujú prevádzku i investície, zabezpečujú im bezpečne a rýchlo finančné transakcie, bezpečne chránia ľuďom peniaze, odčerpávajú finančné zdroje nad štandardnú podnikateľskú úroveň. Pýtam sa ako chce vláda udržať kapitál na Slovensku? Ako chcete zvýšiť celkovú úroveň ekonomiky Slovenska, ako chce podporiť firmy s vyššou pridanou hodnotou a tak zabezpečiť vyššie príjmy všetkým? Prečo radšej nestimulujete firmy prostredníctvom legislatívy aby zisky použili na Slovensku?

Ako ovplyvní navrhovaný rast minimálnej mzdy vaše podnikanie?

04.11.2019

výrazne

Akým spôsobom majú obce primárne zabezpečovať výstavbu nájomných bytov?

28.10.2019

neviem /nevyjadrujem sa/iné

Ako vnímate, ak sa slovenská firma zaregistruje v daňovom raji, napríklad na Cypre?

21.10.2019

Snaha o daňovú optimalizáciu

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

rozhodne áno

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie