Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Palovič

Bohuš Palovič
konateľ | Liptour CK

Otázka Odpoveď Komentár

Vyšetruje sa podľa vás vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dostatočne?

13.08.2018

rozhodne nie

Ste spokojní so zložením novej vlády, na ktorej sa dohodli prezident Andrej Kiska a Peter Pellegrini?

26.03.2018

rozhodne áno

Čo je podľa vás hlavnou príčinou odchodu šikovných študentov do zahraničia?

04.09.2017

Neviem / nevyjadrujem sa / iné Viem, pretože moje deti doštudovali v zahraničí. Je to určite viac dôvodov, ako nízka úroveň slovenských škôl, ktorá doslovne kopíruje stav spoločnosti - korupcia, ne-kompetentnosť, nízka kvalita ,... je to aj už spomínaný stav spoločnosti, ktorí demoralizuje šikovných a chytrých,... žiadna perspektíva do budúcnosti a to nielen z pohľadu profesionálneho rastu, ale aj z pohľadu životnej úrovne a celkovej kvality života spoločnosti,... je tam určite aj faktor mladých, dokázať niečo viac ako rodina, ostatní, a najhoršie pre nás všetkých je to, že po štúdiách títo šikovní študenti ostanú pracovať a žiť v zahraničí,... P.S. ako dopadla iniciatíva zahraničných študentov na podporu Zuzky Hlávkovej ? viem, tak ako všetko, do stratena ! skutok sa nestal !
Viem, pretože moje deti doštudovali v zahraničí. Je to určite viac dôvodov, ako nízka úroveň slovenských škôl, ktorá doslovne kopíruje stav spoločnosti - korupcia, ne-kompetentnosť, nízka kvalita ,... je to aj už spomínaný stav spoločnosti, ktorí demoralizuje šikovných a chytrých,... žiadna perspektíva do budúcnosti a to nielen z pohľadu profesionálneho rastu, ale aj z pohľadu životnej úrovne a celkovej kvality života spoločnosti,... je tam určite aj faktor mladých, dokázať niečo viac ako rodina, ostatní, a najhoršie pre nás všetkých je to, že po štúdiách títo šikovní študenti ostanú pracovať a žiť v zahraničí,... P.S. ako dopadla iniciatíva zahraničných študentov na podporu Zuzky Hlávkovej ? viem, tak ako všetko, do stratena ! skutok sa nestal !

Bolo by podľa vás zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu pre Slovensko prospešné?

05.06.2017

Rozhodne áno Ak na to bude zákonný dôvod tak určite. A myslím si že zákonodarca si ho nájde. Ak nie tak, zasa ohneme ústavu a bude tu dôvod. Nebolo by pre nás všetkých lepšie keby sme odstránili dôvod prečo voliči uprednostňujú politikov typu "Kotleba" ?
Ak na to bude zákonný dôvod tak určite. A myslím si že zákonodarca si ho nájde. Ak nie tak, zasa ohneme ústavu a bude tu dôvod. Nebolo by pre nás všetkých lepšie keby sme odstránili dôvod prečo voliči uprednostňujú politikov typu "Kotleba" ?

Čo podľa vás spôsobuje, že volebné preferencie politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko rastú ?

20.02.2017

Znechutenie z vlády Znechutenie nielen z vlády koalície a jej neschopnosti veci riešiť, ale aj žiadna alternatíva na druhej strane politického spektra Určite je to aj tým, že nám dorastá mladá generácia voličov, ktorým je bližšia určitá forma revolty, a Koltebovci sa k tejto revolte najviac približujú
Znechutenie nielen z vlády koalície a jej neschopnosti veci riešiť, ale aj žiadna alternatíva na druhej strane politického spektra Určite je to aj tým, že nám dorastá mladá generácia voličov, ktorým je bližšia určitá forma revolty, a Koltebovci sa k tejto revolte najviac približujú

Ako hodnotíte zásah Roberta Fica do činnosti energetického regulátora?

23.01.2017

neviem / nevyjadrujem sa / iné Zvolebnieva sa, chlieb a hry. Treba vyrobiť problém, ktorý sám najväčší bravúrne vyrieši. Publikum aplauduje. Kto iný si zaslúži vládnuť tomuto národu ?,....
Zvolebnieva sa, chlieb a hry. Treba vyrobiť problém, ktorý sám najväčší bravúrne vyrieši. Publikum aplauduje. Kto iný si zaslúži vládnuť tomuto národu ?,....

Veríte, že politici to myslia s podporou projektu Hodnota za peniaze vážne?

22.08.2016

rozhodne nie Ak by to mysleli vážne, tak nie sú tam kde sú, ...
Ak by to mysleli vážne, tak nie sú tam kde sú, ...

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno

Pocítili ste vo svojom podnikaní pozitívny vplyv informatizácie štátnej a verejnej správy?

22.02.2016

určite nie Pocítil, ale nie pozitívny, ale sústavný a nemenný negatívny vplyv, keď orgány štátnej správy si z nás stále robia kuriérov potvrdení o potvrdení. Vrcholom bola požiadavka jedného úradu o potvrdení o vedení účtu spoločnosti, ktorá je na trhu 25 rokov. Ale, podrobil som sa a zaniesol som. Ten úradník za to nemôže,...
Pocítil, ale nie pozitívny, ale sústavný a nemenný negatívny vplyv, keď orgány štátnej správy si z nás stále robia kuriérov potvrdení o potvrdení. Vrcholom bola požiadavka jedného úradu o potvrdení o vedení účtu spoločnosti, ktorá je na trhu 25 rokov. Ale, podrobil som sa a zaniesol som. Ten úradník za to nemôže,...

Považujete investíciu automobilky Jaguar Land Rover za dobrú správu pre Slovensko?

17.08.2015

skôr áno

Považujete sprostredkovateľské platformy typu Uber (taxi) či Airbnb (ubytovanie) za pozitívny príspevok k biznisu a ekonomike?

06.07.2015

rozhodne áno

Je akceptovateľné vyhýbať sa plateniu daní alebo optimalizovať ich výšku?

16.02.2015

rozhodne nie Určite to nie je akceptovateľné, ale prečo nie, veď sme na Slovensku,... a tu je akceptovateľných kopu iných a pre spoločnosť ďaleko nebezpečnejších konaní. Či ?
Určite to nie je akceptovateľné, ale prečo nie, veď sme na Slovensku,... a tu je akceptovateľných kopu iných a pre spoločnosť ďaleko nebezpečnejších konaní. Či ?

Viete, koho budete voliť v najbližších parlamentných voľbách?

19.01.2015

neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak by voľby boli dnes, tak asi nikoho. Obávam sa však, že do najbližších volieb je strašne málo času, aby som menil svoj dnešný názor
Ak by voľby boli dnes, tak asi nikoho. Obávam sa však, že do najbližších volieb je strašne málo času, aby som menil svoj dnešný názor

Myslíte si, že prenikanie islamu do Európy je hrozbou pre bezpečnosť kontinentu?

12.01.2015

rozhodne áno je veľkou hrozbou, ale už je neskoro,...
je veľkou hrozbou, ale už je neskoro,...

Aký spôsob financovania by ste odporúčali začínajúcim podnikateľom na rozbeh firmy?

20.10.2014

bankový úver

Pociťujete oživenie trhu práce na vlastnom biznise?

13.10.2014

skôr nie

Keby ste dnes zakladali firmu, čo by ste urobili inak?

29.09.2014

neviem / iné Neviem, čo by som urobil inak, ale asi by som ju nezakladal na Slovensku
Neviem, čo by som urobil inak, ale asi by som ju nezakladal na Slovensku

Myslíte, že na získanie eurofondov stačí dobrý projekt?

25.08.2014

nie, treba mať známosti je to obraz doby v ktorej žijeme, každý sa snaží uchmatnúť, kde sa dá. A je úplne jedno, ktorí su pri kormidle, modrí, či červení, slušní podnikatelia, nemajú záujem a je im proti srsti niekoho uplácať, len preto aby boli v poradí a mali nárok. Nie, ja sa za týchto podmienok nebudem uchádzať so žiadnym projektom o eurofondy, ja pokojne spávam a budem aj naďalej.
je to obraz doby v ktorej žijeme, každý sa snaží uchmatnúť, kde sa dá. A je úplne jedno, ktorí su pri kormidle, modrí, či červení, slušní podnikatelia, nemajú záujem a je im proti srsti niekoho uplácať, len preto aby boli v poradí a mali nárok. Nie, ja sa za týchto podmienok nebudem uchádzať so žiadnym projektom o eurofondy, ja pokojne spávam a budem aj naďalej.

Myslíte si, že nový prezident (pochádzajúci z biznis prostredia) pomôže zlepšiť spoločenské a podnikateľské prostredie na Slovensku?

16.06.2014

rozhodne áno Už len fakt, že nepochádza z prostredia veľkej politiky, neprichádza so záväzkami a rôznymi záťažami politického kupčenia a handlingu, je nádejou pre celú slovenskú spoločnosť.
Už len fakt, že nepochádza z prostredia veľkej politiky, neprichádza so záväzkami a rôznymi záťažami politického kupčenia a handlingu, je nádejou pre celú slovenskú spoločnosť.

Má podľa vás pre slovenský biznis perspektívu segment luxusných tovarov a služieb?

09.06.2014

rozhodne áno V našej brandži, cestovný ruch a dovolenky určite áno, dokonca už pár rokov skladáme pre V.I.P. klientelu luxusné balíky exotických destinácií.
V našej brandži, cestovný ruch a dovolenky určite áno, dokonca už pár rokov skladáme pre V.I.P. klientelu luxusné balíky exotických destinácií.