Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kopál

Róbert Kopál
riaditeľ | AOCP

Otázka Odpoveď Komentár

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

10.02.2020

Vypísať tender na nového dodávateľa

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

rozhodne áno

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

akcie okrem akcii by som odporúčal investovať aj do vlastného celoživotného vzdelavania Dlhodobo najvyšší výnos totiž nesie investícia do vzdelania, aj keď na slovensku sa zda to až tak neplatí pretože ako môžeme vidieť sú aj výnosnejšie investície napr. tichá privatizácia našich ciest a dialnic, privatizácia europskych dotácii a pod.
okrem akcii by som odporúčal investovať aj do vlastného celoživotného vzdelavania Dlhodobo najvyšší výnos totiž nesie investícia do vzdelania, aj keď na slovensku sa zda to až tak neplatí pretože ako môžeme vidieť sú aj výnosnejšie investície napr. tichá privatizácia našich ciest a dialnic, privatizácia europskych dotácii a pod.

Priniesol uplynulý rok pozitívne zmeny pre vaše podnikanie?

16.12.2019

Skôr nie

Privítali by ste celoplošnú fakturáciu bez DPH (tzv. systém reverse charge) na Slovensku?

09.12.2019

rozhodne áno je najvyšší čas prist so systemovym riešením ktore zabrani zneužívaniu vratiek DPH na okradanie štátu čiže nas všetkých .
je najvyšší čas prist so systemovym riešením ktore zabrani zneužívaniu vratiek DPH na okradanie štátu čiže nas všetkých .

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Rozhodne nie

Mali by mať zamestnanci štátnej a verejnej správy na rovnakých pozíciách rozdielny plat podľa toho, kde žijú?

23.09.2019

rozhodne nie Cenu služby (a tou je aj plat ucitela) by mala determinovať ponuka a dopyt Takže rovnaky plat nezohladnujuci regionalne rozdiely napr. v životnych nakladoch vo vysledku generuje nezaujem mladych ludi učiť v BA resp. väčších mestach čo rozhodne nie je v poriadku
Cenu služby (a tou je aj plat ucitela) by mala determinovať ponuka a dopyt Takže rovnaky plat nezohladnujuci regionalne rozdiely napr. v životnych nakladoch vo vysledku generuje nezaujem mladych ludi učiť v BA resp. väčších mestach čo rozhodne nie je v poriadku

Má nejaký vplyv na váš biznis výška dane z nehnuteľnosti vo vašej obci alebo meste?

29.04.2019

skôr nie

Ktoré zníženie daňovo-odvodového zaťaženia by podľa vás najviac pomohlo slovenskej ekonomike?

18.03.2019

zníženie odvodov

Máte pocit, že sa tento rok posunulo Slovensko ďalej z hľadiska budovania uvedomelej občianskej spoločnosti a silnejšieho právneho štátu?

17.12.2018

skôr áno Bohužiaľ až smrť 2 mladých ľudí bola špúšťačom zmeny smerovania tejto krajiny. Teda aspoň v to verím že v tom budeme pokračovať.
Bohužiaľ až smrť 2 mladých ľudí bola špúšťačom zmeny smerovania tejto krajiny. Teda aspoň v to verím že v tom budeme pokračovať.

Bude podľa vás Gorila po nástenkovom tendri ďalšou kauzou, ktorá pošle do väzenia súčasných či bývalých politikov?

10.12.2018

Neviem / nevyjadrujem sa / iné Rozhodne by bolo pre budúcnosť našej krajiny nanajvyš vhodné aby spravodlivosť platila rovnako pre všetkých občanov bez ohľadu na ich postavenie, moc a kontakty. Aj keď božie mlyny melú pomaly dôležite je aby sa nezastavili tak ako sa to na slovensku dosial javilo.
Rozhodne by bolo pre budúcnosť našej krajiny nanajvyš vhodné aby spravodlivosť platila rovnako pre všetkých občanov bez ohľadu na ich postavenie, moc a kontakty. Aj keď božie mlyny melú pomaly dôležite je aby sa nezastavili tak ako sa to na slovensku dosial javilo.

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

stredná dĺžka života v zdraví

Myslíte si, že za kvalitu či nekvalitu vzdelávania sú viac zodpovední učitelia alebo politici?

15.10.2018

Obe skupiny rovnako Nielen politici a ucitelia ale aj rodicia ktorý neprikladaju vzdelaniu takú prioritu ako si zaslúži. Za fakt že naše školstvo zostalo uväznené niekde v 20 -tom storoči sme spolu zodpovedný všetci
Nielen politici a ucitelia ale aj rodicia ktorý neprikladaju vzdelaniu takú prioritu ako si zaslúži. Za fakt že naše školstvo zostalo uväznené niekde v 20 -tom storoči sme spolu zodpovedný všetci

Je podľa Vás na Slovensku dosť odborne zdatných a morálne bezúhonných ľudí, ktorí by mohli kandidovať do Ústavného súdu?

08.10.2018

skôr áno

Myslíte si, že Slováci sporia v dostatočnej miere a správnym spôsobom?

01.10.2018

rozhodne nie Slováci sporia neprimerane malok tempu ich zadlzovania sa v posledných rokoch,čo je dôsledoch stale slabej úrovni ich finančnej gramotnosti. Jedným z prejavov finančnej gramotnosti je že v dobrých časoch prosperity ktorú práve zažívame je nevyhnutné vo zvýšenej miere tvoriť finančnú rezervu na horšie časy a nie naopak sa výrazne zadlžovať čo sa v súčasnosti deje.
Slováci sporia neprimerane malok tempu ich zadlzovania sa v posledných rokoch,čo je dôsledoch stale slabej úrovni ich finančnej gramotnosti. Jedným z prejavov finančnej gramotnosti je že v dobrých časoch prosperity ktorú práve zažívame je nevyhnutné vo zvýšenej miere tvoriť finančnú rezervu na horšie časy a nie naopak sa výrazne zadlžovať čo sa v súčasnosti deje.

Ako podľa vás zmenil krach Lehman Brothers súčasnú svetovú ekonomiku?

10.09.2018

veľmi výrazne

Považujete návrh koalície na riešenie vnútropolitickej krízy vymenovaním novej vlády bez R. Fica a R. Kaliňáka za dostatočný?

19.03.2018

Rozhodne nie

Ako by sa podľa vás mala slovenská vláda správať po zverejnení informácií o väzbách politikov Smeru na talianskych podnikateľov prepojených na mafiu?

05.03.2018

Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Okamžite odvolať prezidenta policajneho zboru a ministra vnútra a zároveň zvážiť aj podanie demisie s iniciovaním predčasných volieb
Okamžite odvolať prezidenta policajneho zboru a ministra vnútra a zároveň zvážiť aj podanie demisie s iniciovaním predčasných volieb

Čo je podľa vás hlavnou príčinou odchodu šikovných študentov do zahraničia?

04.09.2017

Nižšia kvalita slovenských škôl

Myslíte si, že automatizácia, digitalizácia a umelá inteligencia prinesú úbytok pracovných miest, alebo skôr vytvoria nové?

01.05.2017

vytvoria viac nových pracovných miest