Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Otázka Odpoveď Komentár

Myslíte si, že slovenskí strážcovia daní sú dostatočne pripravení a vybavení na boj proti najväčším daňovým únikom?

12.08.2013

rozhodne nie

Je pre manažéra nutné byť k dispozícii na mobile 24 hodín denne? (prípadne uveďte, či poznáte nejaký spôsob, ako sa tomu vyhnúť?)

15.07.2013

rozhodne nie Aj manažér má nárok na súkromie a oddych. A s dobrým tímom zvládne svoje aktivity v štandardnom pracovnom čase.
Aj manažér má nárok na súkromie a oddych. A s dobrým tímom zvládne svoje aktivity v štandardnom pracovnom čase.

Má podľa vás slovenské víno ššancu presadiť sa na vyspelých trhoch a stať sa veľvyslancom Slovenska vo svete?

27.05.2013

rozhodne áno Ak naši vinári budú pokračovať vo zvyšovaní kvality, tak rozhodne áno. Je to ale záležitosť dlhodobej systematickej práce. Nielen vo výrobe, ale aj v marketingu a predaji.
Ak naši vinári budú pokračovať vo zvyšovaní kvality, tak rozhodne áno. Je to ale záležitosť dlhodobej systematickej práce. Nielen vo výrobe, ale aj v marketingu a predaji.

Môže slovenská vláda výraznejšie podporiť rast ekonomiky aj iným spôsobom ako len vylepšovaním podnikateľského prostredia?

20.05.2013

rozhodne áno

Je podľa vás v silách politikov zvýšiť záujem rodičov a žiakov o štúdium technických odborov?

13.05.2013

skôr nie Hlavne treba zmeniť osnovy a pripravovať študentov na reálny život a nie na teóriu. Vzdialenosť našich škôl, na všetkých úrovniach, od praxe, je príliš veľká
Hlavne treba zmeniť osnovy a pripravovať študentov na reálny život a nie na teóriu. Vzdialenosť našich škôl, na všetkých úrovniach, od praxe, je príliš veľká

Sú súčasné podmienky pri obstarávaní dostatočne transparentné, aby vás motivovali zúčastňovať sa boja o verejné zákazky? (Aké negatívne skúsenosti s procesom máte?)

29.04.2013

neviem / nevyjadrujem sa / iné Súčasný zákon je veľmi problematický a súťaží sa v zásade iba na cene. Vybrať najlepšiu ( nie najlacnejšiu ) ponuku je takmer nemožné.Treba to od základu zmeniť.
Súčasný zákon je veľmi problematický a súťaží sa v zásade iba na cene. Vybrať najlepšiu ( nie najlacnejšiu ) ponuku je takmer nemožné.Treba to od základu zmeniť.

Myslíte si, že priame dotácie na tvorbu pracovných miest pomôžu udržateľným spôsobom riešiť problém nezamestnanosti?

22.04.2013

skôr nie je to podla mna jednorazovy impulz, po ktorom by mali nasledovat systemove opatrenia ako napr zjednodusenie administrativy pre podnikatelov, dane, odvody, dodrziavanie zakonov, pristup k uverom
je to podla mna jednorazovy impulz, po ktorom by mali nasledovat systemove opatrenia ako napr zjednodusenie administrativy pre podnikatelov, dane, odvody, dodrziavanie zakonov, pristup k uverom

Je Facebook pre vašu firmu dôležitý komunikačný nástroj?

17.12.2012

skôr nie Co sa tyka klientov nie,vidim to skor ako jednu z moznosti oslovit mladych ludi a absolventov, ktori si hladaju pracu
Co sa tyka klientov nie,vidim to skor ako jednu z moznosti oslovit mladych ludi a absolventov, ktori si hladaju pracu

Veríte tomu, že veľkosť sivej ekonomiky na Slovensku patrí v Európe k podpriemerným?

05.11.2012

skôr áno Myslím, že je dosť málo podnikateľov ktorí nevystavujú fiškálny doklad. Menej ako v niektorých iných krajinách
Myslím, že je dosť málo podnikateľov ktorí nevystavujú fiškálny doklad. Menej ako v niektorých iných krajinách

Myslíte si, že dozrel čas, aby štát neposkytoval všetkým denným študentom vysokých škôl štúdium bezplatne?

29.10.2012

neviem / nevyjadrujem sa / iné Je to vážne rozhodnutie na strane štátu. Možno by sme sa viac mali venovať kvalite vysokých škôl, aby o našich absolventov bol väčší záujem. Menej kvantite škôl a študentov. Potom sa dá nájsť aj iný mechanizmus financovania.
Je to vážne rozhodnutie na strane štátu. Možno by sme sa viac mali venovať kvalite vysokých škôl, aby o našich absolventov bol väčší záujem. Menej kvantite škôl a študentov. Potom sa dá nájsť aj iný mechanizmus financovania.

Myslíte si, že väčšina Slovákov žije v blahobyte?

20.08.2012

Rozhodne nie

Kto by podľa vás mal mať právo vlastniť a nosiť zbraň?

13.08.2012

Každý dospelý, psychicky spôsobilý jedinec

Je podľa Vás navrhované mimoriadne zdanenie veľkých bánk, energetických či telekomunikačných podnikov legitímnym krokom pri ozdravovaní verejných financií?

04.06.2012

neviem, nevyjadrujem sa Predpokladám, že bude prijatá príslušná legislatíva, takže to bude legitímne. Otázkou skôr je, či je to správny krok? Zodpovednosť za verejné financie má niekto iný.
Predpokladám, že bude prijatá príslušná legislatíva, takže to bude legitímne. Otázkou skôr je, či je to správny krok? Zodpovednosť za verejné financie má niekto iný.

Aké by boli podľa Vás dôsledky odchodu Grécka z eurozóny?

21.05.2012

neviem/nevyjadrujem sa/iné V dlhodobom horizonte pre eurozónu pozitívne. Myslím si ale, že sme stratili príliš veľa času pri riešení gréckeho problému. Grécko už nejaký čas nemalo byť súčasťou eurozóny.
V dlhodobom horizonte pre eurozónu pozitívne. Myslím si ale, že sme stratili príliš veľa času pri riešení gréckeho problému. Grécko už nejaký čas nemalo byť súčasťou eurozóny.

Stretli ste sa vo Vašej firme alebo organizácii s fenoménom vyhorenia spolupracovníkov?

08.05.2012

rozhodne áno Myslím že je to úplne bežné. Otázkou je len ako udržať vysokú motiváciu ľudí čo najdlhšie a ako robiť zmeny, aby boli motivačné. To je úlohou úspešného manažéra.
Myslím že je to úplne bežné. Otázkou je len ako udržať vysokú motiváciu ľudí čo najdlhšie a ako robiť zmeny, aby boli motivačné. To je úlohou úspešného manažéra.

Mal by byť podľa Vás počet študentov na gymnáziách výraznejšie obmedzený?

17.04.2012

rozhodne nie Skôr sa treba venovať zvýšeniu nárokov,zmene osnov, metódam výuky a pridať okrem tradičného memorovania aj rozvoj takých oblastí ako je tvorivosť, analytické myslenie a väčšie prepojenie teórie s reálnym životom.
Skôr sa treba venovať zvýšeniu nárokov,zmene osnov, metódam výuky a pridať okrem tradičného memorovania aj rozvoj takých oblastí ako je tvorivosť, analytické myslenie a väčšie prepojenie teórie s reálnym životom.

Celkovo vzaté, je podľa Vás Slovensko dobré miesto na podnikanie?

27.03.2012

skôr áno Aj keď máme obrovský priestor na zlepšenie...
Aj keď máme obrovský priestor na zlepšenie...

Pôjdete voliť? (A podľa čoho si vyberiete stranu, ktorej dáte hlas?)

06.03.2012

rozhodne áno Určite pôjdem, aj keď kampaň ma sklamala a rád by som videl iný typ kampane. Snažím sa vybrať si podľa programu a toho čo strany chcú robiť po voľbách.
Určite pôjdem, aj keď kampaň ma sklamala a rád by som videl iný typ kampane. Snažím sa vybrať si podľa programu a toho čo strany chcú robiť po voľbách.

Má podľa Vás podnikanie na Slovensku zlý imidž u verejnosti?

28.02.2012

skôr áno Žiaľ väčšinou sú podnikatelia prezentovaní ako nečestní a zlí, čo nie je správne. Následne len malá časť verejnosti ich vníma ako tých, ktorí ľuďom dávajú prácu a pravidelnú mzdu. Šancu podnikať má každý, avšak mnohí si netrúfnu.
Žiaľ väčšinou sú podnikatelia prezentovaní ako nečestní a zlí, čo nie je správne. Následne len malá časť verejnosti ich vníma ako tých, ktorí ľuďom dávajú prácu a pravidelnú mzdu. Šancu podnikať má každý, avšak mnohí si netrúfnu.

Rozlišujete pri hľadaní zamestnancov medzi čerstvými absolventmi a mladými ľuďmi s krátkou (napr. ročnou) praxou?

31.01.2012

rozhodne nie Urobíme si definíciu požiadaviek a predpokladov podľa voľnej pozície a ak ju kandidát splní tak nás nezaujíma či je čerstvý absolvent, alebo má krátku prax
Urobíme si definíciu požiadaviek a predpokladov podľa voľnej pozície a ak ju kandidát splní tak nás nezaujíma či je čerstvý absolvent, alebo má krátku prax