Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Urban

Martin Urban
generálny riaditeľ | Jungheinrich

Otázka Odpoveď Komentár

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

nikdy Za šifrovanie však nepovažujeme zaheslovanie súborov, kt. obsahujú citlivé osobné, alebo obchodné údaje.
Za šifrovanie však nepovažujeme zaheslovanie súborov, kt. obsahujú citlivé osobné, alebo obchodné údaje.

Začala vaša spoločnosť s realizovaním proaktívnych plánov na ochranu proti možnému príchodu recesie?

12.08.2019

Áno, už sme začali

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

rozhodne nie

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

24.06.2019

vzťahy s nadriadenými

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

inkasné spoločnosti

Stretli ste sa vo pri svojom podnikaní či riadení firiem so šikanovaním zo strany verejnej moci?

20.05.2019

skôr nie

Má nejaký vplyv na váš biznis výška dane z nehnuteľnosti vo vašej obci alebo meste?

29.04.2019

skôr nie Je to nákladová položka, ale pre úspech nášho podnikania je dôležitejšie manažovanie iných nákladov.
Je to nákladová položka, ale pre úspech nášho podnikania je dôležitejšie manažovanie iných nákladov.

Plánujete si po ústavnom zastropovaní dôchodkového veku viac sporiť na penziu?

15.04.2019

Rozhodne nie Na dôchodok si sporím už teraz, pričom žiadne zmeny robiť nebudem. S penziou od štátu, ktorá by pokryla moje predstavy o dôstojnom živote po skončení pracovnej kariéry, som ani doteraz nepočítal.
Na dôchodok si sporím už teraz, pričom žiadne zmeny robiť nebudem. S penziou od štátu, ktorá by pokryla moje predstavy o dôstojnom živote po skončení pracovnej kariéry, som ani doteraz nepočítal.

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Nielen uvažujeme, ale aj aktívne zavádzame. Príkladom využitia umelej inteligencie v našej brandži, vnútropodnikovej logistike, sú napríklad bezobslužné vozíky, automatické sklady, či skladová navigácia. V blízkej budúcnosti k nim pripudne napríklad proaktívny servis, kedy bude možné, na základe analýzy prevádzkových parametrov zariadenia, identifikovať poruchu skôr ako nastane.
Nielen uvažujeme, ale aj aktívne zavádzame. Príkladom využitia umelej inteligencie v našej brandži, vnútropodnikovej logistike, sú napríklad bezobslužné vozíky, automatické sklady, či skladová navigácia. V blízkej budúcnosti k nim pripudne napríklad proaktívny servis, kedy bude možné, na základe analýzy prevádzkových parametrov zariadenia, identifikovať poruchu skôr ako nastane.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Skôr nie

Ktoré zníženie daňovo-odvodového zaťaženia by podľa vás najviac pomohlo slovenskej ekonomike?

18.03.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Slovenskej ekonomike by najviac pomohla prehľadná, jednoduchá a najmä stabilná daňovo - odvodová legislatíva. K jej zmenám by malo dochádzať len výnimočne, v odôvodnených prípadoch, na základe odborných analýz a nie z dôvodu klesajúcich preferencií strán vládnej koalície.
Slovenskej ekonomike by najviac pomohla prehľadná, jednoduchá a najmä stabilná daňovo - odvodová legislatíva. K jej zmenám by malo dochádzať len výnimočne, v odôvodnených prípadoch, na základe odborných analýz a nie z dôvodu klesajúcich preferencií strán vládnej koalície.

Dá sa podľa vás spáchať daňový trestný čin omylom?

11.03.2019

skôr áno Daňové zákony sú často neprehľadné, nejednoznačné a ich interpretácia môže byť rozdielna.
Daňové zákony sú často neprehľadné, nejednoznačné a ich interpretácia môže byť rozdielna.

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

04.03.2019

rozhodne nie

Myslíte si, že štát by mal vstupovať do cenotvorby obchodných reťazcov?

25.02.2019

rozhodne nie Ide o nesystémový krok deformujúci podnikateľské prostredie.
Ide o nesystémový krok deformujúci podnikateľské prostredie.

Myslíte si, že rekreačné poukážky sú dobrým nástrojom na podporu cestovného ruchu na Slovensku?

18.02.2019

rozhodne nie V súčasnosti sa slovenský cestovný ruch rýchlo rozvíja, jeho podpora je zbytočná, dokonca až kontraproduktívna. Môže spôsobiť pokles kvality, vzhľadom na elimináciu zahraničnej konkurencie. Ide len o ďalšie populistické opatrenie z dielne súčastnej vlády.
V súčasnosti sa slovenský cestovný ruch rýchlo rozvíja, jeho podpora je zbytočná, dokonca až kontraproduktívna. Môže spôsobiť pokles kvality, vzhľadom na elimináciu zahraničnej konkurencie. Ide len o ďalšie populistické opatrenie z dielne súčastnej vlády.

V marci si Slováci budú voliť prezidenta. Na základe čoho si vyberiete svojho favorita? Budete sa rozhodovať aj podľa výsledkov predvolebných prieskumov?

04.02.2019

skôr áno

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie Profesionálna armáda je efektívnejšia. Okrem toho, vzhľadom na situáciu na trhu práce a demografický vývoj, považujem za užitočnejšie, aby sa väčšina mladých mužov venovala rozvoju svojej profesionálnej kariéry namiesto služby v armáde.
Profesionálna armáda je efektívnejšia. Okrem toho, vzhľadom na situáciu na trhu práce a demografický vývoj, považujem za užitočnejšie, aby sa väčšina mladých mužov venovala rozvoju svojej profesionálnej kariéry namiesto služby v armáde.

Myslíte si, že dlhoročný výkonný vládny politik ako Robert Fico je vhodným kandidátom na ústavného sudcu?

14.01.2019

Rozhodne nie

Pomohlo by vašej firme, ak by ostatné krajiny V4 prijali euro?

07.01.2019

Skôr nie Spoločnosť, ktorú vediem patrí do nadnárodného koncernu, ktorý pôsobí v 40 krajinách sveta, včítane krajín V4. Naša pobočka podniká výlučne na slovenskom trhu, t.j. prijatie Eura v krajinách V4 by malo na naše podnikanie len nepriamy vplyv. Na jednej strane by sa zvýšil obchod medzi krajinami V4, vďaka čomu by sa posilnila slovenská ekonomika, na druhej strane by sme stratili konkurenčnú výhodu pri lákaní zahraničných investícií.
Spoločnosť, ktorú vediem patrí do nadnárodného koncernu, ktorý pôsobí v 40 krajinách sveta, včítane krajín V4. Naša pobočka podniká výlučne na slovenskom trhu, t.j. prijatie Eura v krajinách V4 by malo na naše podnikanie len nepriamy vplyv. Na jednej strane by sa zvýšil obchod medzi krajinami V4, vďaka čomu by sa posilnila slovenská ekonomika, na druhej strane by sme stratili konkurenčnú výhodu pri lákaní zahraničných investícií.

Ako hodnotíte vplyv dane z poistenia na podnikateľov?

26.11.2018

Negatívne