Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Lančarič

Pavol Lančarič
predseda dozornej rady | Orange Slovensko, a.s.

Otázka Odpoveď Komentár

Považujete štrajk na Slovensku za účinný prostriedok na dosiahnutie stanoveného cieľa?

13.01.2020

neviem / nevyjadrujem sa / iné Možno napokon bude účinný, len si nie som istý, či je spôsob jeho realizácie zákonný. Zabratie verejného priestoru, obmedzovanie pohybu iných... Čo sa bude diať, ak niekto nepríde načas do nemocnice? Kto bude braný na zodpovednosť?
Možno napokon bude účinný, len si nie som istý, či je spôsob jeho realizácie zákonný. Zabratie verejného priestoru, obmedzovanie pohybu iných... Čo sa bude diať, ak niekto nepríde načas do nemocnice? Kto bude braný na zodpovednosť?

Zaznamenali ste ponuky rôznych súkromných „vybavovačov“ vratiek nadmerných odpočtov DPH?

07.10.2019

Nie

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Skôr áno

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno Samozrejme áno. Darovacie zmluvy predstavujú ročne približne 40% v porovnaní s asignáciou dane. A to, samozrejme, nezahŕňa žiadne náklady na Ples v Opere, ktorý čoraz úspešnejšie vyzýva hostí na filantropické príspevky.
Samozrejme áno. Darovacie zmluvy predstavujú ročne približne 40% v porovnaní s asignáciou dane. A to, samozrejme, nezahŕňa žiadne náklady na Ples v Opere, ktorý čoraz úspešnejšie vyzýva hostí na filantropické príspevky.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

skôr áno

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

intenzívnejšie ako v minulosti

Má podľa vás význam na Slovensku zálohovať PET fľaše a plechovky aj v prípade, ak by sme neboli schopní získanú surovinu úplne spracovať?

17.06.2019

rozhodne áno Vyvezieme ju k spracovateľovi a časom sa nájde aj u nás investor.
Vyvezieme ju k spracovateľovi a časom sa nájde aj u nás investor.

Považujete tovary a služby pre seniorov za potenciálne zaujímavý podnikateľský sektor?

06.05.2019

rozhodne áno Rozhodne áno; za zvlášť prísľubnú považujem oblast služieb. Pre Slovensko by mala byť táto oblast jednoznačne prioritou. Máme krásnu krajinu a ešte nie sme príliš drahí. Oboje by malo byť našou konkurenčnou výhodou.
Rozhodne áno; za zvlášť prísľubnú považujem oblast služieb. Pre Slovensko by mala byť táto oblast jednoznačne prioritou. Máme krásnu krajinu a ešte nie sme príliš drahí. Oboje by malo byť našou konkurenčnou výhodou.

Myslíte si, že štát by mal vstupovať do cenotvorby obchodných reťazcov?

25.02.2019

skôr nie

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie

Vysporiadali sa, podľa vás, Slováci ako národ dostatočne s rokom 1968 a následnou normalizáciou?

20.08.2018

skôr nie

Ako hodnotíte nápad pevného dôchodkového stropu 64 alebo 65 rokov?

04.06.2018

veľmi negatívne A prečo nie už od 55 rokov, prípadne 45?
A prečo nie už od 55 rokov, prípadne 45?

Sú podľa vás na Slovensku politické strany a politici, ktorí by spolu dokázali vládnuť a zlepšiť krajinu?

11.12.2017

Skôr áno

Považujete projekt Hodnota za peniaze aj po roku fungovania za užitočný pre vytváranie rozumných politík štátu?

28.08.2017

rozhodne áno

Môže mať Slovensko kvalitné a zároveň efektívne nemocnice?

21.08.2017

skôr áno Na Slovensku všeobecne nejestvuje žiaden objektívny dôvod, aby sme tu nemohli mať niečo kvalitné a efektívne zároveň. Možno nie absolútne najkvalitnejšie, lebo nemáme dostatok zdrojov. Ale určite dostatočne kvalitné a zároveň efektívne. Dôvodom dnešného stavu sú, podľa môjho názoru, skôr subjektívne dôvody, lebo máme aj v zdravotníctve príklady hodné nasledovania.
Na Slovensku všeobecne nejestvuje žiaden objektívny dôvod, aby sme tu nemohli mať niečo kvalitné a efektívne zároveň. Možno nie absolútne najkvalitnejšie, lebo nemáme dostatok zdrojov. Ale určite dostatočne kvalitné a zároveň efektívne. Dôvodom dnešného stavu sú, podľa môjho názoru, skôr subjektívne dôvody, lebo máme aj v zdravotníctve príklady hodné nasledovania.

Myslíte si, že vláda spravila dostatočnú propagáciu a edukáciu pre zavedenie úradných elektronických schránok pre štatutárov firiem od 1. júla 2017?

19.06.2017

rozhodne áno Áno, lebo u štatutárov spoločností sa očakáva istá miera intelektu.
Áno, lebo u štatutárov spoločností sa očakáva istá miera intelektu.

Andrej Kiska sa rozhodol kandidovať na verejnú funkciu, hoci mal dobre fungujúci biznis. Mali by sa podľa vás podobne zachovať aj iní podnikatelia?

28.11.2016

rozhodne áno

Mal by sa Ivan Mikloš vrátiť do slovenskej politiky a aktívne sa zapojiť do verejného života?

07.11.2016

Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Slovensko nevyhnutne a urgentne potrebuje politikov, schopných a ochotných modernizovať krajinu vo všetkých smeroch. Zároveň potrebujeme v politike ľudí, ktorí sú ozajstnými odborníkmi vo svojej oblasti, stale sa vzdelávajú a získavajú skúsenosti vo svete, kde tiež majú rešpekt a uznanie. Neviem, kto iný u nás sa v tomto smere môže s Ivanom Miklošom vôbec porovnávať.
Slovensko nevyhnutne a urgentne potrebuje politikov, schopných a ochotných modernizovať krajinu vo všetkých smeroch. Zároveň potrebujeme v politike ľudí, ktorí sú ozajstnými odborníkmi vo svojej oblasti, stale sa vzdelávajú a získavajú skúsenosti vo svete, kde tiež majú rešpekt a uznanie. Neviem, kto iný u nás sa v tomto smere môže s Ivanom Miklošom vôbec porovnávať.

Myslíte si, že Slovensko si dokáže udržať talenty?

19.09.2016

skôr nie Potrebujeme pritiahnut mnoho novych investicii, inak sa jednoducho nebudu mat kde uplatnit, aj keby chceli. Mnohi sa pritom ani velmi nechcu vratit, ale to ma skor mimoekonomicke priciny.
Potrebujeme pritiahnut mnoho novych investicii, inak sa jednoducho nebudu mat kde uplatnit, aj keby chceli. Mnohi sa pritom ani velmi nechcu vratit, ale to ma skor mimoekonomicke priciny.

Myslíte si, že je v dnešnej situácii správne ponúkať novým zamestnancom lepšie podmienky ako doterajším?

12.09.2016

rozhodne nie