Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kučák

Roman Kučák
CEO & co-founder | Anodius

Otázka Odpoveď Komentár

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

rozhodne nie

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

rozhodne áno Open space je synonymom otvorenosti a tá je kľúčová pre rozvoj spoločnosti. Samozrejme, dôležité je usporiadanie otvoreného priestoru. Nesmie chýbať flexi sedenie, rôzne pracovné a chill zóny.
Open space je synonymom otvorenosti a tá je kľúčová pre rozvoj spoločnosti. Samozrejme, dôležité je usporiadanie otvoreného priestoru. Nesmie chýbať flexi sedenie, rôzne pracovné a chill zóny.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Ekonomika je cyklická záležitosť - po konjunktúre nastáva recesia. Taktiež je známe, že mieru recesie ovplyvňujem vo výraznej miere, napr. tým že o nej priveľmi hovoríme, analyzujeme. Následne začneme predčasne nezmyselne šetriť, v očakávaní recesie, a je to...
Ekonomika je cyklická záležitosť - po konjunktúre nastáva recesia. Taktiež je známe, že mieru recesie ovplyvňujem vo výraznej miere, napr. tým že o nej priveľmi hovoríme, analyzujeme. Následne začneme predčasne nezmyselne šetriť, v očakávaní recesie, a je to...

Využívate vo vašej firme Instagram na marketingovú komunikáciu s vašimi zákazníkmi?

13.05.2019

rozhodne áno Rozhodne áno, ide o jeden z najvýznamnejších komunikačných kanálov po Facebooku v našich končinách. Taktiež je to veľmi dobrý nástroj pre nábor mladých talentov.
Rozhodne áno, ide o jeden z najvýznamnejších komunikačných kanálov po Facebooku v našich končinách. Taktiež je to veľmi dobrý nástroj pre nábor mladých talentov.

Považujete tovary a služby pre seniorov za potenciálne zaujímavý podnikateľský sektor?

06.05.2019

rozhodne áno Predovšetkým je tu veľký priestor v oblasti služieb, stačí len kopírovať to čo už úspešne funguje vo svete. :)
Predovšetkým je tu veľký priestor v oblasti služieb, stačí len kopírovať to čo už úspešne funguje vo svete. :)

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

rozhodne áno Rozhodne áno. Chápem, že voľby sa blížia a nesystémové, populistické a jednostranné opatrenia sú opäť v móde. Robme už konečne systematicky to, čo je dlhodobo pre celú SR správne, nie jednoduché a jednostranné!
Rozhodne áno. Chápem, že voľby sa blížia a nesystémové, populistické a jednostranné opatrenia sú opäť v móde. Robme už konečne systematicky to, čo je dlhodobo pre celú SR správne, nie jednoduché a jednostranné!

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Aktívne využívame AI (umelú inteligenciu) v oblasti cloud crm nástrojov (procesy marketingu a predaja). AI nám význame pomáha v náraste efektívnosti nášho tímu a cielenejšieho zamerania na potreby našich klientov.
Aktívne využívame AI (umelú inteligenciu) v oblasti cloud crm nástrojov (procesy marketingu a predaja). AI nám význame pomáha v náraste efektívnosti nášho tímu a cielenejšieho zamerania na potreby našich klientov.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Neviem / nevyjadrujem sa / iné Jednotlivci/ firmy áno, štát rozhodne nie. Ako národ by sme mali najskôr vedieť kam dlhodobo kráčame v globálnom merítku a v čom spočívajú naše silné stránky (konkurenčná výhoda). Ako sa hovorí "v jednote je sila". Už sa teším na novú prezidentku/ prezidenta, aj v tomto ohľade! :)
Jednotlivci/ firmy áno, štát rozhodne nie. Ako národ by sme mali najskôr vedieť kam dlhodobo kráčame v globálnom merítku a v čom spočívajú naše silné stránky (konkurenčná výhoda). Ako sa hovorí "v jednote je sila". Už sa teším na novú prezidentku/ prezidenta, aj v tomto ohľade! :)

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

04.03.2019

rozhodne nie

Myslíte si, že štát by mal vstupovať do cenotvorby obchodných reťazcov?

25.02.2019

skôr nie Skôr nie, v konečnom dôsledku to vždy zaplatí spotrebiteľ. Inak povedané, ide o "cielené" zvyšovanie daní s poukazovaním na tých druhých.
Skôr nie, v konečnom dôsledku to vždy zaplatí spotrebiteľ. Inak povedané, ide o "cielené" zvyšovanie daní s poukazovaním na tých druhých.

Myslíte si, že rekreačné poukážky sú dobrým nástrojom na podporu cestovného ruchu na Slovensku?

18.02.2019

rozhodne nie Ako sa hovorí, "tak ten bol dobrý". :) Tento štýl myslenia sme tu už mali pred rokom '89, zrejme nepotrebuje ďalší komentár.
Ako sa hovorí, "tak ten bol dobrý". :) Tento štýl myslenia sme tu už mali pred rokom '89, zrejme nepotrebuje ďalší komentár.

V marci si Slováci budú voliť prezidenta. Na základe čoho si vyberiete svojho favorita? Budete sa rozhodovať aj podľa výsledkov predvolebných prieskumov?

04.02.2019

rozhodne nie Mala by to byť predovšetkým osobnosť s rešpektom doma i v zahraničí, ktorá dokáže inšpirovať ostatných k napredovaniu SR. Predvolebné prieskumy nie sú relevantné a ani smerodajné.
Mala by to byť predovšetkým osobnosť s rešpektom doma i v zahraničí, ktorá dokáže inšpirovať ostatných k napredovaniu SR. Predvolebné prieskumy nie sú relevantné a ani smerodajné.

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie Pre malú krajinu ako je SR alebo ČR nie je zmysluplné investovať do armády, je to taká "zápecnícka politika". Radšej by sme mali spojiť sily a budovať napr. spoločnú profesionálnu EU armádu. Stálo by to podstatne menej s oveľa lepším výsledkom. :)
Pre malú krajinu ako je SR alebo ČR nie je zmysluplné investovať do armády, je to taká "zápecnícka politika". Radšej by sme mali spojiť sily a budovať napr. spoločnú profesionálnu EU armádu. Stálo by to podstatne menej s oveľa lepším výsledkom. :)

Myslíte si, že dlhoročný výkonný vládny politik ako Robert Fico je vhodným kandidátom na ústavného sudcu?

14.01.2019

Rozhodne nie

Máte pocit, že sa tento rok posunulo Slovensko ďalej z hľadiska budovania uvedomelej občianskej spoločnosti a silnejšieho právneho štátu?

17.12.2018

skôr áno Zacalo sa pomalicky prebudzat z dlheeeho zimneho spanku. Uz aby bola jar! :)
Zacalo sa pomalicky prebudzat z dlheeeho zimneho spanku. Uz aby bola jar! :)

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

subjektívny pocit šťastia Jednoznačne je to subjektívny pocit šťastia. Napr. SR celosvetovo za roky 2015-2017 skončila na 39. mieste s min. nárastom voči 2008-2010, v globálnom hodnotení indexu šťastia. Nuž, šťastie sa za peniaze nedá kúpiť, ale silná ekonomika štátu poteší. :)
Jednoznačne je to subjektívny pocit šťastia. Napr. SR celosvetovo za roky 2015-2017 skončila na 39. mieste s min. nárastom voči 2008-2010, v globálnom hodnotení indexu šťastia. Nuž, šťastie sa za peniaze nedá kúpiť, ale silná ekonomika štátu poteší. :)

Je podľa Vás na Slovensku dosť odborne zdatných a morálne bezúhonných ľudí, ktorí by mohli kandidovať do Ústavného súdu?

08.10.2018

rozhodne áno Určite ich je väčšina, len tak nekričia a nemajú potrebu seba-zviditeľňovania. Treba ich jednoducho chcieť hľadať a presviedčať, že ich služby Slovensko potrebuje!
Určite ich je väčšina, len tak nekričia a nemajú potrebu seba-zviditeľňovania. Treba ich jednoducho chcieť hľadať a presviedčať, že ich služby Slovensko potrebuje!

Sú podľa vás rodinné podniky takým významným prvkom podnikateľského ekosystému Slovenska, aby sa nimi musel špeciálne zaoberať aj štát?

27.08.2018

rozhodne áno Rozhodne ÁNO, ak chceme mať zo SR tvorivú "dielňu" a nie len "výrobnú halu" v dlhodobom horizonte. :)
Rozhodne ÁNO, ak chceme mať zo SR tvorivú "dielňu" a nie len "výrobnú halu" v dlhodobom horizonte. :)

How would you rate the English skills of young employees?

23.07.2018

2 - very good The ability to travel, study and work abroad has greatly helped in the recent years. Both writing and oral English proficiency is better every year. For everything else is a Google's translate tool. :)
The ability to travel, study and work abroad has greatly helped in the recent years. Both writing and oral English proficiency is better every year. For everything else is a Google's translate tool. :)

Môže dlhodobý a intenzívny tlak súkromného sektora na štát zmeniť zaužívané spôsoby verejného obstarávania?

16.07.2018

rozhodne áno Rozhodne áno, napokon v jednote je sila. Načase zmenit zaužívaný “mind-set” na štát slúži všetkým jeho občanom a nie naopak!
Rozhodne áno, napokon v jednote je sila. Načase zmenit zaužívaný “mind-set” na štát slúži všetkým jeho občanom a nie naopak!