Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kučák

Roman Kučák
CEO & co-founder | Anodius

Otázka Odpoveď Komentár

Ste spokojní s personálnym zložením vlády Igora Matoviča?

23.03.2020

rozhodne áno Je to rozhodne pre SR krok vpred!
Je to rozhodne pre SR krok vpred!

Rodiaca sa vláda avizuje výstavbu nájomných bytov. Čo by bola podľa vás najlepšia alternatíva?

16.03.2020

Vznik realitných fondov, kam by investovali DSS

Štát sa rozhoduje, čo ďalej s mýtnym systémom. Ktorá alternatíva by podľa vás bola najlepšia?

10.02.2020

Vypísať tender na nového dodávateľa

Prečo chcú politické strany po voľbách urýchlene budovať cez miliardové úvery predovšetkým diaľnice?

03.02.2020

je to skutočná národná priorita Lebo bez infraštruktúry môžeme zabudnúť za rýchlejší ekonomický rozvoj regiónov, a áno, je to zároveň aj šanca pre veľké verejné zákazy.
Lebo bez infraštruktúry môžeme zabudnúť za rýchlejší ekonomický rozvoj regiónov, a áno, je to zároveň aj šanca pre veľké verejné zákazy.

Najmä do čoho by ste odporúčali investovať v roku 2020?

03.01.2020

alternatívne investície Do vztahov, ludskosti a ako firma do zakaznickych zazitkov
Do vztahov, ludskosti a ako firma do zakaznickych zazitkov

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

25.11.2019

Neviem /nevyjadrujem sa / iné O konkrétnych opatreniach na zabezpečenie rozvoja Slovenskej republiky. Prestaňme už konečne bojovať proti niečomu a schovávat sa za pseudoistoty. Bojujme za niečo vznešené a ušlachtilé. Tak budeme napredovat a “istoty” budú samozrejmostou. :)
O konkrétnych opatreniach na zabezpečenie rozvoja Slovenskej republiky. Prestaňme už konečne bojovať proti niečomu a schovávat sa za pseudoistoty. Bojujme za niečo vznešené a ušlachtilé. Tak budeme napredovat a “istoty” budú samozrejmostou. :)

Súhlasíte s pokračovaním a zdvojnásobením bankového odvodu, ktoré Ministerstvo financií SR navrhuje od budúceho roka?

18.11.2019

Rozhodne nie

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Závisí od podnikateľského modelu a hodnôt spoločnosti. Vyše 7 mld. ľudí zdieľa malú modrú planétu s menom "Zem", ktorá je pre nás existenčne dôležitá. To by sme si každý deň mali pripomínať. Možno by nás potom prešli niektoré ľudské maniere. :)
Závisí od podnikateľského modelu a hodnôt spoločnosti. Vyše 7 mld. ľudí zdieľa malú modrú planétu s menom "Zem", ktorá je pre nás existenčne dôležitá. To by sme si každý deň mali pripomínať. Možno by nás potom prešli niektoré ľudské maniere. :)

Mali by mať zamestnanci štátnej a verejnej správy na rovnakých pozíciách rozdielny plat podľa toho, kde žijú?

23.09.2019

rozhodne áno Rozhodne áno, aj v tomto smere by mal platiť princíp dopyt/ ponuka. Je to rozhodne spravodlivejšie a efektívnejšie riešenie.
Rozhodne áno, aj v tomto smere by mal platiť princíp dopyt/ ponuka. Je to rozhodne spravodlivejšie a efektívnejšie riešenie.

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

je to individuálne Keďže máme dlhodobo tvorený koncept vzdelávania, mentorský systém, knowledge warehouse, interné školenia našimi špecialistami a prepracovaný Onboarding proces, veríme, že ak je nový kolega naozaj motivovaný a zapálený sa učiť nové veci , jeho integrácia vie byť veľmi rýchla do kolektívu (už počas prvého týždňa) a projektov (3-6 mesiacov) . Podporujú to aj hodnoty spoločnosti, inovatívne pracovné prostredie a podmienky. Experience Matters!
Keďže máme dlhodobo tvorený koncept vzdelávania, mentorský systém, knowledge warehouse, interné školenia našimi špecialistami a prepracovaný Onboarding proces, veríme, že ak je nový kolega naozaj motivovaný a zapálený sa učiť nové veci , jeho integrácia vie byť veľmi rýchla do kolektívu (už počas prvého týždňa) a projektov (3-6 mesiacov) . Podporujú to aj hodnoty spoločnosti, inovatívne pracovné prostredie a podmienky. Experience Matters!

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Neviem / nevyjadrujem sa Najvyšší čas sa zamerať na budovanie hospodárstva so zameraním na R&D, produkty a služby s vyššou pridanou hodnotou. Pri tomto trende nás čoskoro začnú opúšťať investori, ktorí k nám prišli primárne kvôli cene práce a výrazne tak znížili mieru nezamestnanosti.
Najvyšší čas sa zamerať na budovanie hospodárstva so zameraním na R&D, produkty a služby s vyššou pridanou hodnotou. Pri tomto trende nás čoskoro začnú opúšťať investori, ktorí k nám prišli primárne kvôli cene práce a výrazne tak znížili mieru nezamestnanosti.

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

rozhodne nie

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

rozhodne áno Open space je synonymom otvorenosti a tá je kľúčová pre rozvoj spoločnosti. Samozrejme, dôležité je usporiadanie otvoreného priestoru. Nesmie chýbať flexi sedenie, rôzne pracovné a chill zóny.
Open space je synonymom otvorenosti a tá je kľúčová pre rozvoj spoločnosti. Samozrejme, dôležité je usporiadanie otvoreného priestoru. Nesmie chýbať flexi sedenie, rôzne pracovné a chill zóny.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Ekonomika je cyklická záležitosť - po konjunktúre nastáva recesia. Taktiež je známe, že mieru recesie ovplyvňujem vo výraznej miere, napr. tým že o nej priveľmi hovoríme, analyzujeme. Následne začneme predčasne nezmyselne šetriť, v očakávaní recesie, a je to...
Ekonomika je cyklická záležitosť - po konjunktúre nastáva recesia. Taktiež je známe, že mieru recesie ovplyvňujem vo výraznej miere, napr. tým že o nej priveľmi hovoríme, analyzujeme. Následne začneme predčasne nezmyselne šetriť, v očakávaní recesie, a je to...

Využívate vo vašej firme Instagram na marketingovú komunikáciu s vašimi zákazníkmi?

13.05.2019

rozhodne áno Rozhodne áno, ide o jeden z najvýznamnejších komunikačných kanálov po Facebooku v našich končinách. Taktiež je to veľmi dobrý nástroj pre nábor mladých talentov.
Rozhodne áno, ide o jeden z najvýznamnejších komunikačných kanálov po Facebooku v našich končinách. Taktiež je to veľmi dobrý nástroj pre nábor mladých talentov.

Považujete tovary a služby pre seniorov za potenciálne zaujímavý podnikateľský sektor?

06.05.2019

rozhodne áno Predovšetkým je tu veľký priestor v oblasti služieb, stačí len kopírovať to čo už úspešne funguje vo svete. :)
Predovšetkým je tu veľký priestor v oblasti služieb, stačí len kopírovať to čo už úspešne funguje vo svete. :)

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

rozhodne áno Rozhodne áno. Chápem, že voľby sa blížia a nesystémové, populistické a jednostranné opatrenia sú opäť v móde. Robme už konečne systematicky to, čo je dlhodobo pre celú SR správne, nie jednoduché a jednostranné!
Rozhodne áno. Chápem, že voľby sa blížia a nesystémové, populistické a jednostranné opatrenia sú opäť v móde. Robme už konečne systematicky to, čo je dlhodobo pre celú SR správne, nie jednoduché a jednostranné!

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Aktívne využívame AI (umelú inteligenciu) v oblasti cloud crm nástrojov (procesy marketingu a predaja). AI nám význame pomáha v náraste efektívnosti nášho tímu a cielenejšieho zamerania na potreby našich klientov.
Aktívne využívame AI (umelú inteligenciu) v oblasti cloud crm nástrojov (procesy marketingu a predaja). AI nám význame pomáha v náraste efektívnosti nášho tímu a cielenejšieho zamerania na potreby našich klientov.

Myslíte si, že firmy, štát a samotní ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?

01.04.2019

Neviem / nevyjadrujem sa / iné Jednotlivci/ firmy áno, štát rozhodne nie. Ako národ by sme mali najskôr vedieť kam dlhodobo kráčame v globálnom merítku a v čom spočívajú naše silné stránky (konkurenčná výhoda). Ako sa hovorí "v jednote je sila". Už sa teším na novú prezidentku/ prezidenta, aj v tomto ohľade! :)
Jednotlivci/ firmy áno, štát rozhodne nie. Ako národ by sme mali najskôr vedieť kam dlhodobo kráčame v globálnom merítku a v čom spočívajú naše silné stránky (konkurenčná výhoda). Ako sa hovorí "v jednote je sila". Už sa teším na novú prezidentku/ prezidenta, aj v tomto ohľade! :)

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

04.03.2019

rozhodne nie