Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Džundová

Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka | TNT Express

Otázka Odpoveď Komentár

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno Ano, len tahacom rastu musi byt cinnost s pridanou hodnotou,sluzby ekologicke polnohospodartvo, spolocnost riadena osvietenymi lidrami ktorych zvolia vzdelani a zodpovedni ludia.
Ano, len tahacom rastu musi byt cinnost s pridanou hodnotou,sluzby ekologicke polnohospodartvo, spolocnost riadena osvietenymi lidrami ktorych zvolia vzdelani a zodpovedni ludia.

Mali by mať zamestnanci štátnej a verejnej správy na rovnakých pozíciách rozdielny plat podľa toho, kde žijú?

23.09.2019

skôr áno

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

16.09.2019

je to individuálne Zalezi od pozicie, od 1 mesiaca po polrok az rok. Vyznamnu ulohu hraje kolektiv a jeho podpora.
Zalezi od pozicie, od 1 mesiaca po polrok az rok. Vyznamnu ulohu hraje kolektiv a jeho podpora.

Bude podľa vás ďalšie zvyšovanie miezd bez adekvátneho rastu produktivity práce pre mnohé firmy likvidačné?

09.09.2019

Rozhodne áno Urcite. Najhorsi dosledok budu tisicky ludi s nizkou alebo nevhodnou kvalifikaciou nezamestnane. Deziluzia a otvorene dvierka pre vodcov s jednoduchymi receptami a tvrdou rukou.
Urcite. Najhorsi dosledok budu tisicky ludi s nizkou alebo nevhodnou kvalifikaciou nezamestnane. Deziluzia a otvorene dvierka pre vodcov s jednoduchymi receptami a tvrdou rukou.

Na súdoch sa v budúcom roku zastaví veľká časť exekúcií starších ako päť rokov. Považujte tento krok za správny?

02.09.2019

skôr nie

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Skôr nie Kvalita sa nezvysuje, je viav technologickych noviniek a najma vyssie poplatky.
Kvalita sa nezvysuje, je viav technologickych noviniek a najma vyssie poplatky.

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

áno, vždy V dnesnom svete hackerov a kriminalneho podsvetia polujuceho na lahokovazne pouzivanie elektronickej komunikacie je to “must”. Faktom ale je stale zlahcovanie si prace a ista nasa slovenska crta “skusania co to da”. A potom hromzine na skazeny svet ak sa nam stratia alebo zneuziju data a nielen obchodne...
V dnesnom svete hackerov a kriminalneho podsvetia polujuceho na lahokovazne pouzivanie elektronickej komunikacie je to “must”. Faktom ale je stale zlahcovanie si prace a ista nasa slovenska crta “skusania co to da”. A potom hromzine na skazeny svet ak sa nam stratia alebo zneuziju data a nielen obchodne...

Začala vaša spoločnosť s realizovaním proaktívnych plánov na ochranu proti možnému príchodu recesie?

12.08.2019

Áno, už sme začali

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Ide o zlozitejsi a komplexny ‘problem’. V pripade US steel urcite nie, pretoze penazi na modernizaciu vyroby je tam dostatok. Ale vlada musi zrevidovat energeticku politiku-okrem inych- a presadit v EU colnu politiku adekvatnu situacii vo svete. Ide o seriozne riesenie.
Ide o zlozitejsi a komplexny ‘problem’. V pripade US steel urcite nie, pretoze penazi na modernizaciu vyroby je tam dostatok. Ale vlada musi zrevidovat energeticku politiku-okrem inych- a presadit v EU colnu politiku adekvatnu situacii vo svete. Ide o seriozne riesenie.

Považujete open space za efektívne a optimálne usporiadanie pracovného priestoru vo firme?

15.07.2019

neviem/nevyjadrujem sa To zalezi na druhu vykonavanej prace. Pre velke timy v shared service centrach je open space vyhovujuce, pre kreaitivne profesie je vyhodnejsie mat mensie a tichsie pracovisko vyhodou.
To zalezi na druhu vykonavanej prace. Pre velke timy v shared service centrach je open space vyhovujuce, pre kreaitivne profesie je vyhodnejsie mat mensie a tichsie pracovisko vyhodou.

Očakávate výraznejšie spomalenie ekonomického rastu Slovenska?

08.07.2019

skôr áno Neviem ako vyrazne to bude ale domievam sa ze pride, respektive uz je tu.
Neviem ako vyrazne to bude ale domievam sa ze pride, respektive uz je tu.

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

v menšom rozsahu ako v minulosti

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

24.06.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné NEda sa jednoznacne vybrat jediny dovod, zvycajne je to mix dovodov, moze byt plat spolu so zlymi vztahmi, alebo plat a prilis velky tlak na vykon. Samotny plat pri dobre fungujecej spolocnosti prestava byt urcujucim kriteriom.
NEda sa jednoznacne vybrat jediny dovod, zvycajne je to mix dovodov, moze byt plat spolu so zlymi vztahmi, alebo plat a prilis velky tlak na vykon. Samotny plat pri dobre fungujecej spolocnosti prestava byt urcujucim kriteriom.

Má podľa vás význam na Slovensku zálohovať PET fľaše a plechovky aj v prípade, ak by sme neboli schopní získanú surovinu úplne spracovať?

17.06.2019

rozhodne áno aj keby to bolo tak, je stale lepsie mat zhromazdenu surovinu a cakat na jej spracovanie ako mat vyhodeny odpad v prirode alebo na skladkach.
aj keby to bolo tak, je stale lepsie mat zhromazdenu surovinu a cakat na jej spracovanie ako mat vyhodeny odpad v prirode alebo na skladkach.

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Najlepsi vysledok sa dosahuje pouzivanim vsetkych uvedenych sposobov v zavislosti od sumy, casu, vztahu s dlznikom.
Najlepsi vysledok sa dosahuje pouzivanim vsetkych uvedenych sposobov v zavislosti od sumy, casu, vztahu s dlznikom.

Akou známkou by ste ohodnotili opatrenia vlády na podporu podnikateľského prostredia za posledné tri roky?

27.05.2019

dostatočne Nuz obcas sa najde zlepsenie alebo snaha o zlepsenie- napsiklad v dosptupnosti sluzieb na internete elektronicke podavanie dani... ale vacsina opatreni su zatazou - administraivnou, ludskou a nakoniec aj financnou. Jeden z prikladov je e health z hladiska poskytovatela zdravotnej starostlivosti - viac penazi a administrativy a uzitok ziaden. V dnesnej forme vyhovuje len buducim dodavatelom novej vylepsenej technolgie a kruhom v zakulisi.Smutne az poburujuce - a mohol to byt vyborny pomocnik pre vsetky tri strany - pacienta, poskytovatela a poistovnu.
Nuz obcas sa najde zlepsenie alebo snaha o zlepsenie- napsiklad v dosptupnosti sluzieb na internete elektronicke podavanie dani... ale vacsina opatreni su zatazou - administraivnou, ludskou a nakoniec aj financnou. Jeden z prikladov je e health z hladiska poskytovatela zdravotnej starostlivosti - viac penazi a administrativy a uzitok ziaden. V dnesnej forme vyhovuje len buducim dodavatelom novej vylepsenej technolgie a kruhom v zakulisi.Smutne az poburujuce - a mohol to byt vyborny pomocnik pre vsetky tri strany - pacienta, poskytovatela a poistovnu.

Stretli ste sa vo pri svojom podnikaní či riadení firiem so šikanovaním zo strany verejnej moci?

20.05.2019

rozhodne nie

Využívate vo vašej firme Instagram na marketingovú komunikáciu s vašimi zákazníkmi?

13.05.2019

neviem / nevyjadrujem sa / iné Zatial nie, kedze sme orientovani na B2B sluzby. Technologie sa vyvijaju a moznosti ich pouzitia tiez, takze sa to moze v buducnosti zmenit.
Zatial nie, kedze sme orientovani na B2B sluzby. Technologie sa vyvijaju a moznosti ich pouzitia tiez, takze sa to moze v buducnosti zmenit.

Považujete tovary a služby pre seniorov za potenciálne zaujímavý podnikateľský sektor?

06.05.2019

rozhodne áno Urcite je to vyznamne velky a rastuci trh . Ale nazvala by som ho inak nez senior kedze mnohi “seniori “sa citia a aj posobia mlado,dynamicky a maju chut stale sa ucit a objavovat svet a nie rozpravat o chorovach a obmedzeniach.
Urcite je to vyznamne velky a rastuci trh . Ale nazvala by som ho inak nez senior kedze mnohi “seniori “sa citia a aj posobia mlado,dynamicky a maju chut stale sa ucit a objavovat svet a nie rozpravat o chorovach a obmedzeniach.

O zvýšení minimálnej mzdy dnes rozhoduje tripartita a vláda. Mal by sa podľa vás jej rast naviazať na makroekonomické čísla?

22.04.2019

rozhodne áno Ano, inak to bude len populisticke rozhodnutie nahanujuce ovecky do kosiara. V dobach tazkych sa moze stat, ze najvacismi obetami budu prave tie ovecky.
Ano, inak to bude len populisticke rozhodnutie nahanujuce ovecky do kosiara. V dobach tazkych sa moze stat, ze najvacismi obetami budu prave tie ovecky.