Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Terkovič

Martin Terkovič
generálny riaditeľ | ICZ Slovakia, a.s., Trenčín

Otázka Odpoveď Komentár

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

14.10.2019

rozhodne áno stopka by mala byt v takomto pripade samozrejmostou,aspon po nejaku dobu- napr.3r.
stopka by mala byt v takomto pripade samozrejmostou,aspon po nejaku dobu- napr.3r.

Dá sa podľa vás hospodársky napredovať a zároveň chrániť životné prostredie?

30.09.2019

rozhodne áno

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

19.08.2019

príležitostne

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

intenzívnejšie ako v minulosti

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

odpredaj pohľadávky

Má nejaký vplyv na váš biznis výška dane z nehnuteľnosti vo vašej obci alebo meste?

29.04.2019

skôr nie

Uvažujete o zavedení technológií s prvkami umelej inteligencie vo vašom podnikaní či riadení firmy?

08.04.2019

Rozhodne áno Dokonca ako IT firma na vývoji niektorých riešení na báze AI aktívne pracujeme.
Dokonca ako IT firma na vývoji niektorých riešení na báze AI aktívne pracujeme.

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne áno ale v takej podobe,ktorá bude na prospech aj jej absolventom aj štátu- inak povedané, efektivne využiť dobu vojenskej služby na dovzdelanie, prípadne získanie špecifických pracovných navykov a znalostí,ktoré môže následne jej absolvent aplikovať aj v civilnom sektore
ale v takej podobe,ktorá bude na prospech aj jej absolventom aj štátu- inak povedané, efektivne využiť dobu vojenskej služby na dovzdelanie, prípadne získanie špecifických pracovných navykov a znalostí,ktoré môže následne jej absolvent aplikovať aj v civilnom sektore

Bude podľa vás Gorila po nástenkovom tendri ďalšou kauzou, ktorá pošle do väzenia súčasných či bývalých politikov?

10.12.2018

Rozhodne nie

Je podľa vás rozumné a legitímne, ak štát cez odvody z obratu presúva zdroje medzi prepojenými odvetviami tak, ako to teraz pri obchodných reťazcoch a farmároch presadzuje SNS?

29.10.2018

skôr áno neviem, či je úplne vhodné aby sa to dialo napr.legislatívnou úpravou, ale určité fungujúce mechanizmi na systémovú podporu prepojených odvetví by mali byť.istá forma "ochranárskej" politiky je predsa úplne bežná aj inde vo svete.
neviem, či je úplne vhodné aby sa to dialo napr.legislatívnou úpravou, ale určité fungujúce mechanizmi na systémovú podporu prepojených odvetví by mali byť.istá forma "ochranárskej" politiky je predsa úplne bežná aj inde vo svete.

Zažili ste niekedy v podnikaní nátlak, kde by niekto využíval v konkurenčnom boji politický, prípadne iný mocenský vplyv?

22.10.2018

skôr áno

Myslíte si, že Slováci sporia v dostatočnej miere a správnym spôsobom?

01.10.2018

skôr nie bohužiaľ si myslím, že nielen mladá generácia zabudla na príbeh o 3-och grošoch a aj vplyvom masívneho marketingu Slováci nesporia a extrémne rýchlo zvyšujú mieru svojej zadĺženosti
bohužiaľ si myslím, že nielen mladá generácia zabudla na príbeh o 3-och grošoch a aj vplyvom masívneho marketingu Slováci nesporia a extrémne rýchlo zvyšujú mieru svojej zadĺženosti

Sú podľa vás rodinné podniky takým významným prvkom podnikateľského ekosystému Slovenska, aby sa nimi musel špeciálne zaoberať aj štát?

27.08.2018

rozhodne nie rodinný podnik je podnik ako každý iný a nevidím žiaden dôvod na nejaký špeciálny (ochranársky) prístup k nemu.
rodinný podnik je podnik ako každý iný a nevidím žiaden dôvod na nejaký špeciálny (ochranársky) prístup k nemu.

Vyšetruje sa podľa vás vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dostatočne?

13.08.2018

neviem / nevyjadrujem sa / iné podľa mňa by som ani nemal vedieť, veď vyšetrovanie vraždy sa v normálnej civilizovanej spoločnosti neprezentuje každý deň v správach.na druhú stranu pri takto citlivej téme by priebežné a validné informácie prokuratúra poskytovať mala, aby nevznikal zbytočne priestor pre rôzne dohady a špekulácie
podľa mňa by som ani nemal vedieť, veď vyšetrovanie vraždy sa v normálnej civilizovanej spoločnosti neprezentuje každý deň v správach.na druhú stranu pri takto citlivej téme by priebežné a validné informácie prokuratúra poskytovať mala, aby nevznikal zbytočne priestor pre rôzne dohady a špekulácie

Myslíte si, že slovenské firmy okrádajú ich vlastní zamestnanci a manažéri?

11.06.2018

Skôr nie nemyslím si, že by slov.firmy v tomto boli nejak výnimočné-myslím, že zamestnanci iba kopírujú všeobecné spoločenské nastavenie, ktoré je bohužiaľ v súčasnosti k takémuto chovaniu tolerantné, až nevšímavé.
nemyslím si, že by slov.firmy v tomto boli nejak výnimočné-myslím, že zamestnanci iba kopírujú všeobecné spoločenské nastavenie, ktoré je bohužiaľ v súčasnosti k takémuto chovaniu tolerantné, až nevšímavé.

Považujete návrh koalície na riešenie vnútropolitickej krízy vymenovaním novej vlády bez R. Fica a R. Kaliňáka za dostatočný?

19.03.2018

Rozhodne áno

Myslíte si, že racionalizácia siete nemocníc je správna cesta k skvalitneniu zdravotníctva?

12.02.2018

rozhodne áno Optimálne by bolo skombinovať racionalizáciu siete nemocníc s kvalitnou a regionálne dostupnou všeobecnou lekárskou službou a tým jednak ušetriť na prevdázke nemocníc a zároveň zagarantovať dostupnosť služby pre pacientov.
Optimálne by bolo skombinovať racionalizáciu siete nemocníc s kvalitnou a regionálne dostupnou všeobecnou lekárskou službou a tým jednak ušetriť na prevdázke nemocníc a zároveň zagarantovať dostupnosť služby pre pacientov.

Ste za to, aby štát investoval do ciest prvej triedy namiesto do drahých diaľnic?

27.11.2017

rozhodne áno určite by sme sa v tomto smere mohli inšpirovať Rakúskom, kde takéto cesty bezproblémovo riešia dopravnú situáciu a náklady boli určite výrazne nižšie
určite by sme sa v tomto smere mohli inšpirovať Rakúskom, kde takéto cesty bezproblémovo riešia dopravnú situáciu a náklady boli určite výrazne nižšie

Mal by podľa vás štát podnikateľom kompenzovať škody, ktoré vznikli zlou komunikáciou vlády o prelomení elektronického podpisu?

30.10.2017

rozhodne áno

Podporuje štát dostatočne športovanie detí?

02.10.2017

rozhodne nie viem to posudit zo skusenosti z financovania detského lyzovania - financovanie detského sportu je dnes jednak chaoticke a neprehladne, ale hlavne nesystemove a bez jasne stanovených pravidiel, cielov a priorit.
viem to posudit zo skusenosti z financovania detského lyzovania - financovanie detského sportu je dnes jednak chaoticke a neprehladne, ale hlavne nesystemove a bez jasne stanovených pravidiel, cielov a priorit.