Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Novotná

Alexandra Novotná
majiteľka | Klinika Esthetic

Otázka Odpoveď Komentár

Má podľa vás význam na Slovensku zálohovať PET fľaše a plechovky aj v prípade, ak by sme neboli schopní získanú surovinu úplne spracovať?

17.06.2019

rozhodne áno Určite áno. Akýkoľvek krok k zlepšeniu kvality životného prostredia je potrebný. Ak sa urobí prvý krok zákonite sa otvoria nové možnosti spracovania odpadu. Súvislosť vplyvu plastov v potrave na vznik rakoviny prsníka potvrdili viaceré medicínske štúdie takže je najvyšší časť začať s dlhodobými riešeniami.
Určite áno. Akýkoľvek krok k zlepšeniu kvality životného prostredia je potrebný. Ak sa urobí prvý krok zákonite sa otvoria nové možnosti spracovania odpadu. Súvislosť vplyvu plastov v potrave na vznik rakoviny prsníka potvrdili viaceré medicínske štúdie takže je najvyšší časť začať s dlhodobými riešeniami.

Novela Obchodného zákonníka bude zameraná proti tzv. bielym koňom a podvodnému zlučovaniu firiem. Pomôže podľa vás očistiť trh od špekulantov?

10.04.2017

Nie, špekulanti si vždy nájdu cestu System pomôže očistiť od špekulantov zrušenie DPH.
System pomôže očistiť od špekulantov zrušenie DPH.

Ako by ste zhodnotili pôsobenie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej vo vláde?

05.12.2016

veľmi pozitívne Jej návrhy zákonov sú pozitívom pre krajinu. Nerieši zbytočne pseudoideologické záležitosti, ale pragmaticky pracuje tak ako štátny úradník pracovat má. Jej súčasné pôsobenie zviditelnilo aj jej prácu na pravidlách zverejñovania zmlúv v radičovej vláde, kde bola podla mńa zbytočne upozadená.
Jej návrhy zákonov sú pozitívom pre krajinu. Nerieši zbytočne pseudoideologické záležitosti, ale pragmaticky pracuje tak ako štátny úradník pracovat má. Jej súčasné pôsobenie zviditelnilo aj jej prácu na pravidlách zverejñovania zmlúv v radičovej vláde, kde bola podla mńa zbytočne upozadená.

Ako často sa vo svojej práci či v osobnom živote stretávate s neprofesionalitou štátnej správy vyplývajúcou z politických nominácií?

21.11.2016

takmer vždy Snažím sa žit tak, aby som mala čo najmenší kontakt so štátnymi inštitúciami v záujme ochrany vlastného duševného zdravia.
Snažím sa žit tak, aby som mala čo najmenší kontakt so štátnymi inštitúciami v záujme ochrany vlastného duševného zdravia.

Myslíte si, že Slovensko môže byť modernou a dobre fungujúcou krajinou pre všetkých občanov?

31.10.2016

rozhodne áno Myslím si, že Slovensko je modernou dobre fungujúcou krajinou. Individuálne zlyhania osôb, alebo systému vôbec nehodnotím tragicky. Sú miesta na zemi, kde ľudia žijú v podstatne horších podmienkach a sú oveľa šťastnejší. Máme šťastie sledovať ako veľa sa urobilo od roku 89, žijeme v mieri, relatívnom bezpečí, bez klimatických katastrof, vážnych epidémií, môžeme cestovať a slobodne sa vyjadrovať. Keď si to začneme uvedomovať možno budeme modernejší a kultúrnejší aj my a Slovensko začne fungovať lepšie:)))))
Myslím si, že Slovensko je modernou dobre fungujúcou krajinou. Individuálne zlyhania osôb, alebo systému vôbec nehodnotím tragicky. Sú miesta na zemi, kde ľudia žijú v podstatne horších podmienkach a sú oveľa šťastnejší. Máme šťastie sledovať ako veľa sa urobilo od roku 89, žijeme v mieri, relatívnom bezpečí, bez klimatických katastrof, vážnych epidémií, môžeme cestovať a slobodne sa vyjadrovať. Keď si to začneme uvedomovať možno budeme modernejší a kultúrnejší aj my a Slovensko začne fungovať lepšie:)))))

Rátate v súvislosti s vývojom na trhu práce so zamestnávaním pracovníkov zo zahraničia?

03.10.2016

rozhodne áno Samozrejme. Dobrí odborníci sú v medicíne vždy vítaní bez ohľadu na národnosť, alebo farbu pleti.
Samozrejme. Dobrí odborníci sú v medicíne vždy vítaní bez ohľadu na národnosť, alebo farbu pleti.

Zlepšilo sa podľa vás v posledných rokoch spravodajstvo RTVS?

29.08.2016

rozhodne áno Vnímam celkové zlepšenie úrovne RTVS po nástupe Václava Miku.
Vnímam celkové zlepšenie úrovne RTVS po nástupe Václava Miku.

Ako vnímate slovenskú firmu, podnikateľa či politika, ak sa objavili či objavia v Panama Papers?

11.04.2016

neutrálne Nehodnotím. Ak Slovensko vytvorí priestor na to, aby podnikatelia, ale aj zamestnanci mali zo zaplatených daní primerané benefity nebudú potrebné žiadne daňové raje.
Nehodnotím. Ak Slovensko vytvorí priestor na to, aby podnikatelia, ale aj zamestnanci mali zo zaplatených daní primerané benefity nebudú potrebné žiadne daňové raje.

Máte v súčasnosti problém nájsť na trhu práce kvalitných ľudí?

28.03.2016

určite áno

Čo vidíte za nástupom čínskeho kapitálu na slovenský a český trh?

21.03.2016

štandardnú podnikateľskú aktivitu V našej oblasti estetickej medicíny obrovské množstvo nekvalitných napodobenín laserov, injekčných implantátov a botulotoxínu za nízke ceny , ale s veľmi zlou kvalitou, ktoré priamo ohrozujú bezpečnosť pacientov. Opakovane je to prejednávané na medzinárodných fórach a krajiny spoločne pripravujú systém ochrany pacientov pred nebezpečnými fejkami predávanými nekontrolovane cez internet.
V našej oblasti estetickej medicíny obrovské množstvo nekvalitných napodobenín laserov, injekčných implantátov a botulotoxínu za nízke ceny , ale s veľmi zlou kvalitou, ktoré priamo ohrozujú bezpečnosť pacientov. Opakovane je to prejednávané na medzinárodných fórach a krajiny spoločne pripravujú systém ochrany pacientov pred nebezpečnými fejkami predávanými nekontrolovane cez internet.

Myslíte si, že sa na Slovensku prehlbuje sociálna a intelektuálna priepasť medzi elitou a bežnými ľuďmi?

14.03.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné Neviem kto je elita a kto ju zadefinoval. Skôr si myslím, že tí, ktorí sa pokladajú za elitu začínajú mať problém s tým, že ich elitnosti nikto nerozumie.
Neviem kto je elita a kto ju zadefinoval. Skôr si myslím, že tí, ktorí sa pokladajú za elitu začínajú mať problém s tým, že ich elitnosti nikto nerozumie.

Aké priority by podľa vás mala mať nová vláda, ktorá vzíde po víkendových parlamentných voľbách?

07.03.2016

obávam sa, že ich nesplní Zdravie ľudí a zjednodušenie podnikania.
Zdravie ľudí a zjednodušenie podnikania.

Pocítili ste vo svojom podnikaní pozitívny vplyv informatizácie štátnej a verejnej správy?

22.02.2016

určite nie

Oslovujú vás predvolebné kampane politických strán?

08.02.2016

rozhodne nie

Pociťujete tlak biznisu na vylepšovanie zovňajšku?

18.01.2016

rozhodne áno Starostlivosť o zovňajšok je súčasťou životného štýlu, ktorý prinieslo obdobie v ktorom žijeme. Rovnako , ako zdravá výživa, návrat k pravidelnému športovaniu, odbúranie zlozvykov ako sú fajčenie alkohol a zbytočné užívanie liekov, duchovný a osobnostný rozvoj. To všetko sú pomôcky , ktoré pomáhajú prežiť v tvrdej džungli biznisu a komplikovaných medziľudských vzťahov. Aj v prírode prežije v prvom rade zdravý a len zdravý môže byť krásny, čo ľudia pochopili. Zbytočne budeme vykonávať zákroky na vylepšovanie zovňajšku u niekoho, kto fajčí, ponocuje nešportuje. Pre nás zbytočná námaha pre klienta vyhodené peniaze. Okrem toho sociologické štúdie potvrdzujú, že krásni ľudia sú kariérne úspešnejší. Nie je umenie byť krásny v osemnástke obdivujme tých, ktorí sú krásni v zrelom veku. Nikdy to totiž nie je len výsledkom práce plastickej chirurgie, ale vždy výsledkom obrovskej sebadisciplíny a to si ja osobne veľmi vážim.
Starostlivosť o zovňajšok je súčasťou životného štýlu, ktorý prinieslo obdobie v ktorom žijeme. Rovnako , ako zdravá výživa, návrat k pravidelnému športovaniu, odbúranie zlozvykov ako sú fajčenie alkohol a zbytočné užívanie liekov, duchovný a osobnostný rozvoj. To všetko sú pomôcky , ktoré pomáhajú prežiť v tvrdej džungli biznisu a komplikovaných medziľudských vzťahov. Aj v prírode prežije v prvom rade zdravý a len zdravý môže byť krásny, čo ľudia pochopili. Zbytočne budeme vykonávať zákroky na vylepšovanie zovňajšku u niekoho, kto fajčí, ponocuje nešportuje. Pre nás zbytočná námaha pre klienta vyhodené peniaze. Okrem toho sociologické štúdie potvrdzujú, že krásni ľudia sú kariérne úspešnejší. Nie je umenie byť krásny v osemnástke obdivujme tých, ktorí sú krásni v zrelom veku. Nikdy to totiž nie je len výsledkom práce plastickej chirurgie, ale vždy výsledkom obrovskej sebadisciplíny a to si ja osobne veľmi vážim.

Naučili ste sa v roku 2015 niečo užitočné?

14.12.2015

áno V roku 2015 som sa naučila nechať viac veci plynúť, viem čo sú skutočné hodnoty a venujem im svoju energiu.
V roku 2015 som sa naučila nechať viac veci plynúť, viem čo sú skutočné hodnoty a venujem im svoju energiu.

Myslíte si, že rozvíjajúca sa kultúra start-upov ovplyvňuje aj všeobecne biznisové myslenie a môže byť zdrojom riešení aj pre verejný sektor?

30.11.2015

skôr nie

Cítite, že Slovensko je pre firmy zo zahraničia druhotriednym trhom?

02.11.2015

rozhodne áno Konkrétne v našom odbore - estetická dermatológia, prípadne plastická chirurgia je to extrémne citelné hlavne v oblasti marketingu kedy slovenské distribučné firmy majú maly alebo vôbec žiadny budget pre marketingovú podporu predaja produktov. Aj preto na Slovensku dobre predávajú zlavomaty, ktoré ponúkajú lacné zákroky postavené na lacnych materiáloch. Pre slovenského klienta zaujímavé, kedže nepozná ponuku a firmy ponúkajúce produkty nevzdelávajú klientov o kvalite, bezpečnostnych rizikách atd. rôznych materiálov. V zahraničí firmy marketingovo podporujú velkych klientov typu našej kliniky, u nás je automaticky odber samozrejmostou a predaj marketing je len na lekároch.
Konkrétne v našom odbore - estetická dermatológia, prípadne plastická chirurgia je to extrémne citelné hlavne v oblasti marketingu kedy slovenské distribučné firmy majú maly alebo vôbec žiadny budget pre marketingovú podporu predaja produktov. Aj preto na Slovensku dobre predávajú zlavomaty, ktoré ponúkajú lacné zákroky postavené na lacnych materiáloch. Pre slovenského klienta zaujímavé, kedže nepozná ponuku a firmy ponúkajúce produkty nevzdelávajú klientov o kvalite, bezpečnostnych rizikách atd. rôznych materiálov. V zahraničí firmy marketingovo podporujú velkych klientov typu našej kliniky, u nás je automaticky odber samozrejmostou a predaj marketing je len na lekároch.

Zlepšuje sa podľa vás fungovanie úradov?

26.10.2015

nezmenilo sa

Myslíte si, že rozširujúci sa fenomén internetu vecí (Internet of Things) bude prínosom k biznisu?

24.08.2015

rozhodne áno