Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Gregor

Milan Gregor
predseda dozornej rady | CEIT

Otázka Odpoveď Komentár

Dôverujete tajným službám natoľko, že by ste akceptovali posilnenie ich pôsobenia vo firemnom prostredí na Slovensku?

23.03.2015

nie

Registrujete vo svojej firme alebo vo svojom okolí stagnáciu produktivity práce?

16.03.2015

rozhodne nie Naša firma už od svojho vzniku plánuje a riadi svoju produktivitu. Doposiaľ sme boli v raste produktivity práce veľmi úspešní. Môžem povedať, že dosahujeme nadštandardný rast produktivity, pričom jej úroveň je vyššia ako u našich najsilnejších európskych konkurentov. Produktivita práce vo firmách, s ktorými spolupracujeme má tiež rastúci trend. Patria medzi špičku v rámci svojich nadnárodných korporácií a naše slovenské závody sa stali doslova benchmarkom v rámci ich vnútorného hodnotenia výkonnosti a produktivity.
Naša firma už od svojho vzniku plánuje a riadi svoju produktivitu. Doposiaľ sme boli v raste produktivity práce veľmi úspešní. Môžem povedať, že dosahujeme nadštandardný rast produktivity, pričom jej úroveň je vyššia ako u našich najsilnejších európskych konkurentov. Produktivita práce vo firmách, s ktorými spolupracujeme má tiež rastúci trend. Patria medzi špičku v rámci svojich nadnárodných korporácií a naše slovenské závody sa stali doslova benchmarkom v rámci ich vnútorného hodnotenia výkonnosti a produktivity.

Viete si predstaviť, že by vaši zamestnanci mali implementovaný podkožný čip?

02.03.2015

neviem / nevyjadrujem sa / iné Viem si predstaviť výhody podkožného čipu pre zamestnanca i zamestnávateľa, no záleží to od individuálneho rozhodnutia každého človeka.
Viem si predstaviť výhody podkožného čipu pre zamestnanca i zamestnávateľa, no záleží to od individuálneho rozhodnutia každého človeka.

Čo by mohlo najviac pomôcť, aby lekári neboli ďalej motivovaní brať a pacienti dávať úplatky?

23.02.2015

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Je akceptovateľné vyhýbať sa plateniu daní alebo optimalizovať ich výšku?

16.02.2015

rozhodne nie Dane, ak ich štát správne využíva, majú slúžiť hlavne na financovanie služieb pre obyvateľov (zdravotníctvo, školstvo, štátna a verejná správa, infraštruktúra). Nízke dane znamenajú málo prostriedkov pre zaistenie služieb obyvateľstvu. To zisťujeme hlavne v poslednom čase, keď rastú požiadavky na finančné zdroje v oblasti služieb, ktoré ale už výrobná sféra nie je schopná pokryť. Dlhodobo viacej trovíme, ako tvoríme !
Dane, ak ich štát správne využíva, majú slúžiť hlavne na financovanie služieb pre obyvateľov (zdravotníctvo, školstvo, štátna a verejná správa, infraštruktúra). Nízke dane znamenajú málo prostriedkov pre zaistenie služieb obyvateľstvu. To zisťujeme hlavne v poslednom čase, keď rastú požiadavky na finančné zdroje v oblasti služieb, ktoré ale už výrobná sféra nie je schopná pokryť. Dlhodobo viacej trovíme, ako tvoríme !

Mali by sa firmy podielať spolu so štátom na odbornom vzdelávaní mládeže?

09.02.2015

skôr áno Firmy majú svoje vlastné ciele, ktorých naplnenie môžu uskutočniť len s kvalitnými ľuďmi. Preto aj firmy musia mať svoj podiel zodpovednosti na vzdelávaní mládeže.
Firmy majú svoje vlastné ciele, ktorých naplnenie môžu uskutočniť len s kvalitnými ľuďmi. Preto aj firmy musia mať svoj podiel zodpovednosti na vzdelávaní mládeže.

Má podľa vás organizovanie referenda o rodine zmysel?

02.02.2015

rozhodne áno Je predsa demokracia a referendum je najčistejšou formou jej uplatnenia. Stačí pozerať TV a človek si uvedomí, aký veľký priestor v médiach dostávajú iné alternatívy rodiny a tiež programy plné násilia, sexu a ohlupovania. Je preto dobré nechať ľudí vyjadriť svoj názor na prirodzenú rodinu a výchovu svojich detí.
Je predsa demokracia a referendum je najčistejšou formou jej uplatnenia. Stačí pozerať TV a človek si uvedomí, aký veľký priestor v médiach dostávajú iné alternatívy rodiny a tiež programy plné násilia, sexu a ohlupovania. Je preto dobré nechať ľudí vyjadriť svoj názor na prirodzenú rodinu a výchovu svojich detí.

Ako by mal štát riešiť problém starnutia populácie, ktorý vytvára tlak na verejné financie?

26.01.2015

nájsť lepší systém ako druhý pilier

Viete, koho budete voliť v najbližších parlamentných voľbách?

19.01.2015

rozhodne áno Od roku 1989 si vo voľbách vyberám kvalitné osobnosti, program a potenciál, ktorý môže volená strana priniesť našej krajine.
Od roku 1989 si vo voľbách vyberám kvalitné osobnosti, program a potenciál, ktorý môže volená strana priniesť našej krajine.

Myslíte si, že prenikanie islamu do Európy je hrozbou pre bezpečnosť kontinentu?

12.01.2015

rozhodne áno Hrozbou sa stáva hlavne vďaka postoju vlád krajín EU, ktoré umožňujú aby sa islamská menšina neintegrovala do našej kultúrnej spoločnosti, ale táto sa snaží našu kultúru transformovať na svoj kultúrny model, z čoho vznikajú konflikty.
Hrozbou sa stáva hlavne vďaka postoju vlád krajín EU, ktoré umožňujú aby sa islamská menšina neintegrovala do našej kultúrnej spoločnosti, ale táto sa snaží našu kultúru transformovať na svoj kultúrny model, z čoho vznikajú konflikty.

Čo vás v minulosti najviac prekvapilo pod vianočným stromčekom?

15.12.2014

áno Krásne drevené hračky, ručne vyrobené mojim otcom.
Krásne drevené hračky, ručne vyrobené mojim otcom.

Bude vám na politickej scéne chýbať SDKÚ?

08.12.2014

skôr áno SDKU patrila medzi najsilnejsie a velmi inovativne strany, kym sa nezaplietla do pochybnych aktivit. Po ich zverejneni uz nebola schopna sebareflexie, postupne ju opustili najsilnejsie osobnosti a dnes je v podobnej situacii ako byvale HZDS. SDKU nezvladla generacnu vymenu. Je to skoda pre Slovensko.
SDKU patrila medzi najsilnejsie a velmi inovativne strany, kym sa nezaplietla do pochybnych aktivit. Po ich zverejneni uz nebola schopna sebareflexie, postupne ju opustili najsilnejsie osobnosti a dnes je v podobnej situacii ako byvale HZDS. SDKU nezvladla generacnu vymenu. Je to skoda pre Slovensko.

Navštevujete slovenské kúpele? Aké s nimi máte skúsenosti?

24.11.2014

navštevujem slovenské kúpele Mam vybornu skusenost s Kupelmi Dudince. Profesionalni lekari a personal, nadstandardne sluzby, perfektny oddych a zazitok.
Mam vybornu skusenost s Kupelmi Dudince. Profesionalni lekari a personal, nadstandardne sluzby, perfektny oddych a zazitok.

Pociťujete stagnáciu ekonomiky eurozóny vo vašom biznise?

17.11.2014

skôr áno Ekonomická stagnácia eurozóny sa prejavuje v biznise hlavne veľkou opatrnosťou pri uvoľňovaní kontraktov a časovým oneskorovaním platieb.
Ekonomická stagnácia eurozóny sa prejavuje v biznise hlavne veľkou opatrnosťou pri uvoľňovaní kontraktov a časovým oneskorovaním platieb.

Čo z chystaných daňových zmien 2015 pocíti vaša spoločnosť najviac?

03.11.2014

nová úľava na výskum

Aký spôsob financovania by ste odporúčali začínajúcim podnikateľom na rozbeh firmy?

20.10.2014

nebankový úver Na rozbeh firmy by som dnes, ako začínajúci podnikateľ, využil rizikový kapitál. Použitie rizikového kapitálu vyžaduje znalosť celého mechanizmu financovania a seriózneho poskytovateľa kapitálu. Pri skúsenom Venture partnerovi sa podnikanie rozbieha oveľa rýchlejšie a nakoniec pre podnikateľa nie je také rizikové.
Na rozbeh firmy by som dnes, ako začínajúci podnikateľ, využil rizikový kapitál. Použitie rizikového kapitálu vyžaduje znalosť celého mechanizmu financovania a seriózneho poskytovateľa kapitálu. Pri skúsenom Venture partnerovi sa podnikanie rozbieha oveľa rýchlejšie a nakoniec pre podnikateľa nie je také rizikové.

Pociťujete oživenie trhu práce na vlastnom biznise?

13.10.2014

skôr áno Oživenie pociťujeme hlavne v tom, že sa zvýšil záujem o pracovné pozície v našej spoločnosti. V poslednom období nám ponúkol náš trh práce voľných top odborníkov. Naša organizácia prijala za posledné mesiace veľmi silnú skupinu nových výskumných pracovníkov a náš tím rozšírili manažéri, ktorí dlhodobo a úspešne pôsobili v zahraničí.
Oživenie pociťujeme hlavne v tom, že sa zvýšil záujem o pracovné pozície v našej spoločnosti. V poslednom období nám ponúkol náš trh práce voľných top odborníkov. Naša organizácia prijala za posledné mesiace veľmi silnú skupinu nových výskumných pracovníkov a náš tím rozšírili manažéri, ktorí dlhodobo a úspešne pôsobili v zahraničí.

Myslite si, že štátne trhovisko alebo takzvaný štátny e-bay z dielne ministra vnútra Roberta Kaliňáka stransparentní nákupy štátu?

06.10.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Keby ste dnes zakladali firmu, čo by ste urobili inak?

29.09.2014

budoval(a) by som ju ako globálnu, nie len slovenskú Prienik na zahraničné trhy, do globálneho prostredia, po rozbehu biznisu na Slovensku nie je dobrá stratégia. Už pri štarte si musí každý podnikateľ uvedomiť kam chce svoje podnikanie smerovať. Ak chcem budovať globálnu firmu, potom musím rozmýšľať globálne a tomu prispôsobiť aj podnikateľskú stratégiu.
Prienik na zahraničné trhy, do globálneho prostredia, po rozbehu biznisu na Slovensku nie je dobrá stratégia. Už pri štarte si musí každý podnikateľ uvedomiť kam chce svoje podnikanie smerovať. Ak chcem budovať globálnu firmu, potom musím rozmýšľať globálne a tomu prispôsobiť aj podnikateľskú stratégiu.

Ako vnímate, že médiá prechádzajú do rúk lokálnych investičných skupín?

22.09.2014

je to prirodzený vývoj Je to prirodzené a deje sa to všade vo svete. Prečo by domáci investori nemohli vlastniť média, keď ich môžu vlastniť investori zahraniční ?
Je to prirodzené a deje sa to všade vo svete. Prečo by domáci investori nemohli vlastniť média, keď ich môžu vlastniť investori zahraniční ?