Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Hudáková

Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO) | sanofi-aventis Slovakia s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Máte pocit, že sa tento rok posunulo Slovensko ďalej z hľadiska budovania uvedomelej občianskej spoločnosti a silnejšieho právneho štátu?

17.12.2018

skôr nie

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

HDP na osobu

Máte pocit, že máte dostatočné informácie o kandidátoch a priebehu komunálnych volieb?

05.11.2018

skôr áno

Je podľa vás rozumné a legitímne, ak štát cez odvody z obratu presúva zdroje medzi prepojenými odvetviami tak, ako to teraz pri obchodných reťazcoch a farmároch presadzuje SNS?

29.10.2018

neviem /nevyjadrujem sa /iné

Zažili ste niekedy v podnikaní nátlak, kde by niekto využíval v konkurenčnom boji politický, prípadne iný mocenský vplyv?

22.10.2018

skôr áno

Ako podľa vás zmenil krach Lehman Brothers súčasnú svetovú ekonomiku?

10.09.2018

výrazne

Sú podľa vás rodinné podniky takým významným prvkom podnikateľského ekosystému Slovenska, aby sa nimi musel špeciálne zaoberať aj štát?

27.08.2018

skôr áno

Vysporiadali sa, podľa vás, Slováci ako národ dostatočne s rokom 1968 a následnou normalizáciou?

20.08.2018

skôr nie

Myslíte si, že odporúčania existujúcich zamestnancov (referral programy) môžu byť prínosné pre vašu firmu pri nábore nových pracovníkov?

06.08.2018

rozhodne áno Urcite ano, nam sa tieto progamy velmi svedcili. Odporucanim na seba zamestnanec prebera trocu zodpovednosti za kvalitu kandidáta a zaroven nas zamestnanec vie, ci odporucany kandidat vhodne zapadne do nasho kolektivu, do kultury firmy. Myslim, ze naší zamestnanci mozu byt najlepsiemi ambasadormi pre nasu firmu na pracovnom trhu, hlavne ak ich praca v nasej spolocnosti bavi natolko, ze ju odporucaju aj svojim zanmym. A o to by sa mala firma usilovat, to je najlepsi znal kvalitnej firemnej kultury.
Urcite ano, nam sa tieto progamy velmi svedcili. Odporucanim na seba zamestnanec prebera trocu zodpovednosti za kvalitu kandidáta a zaroven nas zamestnanec vie, ci odporucany kandidat vhodne zapadne do nasho kolektivu, do kultury firmy. Myslim, ze naší zamestnanci mozu byt najlepsiemi ambasadormi pre nasu firmu na pracovnom trhu, hlavne ak ich praca v nasej spolocnosti bavi natolko, ze ju odporucaju aj svojim zanmym. A o to by sa mala firma usilovat, to je najlepsi znal kvalitnej firemnej kultury.

How would you rate the English skills of young employees?

23.07.2018

2 - very good I can see a big improvement, if I compare it with the situation e.g. 10 years ago. Probably it is thank to more opportunities for the international exchanges during the study, more working experiences in international companies, or activities for young people organized by AISEC, TED talks, and others. My observation is that it is improving.
I can see a big improvement, if I compare it with the situation e.g. 10 years ago. Probably it is thank to more opportunities for the international exchanges during the study, more working experiences in international companies, or activities for young people organized by AISEC, TED talks, and others. My observation is that it is improving.

Môže dlhodobý a intenzívny tlak súkromného sektora na štát zmeniť zaužívané spôsoby verejného obstarávania?

16.07.2018

skôr áno

Považujete prípadný príchod piatej automobilky na Slovensku za prospešný pre krajinu?

09.07.2018

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Ako hodnotíte nápad pevného dôchodkového stropu 64 alebo 65 rokov?

04.06.2018

skôr negatívne

Po rokoch odlivu Slovákov do zahraničia sa začali vo výraznejšej miere vracať domov. Možno považovať za dôvod reformnú politiku vlády Roberta Fica?

16.04.2018

skôr nie

Považujete za správne podmieniť čerpanie eurofondov politickou stabilitou krajiny, ako to navrhuje Nemecko?

09.04.2018

skôr áno

Dôverujete Policajnému zboru Slovenskej republiky?

02.04.2018

skôr nie

Motivujete zamestnancov, aby v prípade choroby (chrípka) ostali doma a nenakazili ostatných na pracovisku?

19.02.2018

rozhodne áno Mame vo firme sick days, teda chceme aby zamestnanci ostali doma a nenakazili svojich kolegov, ale věnujeme sa hlavne prevencii, poskytujeme zaockovanie proti chripke a zaroven mame na pracovisku vitaminy a přednášky o zdravej vyzive.
Mame vo firme sick days, teda chceme aby zamestnanci ostali doma a nenakazili svojich kolegov, ale věnujeme sa hlavne prevencii, poskytujeme zaockovanie proti chripke a zaroven mame na pracovisku vitaminy a přednášky o zdravej vyzive.

Samsung zatvoril na Slovensku jeden z dvoch závodov. Prichádza podľa vás doba výraznejšieho odchodu investorov z krajiny až do tej miery, že by to mohlo uškodiť domácej ekonomike?

05.02.2018

skôr áno

Ako sa podľa vás dotkne vášho podnikania daň z poistenia?

29.01.2018

neviem /nevyjadrujem sa /iné

Myslíte si, že by Hornonitrianske bane Prievidza mali s ťažbou uhlia skončiť čo najskôr?

22.01.2018

skôr áno