Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kalužný

Branislav Kalužný
Country Chairman Representative, obchodný a prevádzkový riaditeľ | SHELL Slovakia, s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Považujete prípadný príchod piatej automobilky na Slovensku za prospešný pre krajinu?

09.07.2018

rozhodne áno

Mal by podľa vás štát naďalej podporovať biznis s obnoviteľnými zdrojmi energie?

02.06.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné Prioritou energetickej politiky štátu by mal byť vyvážený energetický mix, a to z hľadiska energetickej bezpečnosti ako aj dlhodobej udržateľnosti. Je však potrebné poučiť sa z prípadov, kedy neprimeraná podpora viedla k deformácii prostredia a zvýhodneniu vybraných foriem energie. Popri očakávanom náraste významu obnoviteľných zdrojov energie naďalej považujeme zemný plyn ako primárnu voľbu pre zaistenie energetických potrieb do budúcnosti. Zároveň prosím o odstránenie úvodného titulu/funkcie (Country Chairman Representative).
Prioritou energetickej politiky štátu by mal byť vyvážený energetický mix, a to z hľadiska energetickej bezpečnosti ako aj dlhodobej udržateľnosti. Je však potrebné poučiť sa z prípadov, kedy neprimeraná podpora viedla k deformácii prostredia a zvýhodneniu vybraných foriem energie. Popri očakávanom náraste významu obnoviteľných zdrojov energie naďalej považujeme zemný plyn ako primárnu voľbu pre zaistenie energetických potrieb do budúcnosti. Zároveň prosím o odstránenie úvodného titulu/funkcie (Country Chairman Representative).