Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kevický

Florián Kevický
výkonný riaditeľ | IPESOFT spol. s r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Mal by podľa vás štát podnikateľom kompenzovať škody, ktoré vznikli zlou komunikáciou vlády o prelomení elektronického podpisu?

30.10.2017

rozhodne nie V pripade kompenzacie by bola skoda hradena pravdepodobne z verejnych prostriedkov. V kazdom pripade by mal ale stat vyvodit zodpovednost za takyto sposob komunikacie a prijat opatrenia aby sa podobna situacia neopakovala.
V pripade kompenzacie by bola skoda hradena pravdepodobne z verejnych prostriedkov. V kazdom pripade by mal ale stat vyvodit zodpovednost za takyto sposob komunikacie a prijat opatrenia aby sa podobna situacia neopakovala.

Bolo by podľa vás zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu pre Slovensko prospešné?

05.06.2017

Skôr áno

Ako vnímate návrh na povinné zverejňovanie ponúkaného platu v pracovných inzerátoch?

08.05.2017

skôr pozitívne Informacia a ponukanom plate je dolezitou informaciou pre uchadzaca o pracovnu ponuku. Punukany plat neznamena ze uchadzac taky presne dostane. Vzdy prihliadame k detailom a kvalitam jednotlivca a jeho ponuke na danu pracu. Ide len o isty smernik ale velmi dolezity, pre motivaciu prist na pracovny pohovor. Hovorim o IT odvetvii, kde je trvali nedostatok kvalitnych ludi na trhu prace.
Informacia a ponukanom plate je dolezitou informaciou pre uchadzaca o pracovnu ponuku. Punukany plat neznamena ze uchadzac taky presne dostane. Vzdy prihliadame k detailom a kvalitam jednotlivca a jeho ponuke na danu pracu. Ide len o isty smernik ale velmi dolezity, pre motivaciu prist na pracovny pohovor. Hovorim o IT odvetvii, kde je trvali nedostatok kvalitnych ludi na trhu prace.

Myslíte si, že na Slovensku je (v porovnaní s inými krajinami EÚ) ťažké začať podnikať?

13.02.2017

rozhodne nie Na podnikanie treba hlavne odvahu a schopnost kapitalizovat to nejlepsie co mame vo svojom mozgu. Takze moja odpoved je rozhodne nie. Vsetko ostatne su len vyhovorky alebo vplyv vedlajsich zaujmov ludi/systemu ktori Vam v podnikani but mozu pomoct alebo Vam to poriadne znechutit.
Na podnikanie treba hlavne odvahu a schopnost kapitalizovat to nejlepsie co mame vo svojom mozgu. Takze moja odpoved je rozhodne nie. Vsetko ostatne su len vyhovorky alebo vplyv vedlajsich zaujmov ludi/systemu ktori Vam v podnikani but mozu pomoct alebo Vam to poriadne znechutit.

Rátate v súvislosti s vývojom na trhu práce so zamestnávaním pracovníkov zo zahraničia?

03.10.2016

skôr nie

Myslíte si, že je v dnešnej situácii správne ponúkať novým zamestnancom lepšie podmienky ako doterajším?

12.09.2016

rozhodne áno Bohuzial inak to nejde. Ak to podnik nespravi, moze sa stat, ze 'zajtra' budu bez prace aj ti starsi, skusenejsi kolegovia. Plati to obzvlast pre spolocnosti, ktore podnikaju na Slovensku aj/hlavne z dovodu lacnej pracovnej sili. Podnikam v IT businesse a stretavam sa s tym casto. Motivaciu starsich a skusenejsich kolegov treba tvorit vhodnym a progresivnim sposobom odmenovania. Premie postavene na merani kvality, objemu ci narocnosti prace, tak aby spolu s tarifnou mzdou spravne definovali cenu pracovnika.
Bohuzial inak to nejde. Ak to podnik nespravi, moze sa stat, ze 'zajtra' budu bez prace aj ti starsi, skusenejsi kolegovia. Plati to obzvlast pre spolocnosti, ktore podnikaju na Slovensku aj/hlavne z dovodu lacnej pracovnej sili. Podnikam v IT businesse a stretavam sa s tym casto. Motivaciu starsich a skusenejsich kolegov treba tvorit vhodnym a progresivnim sposobom odmenovania. Premie postavene na merani kvality, objemu ci narocnosti prace, tak aby spolu s tarifnou mzdou spravne definovali cenu pracovnika.

Myslíte si, že dnes každý môže nájsť svoj „dream job“?

01.08.2016

rozhodne áno

Myslíte si, že skrátenie pracovného času by zvýšilo efektivitu a produktívnosť zamestnancov?

18.07.2016

rozhodne nie

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno

Aké priority by podľa vás mala mať nová vláda, ktorá vzíde po víkendových parlamentných voľbách?

07.03.2016

úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu -predstavit a implementovat opatrenia na odstranenie korupcie vo verejnej sprave tak aby VS mohla ist prikladom nasledne celej spolocnosti. - cim skor dokoncit elektronizaciu verejnej spravy a tu nasledme vyrazne redukovat - reforma zdravotnictva - reforma skolstva
-predstavit a implementovat opatrenia na odstranenie korupcie vo verejnej sprave tak aby VS mohla ist prikladom nasledne celej spolocnosti. - cim skor dokoncit elektronizaciu verejnej spravy a tu nasledme vyrazne redukovat - reforma zdravotnictva - reforma skolstva

Pocítili ste vo svojom podnikaní pozitívny vplyv informatizácie štátnej a verejnej správy?

22.02.2016

určite nie

Rozhodli ste sa už, koho budete voliť v parlamentných voľbách? Ak áno, čo vás presvedčilo?

09.11.2015

postoj strany ku korupcii, transparentnosť

Zlepšuje sa podľa vás fungovanie úradov?

26.10.2015

nezmenilo sa

Ako ovplyvní podľa vás podnikanie na Slovensku návrh zvýšiť minimálnu mzdu na 400 eur?

31.08.2015

vôbec ho neovplyvní

Navštevujete slovenské kúpele? Aké s nimi máte skúsenosti?

24.11.2014

navštevujem slovenské kúpele Rad a casto navstevujem kupele na Slovensku. Mame stastie na kvalitne pramene. A ak prevadzkovatel ponuka suznenie kultury, dobreho vina a kvalitnej gastronomie budem tak robit aj v buducnosti z mojou rodinou.
Rad a casto navstevujem kupele na Slovensku. Mame stastie na kvalitne pramene. A ak prevadzkovatel ponuka suznenie kultury, dobreho vina a kvalitnej gastronomie budem tak robit aj v buducnosti z mojou rodinou.

Pociťujete stagnáciu ekonomiky eurozóny vo vašom biznise?

17.11.2014

rozhodne nie Nie. Prave naopak. Toto obdobie je pre oblast naseho posobenia obzvlast obchodne priaznive. Cim viacej regulacie, cim viacej nezmyselnych uspornych opatreni, cim vacsi upadok spolocenskych hodnot v podnikani tim viac bude prace pre seriozne firmy ktore podnikaju s invenciou a vedia dodat.
Nie. Prave naopak. Toto obdobie je pre oblast naseho posobenia obzvlast obchodne priaznive. Cim viacej regulacie, cim viacej nezmyselnych uspornych opatreni, cim vacsi upadok spolocenskych hodnot v podnikani tim viac bude prace pre seriozne firmy ktore podnikaju s invenciou a vedia dodat.

Elektrina má opäť zdražieť kvôli "zeleným" zdrojom, aj keď premiér sľúbil zlacnenie. Kto by mal znášať dodatočné náklady?

16.09.2014

spotrebitelia, napríklad úsporami Či primárne alebo sekundárne zaplatíme to my všetci občania. EU napreduje svoju zelenú stratégiu a toto je daň za tento prístup. Ak sa nam spotrebileľom tento prístup nepáči mali by sme im to zrátať vo voľbách.
Či primárne alebo sekundárne zaplatíme to my všetci občania. EU napreduje svoju zelenú stratégiu a toto je daň za tento prístup. Ak sa nam spotrebileľom tento prístup nepáči mali by sme im to zrátať vo voľbách.

Mal by si podľa vás štát posilniť kompetencie v základnom a strednom školstve?

23.06.2014

rozhodne nie Cim menej statu v comkolvek tym lepsie.
Cim menej statu v comkolvek tym lepsie.

Myslíte si, že nový prezident (pochádzajúci z biznis prostredia) pomôže zlepšiť spoločenské a podnikateľské prostredie na Slovensku?

16.06.2014

rozhodne áno

Považujete súdy za jednu z kľúčových prekážok podnikania na Slovensku?

07.04.2014

rozhodne nie V každom prípade však považujem súdy za jednu z kľúčových obmedzení pre progres v slušnom podnikani a snahu dlhodobo vytvárať prostredie s vysokými morálnymi hodnotami života celej spoločnosti.
V každom prípade však považujem súdy za jednu z kľúčových obmedzení pre progres v slušnom podnikani a snahu dlhodobo vytvárať prostredie s vysokými morálnymi hodnotami života celej spoločnosti.