Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Lakata

Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu | Zuno Bank pre Slovensko a Česko

Otázka Odpoveď Komentár

Ako vnímate návrh na povinné zverejňovanie ponúkaného platu v pracovných inzerátoch?

08.05.2017

pozitívne Malý krôčik pre človeka, veľký krôčik pre ľudstvo.
Malý krôčik pre človeka, veľký krôčik pre ľudstvo.

Myslíte si, že automatizácia, digitalizácia a umelá inteligencia prinesú úbytok pracovných miest, alebo skôr vytvoria nové?

01.05.2017

vytvoria viac nových pracovných miest Koláč bude ďalej rásť.
Koláč bude ďalej rásť.

Veríte, že premiér Robert Fico myslí svoj boj proti korupcii vážne?

17.04.2017

rozhodne áno Boj proti korupcii myslí určite vážne. Chce tvrdo bojovať s korupciou medzi novinármi, v RTVS, u opozičných poslancov, dokonca aj u prezidenta. Proste tam, kde v jeho chápaní sveta korupcia naozaj bujnie.
Boj proti korupcii myslí určite vážne. Chce tvrdo bojovať s korupciou medzi novinármi, v RTVS, u opozičných poslancov, dokonca aj u prezidenta. Proste tam, kde v jeho chápaní sveta korupcia naozaj bujnie.

Myslíte si, že ceny realít v najbližšom roku na Slovensku naďalej porastú?

06.02.2017

skôr áno Vidím len dve možnosti, buď to pôjde ďalej nahor alebo na tom nebude záležať.
Vidím len dve možnosti, buď to pôjde ďalej nahor alebo na tom nebude záležať.

Ako hodnotíte zásah Roberta Fica do činnosti energetického regulátora?

23.01.2017

zásadne nesúhlasím Mal zasiahnuť oveľa rozhodnejšie. Veď ako by to vyzeralo v tomto našom štáte, ak by si každý nezávislý úrad alebo inštitúcia robila čo chce?
Mal zasiahnuť oveľa rozhodnejšie. Veď ako by to vyzeralo v tomto našom štáte, ak by si každý nezávislý úrad alebo inštitúcia robila čo chce?

Čo podľa vás najviac pomôže rozvoju vlakovej dopravy?

16.01.2017

Otvorenie trhu konkurenčným dopravcom Nič prekvapujúce. Obyčajná normálna konkurencia.
Nič prekvapujúce. Obyčajná normálna konkurencia.

S akým očakávaním na vývoj vášho biznisu vstupujete do roku 2017?

02.01.2017

Biznis v roku 2017 bude výrazne lepší ako vlani Je neuveriteľné ako sa všetko neustále zrýchľuje. Možností pre biznis je nespočetné množstvo.
Je neuveriteľné ako sa všetko neustále zrýchľuje. Možností pre biznis je nespočetné množstvo.

Myslíte si, že Slovensko môže byť modernou a dobre fungujúcou krajinou pre všetkých občanov?

31.10.2016

rozhodne áno Dokázali to iné krajiny, dokázali by sme to aj my. A je na čom stavať.
Dokázali to iné krajiny, dokázali by sme to aj my. A je na čom stavať.

Ste ochotní pri dochádzaní do práce presadnúť z automobilu do iného dopravného prostriedku?

10.10.2016

rozhodne áno Aj keď skôr preferujem bývať blízko práce.
Aj keď skôr preferujem bývať blízko práce.

Zlepšilo sa podľa vás v posledných rokoch spravodajstvo RTVS?

29.08.2016

neviem /nevyjadrujem sa/ iné Neviem, ja som na RTVS tento rok pozeral len Tour de France a Rio.
Neviem, ja som na RTVS tento rok pozeral len Tour de France a Rio.

Je podľa vás zavádzanie dane z dividend a nové odvody pre vybrané odvetvia správnym spôsobom napĺňania štátneho rozpočtu?

15.08.2016

rozhodne nie Pripomína mi to drogovo závislého...pre dosiahnutie rovnakého stavu potrebuje stále silnejšiu dávku...až kým to telo nezvládne a neskolabuje.
Pripomína mi to drogovo závislého...pre dosiahnutie rovnakého stavu potrebuje stále silnejšiu dávku...až kým to telo nezvládne a neskolabuje.

Ovplyvňujú podľa vás sociálne siete nálady v spoločnosti?

11.07.2016

rozhodne nie Nálady v spoločnosti skôr ovplyvňujú tzv. guru-ovia. Dnes asi najznámejšími sú daňový guru, investičný guru, podnikateľský guru a štátnicky guru. Borci, ktorí vedia všetko o sociálnych sieťach, ale tých skutočných, nie virtuálnych.
Nálady v spoločnosti skôr ovplyvňujú tzv. guru-ovia. Dnes asi najznámejšími sú daňový guru, investičný guru, podnikateľský guru a štátnicky guru. Borci, ktorí vedia všetko o sociálnych sieťach, ale tých skutočných, nie virtuálnych.

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno Doba analogu a cash-u predsa nedávno skončila.
Doba analogu a cash-u predsa nedávno skončila.

Ohodnoťte známkou, ako je podľa vás slovenské školstvo pripravené vychovávať žiakov a študentov pre potreby súčasnej spoločnosti.

27.06.2016

dostatočne Myslím, že je to podobné ako s našim futbalom. Sem tam sa nám podarí kvalifikovať a niečo málo uhrať. A to mnohým stačí. Veď je dobre ako je.
Myslím, že je to podobné ako s našim futbalom. Sem tam sa nám podarí kvalifikovať a niečo málo uhrať. A to mnohým stačí. Veď je dobre ako je.

Vystúpi podľa vás Veľká Británia z Európskej únie?

20.06.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak sa bude (v čo dúfam) EÚ držať aspoň základných demokratických princípov, tak skôr či neskôr si niektorý štát odhlasuje vystúpenie. Nemyslím, že sa to ale udeje už teraz. Ale ak predsa, tak mi neostáva než veriť, že to bude pre EÚ silná reflexia pre nový začiatok a nie predzvesť konca.
Ak sa bude (v čo dúfam) EÚ držať aspoň základných demokratických princípov, tak skôr či neskôr si niektorý štát odhlasuje vystúpenie. Nemyslím, že sa to ale udeje už teraz. Ale ak predsa, tak mi neostáva než veriť, že to bude pre EÚ silná reflexia pre nový začiatok a nie predzvesť konca.

Bolo podľa vás v roku 2012 bežné, že sa niekoľko miliónové sumy platili v hotovosti?

06.06.2016

rozhodne áno Ja Robertovi Kaliňákovi plne dôverujem. Veď všetok svoj majetok si zarobil poctivo - vlastnou hlavou.
Ja Robertovi Kaliňákovi plne dôverujem. Veď všetok svoj majetok si zarobil poctivo - vlastnou hlavou.

Môžu podľa vás terajšie historicky lacné úvery rozbehnúť novú vlnu príliš rizikových projektov, čo neskôr zaťaží celú ekonomiku?

16.05.2016

skôr nie Preskákali sme za veľmi krátke obdobie až príliš veľa rôznych kríz. Myslím si, že mnohí si vzali ponaučenie minimálne v tom, že nemá zmysel bezhlavo riskovať, práve naopak. Tri krát merať a raz rezať.
Preskákali sme za veľmi krátke obdobie až príliš veľa rôznych kríz. Myslím si, že mnohí si vzali ponaučenie minimálne v tom, že nemá zmysel bezhlavo riskovať, práve naopak. Tri krát merať a raz rezať.

Považujete vybudovanie Hyperloopu z Bratislavy do Viedne za reálne?

02.05.2016

rozhodne áno Niečo podobné už v Bratislave bolo a dostali sme sa po prvú stanicu, ktorá ostala pamätníkom megalomanstva niektorých individualít.
Niečo podobné už v Bratislave bolo a dostali sme sa po prvú stanicu, ktorá ostala pamätníkom megalomanstva niektorých individualít.

Myslíte si, že Slovensko by malo pre podnikanie rodinných firiem prijať osobitnú podpornú legislatívu?

25.04.2016

skôr nie Skôr by malo Slovensko prijať osobitnú obmedzujúcu legislatívu pre podnikanie schránkových firiem. Potom by sa aj rodinným firmám lepšie podnikalo.
Skôr by malo Slovensko prijať osobitnú obmedzujúcu legislatívu pre podnikanie schránkových firiem. Potom by sa aj rodinným firmám lepšie podnikalo.

Myslíte si, že opatrenia programového vyhlásenia vlády SR v časti týkajúcej sa ekonomiky budú pre hospodárstvo krajiny prínosom?

18.04.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné Skúsenosť posledných rokov hovorí, že od programového vyhlásenia vlády k reálnym a funkčným opatreniam je príliš dlhá, kľukatá cesta plná nástrah populizmu a lobizmu.
Skúsenosť posledných rokov hovorí, že od programového vyhlásenia vlády k reálnym a funkčným opatreniam je príliš dlhá, kľukatá cesta plná nástrah populizmu a lobizmu.