Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Ondko

Martin Ondko
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ | Magna Energia, a.s.

Otázka Odpoveď Komentár

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

22.07.2019

rozhodne áno

Pociťujete na domácom trhu výraznejšie zdynamizovanie akvizičných nálad?

30.04.2018

rozhodne áno

Dôverujete Policajnému zboru Slovenskej republiky?

02.04.2018

rozhodne nie

Ako hodnotíte zásah Roberta Fica do činnosti energetického regulátora?

23.01.2017

zásadne nesúhlasím 1. Zásah vlády potvrdil, že nezávislé URSO, nie je nezávislé. 2. Výrok predsedu vlády "zahoďte faktúry do koša" - je podozrenie, že došlo k podnecovaniu k občianskej neposlušnosti tým, že neuhrádzanie faktúr vystavených v súlade so síce spochybnenými, ale stále platnými Rozhodnutiami URSO a obsahujúcimi aj položky ako je spotrebná daň a DPH, ohrozujú nielen funkčnosť podnikov, ale aj štátu.
1. Zásah vlády potvrdil, že nezávislé URSO, nie je nezávislé. 2. Výrok predsedu vlády "zahoďte faktúry do koša" - je podozrenie, že došlo k podnecovaniu k občianskej neposlušnosti tým, že neuhrádzanie faktúr vystavených v súlade so síce spochybnenými, ale stále platnými Rozhodnutiami URSO a obsahujúcimi aj položky ako je spotrebná daň a DPH, ohrozujú nielen funkčnosť podnikov, ale aj štátu.

Je podľa vás zavádzanie dane z dividend a nové odvody pre vybrané odvetvia správnym spôsobom napĺňania štátneho rozpočtu?

15.08.2016

rozhodne nie

Pocítili ste vo svojom podnikaní alebo osobnom živote pozitívne účinky regulácie EÚ?

30.05.2016

rozhodne áno Smutné je, že na národnej regulácii je EÚ označovaná aj ako pôvodca ešte väčších blbostí. V duchu Štepkovho: "To nie my, to tie ku-vy ho-e".
Smutné je, že na národnej regulácii je EÚ označovaná aj ako pôvodca ešte väčších blbostí. V duchu Štepkovho: "To nie my, to tie ku-vy ho-e".

Cítili ste sa už sami alebo ako zástupca firmy na Slovensku bezprávne?

04.04.2016

rozhodne áno A paradoxne vždy to bolo v kontakte so súdmi. Nekonanie súdov je zneužívané na Slovensku, ako samostatné odvetvie pre realizáciu podvodov.
A paradoxne vždy to bolo v kontakte so súdmi. Nekonanie súdov je zneužívané na Slovensku, ako samostatné odvetvie pre realizáciu podvodov.

Čo vidíte za nástupom čínskeho kapitálu na slovenský a český trh?

21.03.2016

snahu o prienik do európskej ekonomiky Sú zvyknutí na vládu jednej strany. Podobný systém vládnutia v EÚ nájdu hádam len na Slovensku. A zdá sa, že aj po posledných voľbách.
Sú zvyknutí na vládu jednej strany. Podobný systém vládnutia v EÚ nájdu hádam len na Slovensku. A zdá sa, že aj po posledných voľbách.

Koho zvyknete krúžkovať vo voľbách do Národnej rady SR?

29.02.2016

nedávam preferenčné hlasy A tento rok budem mať problém vybrať aj stranu, nielen kandidátov, na prípadné krúžkovanie.
A tento rok budem mať problém vybrať aj stranu, nielen kandidátov, na prípadné krúžkovanie.

Myslíte si, že meranie efektívnosti štátu by mohlo byť prínosom?

15.02.2016

určite áno Určite áno. Len musíme počítať, že mnohé oblasti budú vyžadovať záporné stupnice.
Určite áno. Len musíme počítať, že mnohé oblasti budú vyžadovať záporné stupnice.

Mal by podľa Vás štát presúvať na ľudí viac zodpovednosti za ich život v dôchodkovom veku?

28.10.2013

skôr áno Štát to zrejme urobí veľmi rád, pretože iné mu nezostáva. Problémom je čo ľudia s touto zodpovednosťou urobia. V minulosti si mnohí od zodpovednosti odvykli a vrátiť sa k nej, to bude chvíľu trvať. Dlhú chvíľu.
Štát to zrejme urobí veľmi rád, pretože iné mu nezostáva. Problémom je čo ľudia s touto zodpovednosťou urobia. V minulosti si mnohí od zodpovednosti odvykli a vrátiť sa k nej, to bude chvíľu trvať. Dlhú chvíľu.

Mali by byť postihovaní členovia vlády za rozhodnutia, ktoré spôsobia štátu finančnú ujmu?

21.10.2013

rozhodne áno Pokiaľ pri vstupe do vlády neboli zbavení svojprávnosti, tak určite áno. Tak ako každý iný občan, musí niesť zodpovednosť za svoje nedobré rozhodnutia aj člen vlády.
Pokiaľ pri vstupe do vlády neboli zbavení svojprávnosti, tak určite áno. Tak ako každý iný občan, musí niesť zodpovednosť za svoje nedobré rozhodnutia aj člen vlády.