Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Polák

Branislav Polák
Chief Inovation Officer | STARMEDIA Co., s.r.o.

Otázka Odpoveď Komentár

Viete si predstaviť, že by slovenská ekonomika po roku 2050 fungovala úplne bez produkcie emisií skleníkových plynov?

08.01.2018

rozhodne áno

Míňate v súčasnosti viac peňazí na zážitky než na veci?

31.07.2017

rozhodne áno

Myslíte si, že film Únos, ktorý navštívilo už vyše 200-tisíc divákov, môže ovplyvniť spoločenské povedomie o Mečiarových amnestiách?

27.03.2017

skôr áno Vlastne hlavne dufam, ze ano.
Vlastne hlavne dufam, ze ano.

Existuje podľa vás na Slovensku osobnosť, ktorú by ste mohli označiť za osobnosť tohto roka?

12.12.2016

áno Peter Sagan - kto iný a viac dokázal zviditeľniť našu krajinu, vlajku, reč, humor, spontánnosť, energickosť a iné pozitívne atribúty, ktorými by sme sa ako krajina a národ radi pochválili a tak málo nám to ide. A navyše, kto iný nás týmto spôsobom spropagoval viac a bez akýchkoľvek negatívnych nánosov, prešľapov, excesov a iných negatívnych súvislostí.
Peter Sagan - kto iný a viac dokázal zviditeľniť našu krajinu, vlajku, reč, humor, spontánnosť, energickosť a iné pozitívne atribúty, ktorými by sme sa ako krajina a národ radi pochválili a tak málo nám to ide. A navyše, kto iný nás týmto spôsobom spropagoval viac a bez akýchkoľvek negatívnych nánosov, prešľapov, excesov a iných negatívnych súvislostí.

Vnímate Donalda Trumpa ako reálnu hrozbu pre svet?

24.10.2016

rozhodne áno

Rátate v súvislosti s vývojom na trhu práce so zamestnávaním pracovníkov zo zahraničia?

03.10.2016

rozhodne áno Neobmedzujeme sa hranicami nasho statu pri hladani vhodneho personalneho doplnenia nasich teamov. Ak nevieme najst talenty doma hladame Slovakov v zahranici a ak ani tak neuspejeme, hladame hocikoho.
Neobmedzujeme sa hranicami nasho statu pri hladani vhodneho personalneho doplnenia nasich teamov. Ak nevieme najst talenty doma hladame Slovakov v zahranici a ak ani tak neuspejeme, hladame hocikoho.

Premietajú sa podľa vás lepšie výsledky hospodárenia slovenských firiem dostatočne na zvyšovaní platov zamestnancov?

26.09.2016

skôr áno Neviem, ako v iných firmách, ale v tej našej sú odmeny zamestnancov a ich výška viazaná na úspech spoločnosti, v ktorej pracujú. Čím sa lepšie darí spoločnosti, tým viac si zarobia nad rámec fixných platov.
Neviem, ako v iných firmách, ale v tej našej sú odmeny zamestnancov a ich výška viazaná na úspech spoločnosti, v ktorej pracujú. Čím sa lepšie darí spoločnosti, tým viac si zarobia nad rámec fixných platov.

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno

Myslíte si, že Slovensko by malo pre podnikanie rodinných firiem prijať osobitnú podpornú legislatívu?

25.04.2016

rozhodne áno

Máte v súčasnosti problém nájsť na trhu práce kvalitných ľudí?

28.03.2016

určite áno Nájsť talentovaných ľudí, ktorí sú motivovaní a odhodlaní na sebe pracovať bez primárnej vidiny rýchlej kariéry je dnes naozaj ťažké. Dnes už nevidím problém vo vzdelaní, množstvo mladých ľudí získava kvalitné vzdelanie v zahraničí. Problémom je vôľa pracovať, trpezlivosť, koncentrácia a vytrvalosť.
Nájsť talentovaných ľudí, ktorí sú motivovaní a odhodlaní na sebe pracovať bez primárnej vidiny rýchlej kariéry je dnes naozaj ťažké. Dnes už nevidím problém vo vzdelaní, množstvo mladých ľudí získava kvalitné vzdelanie v zahraničí. Problémom je vôľa pracovať, trpezlivosť, koncentrácia a vytrvalosť.

Myslíte si, že sa Slovensko dokáže navonok, ale aj dovnútra vizuálne predať?

30.03.2015

skôr nie Hodnotim z pohladu spotrebitela ( kedze som nikdy na tomto projekte neparticipoval a nevidim vsetky suvislosti) a na zaklade reakcii ludi, ktorych poznam. Prajem si, aby to bolo ovela lepsie a co najskor.
Hodnotim z pohladu spotrebitela ( kedze som nikdy na tomto projekte neparticipoval a nevidim vsetky suvislosti) a na zaklade reakcii ludi, ktorych poznam. Prajem si, aby to bolo ovela lepsie a co najskor.

Myslíte si, že prenikanie islamu do Európy je hrozbou pre bezpečnosť kontinentu?

12.01.2015

skôr áno Otázka podľa môjho názoru neznie, či prenikanie je hrozbou, keďže to je fakt, ktorý aktuálne prebieha. Dôležitejšie je ako sa s týmto faktom vysporiadať, ako to prenikanie smerovať a ovplyvňovať tak, aby nebol príťažou a neskôr hrozbou, ale naopak osohom, pre pôvodné, aj nové obyvateľstvo Európy. A tu je na mieste zamyslenie, či niekto vie, ako takéto prenikanie zvládnuť v prospech všetkých. Až čas ukáže a zhodnotiť to bude možné z dlhšej časovej perspektívy a nie na základe ojedinelého teroristického útoku, ktoré nikdy úplne nevymiznú, skôr naopak.
Otázka podľa môjho názoru neznie, či prenikanie je hrozbou, keďže to je fakt, ktorý aktuálne prebieha. Dôležitejšie je ako sa s týmto faktom vysporiadať, ako to prenikanie smerovať a ovplyvňovať tak, aby nebol príťažou a neskôr hrozbou, ale naopak osohom, pre pôvodné, aj nové obyvateľstvo Európy. A tu je na mieste zamyslenie, či niekto vie, ako takéto prenikanie zvládnuť v prospech všetkých. Až čas ukáže a zhodnotiť to bude možné z dlhšej časovej perspektívy a nie na základe ojedinelého teroristického útoku, ktoré nikdy úplne nevymiznú, skôr naopak.

Myslíte si, že nový prezident (pochádzajúci z biznis prostredia) pomôže zlepšiť spoločenské a podnikateľské prostredie na Slovensku?

16.06.2014

skôr áno Nový prezident môže po dlhej dobe prinavrátiť prezidentskému úradu stratenú vážnosť (aj bez posilnenia prezidentských právomocí). Pomoc podnikateľskému prostrediu do možností politického vplyvu prezidenta rozhodne patrí.
Nový prezident môže po dlhej dobe prinavrátiť prezidentskému úradu stratenú vážnosť (aj bez posilnenia prezidentských právomocí). Pomoc podnikateľskému prostrediu do možností politického vplyvu prezidenta rozhodne patrí.