Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Sovova

Margareta Sovova
konateľka | bnt attorneys

Otázka Odpoveď Komentár

Na súdoch sa v budúcom roku zastaví veľká časť exekúcií starších ako päť rokov. Považujte tento krok za správny?

02.09.2019

rozhodne áno Nie je to síce optimálne riešenie a má svoje nedostatky, no jeho výhody podľa mňa nad nevýhodami prevažujú. Očakávam od tohto opatrenia skutočné zrýchlenie a zefektívnenie súdneho výkonu rozhodnutí.
Nie je to síce optimálne riešenie a má svoje nedostatky, no jeho výhody podľa mňa nad nevýhodami prevažujú. Očakávam od tohto opatrenia skutočné zrýchlenie a zefektívnenie súdneho výkonu rozhodnutí.

Ste spokojný s fungovaním vládnych elektronických schránok na portáli Slovensko.sk?

16.10.2017

rozhodne nie V našej advokátskej kancelárii sa staráme o elektronické schránky niekoľko desiatok klientov. Problémy všetkého možného druhu s funkcionalitou vládnych schránok nám spôsobujú takmer každodenne značné problémy. Je to frustrujúce.
V našej advokátskej kancelárii sa staráme o elektronické schránky niekoľko desiatok klientov. Problémy všetkého možného druhu s funkcionalitou vládnych schránok nám spôsobujú takmer každodenne značné problémy. Je to frustrujúce.

Ako často sa vo svojej práci či v osobnom živote stretávate s neprofesionalitou štátnej správy vyplývajúcou z politických nominácií?

21.11.2016

často

Vnímate Donalda Trumpa ako reálnu hrozbu pre svet?

24.10.2016

rozhodne áno Americký prezident má výnimočné postavenie vo svojej funkcii ako hlava štátu, ako hlavný predstaviteľ governmentu a zároveň ako vrchný veliteľ ozbrojených síl. Nesporne mu bude protiváhou celá armáda rôznych poradcov a predstaviteľov štátnej správy. Ak sa raz však rozhodne urobiť niečo "po svojom", v tom momente ide v rámci jeho právomoci výlučne o jeho vlastné rozhodnutie. Človek s Trumpovou minulosťou a názormi preto môže byť skutočnou svetovou hrozbou.
Americký prezident má výnimočné postavenie vo svojej funkcii ako hlava štátu, ako hlavný predstaviteľ governmentu a zároveň ako vrchný veliteľ ozbrojených síl. Nesporne mu bude protiváhou celá armáda rôznych poradcov a predstaviteľov štátnej správy. Ak sa raz však rozhodne urobiť niečo "po svojom", v tom momente ide v rámci jeho právomoci výlučne o jeho vlastné rozhodnutie. Človek s Trumpovou minulosťou a názormi preto môže byť skutočnou svetovou hrozbou.