Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Rybárik

Michal Rybárik
predseda | Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu

Otázka Odpoveď Komentár

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

26.08.2019

Skôr nie Konkurenčné prostredie viditeľne pomáha znižovať úroky na úveroch. Pokiaľ však ide o ostatné služby a najmä o poplatky za ne, tam akoby sa konkurenti navzájom inšpirovali, čo ešte sa dá spoplatniť alebo zdražiť.
Konkurenčné prostredie viditeľne pomáha znižovať úroky na úveroch. Pokiaľ však ide o ostatné služby a najmä o poplatky za ne, tam akoby sa konkurenti navzájom inšpirovali, čo ešte sa dá spoplatniť alebo zdražiť.

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

05.08.2019

rozhodne nie

Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo Vašej spoločnosti?

01.07.2019

túto službu nevyužívame

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

03.06.2019

inkasné spoločnosti Ako univerzálne riešenie, efektívne na väčšinu pohľadávok, sa nám osvedčila spolupráca s inkasnou spoločnosťou. Tá väčšinou preberie k životu aj dlžníkov, ktorí naše výzvy ignorujú. Inkasná spoločnosť buď pohľadávku vymôže, alebo nám odporučí ďalší postup - či už právnu cestu, alebo odpísanie pohľadávky ako nevymožiteľnej. Samozrejme, ak ide o pohľadávku voči nášmu dlhodobému partnerovi, ktorý je inak spoľahlivý, najprv individuálne dohodneme odklad splatnosti alebo splátkový kalendár, a až v prípade zlyhania posúvame pohľadávku na inkaso špecialistom.
Ako univerzálne riešenie, efektívne na väčšinu pohľadávok, sa nám osvedčila spolupráca s inkasnou spoločnosťou. Tá väčšinou preberie k životu aj dlžníkov, ktorí naše výzvy ignorujú. Inkasná spoločnosť buď pohľadávku vymôže, alebo nám odporučí ďalší postup - či už právnu cestu, alebo odpísanie pohľadávky ako nevymožiteľnej. Samozrejme, ak ide o pohľadávku voči nášmu dlhodobému partnerovi, ktorý je inak spoľahlivý, najprv individuálne dohodneme odklad splatnosti alebo splátkový kalendár, a až v prípade zlyhania posúvame pohľadávku na inkaso špecialistom.

Dá sa podľa vás spáchať daňový trestný čin omylom?

11.03.2019

skôr áno Slovenské paragrafy sú natoľko zamotané, že aj pri veľkej opatrnosti je veľmi jednoduché porušiť ich nevedomky či omylom. Môj známy, policajt, to raz výstižne zhodnotil slovami "Keď ráno človek vyjde z domu, v podstate je už jednou nohou v base". To, či je nejaké konanie trestným činom, je na posúdení príslušných orgánov, a z praxe viem, že tie vedia dôjsť aj v rovnakých veciach k úplne odlišným záverom.
Slovenské paragrafy sú natoľko zamotané, že aj pri veľkej opatrnosti je veľmi jednoduché porušiť ich nevedomky či omylom. Môj známy, policajt, to raz výstižne zhodnotil slovami "Keď ráno človek vyjde z domu, v podstate je už jednou nohou v base". To, či je nejaké konanie trestným činom, je na posúdení príslušných orgánov, a z praxe viem, že tie vedia dôjsť aj v rovnakých veciach k úplne odlišným záverom.

Ste za obnovenie povinnej vojenskej služby na Slovensku?

28.01.2019

Rozhodne nie

Myslíte si, že dlhoročný výkonný vládny politik ako Robert Fico je vhodným kandidátom na ústavného sudcu?

14.01.2019

Rozhodne nie

Ktorý z nasledujúcich indikátorov podľa vás najlepšie vystihuje životnú úroveň v krajine?

19.11.2018

subjektívny pocit šťastia

Je podľa vás rozumné a legitímne, ak štát cez odvody z obratu presúva zdroje medzi prepojenými odvetviami tak, ako to teraz pri obchodných reťazcoch a farmároch presadzuje SNS?

29.10.2018

rozhodne nie Nebude ďaleko od pravdy tvrdenie, že štátna pokladnica je deravá ako sito, a množstvo "našich ľudí" na nej hoduje. Zodpovedne riadený štát by mal zaplátať tieto diery a zodpovednejšie hospodáriť s prostriedkami, ktoré už má, a nie hľadať, komu by ešte mohol siahnuť na peniaze a transferovať ich do tejto diery. Obávam sa, že aj keby sme zaviedli sadzbu dane vo výške 100%, niektorým politikom by sa to stále málilo.
Nebude ďaleko od pravdy tvrdenie, že štátna pokladnica je deravá ako sito, a množstvo "našich ľudí" na nej hoduje. Zodpovedne riadený štát by mal zaplátať tieto diery a zodpovednejšie hospodáriť s prostriedkami, ktoré už má, a nie hľadať, komu by ešte mohol siahnuť na peniaze a transferovať ich do tejto diery. Obávam sa, že aj keby sme zaviedli sadzbu dane vo výške 100%, niektorým politikom by sa to stále málilo.

Myslíte si, že zmena zákona prostredníctvom legislatívneho „prílepku“ k úplne inému zákonu by mala byť ústavným súdom zakázaná?

24.09.2018

rozhodne áno

Zažili ste už, alebo niekto z vášho okolia, kybernetickú hrozbu, ktorá by ohrozila osobné alebo firemné financie?

17.09.2018

áno E-mailové vydieranie a trójske kone sú v poslednej dobe už takmer každodennou súčasťou života, primitívnych výzviev na zaplatenie v prepočte stoviek či tisícov EUR dostávame kvantá. No v blízkom okolí sme zažili aj sofistikovanejšie operácie - napadnutie e-mailovej schránky, odchytávanie správ, prepisovanie textu komunikácie, vrátane prepisovania čísel účtov v dodávateľských faktúrach. Kým sa na to prišlo, v nepravých rukách skončila podstatne väčšia čiastka..
E-mailové vydieranie a trójske kone sú v poslednej dobe už takmer každodennou súčasťou života, primitívnych výzviev na zaplatenie v prepočte stoviek či tisícov EUR dostávame kvantá. No v blízkom okolí sme zažili aj sofistikovanejšie operácie - napadnutie e-mailovej schránky, odchytávanie správ, prepisovanie textu komunikácie, vrátane prepisovania čísel účtov v dodávateľských faktúrach. Kým sa na to prišlo, v nepravých rukách skončila podstatne väčšia čiastka..

Vyšetruje sa podľa vás vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dostatočne?

13.08.2018

rozhodne nie

Myslíte si, že odporúčania existujúcich zamestnancov (referral programy) môžu byť prínosné pre vašu firmu pri nábore nových pracovníkov?

06.08.2018

skôr áno

Môže dlhodobý a intenzívny tlak súkromného sektora na štát zmeniť zaužívané spôsoby verejného obstarávania?

16.07.2018

neviem / nevyjadrujem sa / iné Chcel by som odpovedať, že môže. Avšak z praxe vieme, že aj dlhodobé a intenzívne hádzanie hrachu na stenu vedie skôr k nedostatku hrachu či únave hádzajúceho, než k oslabeniu steny.
Chcel by som odpovedať, že môže. Avšak z praxe vieme, že aj dlhodobé a intenzívne hádzanie hrachu na stenu vedie skôr k nedostatku hrachu či únave hádzajúceho, než k oslabeniu steny.

Mal podľa vás prokurátor Vasiľ Špirko informovať verejnosť o podozrivom korupčnom prípade?

18.06.2018

rozhodne áno

Myslíte si, že slovenské firmy okrádajú ich vlastní zamestnanci a manažéri?

11.06.2018

Skôr áno

Ako ste vyhodnotili vyhlásenie prezidenta Andreja Kisku, že už nebude kandidovať v prezidentských voľbách?

21.05.2018

Neviem/nevyjadrujem sa /iné

Môže mať automatizácia pozitívny vplyv na trh práce na Slovensku?

23.04.2018

rozhodne áno

Považujete za správne podmieniť čerpanie eurofondov politickou stabilitou krajiny, ako to navrhuje Nemecko?

09.04.2018

skôr áno

Motivujete zamestnancov, aby v prípade choroby (chrípka) ostali doma a nenakazili ostatných na pracovisku?

19.02.2018

rozhodne áno