Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Valušiak

Peter Valušiak
riaditeľ | TSS Group, a.s., Trenčín

Otázka Odpoveď Komentár

Ako vnímate návrh na povinné zverejňovanie ponúkaného platu v pracovných inzerátoch?

08.05.2017

negatívne Ponúkaný plat v pracovnom inzeráte zabráni prihláseniu sa o ponúkané pracovné miesto kvalitnejších a skúsenejších uchádzačov. Často krát je plat daný tabuľkovo ale v praxi je úplne bežné, že pri výnimočných schopnostiach uchádzača zamestnávateľ výšku ponúkaného platu prehodnotí.
Ponúkaný plat v pracovnom inzeráte zabráni prihláseniu sa o ponúkané pracovné miesto kvalitnejších a skúsenejších uchádzačov. Často krát je plat daný tabuľkovo ale v praxi je úplne bežné, že pri výnimočných schopnostiach uchádzača zamestnávateľ výšku ponúkaného platu prehodnotí.

Ste za zrušenie gastrolístkov?

04.07.2016

rozhodne áno Gastrolístky sú len nástrojom na zaručené a časovo neobmedzené príjmy spoločností, ktoré ich poskytujú. Mam osobnú skúsenosť, že s dá s nimi nakúpiť všetko. Paradoxom je, že kým subjekty, ktoré musia zo zákona zamestnancom poskytovať gastrolístky musia platiť vopred alebo v hotovosti. A na druhej strane subjekty, ktoré si nárokujú na ich uplatnenie u gastrospoločností na svoje peniaze dlho dlho čakajú.
Gastrolístky sú len nástrojom na zaručené a časovo neobmedzené príjmy spoločností, ktoré ich poskytujú. Mam osobnú skúsenosť, že s dá s nimi nakúpiť všetko. Paradoxom je, že kým subjekty, ktoré musia zo zákona zamestnancom poskytovať gastrolístky musia platiť vopred alebo v hotovosti. A na druhej strane subjekty, ktoré si nárokujú na ich uplatnenie u gastrospoločností na svoje peniaze dlho dlho čakajú.

Cítili ste sa už sami alebo ako zástupca firmy na Slovensku bezprávne?

04.04.2016

rozhodne áno Určite áno. V minulosti sme realizovali dodávku tovaru subjektu, ktorý ho následne použil na realizáciu zmluvne podpísanej štátnej zákazky. Aj keď je už niekoľko rokov zákazka ukončená sa systém funkčný, subjekt, ktorý zákazku zrealizoval, skončil v konkurze a úhrada našej pohľadávky zostala vo vzduchoprázdne..
Určite áno. V minulosti sme realizovali dodávku tovaru subjektu, ktorý ho následne použil na realizáciu zmluvne podpísanej štátnej zákazky. Aj keď je už niekoľko rokov zákazka ukončená sa systém funkčný, subjekt, ktorý zákazku zrealizoval, skončil v konkurze a úhrada našej pohľadávky zostala vo vzduchoprázdne..