Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Kubošek

Pavol Kubošek
konateľ | Kvant, s.r.o., Bratislava

Otázka Odpoveď Komentár

Vnímate Donalda Trumpa ako reálnu hrozbu pre svet?

24.10.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné Preco je tu takato tendencna otazka?trend sa tvari ako ekonomicky casopis a takouto otazkou dava jasne najavo ze nie je nepoliticky a dava najavo aj na ktorej strane stoji.
Preco je tu takato tendencna otazka?trend sa tvari ako ekonomicky casopis a takouto otazkou dava jasne najavo ze nie je nepoliticky a dava najavo aj na ktorej strane stoji.

Môžu podľa vás terajšie historicky lacné úvery rozbehnúť novú vlnu príliš rizikových projektov, čo neskôr zaťaží celú ekonomiku?

16.05.2016

rozhodne áno nie som ekonom ale na toto stacia pocty zo zakladnej skoly, ak zarabam X a mesacne z toho mozem minut nejaku ciastky X- naklady tak do spotreby mozem dat X-naklady , na rozhybanie ekonomiky sa tlacia peniaze a ponukaju uvery . Cize zoberiem si uver a mozem nieco kupit a do ekonomiky vtedy pritecu peniaze z tohoto uveru. Co sa stane ak si uz velka vacsina ludi , firiem atd zoberie uvery a viac uverov si uz proste nemozu brat lebo by to nemohli zo svojho prijmu zaplatit . potom nastane situacia ze mozem minat presne tolko ako predtym minus splatky uveru cixe X -naklady - splatky uveru. CO z toho vyplyva? ze situacia je horsia ako predtym ako sa zacali nalievat peniaze do ekonomiky takymto sposobom . A ake bude dalsie riesenie? A/ zacnu sa davat nie uvery / tie sa uz nedaju splacat / ale peniaze zadarmo - garantovane peniaze pre kazdeho , to zas nachvilu oddiali problem a prinesie tolko ocakavanu inflaciu ktorou sa mozu ozobracit poctivi sporitelia B/ necha sa to cele krachnut a vtedy ti co si nabrali uvery pridu o vsetko co si za tie uvery kupili a banky to budu ponukat v exekuciach C/ ine riesenie napr. vojna ako som pisal nie som ekonom tak ma ospravedlnte za moj laicky nazor k tejto veci
nie som ekonom ale na toto stacia pocty zo zakladnej skoly, ak zarabam X a mesacne z toho mozem minut nejaku ciastky X- naklady tak do spotreby mozem dat X-naklady , na rozhybanie ekonomiky sa tlacia peniaze a ponukaju uvery . Cize zoberiem si uver a mozem nieco kupit a do ekonomiky vtedy pritecu peniaze z tohoto uveru. Co sa stane ak si uz velka vacsina ludi , firiem atd zoberie uvery a viac uverov si uz proste nemozu brat lebo by to nemohli zo svojho prijmu zaplatit . potom nastane situacia ze mozem minat presne tolko ako predtym minus splatky uveru cixe X -naklady - splatky uveru. CO z toho vyplyva? ze situacia je horsia ako predtym ako sa zacali nalievat peniaze do ekonomiky takymto sposobom . A ake bude dalsie riesenie? A/ zacnu sa davat nie uvery / tie sa uz nedaju splacat / ale peniaze zadarmo - garantovane peniaze pre kazdeho , to zas nachvilu oddiali problem a prinesie tolko ocakavanu inflaciu ktorou sa mozu ozobracit poctivi sporitelia B/ necha sa to cele krachnut a vtedy ti co si nabrali uvery pridu o vsetko co si za tie uvery kupili a banky to budu ponukat v exekuciach C/ ine riesenie napr. vojna ako som pisal nie som ekonom tak ma ospravedlnte za moj laicky nazor k tejto veci

Ako vnímate slovenskú firmu, podnikateľa či politika, ak sa objavili či objavia v Panama Papers?

11.04.2016

neutrálne

Cítili ste sa už sami alebo ako zástupca firmy na Slovensku bezprávne?

04.04.2016

skôr nie

Máte v súčasnosti problém nájsť na trhu práce kvalitných ľudí?

28.03.2016

určite áno

Čo vidíte za nástupom čínskeho kapitálu na slovenský a český trh?

21.03.2016

štandardnú podnikateľskú aktivitu

Myslíte si, že sa na Slovensku prehlbuje sociálna a intelektuálna priepasť medzi elitou a bežnými ľuďmi?

14.03.2016

neviem / nevyjadrujem sa / iné Podla mna tato otazka nema zmysel. Pre kazdeho elita znamena nieco ine
Podla mna tato otazka nema zmysel. Pre kazdeho elita znamena nieco ine

Koho zvyknete krúžkovať vo voľbách do Národnej rady SR?

29.02.2016

kandidátov, ktorých poznám osobne

Pocítili ste vo svojom podnikaní pozitívny vplyv informatizácie štátnej a verejnej správy?

22.02.2016

skôr nie

Myslíte si, že meranie efektívnosti štátu by mohlo byť prínosom?

15.02.2016

skôr áno

Oslovujú vás predvolebné kampane politických strán?

08.02.2016

skôr nie

Podporujete požiadavky štrajkujúcich učiteľov?

01.02.2016

neviem/nevyjadrujem sa/iné

Veríte, že samojazdiace autá budú do konca desaťročia realitou aj na slovenských cestách?

25.01.2016

rozhodne nie

Pociťujete tlak biznisu na vylepšovanie zovňajšku?

18.01.2016

skôr nie

Myslíte si, že by Európska únia mala tvrdo reagovať na povolebný vývoj v Poľsku?

11.01.2016

skôr nie europska unia by sa mala starat o veci ktore jej prinalezia ,volici v Polsku si vybrali a nemalo by sa do toho zasahovat, zjavne sa pouziva dvojaky meter ked sa hovori o vyvoji v Polsku alobo na UKrajine, mna ako obcana zauima preco su neni chranene europske hranice a mozu sem prichadzat miliony ludi ,preco je to mozne ? kto je za to zodpovedny? ved toto neni normalne aby unia nemala ziadnu ochranu hranic. a druha otazka je ze unia by sa mala starat o ochranu europskeho trhu , je normalne ze usa pozaduju 90 miliard od VW? a ze pozaduju miliardy od BMW a ze pozaduju miliardy od Svajciarskych bank? namala by sa unia postavit na obranu tychto firiem aj ked tieto firmy su vinne ale je to adekvatne potrestanie? nedovaza sa aj do europy material ktory nezodpoveda nasim normam a bolo by na neho mozne uvalit podobne sankcie? je v nasom zaujme podpisovat nejaku dohodu s USA o volnom obchode ked vidime ako sa spravaju?
europska unia by sa mala starat o veci ktore jej prinalezia ,volici v Polsku si vybrali a nemalo by sa do toho zasahovat, zjavne sa pouziva dvojaky meter ked sa hovori o vyvoji v Polsku alobo na UKrajine, mna ako obcana zauima preco su neni chranene europske hranice a mozu sem prichadzat miliony ludi ,preco je to mozne ? kto je za to zodpovedny? ved toto neni normalne aby unia nemala ziadnu ochranu hranic. a druha otazka je ze unia by sa mala starat o ochranu europskeho trhu , je normalne ze usa pozaduju 90 miliard od VW? a ze pozaduju miliardy od BMW a ze pozaduju miliardy od Svajciarskych bank? namala by sa unia postavit na obranu tychto firiem aj ked tieto firmy su vinne ale je to adekvatne potrestanie? nedovaza sa aj do europy material ktory nezodpoveda nasim normam a bolo by na neho mozne uvalit podobne sankcie? je v nasom zaujme podpisovat nejaku dohodu s USA o volnom obchode ked vidime ako sa spravaju?

Ako hodnotíte balík protiteroristických opatrení vlády Roberta Fica?

07.12.2015

skôr pozitívne

Myslíte si, že rozvíjajúca sa kultúra start-upov ovplyvňuje aj všeobecne biznisové myslenie a môže byť zdrojom riešení aj pre verejný sektor?

30.11.2015

skôr nie

Čo by podľa vás najviac pomohlo vrátiť matky malých detí na pracovný trh?

23.11.2015

neviem/nevyjadrujem sa

Myslíte si, že postoje politických elít v Poľsku, Maďarsku, Česku a na Slovensku sa radikalizujú a odkláňajú od demokratických princípov?

16.11.2015

skôr nie

Rozhodli ste sa už, koho budete voliť v parlamentných voľbách? Ak áno, čo vás presvedčilo?

09.11.2015

ešte som sa nerozhodol