Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Abrahám

Daniel Abrahám
Group CEO, Effectivity POWERED BY PUBLICIS | Relations consulting, s.r.o., Bratislava

Otázka Odpoveď Komentár

How would you rate the English skills of young employees?

23.07.2018

2 - very good

Motivujete zamestnancov, aby v prípade choroby (chrípka) ostali doma a nenakazili ostatných na pracovisku?

19.02.2018

rozhodne áno robíme pre to všetko - poskytujeme home office v prípade že sa cítia že zvládnu na pol plynu pracovat , štandardom sú sick days ktoré sa s nárokom na full plat využívajú a je ich u nás 5 do roka .
robíme pre to všetko - poskytujeme home office v prípade že sa cítia že zvládnu na pol plynu pracovat , štandardom sú sick days ktoré sa s nárokom na full plat využívajú a je ich u nás 5 do roka .

Ste spokojný s fungovaním vládnych elektronických schránok na portáli Slovensko.sk?

16.10.2017

skôr áno

Presvedčilo vás vysvetlenie prezidenta Andreja Kisku, prečo si jeho firma pri výdavkoch na kampaň skrátila daň o 27-tisíc eur?

18.09.2017

rozhodne áno

Myslíte si, že film Únos, ktorý navštívilo už vyše 200-tisíc divákov, môže ovplyvniť spoločenské povedomie o Mečiarových amnestiách?

27.03.2017

rozhodne áno

Ako hodnotíte druhú vládu Roberta Fica?

11.05.2015

dostatočná

Súhlasíte s tým, aby vláda R. Fica vyplatila malým dodávateľom významnejšiu časť dlhov Váhostavu a aby na to použila peniaze z fondu, do ktorého banky platia špeciálny odvod?

20.04.2015

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Myslíte si, že sa Slovensko dokáže navonok, ale aj dovnútra vizuálne predať?

30.03.2015

rozhodne nie Som presvedceny ze ani Slovaci sami nevedia dnes povedat o com vlastne Slovensko je. Na medzinarodne navstevy posleme Lucnicu a Diabolske husle. Posledna vec ktora rezonovala je Mala velka krajina. To aspon bolo konzistentne aj ked dnes uz davno prezite. Problem je, ze vizualita - kreativita - to nie je demokracia. Musi byt silny leader ktory zakceptuje ze je cast ludi VZDY nespokojna a nebude sa snazit uspokojit vsetkych. To potom konci katastrofou ktoru volame - sivy priemer. A do nej lejeme peniaze a vsetky prilezitosti na nu spalujeme. Ale sivy priemer je na konci dna neviditelny. Nicim neurazi nikoho - lebo nic nepovie.
Som presvedceny ze ani Slovaci sami nevedia dnes povedat o com vlastne Slovensko je. Na medzinarodne navstevy posleme Lucnicu a Diabolske husle. Posledna vec ktora rezonovala je Mala velka krajina. To aspon bolo konzistentne aj ked dnes uz davno prezite. Problem je, ze vizualita - kreativita - to nie je demokracia. Musi byt silny leader ktory zakceptuje ze je cast ludi VZDY nespokojna a nebude sa snazit uspokojit vsetkych. To potom konci katastrofou ktoru volame - sivy priemer. A do nej lejeme peniaze a vsetky prilezitosti na nu spalujeme. Ale sivy priemer je na konci dna neviditelny. Nicim neurazi nikoho - lebo nic nepovie.

Dôverujete tajným službám natoľko, že by ste akceptovali posilnenie ich pôsobenia vo firemnom prostredí na Slovensku?

23.03.2015

neviem/nevyjadrujem sa/iné

Má podľa vás organizovanie referenda o rodine zmysel?

02.02.2015

rozhodne nie

Myslíte si, že prenikanie islamu do Európy je hrozbou pre bezpečnosť kontinentu?

12.01.2015

rozhodne áno

Darí sa podľa vás napĺňať očakávania, ktoré mali ľudia od Novembra 89?

10.11.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Čo z chystaných daňových zmien 2015 pocíti vaša spoločnosť najviac?

03.11.2014

škrty výdavkov osobnej spotreby

Prílev investícií na Slovensko počas prvého polroka 2014 zamrzol. Čo je podľa Vás hlavnou príčinou?

27.10.2014

Iné/Neviem/Nevyjadrujem sa

Ako vnímate, že médiá prechádzajú do rúk lokálnych investičných skupín?

22.09.2014

je to prirodzený vývoj Absolútne štandardný proces. Komu maju patriť lokálne médiá ak nie lokálnym hráčom?
Absolútne štandardný proces. Komu maju patriť lokálne médiá ak nie lokálnym hráčom?

Elektrina má opäť zdražieť kvôli "zeleným" zdrojom, aj keď premiér sľúbil zlacnenie. Kto by mal znášať dodatočné náklady?

16.09.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Čím by vláda najviac podporila podnikateľské prostredie?

08.09.2014

iné... Osobne si myslím, že ide o kombináciu viacerých faktorov. Hlavne je treba začať KONAŤ. Aj menší krok vpred je krok lepší ako žiadny. Firemné dane sú dnes možno rýchlym prvým krokom. Osobne som podporovateľ monopolnej dane (ak má niekto na niečo monopol, mal by štátu platiť viac). Inak, zníženie sadzby firemných daní. A DPH aspoň na potraviny a bežný spotrebný kôš. Zmenšenie štátneho aparátu na minimum a využitie uvoľnených kapacít na prácu s pridanou hodnotou. "Chudý štát" by bol stále najzásadnejšou reformou, ktorá by podľa mňa enormne akcelerovala rozkvet podnikania. Potom by totiž bolo možné vyfinancovať vyššie spomínané jednotlivé opatrenia určite jednoduchšie, ako je to teraz.
Osobne si myslím, že ide o kombináciu viacerých faktorov. Hlavne je treba začať KONAŤ. Aj menší krok vpred je krok lepší ako žiadny. Firemné dane sú dnes možno rýchlym prvým krokom. Osobne som podporovateľ monopolnej dane (ak má niekto na niečo monopol, mal by štátu platiť viac). Inak, zníženie sadzby firemných daní. A DPH aspoň na potraviny a bežný spotrebný kôš. Zmenšenie štátneho aparátu na minimum a využitie uvoľnených kapacít na prácu s pridanou hodnotou. "Chudý štát" by bol stále najzásadnejšou reformou, ktorá by podľa mňa enormne akcelerovala rozkvet podnikania. Potom by totiž bolo možné vyfinancovať vyššie spomínané jednotlivé opatrenia určite jednoduchšie, ako je to teraz.

Prinášajú odbory firmám a inštitúciám niečo pozitívne?

02.09.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Myslíte, že na získanie eurofondov stačí dobrý projekt?

25.08.2014

neviem /nevyjadrujem sa / iné rozhodne nestaci dobry projekt, je potrebne mat stastie na dobry timing, velmi velku energiu venovat kontrole. odporucam do projektoveho teamu zaangazovat luci so skusenostami a dobrym success trackom z minulosti. urcite si nemyslim, ze je akakolvek odpoved z ponukanych spravna. uplatky vam nic nevyriesia ak mate hlupost. to mozno fungovalo v minulosti. dnes mate niekolko urovni auditu a nikto so schvalovacieho organu sa dnes nepodpise pod hlupost. casy sa menia. veci sa vylepsuju. treba makat a uspech sa dostavi. neuspesni budu hladat vinnikov vsade - okrem seba. to je slovensky folklor.
rozhodne nestaci dobry projekt, je potrebne mat stastie na dobry timing, velmi velku energiu venovat kontrole. odporucam do projektoveho teamu zaangazovat luci so skusenostami a dobrym success trackom z minulosti. urcite si nemyslim, ze je akakolvek odpoved z ponukanych spravna. uplatky vam nic nevyriesia ak mate hlupost. to mozno fungovalo v minulosti. dnes mate niekolko urovni auditu a nikto so schvalovacieho organu sa dnes nepodpise pod hlupost. casy sa menia. veci sa vylepsuju. treba makat a uspech sa dostavi. neuspesni budu hladat vinnikov vsade - okrem seba. to je slovensky folklor.

Aký je podľa vás postoj slovenskej vlády k rusko-ukrajinskému konfliktu?

18.08.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné